Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czy są już jakieś mamusie? =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Aha - nie wiem, jak z tym Ph moczu - o takich wróżbach nie słyszałam ;-) Słyszałam tylko przepowiednie z obrączki :) Własna obrączka na nitkę, nad brzuchem. Jak się kręci (robi kółka) -> chłopak; jak się waha (ruch wahadłowy) -> dziewczyna. zarąbiste są te wszystkie teorie. Podejrzewam, że sprawdzają się w 50% ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Hej Mamuśki!
Leci 15 tydzień i chyba będzie drugi chłopak ;-) Także - męską drużynę mieć będę hehe Może jakiś zespół rockowy stworzymy ;-)
Z ciekawostek - odstawiłam kompleksy witamin. Przetestowałam dwa i po każdym rzygałam, także teraz biorę tylko folik, jodid i wit. D i przestało mnie mdlić, choć czasem dalej biegnę witać się z muszlą ;-) Generalnie jest o niebo lepiej i chyba coś w tych witaminach jest co mi szkodzi. Ja z uczuleniowców więc to może być wszystko ;-)
Niestety zaczyna mi dokuczać rwa kulszowa - blokada nogi i ból od kręgosłupa! To samo było w I ciąży i to straszny syf jest.
Małgosia85 - ja pierwszą ciążę w zasadzie przeleżałam od połowy ze względu na skracającą się szyjkę, teraz jestem pod baczną obserwacją, bo leżenie przy drugim dziecko jest chyba niemożliwe. Nie chciałaś żeby Ci założyli szew okrężny czy tam jakiś krążek (pessar)? Jak tylko się będzie działo z moją szyjką to ja chyba o taki luksus poproszę. Trzymaj się i nie daj się!
U mnie oczywiście brzuch czasem fiksuję i wtedy co - Nospa w ruch...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

ja to z kolei liczę, ze dostanę we wtorek L4, bo z końcem września kończy mi się wychowawczy, a bez sensu byłoby wracać do pracy na 3-4 miesiące, skoro i tak maja kogoś na zastępstwo. nie mówiąc o tym,że jak bym dała małego do żłobka, to pewnie by sie zaczęło chorowanie i jeszcze bym coś od niego podłapała. męczą mnie bóle glowy co około 3 dni i do tego jestem non stop zmęczona.... mam nadzieje, że to wystarczy, by dostac zwolnienie, przecież nie będę robić cyrku i zmyślać objawów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

dziewczynki!
dopadło mnie choróbsko! od pt w nocy ból gardła, goraczka 38 stopni, dziś rano bylam u lekarza na dyżurze i okazało się ze początki anginy.
Dał mi antybiotyk ospamox. Uzgodniłam iż poki goraczka nie skoczy nie będę brała. Od soboty pije lipe, sok z malin , napar z kwiatu bzu, spray sol morska do nos abo katar ropno-wodny. Dostalam l-4 ale chyba pojde do pracy bo czeka mnie wyjście z dzieciakami. Z drugiej strony sprawy zawodowe mam nie pozamykane, a chciałam pracować jak najdłużej a lekarz powiedział. Szkoła i przedszkole to wylęgarnia chorób i pani co chwile będzie chora...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Sensimilia - może zbyt wcześnie ,ale gratuluję chłopaka !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

U mnie prawdopodobnie chłopak i rzeczywiście mam ph 8 ;) nie wiem jao było w poprzednich ciążach.
Pozdrawiam =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie dziewczyny! Jak również witam nowe mamusie :)
Ja dzisiaj po kolejnej wizycie :) wszystko w porządku wyniki badań ok tydzień 16 leci także oby tak dalej do przodu :)

Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Nooo co? Człowiek sobie znajduje różne teorie aby szybciej poznać płeć dziecka ;-) Szkoda,że musimy czekać na to tak długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera dziękuję Tobie za słowa otuchy:)buziaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Elle-co do ph moczu ka mam wysokie 9ph reszta ok-lekarz kazał.mi się nie przejmować tylko po rzez kilka dni regularnie jeść żurawinę :).A reszta to nie wiem😘
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

ja w poprzedniej ciąży miałam PH nieprzekraczające 7, a urodziłam chłopca:)
a właśnie, co do badań moczu.... czy może któraś z Was ma jakies zmiany w ww. badaniu? w pierwszej ciąży zawsze miałam wszystko w normie, a teraz pare dni temu zrobiłam badanie ogólne i wyszło mi, że mocz jest mętny, z pasmami śluzu, ph 8,5 ,z licznymi fosforanami i nielicznymi białkami. położna kazała sie nie martwic i przyjśc na wizytę we wtorek. ale wiadomo, gdzieś tam z tyłu głowy mi siedzi, że to może o czymś świadczyć.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

nie prawda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Małgosia85- będzie dobrze ! Na pewno dzięki pomocy męża szybko wrócisz do aktywnych.Życzę aby kryzys szybko minął .
Słyszałyście o ph moczu ,że niby "wróży" dziewczynkę albo chłopczyka? Od 5 -7,5ph dziewczynka od 7,5ph w górę chłopak. Czy może komuś się to sprawdziło w poprzedniej ciąży? ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Dziewczyny zapraszam do "sprzedam" na "rodzina i dziecko", mam do sprzedania FATTY super na jesienno-zimowe ciężarne wylegiwanie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witajcie kobitki!
Witam nowe mamusie!
Dawno mnie nie było, nie mam czasu pracuję w edukacji i jestem już wykonczona... ale chcę jeszcze troszkę pociągnąć:) Choć po całym dniu boli mnie kręgosłup, pośladek i pachwina:( porażka. Poza tym obawiam się jesieni i chorób od dzieciaków. Bylam we wtorek na usg prenatalnym gdyż to już 12 tydzień. Wszystko ok, a dr b. mnie dokładnie zbadał. Niestety b. się zasmuciłam, gdyż prawdopodobnie ciaża była zaprogramowana na bliźniaczą i pozostała pamiątka! przy płycie łożyska mam pęcherzyk średnicy 1. 3 cm. Do tego mam lekko przodujące łożysko. Załamałam się, chciałam tym razem rodzic naturalnie a nie przez cc a znów pewnie tak będzie. Ogolnie jestem zmęczona i marzę już o odpoczynku. Termin porodu mam albo na 18.03, albo 22.03 :) Pozdrawiam was i ściskam!
No to ładnie, że ja wydalam na badania krwi 200 zł a Wy macie na nfz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czesc dziewczyny:)
Dawno mnie tu nie bylo.Leci 11 tydzień,w poniedziałek w 12 tygodniu mam usg.Niestety od piątku leżę plackiem -szyjka na maca mi sie skróciła,biorę luteine dopochwowo i zastrzyki Clexane w brzuch😐.Z Córka w ciąży tez miałam skrócona szyjkę ale teraz o wiele bardziej-nie bylo z czego pobrać wymazu cytologii😐.Zmartwiłam się ale jakos wewnętrznie czuje,że będzie ok.
Mój Mąż jest na zwolnieniu lekarskim-opieka nad osoba dorosła przez 2tygodnie,wiec wszystko robi za mnie czyli głównie zajmuje sie nasza 19miesieczna pociecha :)
A czuje sie tak sobie -wciąż mam mdłości,bole głowy noi nic mi nie smakuje-mimo że nie wymiotuje schudłam 2kg.Może to ze stresu.
Czekam.na usg.
Sciskam Was serdecznie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Witam Was dziewczyny! Chciałabym dołączyć do Was. Termin mam na 21 kwietnia, jutro zaczynam 9 tydzień. Jest to moja pierwsza prawidłowo rozwijająca sie ciąża. Pierwszą straciłam w wyniku ciazy pozamacicznej i pęknięcia jajowodu. Mieszkam w Gdyni na Chwarznie. Pozdrawiam wszystkie :)

Marzec 2016

Sensimilia 06.03.2016
monisia061 08.03.2016
ania_85 08.03.2016
Patiksz 09.03.2016
mor-ela 11.03.2016
azja 13.03.2016
Zielone jabłuszko 28.03.2016
Kinga 31.03.2016

Kwiecień 2016

Malgosia85 03.04.2016
Estera13 10.04.2016
Molly 10.04.2016
Polka 16.04.2016
Bambola 21.04.2016
Nika 21.04.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

To i ja niesmialo dolaczam do wątku :)
Termin na 21-24kwiecien, poki co jestem lekko oglupiala bo lekarka powiedziala, ze mam krwiaka, wypisala leki i kazala wypoczywac, poszlam nastepnego dnia to skonsultowac i inny lekarz na innym sprzecie powiedzial, ze jest wszystko ok. Jutro ide do trzeciego.... nie ukrywam, ze sytuacja lekko stresujaca....
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Czesc mamuśki :)

Dołączam też do Was :) jestem z Gdańska i termin mam na 8.03.2015 :)

POzdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016

Estera całe szczęście, że z Dzidzią wszystko dobrze! Musiałaś się mocno zestresować.. Uważaj na siebie. Oby się już nie powtórzyło.
Co do testu pappa to też jestem zdania, że nie ma potrzeby go robić jeśli USG wyszło dobrze.. Chyba, że są jakieś inne przesłanki, np. Wiek albo choroby genetyczne w rodzinie.
A co do innych badań krwi to ja chodzę na nfz i też miałam wszystko na fundusz, toksoplazmozę, hiv itd.
I czuję się bardzo dobrze, tylko ciągle zmęczona. I brzuch rośnie
Miłego dnia =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

waga dziecka na usg a przy porodzie (29 odpowiedzi)

Witam! Jestem w 34 tyg. waga dziecka wynosi 2700 g lekarka mi powiedziała, że urodzę duże...

Fajne Thrillery- co polecicie? (44 odpowiedzi)

j/w, ale nie z domieszka horroru, takie mocno trzymające w napięciu.

ciekawe książki dla 4 latka jakie czytacie? (57 odpowiedzi)

czy możecie polecić jakieś fajne tytuły książek dla 4 latka do poczytania na dobranoc. W...