Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

-Styczeń-

02.01 Slythia - synek
10.01 Kiki - synek
13.01 Imatra - córka
15-22.01 Małgosia - córka
16.01 Do_rota - synek
17.01 Emka - córka
19.01 kastinka - synek
20.01 debra.m - córka
25.01 lisiczka_
24.01 Dorota - synek
27.01 Nika531 - synek
27.01 kamcia01
27.01 Kamakam - synek
25/29.01 Lilith. - synek

-Luty-

03.02 Velcia
07.02 goya181 - synek
10.02 Malinka321 - synek
13.02 monika:-)
15.02 deklinacja - synek
16.02 olala82
16.02 ja_sama
20.02 kasha
23/25.02 MamaDawidka

-Marzec-

03.03 Ewelina

Poprzedni wątek zrobił się długi, więc pora na nowe otwarcie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja ubranek tez nie kupowalam na poczatku bo dostalam,a to co kupilam to wlasciwie c&a i h&m. Jeslu chodzi o kosmetyki, leki, proszki itp to tez w gemini przez internet. A reszte kupowalam w akpolu bo kolezanka miala karte ze znizka ale ogolnie patrzac z perspektywy czasu tanio tam nie jest. A wszystkie wozki i foteliki kupujemy w mama i ja na grunwaldzkiej, cenowo niewiele drozej jak w necie a przynajmniej w razie co wszystko na miejscu(tylko trzeba sie upomniec o cene ze sklepu internetowego bo jest taniej niz w sklepie stacjonarnym)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja część wyprawki zamawiam w internetowej aptece Gemini a resztę kupię w Tygrysku w Wejherowie, podobno bardzo tanio jest. Ubranek nie kupuję bo dostałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Dziewczyny w jakich sklepach kupujecie wyprawkę dla maluchów, pościel ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

A ja moją 15miesięczną córkę szczepilam 6w1 i na rota. Nic poza tym. Nigdy jej nic nie było,tylko po 2 szczepieniu miała stan podgoraczkowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja karmilam piersia i synek nic poza tym nie dostawal, ale mial 'tylko' biegunki bez wymiotow. W szpitalu bylismy bo mial zakarzenie ukladu moczowego i niestety tam zalapal dodatkowo rota. Potem jeszcze miesiac po wyjsciu meczylismy sie ze strasznymi bolami brzuszka.
Fakt szczepionki sa na wybrane popularne szczepy ale i tak uwazam ze warto bo moze akurat to uchroni dzieciaczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja nie karmiłam bo moje dzieci miały rota w wieku 1,5 i 2,5. Młodszy przechodził baaaardzo cieżko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja przez karmienie nie miałam okresu przez 14 miesięcy. Bardzo mi się to podobało ;)
A dziewczyny, kiedy wasze dzieci złapały rota, to karmilyscie tylko piersią, czy podawalyscie jakąś wodę/herbatki z butli? Czytałam w katalogu szczepionek, że ta na rotswirus chroni tylko przed pięcioma szczepami, a wszystkich szczepów jest kilkadziesiąt...
Dlatego u nas nie było szczepionki na rota, tylko zestaw NFZ i pneumokoki, meningokoki, ospa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

My tez bylismy z na rota w szpitalu... potwierdzam to był koszmar.
Właściwie to tez się zastanowie nad tą szczepionką... Niby ona chroni tylko przeciw tym szczepom co głównie spotyka sie w naszym kraju. A my rota z Grecji przywiezlismy wiec nie wiem czy by i tak zadziałało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Dzieki,mam nadzieje ze Mikolaj szybko zrozumie ze nie ma o co byc zazdrosnym :-)

My szczepilismy Mikolaja na wszystko. Mial szczepionki 6w1 i te wszystkie dodatkowe na rotawirusa,pneumokoki i ostatnio bylismy na meningokokach. Jest ok, nigdy nic po zadnej szczepionce mu nie bylo. Tez kiedys zaczelam czytac o tych szczepionkach ale w pore sie ocknelam, nie ma co sie filmowac,najlepiej porozmawiac z zaufanymi mamami i lekarzami i wtedy zdecydowac i nie czytac przypadkiem interneru.
Teraz tez zaszczepimy dzieciatko tak jak Mikolaja. A na rotawirusa to juz na pierwszej wizycie bo Mikolaj niestety jak byl w szpitalu jak mial 2 m-ce to zlapal rotawirusa jeszcze zanim go zaszczepilismy i to byl koszmar zarowno dla niego jak i dla nas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja też szczepiłam moją dwójkę na wszystko oprócz rotawirusów. Młodszego nie zaszczepiłam jeszcze na meningo i się zastanawiam.
Ale za to też myślę o zastąpieniu szczepionki na energix dla córki. Myślę że tak zrobię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

U nas różnica będzie rok i 8 m-cy, nie do końca tak planowaliśmy, ale cieszymy się. Mamy ogromną pomoc ze strony dziadków, bardziej obawiam się o to jak synek zniesie pojawienie się siostry, narazie jest maminsynkiem i przylepą, zasypia tylko przytulony do mnie, pora już go przyzwyczajać do swojego pokoju i ew zasypiania z tatą.
Ja szczepiłam normalnym kalendarzem i obyło się bez komplikacji, została nam jedna wizyta w październiku i do 6 r.ż. spokój. Teraz zastanawiam się tylko nad zastąpieniem euvaxu kupionym energixem, bo w szpitalu szczepili synka serią wycofaną z obrotu i najedliśmy się strachu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Ja też jestem ciekawa waszych opinii na temat szczepień. Dużo jest artykułów na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

A dziewczyny zastanawiałyście się nad szczepieniem dziecka? Wiem, że jeszcze dużo czasu pozostało, jednak jest to temat dość obszerny i wiem, że warto w to się trochę zagłębić. Niewiedza na ten temat potrafi być czasami tragiczna w skutkach. Sama to przeszłam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Vika to u mnie będzie trochę większa przerwa, gdyż jak zaszłam w ciążę to starszy miał 8 mcy. Obecnie skończył rok, chodzi, ząbki idą bezboleśnie, kocha spać i sam zasypiać. Poświęcamy mu jednak 100% naszego czasu i jest rozpieszczony, co tu ukrywać, wyczekiwany maluch. O kolejną ciążę staraliśmy się jak mały miał 5 miesięcy, jednak przez karmienie właśnie miałam mega długie cykle i nie mogłam zajść od razu. Teraz chyba dobrze, że jednak organizm nie zaskoczył bo byłabym już do porodu i jeszcze bardziej przerażona ;-) Pomoc też jest, jednak nie zawsze, wiadomo każdy ma swoją pracę, swoje sprawy.
Vika widzę, ze ogólnie to podobnie jedziemy, bo kolejne dziecko chciałabym tak za 3lata, więc będzie podobna różnica jak u Ciebie. Przy okazji napiszę do Ciebie na priv i poproszę o przepis na córkę ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Kamcia 01- u nas nie było większej zazdrości bo starszy synek miał dopiero roczek więc nie rozumiał o co chodzi. Właściwie wychowywali się tak jak bliżniacy :) Młodszy szybko dogonił starszego a teraz ma juz o 1,5 rozmiara większą stopę i waży o ponad 1kg wiecej> Wzrostem rózni ich tylko 2 cm.... :)
Starszy tylko raz okazał zazdrosc i młdoszemu ze złością zdjął skarpetki i nakrył głowę pieluchą :) ALe to były pierwsze dni po powrocie ze szpitala :)
Na wszystko trzeba czasu... Teraz trochę mam obawy jak ten młodszy zareaguje na siostrę i fakt, ze juz nie jset najmłodszym rodzyneczkiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Lilith ja karmiłam i zaszłam jak pierwszy synek miał 3 miesiace :) A karmiłam regularnie tylko piersią, jedynie większe przerwy w karmieniu były nocą bo czasem 6 godzin. Zatem jestem chyba mega płodna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Do mnie tez powoli zaczyna docierac ze jeszce troche i bede miala dwojke dzieci na glowie. Powoli przestaje to sobie wyobrazac a na poczatku myslalam ze bedzie dobrze i bylam pozytywnie nastawiona ;). Najwazniejsze ze synek juz sam biega bo jeszcze jakby nie chodzil to juz w ogole by byla katastrofa, wydaj mi sie ze jak na poltora roku jest bardzo samodzielny i nawet mi pomaga o ile to mozliwe :).

Mam pytanko do mam ktore juz maja dwojke dzieci, jak bylo u Was z zazdroscia starszego dziecka? Moj Mikolaj jest strasznie zazdrosny, nie tylko o dzieci i nie wiem co z tym zrobic, boje sie ze jak urodze bedzie gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Podziwiam was dziewczyny. Sama chciałam mieć dzieci rok po roku, ale przez karmienie piersią dopiero teraz się udało. Kiedy dzieci mają małą różnicę wieku, to naturalne jest dla nich dzielenie się, przebywanie razem i wspólna zabawa. Mam nadzieję, że moja mała szybko zaakceptuje fakt, że już nigdy nie będzie jedynaczką ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Malinka lekko nie było- a to ze względu na brak pomocy babci, cioci czy kogokolwiek. Najgorsze u nas było, że starszy boleśnie ząbkował i tzreba było wstawa do niego kilka razy w nocy. Do tego nocne wstawanie do maluszka-kilka razy w nocy- wiec noc nieprzespana. Maż wstawał do starszego a ja do małego. Zatem spalismy po 3-4 godziny na dobę. W ciagu dnia nie dało się kiedy wyspać bo jak starszy miał drzemkę to młodszy akurat nie spał i odwrotnie...
Zatem jak masz kogos kto zabierze starszego na spacer na 1-2 godz to super-wtedy śpij i śpij i śpij.
Bo jak się jest zmeczonym to nie ma się siły na nic...
Ale czas szybko płynie i dzieci też szybko rosną :)
Jesli bedziesz sama wychodzić na spacery to musisz mieć wózek podwójny koniecznie :) Jak masz pyt to pisz na priv :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie styczniowo-lutowe 2015 cz.2

Vika u mnie też dzieci będą rok po roku, powiedz mi jak było, jak sobie radziłaś? Jakieś wskazówki/ ;-) Bardzo chciałam mieć małą różnicę wieku, ciąża planowana, a teraz im większy brzuch tym bardziej dociera do mnie że niebawem będę miała dwóch kochanych łobuzów na głowie i nie będzie już tak lekko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

co myślicie o mieszkaniach w Falowcu (72 odpowiedzi)

mam zamair kupić mieskzanie i zastanawiam się nad falowcem

Niechciana 3 ciąża (255 odpowiedzi)

Jestem mamą 2 dzieci. Mam synka w wieku 6 lat i córkę 2 letnią. Kilka dni temy dowiedziałam się,...

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (9 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...