Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Cześć,
postanowilam założyć nowy wątek, bo tak przewijam i przewijam;-)

Link do starego:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-listopadowo-grudniowe-2014-cz-7-t566144,1,130.html

Listopad

Józefina 1.11
xmuchomorkax 2.11
ana_zaba 06.11 chłopiec (Oliwer) / Zaspa
Gagata 8.11 - z przesunięcie ostatnio na 3/11 -chłopiec - Zaspa
Gosia9 8-10.11 syn/Wejherowo
MamaMalejM 10.11
DagaJaga 10.11 synek
fasolek 11.11
onaa156 13.11 córka
Madlenn69 13.11
zlota 13.11
ewelkaet 14.11 synek / Redlowo
styczniowka82 15.11/córka
Karotka 16.11
wiolka210 17/21.11 synek
Agam205 14/22.11 córka/zaspa
Dimis 19/22.11 córka/redłowo
emkarc 19.11 syn/kliniczna
ariba20 26.11 zaspa
mamma(mia) 27.11 córeczka /Redłowo

Grudzień
Takaja_84 (-cytrynowa) 1.12
Chocolate 4.12
dorotek 6.12
Alfikowa 8.12 Synek/swiss
alicjja73 10.12
victoria221 10.12
Jun87 10.12 córka/ Redłowo
iwonus.p 14.12/9.12 synek/Wejherowo
Oleczkaa 15.12 córeczka/ Redłowo
~asia 21.12x
Lenson 22.12. /Kliniczna
zosiasamosia 23.12
Inka.ja 25.12
Juditt 26.12 córeczka/Wejherowo
anesia 26.12 córeczka/Kliniczna
Ewkaa 27.12 córeczka/Kliniczna
Kajtka 28.12 synek
Nina80 30.12 - obecnie 25-28.12 / córeczka/ Kliniczna
Kama 31.12
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja mam płyn aloesowy z forevera do mycia i alantan plus do ewentualnego smarowania :) - muszę sprawdzić tej olej kokosowy, podobno dobry na wszystko ;)
Kurde, ewelkaet trzymaj się jeszcze trochę :P nie ma co się spieszyć aż tak ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

A dlaczego murzynek tak działa?? To tak na serio?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja wierna Musteli
Mam krem do pupy 1-2-3
Zel do mycia
Płyn do kąpieli
I balsam do ciałka
I tak jak przy pierwszej córce te kosmetyki byly bardzo drogie tak teraz ceny okolo 20-30 zl za butelkę wydaje mi się oki

Dalej jakoś nie mam dopakowanej torby. Muszę się zdyscypilowac

I tez się łudze ze młody z tych większych to może wyjdzie szybciej nie kal siostra w 42 tyg.

Wybieram się na te warsztaty dzisiaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Debra oczywiscie ze sie podziele ale raczej wieczorkiem, bo teraz mam maraton po lekarzach :)
A ciaza donoszona to 38 tc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

hejka

u mnie tez niemal codziennie jakieś ciasto czy chleb w piekarniku i te pierwsze oczywiście z cynamonem; taki sezon choć ja bym do wszytskiego cynamon wsypywała :D
Wczoraj na śniadanie zrobiłam 16 muffinek bananowych i dziś musiałam zrobić znowu - wszytsko zjadły głodomory!

No to ewelkaet masz jeszcze kilka dni do donoszonej ;)
Mnie denerwuje to, że niektóre mamy rodzą po 37 tygodniu a ja chodzę w ciązy 5 tygodni dłużej!!! Naprawdę nie chciałabym znowu rodzić pod koniec 42 tygodnia... juz pomijam fakt, że mi ciężko ale ten strach o dziecko...:/ Chciałoby się mieć je przy sobie, widzieć co się z nim dzieje...
Ja tak po cichu liczę, że skoro mała jest tydzień do przodu z wymiarami u wszytskich lekarzy i na kazdym USG od samego początku, to coś znaczy i nie da mi tyle czekac na siebie :)

A do smarowania mam olej kokosowy i polecam. Tanio i bez tej całej ropopochodnej chemii i innych toksyn. Dobry na wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Jednak wzięłam się za te okna, umyłam tylko w trzech pokojach na górze, zmieniłam chłopcom pościel i mam dosyć, za dół nie mam po prostu siły dzisiaj ;) Jeszcze muszę wyskoczyć po zakupy ale mały nie chce dać się ubrać a mi się nie chce z nim kłócić ;)

Madlenn masz tu przepis na murzynka rozpakowywacza :D
http://oppamama.blogspot.com/2010/05/murzynek-rozpakowywacz.html

Chyba też go zrobię bo narobiłaś mi apetytu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Hej dziewczyny:)

no nie wierzę jak to szybko minęło....ledwo co zawitałyśmy do wątku a tu już porody się szykują:)

Ściskam kciuki dziewczyny - mega mocno:)!
Ja nie ukrywam że też wolałabym urodzić trochę wcześniej ale głównie przez wielkość maluszka.Mały od samego początku jest 2/2,5 tygodnia do przodu, jeśli miałabym rodzić w terminie z miesiączki/przechodzić to musiałabym urodzić chyba 5 kg malucha:)

Co do kosmetyków podobnie jak Jun kierowałam się rankingiem Sroka o. I mam oliwkę Hipp BabySanft, krem na odparzenia i balsam z serii rossmanowskiej, a do mycia Johanssona (ale to dostałam, przyszłościowo też przejdę na serię Rossmanowską:)
Ja w weekend z mężem zabieram się się pranie firanek i mycie okien - ale on jednak będzie to cięższe czynności wykonywał bo u mnie troszkę za wcześnie na poród;D

A ja wczoraj zrobiłam ciasto cynamonowe z jabłkami;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Cześć dziewczyny. Ja co prawda jestem styczniowo zaplanowana ale wpadłam do Was w poszukiwaniu informacji. Gosia9 czy dobrze doczytałam że chodzisz do SR przy szpitalu w Wejherowie? A byłaby możliwość żebyś podzieliła się tamtejszą listą wyprawkową? Byłabym wdzięczna. Jak patrzę na Wasze suwaczki, dolegliwości i inne atrakcje to dopiero do mnie dociera że kres się realnie zbliża. Do tej pory chyba żyłam w świadomości że stan ciąży jest taaaaki długi.. :) zdrowia dla Was i pomyślnych rozwiązań Dziewczyny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Juz po wizycie. Maluch juz wstawiony w kanał rodny, rozwarcie 1,5 palca to teraz pozostaje czekać na skurcze;-) gin daje kilka dni, ale no wiadomo, ze wszystko będzie zależeć od maluszka;-)

Ja kupiłam do pupy sudocrem, a oliwne i mydelko z Bambino. Zobaczymy jak sie sprawdzi ;-)

Gosia9, w medycynie ciąża donoszona jest juz w 37 tygodniu, maluszek wtedy juz ma wykształcone organy do samodzielnego funkcjonowania, a to 40 tygodni to też jest umowne, bo tak naprawdę wszystko zależy od długości cyklu, momentu zapłodnienia, szybkości rozwoju płodu;-) wiec cos czuje, ze możemy się wybić z listopada;-)

Styczniowka82, a zabawne jest to ze obydwie mamy termin na polowe listopada, a juz się cos zaczyna, a dziewczyny z początku jeszcze milczą ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Madlenn - ale narobiłaś mi chęci na murzynka! Też upiekę :)
Ja kupiłam krem Linomag do pupy, a płyn do kąpieli i oliwkę Hipp BabySanft (za "rankingiem" Sroka o)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Dziewczyny jak piszecie o tym myciu okien, że chyba sama dziś się zabiorę za nie :) U mnie noc też była mało udana, budziłam się chyba co godzinę. Gosia do kąpieli kupiłam oliatum baby ( z polecenia położnej )- dosyć drogie ale podobno bardzo wydajne. Żadnych kremów jeszcze nie mam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Spokojnie dziewczyny! :)
Do 1 listopada zostało jeszcze trochę czasu, a wy już chcecie się rozpakowywać...
Prawidłowo fizjologicznie ciąża to 40 tygodni, ani tydzień wcześniej ani później.
Napiszcie proszę jakie kremy do pupy i płyny do kąpieli kupiłyście dla swoich maluszków. Jest tyle tego i każda firma na plusy i minusy, ale może się podzielicie opiniami.
Pozdrawiam deszczowo... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Ja tez tak mam ze chcialabym aby juz sie zaczelo ale zaraz sobie pomysle o Lenie i ze moze bym Jej wyprala to albo musze zrobic tam to to odkladam chec wczesniejszego porodu ale tylko na chwileczke bo po chwili znowu chce juz urodzic;)

To mnie uspokoilas Ewelkaet :) Moja doktorka pracuje w wojewodzkim tam gdzie chce rodzic i mowila ze juz na tym etapie spokojnie moge myc okna ;) i rodzic ale jednej dziewczynie z innego forum w 37 tc zatrzymali porod co prawda gdzies w Polsce ale i tak zaczelam sobie wkrecac ze to wszedzie takie praktyki :/
Udanej wizyty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Madlenn69 juz nic nie będą zatrzymywać ;-) jak byłam w szpitalu i zaczął mi się 36 tydzień to tez usłyszałam od ordynatora, ze to juz można Panią wypisać, bo teraz jak cos się zacznie to juz nie będziemy zatrzymywać ;-) wiec jak się zacznie, to juz pójdzie;-)
Ja tez słabo spalam... Właśnie wybieram się do gina ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

A ja w nocy jak spac nie moglam to tu zagladalam z mysla ze juz cos sie ruszylo ;)
Ja jeszcze ciasto chce upiec bo mam wielka ochote na murzynka ;) Troche sie boje ze moga chciec zatrzymac porod jakby sie teraz zaczelo, niby ciaza donoszona ale jakie praktyki maja to nie wiem :/
Powodzenia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Właśnie zawiozłam chłopaków do szkoły i stwierdziłam, że jeden dzień okna mogą poczekać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Melduję się tak jak obiecałam wczoraj madlenn ;) Noc spokojna chociaż mała mega aktywna jak nigdy dotąd chyba zbiera swoje ,,zabawki" i szykuje się do przeprowadzki :D
No to dzisiaj dalej idziemy według planu i nie ważne że brzydka pogoda ale ja dzisiaj piorę firany i myję okna, pewnie sąsiedzi pomyślą że mi odbiło ale co tam ;)

Miłego dnia i jesteśmy w kontakcie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

A u mnie w pod koniec 36 tyg szyjka 2,5 cm i brak rozwarcie, a 2 dni później urodziłam.... Także nigdy nic nie wiadomo. A u mnie jeszcze tyle czasu.... Ale lepiej niech Kropka tam siedzi bo w końcu co mała jest.

Dziewczyny mam nadzieje ze pójdzie u Was sprawnie i szybko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

dziewczyny, trzymajcie się dzielnie!
Koniecznie dajcie znac co i jak ;-)

Z pierwszą córką tez miałam rozwarcie i skórconą szyjkę od ok 35 tyg i miałam leżec i odpoczywać, jakoś szczególnie nie przestrzegałam zasad lekarza a i tak córka urodziła się w 38tyg więc może i u Was jeszcze chwilę maluchy poczekają....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamy listopadowo-grudniowe 2014 cz.8

Dziewczyny, trzymajcie się dzielnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie zabawki interaktywne warto mieć? (26 odpowiedzi)

Jakie zabawki interaktywne mają Wasze dzieci? Moja póki co nie ma, bo nie kupowałam, inni też...

I klasa - tornister i piórnik jaki?? (20 odpowiedzi)

Możecie podpowiedzieć jakie tornistry sprawdziły się waszym dzieciom w I klasie?? Czy w I klasie...

choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego (12 odpowiedzi)

Drogie mamy, czy znacie jakieś skuteczne preparaty, które sprawdzają się podczas choroby...