Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN
16.04 (16.04) EmNEm/ M&ms córeczka Maja 3770g i 57 cm/ Kliniczna CC
19.04 (15.04) mamaalanka- córeczka Lenka 3580g i 58cm /Zaspa SN
24.04 (17.04) micasia- syneczek Bartuś 3945g i 57cm/ Zaspa SN
01.05 (30.04) Rayfall- synuś Antoś 3750g i 55 cm/ Swissmed CC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

U nas też nie ma ustabilizowanych pór karmienia w ciągu dnia, czasem je co godzinę, albo i częściej :PP śpi bardzo różnie, raz 15 min a raz 2 h, na spacerach też różnie, ale generalnie jak wózek jedzie to tragedii nie ma :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Kubuś też się ślini i całkiem dobrze się przy tym bawi robiąc bąble :PP
Starsi pamiętam też tak mieli, ale przeszło i wróciło jak zaczęły iść zęby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Martka, moj też się strasznie ślini i pcha łapska do buźki.
To ponoć 'wina' tego, że ślinianki zaczęły pracować i dziecko uczy się połykać silnę dopiero.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

A my używamy ochronny krem bambino od pierwszych dni życia. Czas ucieka niesamowicie, nasza myszka w sobote skończy już 3 miesiące. Dziewczyny, czy to możliwe, że pomalutku zaczynają jej dokuczać ząbki? Ślini się już od jakiegoś czasu, ale tak mniej więcej od tygodnia wpycha łapki do samego gardła prawie. No i nie robi tego z głodu, bo jest po jedzeniu. Wczoraj to aż płakała wieczorem i myślałam, że te łapki połknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Rayfall łącze się z Tobą w związku ze krótkim spaniem, długim czuwaniem i częstym jedzeniem ;-)
Ja kupiłam ziajke od pierwszych dni życia na słońce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Cześć dziewczyny, czytam forum regularnie, ale niestety nie mam czasu by coś pisać przy tym moim brzdacu. Antoś jutro kończy już 3 tyg. Codziennie to inne dziecko. Raz spi duzo, raz czuwa duzo, nie ma reguły, jeszcze, bo mam nadzieję, że się to unormuje.
Miał za krótkie wedzidelko języka i sam przy płaczu sobie je podcial, więc obylo się bez zabiegu.
To mały zarloczek, ciągle by tylko jadł, karmie go tylko piersią. Przybiera bardzo ładnie.

Jezeli chodzi o pieluchy, to my używamy pampersy, wczesniej bella happy,ale mi nie podpasowaly, takie niewygodne mi sie wydawały.

Krem na słońce mam nivea baby z filtrem mineralnym, jeszcze tez nieuzywany, bo tylko w cieniu mały był do tej pory.

Mamy mieszkanie se skosami i sie strasznie nagrzewa w upaly no i przez to mamy kryzysy ubraniowe, bo ryk jest jak malemu za gorąco.

Mam wrażenie, ze za malo spi, wczoraj jadł co godzinę, drzemki jesli były, to krociutkie, potrafi czuwać nawet 5 godzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

ja kupuję SS u mojej położnej :) mam w planach wyjazd do galerii bałtyckiej w najbliższym czasie, więc jak coś to mogę przywieźć i się spotkać :)
tylko nie pamiętam ceny... 40 albo 45

ja mam krem z ziajki od pierwszych dni życia 25 albo 30, nie pamiętam ;) ale w sumie jeszcze nie smarowałam, bo w te upały byliśmy w cieniu na podwórku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

smarujecie Maluchy jakimiś specjalnymi kremami z filtrem?
ja Zuzi nie smaruje kremem,ani nie używam balsamów czy oliwek,myje ją płynem Johnsona póki co jest ok,ale słonce grzeje coraz mocniej a dzisiaj podczas spaceru strasznie płakała i mąż ja z wózka wyjął i muszę zacząć smarować ja czymś z filtrem.W aptece kupiłam ziaje 30 balsam do ciała i twarzy po 1 miesiącu życia ale czy to wystarczy?niby nie wystawiam jej na słońce ale czy do buzi nie powinnam kupić osobnego kremu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

ja znalazłam w internecie stronę http://www.sabsimplex.net.pl/
też zastanawiam się nad kupnem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

gdzie kupie sab simplex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

gratki dla Kubusia z okazji 3miesiecy, my za 3dni dopiero miesiac konczymy,ale ten miesiac zlecial jak nie wiem co. Ja niestety tez rosmanowskich pieluch przy mlodszej probowalam i nie zdaly egzaminu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja raz kupiłam rossmanowskie dla starszej do żłobka i momentalnie ja wysypało pod pielucha, a miała juz 1,5 roku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

no my wlaśnie mamy fun&fit.
i utwierdziłaś mnie, że to od nich to odparzenie.
cholerstwo jedne! więcej ich nie kupię!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa no właśnie nie wylazło od razu :( kupiłam 1 paczkę, zaczęliśmy używać, było oki to kazałam małżowi kupić drugi karton, a potem jeszcze kupiłam te fun&fit czy jakoś tak :PP, pojechaliśmy na urlop, pieluchy się kończyły to dokupiłam jeszcze no i zaczęła się jazda, po kilku dniach dość sporych upałów :( Ale na szczęście 1 dzień intensywnego wietrzenia tyłka i zrobiło się lepiej :) a na siusiaku też były krosteczki no a odparzenie na pupie :((
Jak Kuba miał jakiś czas temu odparzoną pupkę to po prostu przez cały dzień leżał na golasa na przewijaku :P :) z przerwami na karmienie i na spacer i po 1,5 dnia problem z głowy :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

szuwarkowa wszystkiego dobrego na 3 msc dla Kubusia :)
a że tak zapytam, gdzie to odparzenie i uczulenie po babydreamach sie zrobiło? I od razu wylazło, czy po jakimś czasie?
Bo my używaliśmy już wcześniej, to chyba byla nasza 4 paczka i teraz wylazło.. już jest lepiej po wielorazówkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

A Kubuś dziś kończy 3 m-ce! szok jak to szybko zleciało :PP Byliśmy na szczepieniu i młody waży już 5,9kg :)

Pieluch używam Pampersów i Dada, które dostaliśmy w prezencie i są ok, na razie rozm. 2 wykańczamy :) W 3 zaopatrzyliśmy się na promocji w Lidlu i w Dada w Biedronce :)
Po pieluchach Babydream starszy miał w zeszłe wakacje odparzenia i jakieś uczulenie :( spróbowaliśmy Dady i tak juz zostało, chyba że coś sie dzieje to Pampersy dla odmiany przez kilka dni :)

A chusteczki przy najstarszym testowałam różne i stanęło na niebieskich Babydream :)) tylko trzeba dokładnie zamykać opakowanie i kłaść 'do góry nogami' :)

Macie jakiś sprawdzony preparat przeciw komarom dla takich maluchów? i dla mamy karmiącej???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja dostałam od położnej rozpiskę, że w temp. pokojowej można do 4 godzin trzymać ściągnięty pokarm, MM do godziny od przygotowania należy zużyć

to moja mała spi non-stop z przerwami na przewijanie i nakarmienie, śpi najczęściej w leżaczku bujaczku z włączoną wibracją, w chuście lub na tacie, odłożona do łóżeczka budzi się momentalnie

Wczoraj odkryłam że super działa na nią szum pochłaniacza w kuchni - odpływa w 30 sek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/good-to-know/storing-and-thawing-breastmilk.html o przechowywaniu pokarmu :)

Zuzia miała 7-8 mies jak byliśmy pod namiotem tydzień
Ola miała 10 mies jak byliśmy w górach i po drodze taką objazdówkę robiliśmy, łącznie 3 tyg
z Tomkiem byliśmy na domku na początku maja 3 noce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

nie ma to jak drastyczna zmiana pogody. Czy wasze maluchy tez tak stekaja jak spia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Asiaczek 5 dni? Ja czytałam, że 24h.

Bombelkowa nie każde dziecko rozwija się i zachowuje książkowo :) Emilka też śpi w nocy 10-11 godzin, a w dzień średnio łącznie 3h, chociaż zdarzają jej się dni, że wcale nie śpi. Na początku też się martwiłam, ale nasza pani dr powiedziała, że jeśli mała ładnie je i przybiera na wadze, jest radosna i ma energię to znaczy, że ten nocny sen jej po prostu wystarcza.

Emilka od początku podnosiła główkę (chyba dlatego, że urodziła się po terminie i była silniejsza), a teraz już potrafi całkiem długo ją trzymać. Emilka na początku miała problem z podniesieniem główki jak za szeroko miała rączki rozstawione, może spróbuj ułożyć ją trochę inaczej.

Asiaczek ile miały twoje córeczki jak pierwszy raz pojechaliście gdzieś na dłuższy urlop?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka? (17 odpowiedzi)

Witam, jak w tytule. Nie wiem jakie najlepsze i najwygodniejsze rękawiczki dla synka na tą porę....

Fajne Thrillery- co polecicie? (44 odpowiedzi)

j/w, ale nie z domieszka horroru, takie mocno trzymające w napięciu.

rolety rzymskie kto ma? (33 odpowiedzi)

http://img62.imageshack.us/img62/6410/rolt.jpg Uploaded with ImageShack.us może podpowiecie :...