Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN
16.04 (16.04) EmNEm/ M&ms córeczka Maja 3770g i 57 cm/ Kliniczna CC
19.04 (15.04) mamaalanka- córeczka Lenka 3580g i 58cm /Zaspa SN
24.04 (17.04) micasia- syneczek Bartuś 3945g i 57cm/ Zaspa SN
01.05 (30.04) Rayfall- synuś Antoś 3750g i 55 cm/ Swissmed CC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Co do ulewania to rzeczywiscie niekoniecznie od przejedzenia...
Tymek niestety tez ulewa ale narazie tak w normie bym powiedziala.
Corcia ulewala do 10 miesiaca... Oby nie poszedł w jej slady bo sie pochlastam :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

U nas nie było wiekszego problemu z kupkami ale widze ze po infacolu jeszcze latwiej mu zrobic wiec u nas ten lek dziala ok.
Swoja droga taki infacol to nie tania sprawa, u Zuzi pare opakowan zuzylam bo dlugo kolki miala :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Moja Aurelia dostaje Biogaie i kolka zdarzyła nam się dopiero 2 raz. Z czego ten pierwszy był miesiąc temu.

Jeśli chodzi o pampersy to też długo nie zczailiśmy, że ta kreska zmienia kolor, aż pewnego dnia mąż przestudiował z nudów opakowanie i tam jest wszystko opisane ;) Fajna sprawa, bardzo ułatwia życie. Jak jest mało siku, to kreska też jest częściowo zabarwiona, jak dużo, to cała jest zielona ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Faktycznie spojrzałam nie na tą gazetkę :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Promo w realu było do wczoraj...
Ja nie dokarmiam MM tylko swoim z butli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa może mały ma akurat skok wzrostowy, wtedy może chcieć być przystawiany nawet co godzinę. Moja Emi tak miała i dopadł mnie wtedy kryzys laktacyjny. Jeśli chcesz wiedzieć czy się najada to idź na ważenie, ja w tamtym okresie chodziłam raz w tygodniu. Dopóki się nie przekonałam, że ona ładnie przybiera to też myślałam o dokarmianiu mm.

Jeśli któraś z was korzysta jeszcze z 1 Pampersa to w Realu jest promocja przy zakupie dwóch opakowań cena jednego to 18,98 zł.
W Tesco w maju jest promocja na 3 Pampers, za mega pack 79,99 zł (wychodzi 53 gr za szt.)

My wczoraj byłyśmy na szczepieniu. Emilka waży już 5640g :) Popołudniu trochę pomarudziła, a potem spała od 19 do 1 w nocy. Dzisiaj już jest w porządku, mam nadzieję, że nic już się nie wydarzy, ale wiem, że jakieś objawy poszczepienne mogą wystąpić w ciągu 48h.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa - ulewanie jest objawem niedojrzałości zwieracza żołądka a nie najedzenia... moja ulewa, czasem potrafi chlustać aż, a zaraz potem je dalej...
Dziecko z piersi łapie dużo powietrza (ja swoją muszę odbijać nawet 5-6 razy na karmienie) z butli tego nie ma bo większość ma zaworek, przez który wyrównuje się ciśnienie w butelce
Ja widzę po swojej co wyprawia - zje cyca, odstawi sie od niego, a za kilkanaście minut zaczyna jęczeć, kwękać, nie chce zasnąć, cyca też nie chce, ale jak jej dam butlę to wciąga 60 i idzie spać...
Ona sie już leniwa zrobiła i jak wstępnie podje to już jej się nie chce ciągnąć, a mnie się nie chce z nią użerać, wiec kupuję elektryczny laktator i przechodzimy na butlę, przynajmniej nie będą ją bąki i wzdęcia męczyły...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

tez mialam te premium care i nie wiedzialam o wskazniku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

tesula.. raczej najada, bo zdarza mu się aż ulać z przejedzenia.. obstawiam że chodzi mu o bliskość i cyca samego w sobie..

Martka, moj też miał dzis koszmarny dzień..

Aguss uważaj żeby zaparć nie dostał po infacolu. My musieliśmy odstawić przez nie właśnie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja od wczoraj podaję Tymkowi infacol 3 razy dziennie i wydaje mi się że łatwiej mu gazy odchodzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Wow, tez mam te pieluchy ale za chiny nie wiedzialam ze tam jest taki wskaźnik napełnienia WOW :-)

My dzis bylismy na kontroli u lekarza, młody przybrał w niecałe 3 tygodnie kilogram więc fajnie. Wogole to kolezanka pozyczyla mi wage dla niemowlakow ( do 20 kg) i co jakis czas sobie go ważę i przynajmniej nie mam stresa na te kontrolne ważenia chodzić :) bo przy starszej stres byl bo zawsze malo malo...

AsiaDK a jakie pieluchy Wam podpasowaly na te odparzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

a nie stosujecie dla maluchow na kolki nic? Ja mialam bobotic a potem sab simplex przzy Tosce, jak dobrze pamietam to po skonczonym miesiacu mozna juz podawac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ja używam pampersów premium care i one mają wskaźnik nasączenia. Jak jest chociaż troszke siku, to żółty pasek zabarwia się na zielono. Stąd wiem,że nie robi wcale, ale tak się dzieje od kilku dni dopiero.

Dzisiaj miałyśmy koszmarny dzień. Mała była marudna cały dzień, a od 18 do 19.30 miała taka kolkę, że ja siedziałam i ryczałam razem z nią, a mąż trzymając małą na rękach chodził przez te 1,5h po mieszkaniu. Mówię Wam, masakra jakaś. Takie rzeczy to nie na moje nerwy ;( Dziękuję Bogu, że to dopiero 2 taka sytuacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Oj, Asia, znam to! Warto zrobić morfologię, czy anemii nie masz ( ja mam dużą i chodzę na autopilocie).
Kiedy mniejsza zasypia, ja się bawię ze starszą, jak śpią obie ( cudowny czas), to zamiast odespać- prasowanie, pranie, gotowanie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

ach i zapomniałam dodać, przechodze kryzys fizyczny .... padam, jestem bardzo przemęczona .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Martka a może robi siku np. raz lub mniej i nie widać że pielucha jest napompowana .... w szpitalu w ierszej dobie wkłądali tetrówkę złożona w prostokąt by sprawdzić czy noworodek robi siku ... może spróbój coś takiego, moja mała ma zawsze napomowną pieluchę, aż odnosze wrażenie ze ona tlko robi siku ....

zmieniłam pieluchy i jak na razie (3 dni) odarzeń nie ma!!!!! nie robią się !!! ulga ogromna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa - ja jak daję jej pierś to karmię swoją średnio co 1,5 h jak je z butli (120 ml) to wtedy śpi 3 godziny...

Może on się nie najada???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Martka, rzeczywiście dziwne... Tymkowi jak zmieniam w nocy 2-3 razy to zawsze napompowaną pieluchę, w dzień to samo.
Coś tam mi świta ze dziecko powinni czesto siusiac, wiec moze lepiej to sprawdzic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Dziewczyny, czy to jest normalne, że moja córcia przez całą noc nie robi siku? Jak po 20 zakładam jej czystą pieluszkę, tak rano o 6 jak wstaje, ta pieluszka jest suchuteńka. Siku robi zaraz po porannym karmieniu. Zaczyna mnie to martwić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

No i chyba mam małego uzależnieńca..
Ech.. jadł o 14.45 po aferze na spacerze, gdzie obudził się po godzinie (a zwykle 2,5h spokojnie na dworze daje rade..)
o 15.45 wziął go śpik i oczywiscie afera na całe gardło, bo jak inaczej usnąć jak bez cycka w buzi?
Karmienie na żądanie - karmieniem.. ale nie co godzinę, kiedy wiem, że najadł się poprzednio.. Zdarza mu się ulewać, co wcześniej nie miało miejsca.. obawiam się, że go przekarmiam.. i że doprowadziłam do takiej sytuacji, że nie potrafi się uspokoić inaczej jak tylko przy cycku :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? (33 odpowiedzi)

Macie jakieś pomysły? Prezent czy raczej pieniądze? Dodam, że na przyjęciu będzie dość dużo...

chirurg dziecięcy Elżbieta Lichnicka opinie (3 odpowiedzi)

Witam, czy któraś z Was była na wizycie z dzieckiem u chirurga dziecięcego dr Elżbiety...