Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

21.02 (02.03) szuwarkowa80 - synek Kubuś 3610g i 53cm/ Zaspa SN
25.02 (11.03) Martka - córeczka Aurelia 2870g / Kliniczna SN
02.03 (15.03) szaga - synek Alanek 2650g i 51cm / Redłowo SN
03.03 (30.03) Karolkarumia - córeczka Weronika 3300g i 52 cm/ Redłowo CC
05.03 (02.03) Mara_Jade - córeczka Emilka 3850g i 53cm/ Redłowo SN
13.03 (20.03) AsiaczeK_S_88 - synek Tomuś 3000g i 52 cm/ Redłowo SN
17.03 (15.03) Aniuleczka25 - synuś Nikoś 3150g i 54 cm/ Wojewódzki SN
18.03 (13.03) Yoasia - córeczka Lenka 2850g i 53cm/ Redłowo SN
21.03 (25.03) Madzia i Krzyś - synek Bartuś 3850g i 61 cm/ Wejherowo SN
25.03 (07.04) Bombelkowa - synek Bartosz 3780g i 55 cm/ Redłowo CC
25.03 (19.03) Aga007 - córeczka Natalka 4040g i 56 cm / szpital wojewódzki
26.03 (14.03) Hania - synek Kubuś 4670g i 61 cm/ Kliniczna CC
29.03 (19.03) AsiaDK - córeczka Anastazja 3500g i 54 cm / Redłowo CC
29.03 (15.30)Yooki - synek Szymon 3500 i 55cm/ szpital Wejherowo
31.03 (02.04) Anik - córeczka Hania 3870 g i 58 cm / kliniczna CC
01.04 (27.03) BOYorGIRL- córeczka Nina 3580g i 53 cm/ Redłowo SN
04.04 (30.03) MamaDawidka - synek Dawid 3390g i 54 cm/ Redłowo SN
05.04 (17.04) Dimis - synek Tymek 3430g i 53 cm/ Redłowo SN
07.04 (14.04) Tesula - córka Alicja 3490g i 57 cm/ Swissmed CC
07.04 (15.04) kapiszonka 19767synek antoś 3650g 52cm kliniczna SN
13.04 (26.04) Rona- córeczka Zuzia 4090g 60 cm/ Wejherowo SN
15.04 (27.04) Aquss - synek Tymek 2830g i 52 cm / Zaspa SN
16.04 (21.04) Aska84 - synek Szymek 2780g i 51 cm/ Kliniczna SN
16.04 (16.04) EmNEm/ M&ms córeczka Maja 3770g i 57 cm/ Kliniczna CC
19.04 (15.04) mamaalanka- córeczka Lenka 3580g i 58cm /Zaspa SN
24.04 (17.04) micasia- syneczek Bartuś 3945g i 57cm/ Zaspa SN
01.05 (30.04) Rayfall- synuś Antoś 3750g i 55 cm/ Swissmed CC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

My chrzcimy w tą niedzielę w mojej starej parafii w Sopocie. Już się boję, że mała odstawi koncert :D Co do ubranka, to jakoś specjalnie jej nie odstawiamy, bo chcę żeby przede wszystkim było jej wygodnie. Kupiłam białą bawełnianą letnią sukienkę (rozm. 74 - nosimy już 68, więc stwierdziłam, że będzie trochę dłuższa, ale przynajmniej latem jeszcze ją ponosi), do tego białe body (z krótkim lub długim rękawem w zależności od pogody), legginsy i skarpetki. Żadnych tiuli i koronek, bo jak taki maluch ma w tym leżeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Dziewczyny chyba mi ktoś dziecko podmienił :) Od trzech dni znowu w dzień zasypia i to sama, je grzecznie co 3 godziny i budzi się w nocy tylko raz ok. 3 :D, a potem dopiero o 6-7 rano. Wczoraj nakarmiona o 19 zasnęła sama ok. 20 i spała do 2.30. Normalnie cud. Poza tym wczoraj udało jej się przewrócić z brzucha na plecy pierwszy raz.
Ostatni tydzień natomiast był straszny. Cały czas przy piersi, zero snu w dzień, dodatkowa pobudka w nocy i płacz wieczorami, masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

sorki za pisownie ale chyba klawiatura mi szwankuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

co do wagi to przybiera 300-400 tyg moj tez chyba miał ten skok wzrostowy bo normalnie je 90-120 co 1,5godz w dzien a wtedy jadł 150ml do nawet 200ml ale juz z powrotem sie unormowało.
my chrzcimy 2 czerwca. mamy garniturek sliczny jak któras bedzie zainteresowana odkupieniem wysle zdjecia rozmiar z metki to 56 ale jak na moje to 62 bo mały z 56 ubranek juz wyrasta a garniturek jest jeszcze troszku za duzy...a co ksiedza my nie mamy problemu bo mamy koscielny i chodzimy do koscioła ale ksiadz nie ma prawa odmowic ale z tego co wiem potrafią skutecznie zniechęcić ,kiedys taki ksiadz jeszcze z liceum powiedział ze do chrztu sa potrzebne 2 rzeczy ksiadz i dziecko!!! ale jak robia problemy to rzeczywiscie lepiej innej parafi poszukac ,dowiem sie i wam napisze bo kolezanka chrzciła syna przed komunia jakos krótko i bez problemu a ona samotna matka 2 synów i kazde z innym meżczyzna...i ksiadz nie miał problemu.

jedna z was pytała o wojewódzki ja rodziłam i sobie chwale i uwazam ze lepiej trafić nie mogłam naprawde spoko jedna zmiana moze troche słaba była ale wiadomo zawsze ktos sie trafi a tak to SUPER!!!!! polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

HEJ dziewczyny w koncu moge cos napisac bo wczesniej brakowało mi czasu ciagle ale czytałam was od czasy do czasu...przez ten czas duzo sie wyazyło w małym skrucie ...na poczatku miałam zapalenie piersi i to 2 razy...potem mały miał tradzik niemowlecy nie leczyłam i sam przeszedł...niestety mam mało pokarmu i musze dokarmiac my mamy bebiko 1 i spoko....i sciagam zeby wieziec ile zjada ale tez przystawiam zeby utrzymac laktacje ale mały bardzo krótko ssie :( ulewa dosc czesto ale nie jakos bardzo mocno ale czasemi se beknie i ok. wieczorami bywał maruny i płaczliwy ale to raczej nie kolki bo miekki brzuszek i ine podkurczał nozek jesli juz to sie prezył i prostował ale to jak był głodny...co do kupki to robo co 2 zien 1-2 ale to z taka nawiazka ze potrafi po same pachy ze sie wylewa...hehe i wtedy po kran musze z nim latac hehe baki u nas same wylatuja....pielyszki na całe szczescie mozemy dada sa oki i w promocji kupione w odatku 25 zł za 78 szt. wiec zapas cały mamy...jak sie skoncza to na 3 przejdziemy juz chyba :):)
w nocy dość ładnie spi 3-6 godz za jenym razem w dzien za to bardzo aktywny mało spi i duzo je....ale odnosze wrazenie ze lubi swoje łózeczko bo ma tam swoja karuzele i zabawki z którymi gada i sie smieje...:) co do szczepien my tylko te NFZ...na pierwszym szczepieniu płakałąm z małym....pielegniarka mi oczy wycierała bo sie tak rozmazałam wiec na kolejne chyba tylko maz pojdzie...na co pewnie sie nie zgodzi...a moze ktos mieszka w ganska w okolicy jasienia albo osowej? bo chetnie bym sie na spacer wybrała z jakas kolezanka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Moja mała w ciągu pierwszych 4 tygodni przybrała 900g. Ostatnio jak była ważona (2 m-ce i 2 dni) to miała 5640g, przy wypisie było 3700g.

My mamy kolejne wizyty do umówienia :( chirurg, OWI, alergolog, teraz się zastanawiam czy tego usg brzuszka nie zrobić. W każdym razie zdecydowałam się małą ubezpieczyć dodatkowo, bo jak mam na każdą wizytę czekać min. dwa miesiące albo płacić 150zł, to wolę wykupić polisę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Moja mimo rewolucji żołądkowo - jelitowych, które ją męczą przybrała w 4 tygodnie 800 g (3370 wypisana ze szpitala - 4240 w zeszłym tyg)

Czasem jej sie zdarzy ulać, na szczęście nie dużo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Rona mój mały najpierw przybrał w tydzień 200 a teraz wczoraj był ważony i w kolejny tydzień 400 :-)
Nie ulewa na szczęście. Czasem drobna strużka poleci kantem ust ale to nic :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

specjalista od usg w zakresie refluksu to dr Kosiak

na leczenie refluksu-ulewania jest Debridat, którym moje dziecko jest leczone już 1,5 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Rona, moj synek w trzy tygodnie przybral kilogram.
Z tego co kojarze to podręcznikowo minimalny przyrost wagi na tydzień to 120-200 g
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

A ile tyją wasze Maluchy?
Jak nas po żółtaczce wypisywali ze szpitala to Zuzia ważyła 3830(miała wtedy tydzień)
A na wizycie u pediatry ważyła 4070 (miała 3 tygodnie)
Czy to mało?
Może Ona się nie najada moim mlekiem i dlatego co chwile domaga sie cyca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Tymek ulewa po kazdym jedzeniu niestety... Jak bedzie ulewal jak starsza do 10 miesiaca to sie zalamie. Mamuśki nie-ulewajacych dzieciaczkow - oj jak ja Wam zazdroszcze :-)

Ps: tez synek jest na infacolu ale nie zauwazylam zeby pomagal na ulewanie. Moze poprostu przy wzdeciach dzieciak sie trzepie podkurcza nozki i robi sobie rewolucje w zolodku i wtedy chlust, a jak dajesz infacol mamaalanka to moze jest mniej tych wzdec i tez mniej ulewania ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Ulewa laktoze... co za bzdura...

dziecko ulewa, ponieważ zwieracz przełyku jest nie do końca sprawny, a podczas jedzenia nałyka się powietrza i potem ten bąbel powietrza wypycha część zawartości żołądka, a że jest ona płynna to łatwo się poddaje

Jak dziecko dużo ulewa to warto zrobić USG brzuszka, bo może cierpieć na refluks i trzeba wtedy zagęszczać mleko

Kupiłam dziś Dicoflor zamiast bio gai - może pomoże na brzydkie kupy...

Ja sok jabłkowy też piłam z wodą a mam go nie pić wcale
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

u nas tez odpukac,maly nie ulewa. Mnie zastanawia kiedy kupki sie zmienia, bo u nas caly czas takie same
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

No wlasnie,a moja nie ulewala a teraz bardzo ulewa. Tylko ze wczesniej podawalam jej infacol,teraz przestalam i tak sie zastanawiam,czy infacol moze byc tez na ulewanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

mamaalanka, mój młody prawie nic nie ulewa, ale bratowej córcia sporo (mała ma kolki i położna jej tłumaczyła, że ona ulewa laktozę, ponieważ ciężko ja jej strawić)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa rozumiem, to tak jak moja siostra, też do kościoła nie chodzi, ale wierzy i jakoś jej sam ślub cywilny nie leży, więc jednak zdecydują się na kościelny. Dzieci faktycznie są straszne, najgorsze jest to, że I komunia to teraz już tylko licytacja prezentów.

Mamaalanka moja mała na początku bardzo dużo ulewała, teraz już mniej, chociaż zdarzają jej się dni gdy ulewa bardzo. Mam nadzieję, że jej przejdzie z wiekiem.

O marchewce to nie wiedziałam, że może powodować wzdęcia, ale jabłka jak najbardziej (doświadczyłam na własnej osobie :P). Dlatego ja teraz staram się jeść raczej gotowane lub pieczone jabłka, a sok tylko z wodą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

czy wasze maluchy duzo ulewaja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

Bombelkowa my tak zrobilismy,poszlismy do innego kosciola. Tam ksiadz pytal,to powiedzialam ze nie mielismy na to czasu,Bo maz ciagle w rozjazdach:)Obiecalismy ze wezmiemy. W tamtym kosciele juz jestesmy spaleni,bo slubu nie wzielismy:) Wczoraj poszlismy do naszej parafii,siostra karte wyjela,ale nic nie mowila,takze moze teraz sa bardziej tolerancyjni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Marcowo - kwietniowe mamusie z maluszkami 2013 vol. 16

to ile takich porcji dziennie? nie jestem w stanie policzyć ile moja je bo czasami muszę ją przystawiać co chwilę - 5 razy cmoknie i przerwa ... i jak tu stwierdzić czy dziecko je wystarczająco?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

JAKI PREZENT DLA 7-LATKI? (25 odpowiedzi)

pomozcie prosze, bo moj syn dostal zaproszenie na urodziny od kolezanki, ktora konczy wlasnie 7...

nie chcę nosić rękawiczek- co zrobić (22 odpowiedzi)

dziewczyny, moja córka uparła się i nie chce nosić rekawiczek. Na dworzu mróz, rączki czerwone,...

choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego (12 odpowiedzi)

Drogie mamy, czy znacie jakieś skuteczne preparaty, które sprawdzają się podczas choroby...