Meble kuchenne IKEA, Castorama - proszę o opinie.

Jestem na etapie przygotowań do grubszego remontu, planuję również zmiany w kuchni, poproszę o opinię nt. gotowych kuchni z IKEA czy z CASTORAMA - mają nowe kolekcje, fronty takie same, jakie proponowano mi w firmach robiących meble na wymiar - poproszę o opinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Meble kuchenne IKEA, Castorama - proszę o opinie.

najlepsze meble z ikea możesz sama wszystko wybrac, dopasowac i są bardzo użyteczne, wszystko zawsze sie miesci, nie zgłaszałam usterek, gorzej z castorama nie mają już takiego wyboru a ceny- jak sobie wybierzesz w miare tanie matrriały to bedzie taka sama jak ikea a wyglad o wiele lepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Meble kuchenne IKEA, Castorama - proszę o opinie.

Miałam przez ponad 7 lat meble kuchenne z Ikea, teraz też zamawiam do nowego domu. Moim zdaniem świetna relacja jakości do ceny i szybka reakcja na ewentualne reklamacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Meble kuchenne IKEA, Castorama - proszę o opinie.

A powiedzcie mi proszę, czy możecie polecić jakąś konkretną firmę, która zajmuje się wykonywaniem mebli na zamówienie. Bardzo ciekawą ofertę znalazłam ostatnio w Gdańskiej Fabryce Mebli. Korzystał może ktoś z ich usług?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A widzieliście kiedyś konfigurator meblowy? Jak robiłem meble do kuchni, to z takiego korzystałem http://www.centrum.meble.pl/kk fajnie to wszystko można sobie rozplanować i ustawić. Można też od razu zamówić u nich i samemu sobie zmontować, więc nawet wychodzi to jeszcze lepiej niż meble z ikea, bo wymiary dopasowujemy do tego jakie mamy pomieszczenie i do tego, czego potrzebujemy. Fajne rozwiązanie jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, a marzą nam się meble na wymiar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ciągu ostatnich 6 lat urządzałem z żoną dwie kuchnie. Pierwsza - Pan stolarz z kolegą, druga - IKEA (w 10.2017). Pan stolarz bez zarzutu - czysto, dokładnie z pomysłem ale dość drogo. Ikea - to cała historia:
1. W sklepie - pięknie i profesjonalnie ale bardzo dużo wydruków papierowych (pewnie później z tego robią swoje meble). Ceny sprzętu AGD dramatycznie wysokie. Jak się później okazało, całkowicie bez wiedzy co do sposobu montażu i jakości przygotowanej powierzchni ścian i sposobu montażu.
2. Pomiar - szybko i profesjonalnie, ale jak się później okazało, całkowicie bez wiedzy co do sposobu montażu i jakości przygotowanej powierzchni ścian i sposobu montażu.
3. Transport - spóźniony 4 godziny. Jeden tragarz nosił meble 2 razy bo się pomylił. Przywiózł nie nasze... Na wejściu połamał wszelkie przepisy BHP dotyczące ręcznych prac transportowych (55 kg sam po schodach na pierwsze piętro). Brawo IKEA firma FAIR TRADE funduje Panu tragarzowi choroby kręgosłupa w wieku przed czterdziestką. Pan Tragarz zdradził ile dostaje kasy za transport (jechał swoim pojazdem) - to zaledwie 30 procent z tego co ja zapłaciłem! No tak Szwedzi robią kasę na murzynach z Polski.
4. Montaż - pełna profeska Pana dresiarza. Po pół godzinie zawija ekipę i mówi że nie będzie montażu. Brudne ściany i źle przygotowane - on nie będzie montował. Obiecał że załatwi następny montaż bardzo szybko i bez naszego udziału. Bzdura - nerwy przez telefon, brak terminów i kolejny montaż za tydzień.
5. Dzień montażu - Pan dresiarz zadowolony - ściany czyste, pomalowane i zagruntowane. Oczywiście ściany przykryte meblami i 200 zł za farbę w błoto, ale on zadowolony. Fakt zrobił montaż szybko choć narzekał na krzywe ściany i brak kątów (czego nie widział pomiarowiec).
6. Podsumowanie - miało być szybko, dobrze i bez stresu. Nic z tego - dokładnie odwrotnie.
Szczerze nie POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No a ja chciałem kupić kuchnię z IKEI, i co teraz? Powiedz czy meble i montaż chociaż dobrze wykonane, bo może poprostu trafiłeś na montażyste lewusa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem z mebli na razie zadowolona, ale mam je niecały rok. Na razie nic się nie dzieje, ale strasznie irytujące są spadające ciągle spowalniacze do zawiasów. Ikea pod tym względem jest w tyle za murzynami, bo obecnie robi się zawiasy z już wmontowanymi hamulcami, a nie jakimiś badziewnymi nakładkami. Jeśli chodzi o montaż, to mieszane uczucia. Chłopaki studenci się starali, mili, grzeczni, ale strasznie się śpieszyli i przydałoby się trochę więcej spokoju i doświadczenia. W Ikei powiedzieli mi, że będą dla mnie mieli cały dzień, a tymczasem okazało się, że byłam druga w kolejce i po mnie mieli jeszcze kolejne zlecenie. Poza tym szafki już miałam częściowo skręcone, a policzyli mi tak, jakby robili wszystko od podstaw, bo "nie mogli inaczej".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ikea kasuje za wszystko extra, za pomiary, za dojazd, za wniesienie, za montaż AGD, na wszystko mają osobne taryfy. Typowy moloch nastawiony na to żeby wydoić jak najwięcej z potencjalnego klienta. Nie wiem czy Agata jest w tym temacie konkurencyjna. Chyba lepiej zamówić u stolarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIestety muszę wycofać swój wcześniejszy wpis. Za kuchnią z Ikea przemówiła cena jak i czas realizacji. Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony z wykonania choć minął dopiero tydzień. BRW kazało czekać na wykonanie do 2 m-cy, 2 stolarzy którzy robili mi wyceną podobnie. Cenowo nawet się nie zbliżyli do Ikei. Jeden to nawet nie chciał słuchać moich pomysłów tylko narzucał swoje wizje. Z czystym sumieniem mogę polecić kuchnie z Ikea ale podtrzymuję opinie że za wszystko trzeba płacić, nawet dojazd montażystów jest liczony osobno. Ikea za transport i montaż kuchni (dwie różne firmy) zażyczyła sobie ok. 20% wartości kuchni więc mogę polecić tylko meble a nie dodatkowe usługi. Taniej byłoby wynająć busa na 1 dobę i samemu przywieźć niż przepłacać w Ikei. Jeśli ktoś zdecyduje się na kuchnię Ikea to lepiej żeby wziął sobie swojego montera, będzie taniej ale tylko takiego który wie co robi bo o montażu kuchni naprawdę trzeba mieć pojęcie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepisy BHP na pewno nie mieli twoi rodzice gdy Pan spłodzili ludzie co za człowiek dramat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Z tą ekologia ro się z zupełności zgadzam. Tylko górnolotne słowa i nic poza tym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektóre z Ikei to chińska tandeta. Nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Mi sie również podobają, jednak nie wiem czy zdecydowałbym sie na kupienie kuchni u nich. Kuchnie tanie nie są i w zasadzie nie da się w 100% dopasować takiej kuchni do pomieszczenia, tak jak w przypadku mebli zamawianych u stolarza. O ile w przypadku mieszkania o dużej powierzchni mozna kombinować. to problem powstaje jeśli kuchnia jest mała i niewymiarowa.
Meble na wymiar mają więcej zalet http://skawina.eu/5-najwazniejszych-zalet-mebli-na-wymiar/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ofercie takich sklepów jest dużo spoko mebli ale ja ostatecznie wolałam zamówić coś na wymiar, szczególnie do kuchni. Dlatego skontaktowałam się Z firmą Fraktal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiliśmy meble fino z castoramy. Okładzina frontów odchodzi od płyty po 2 latach. Złozyłem reklamację ale gwarancja była na 2 lata i spóźniłem się 1 miesiąc. reklamacja została odrzucona. Będę się odwoływał. Uważam że takie podejście do sprawy jest niepoważne. Fronty powinny być niezniszczalne a tu taki badziew. Więc kupując meble w castoramie są one tylko na 2 lata????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również mam ten problem . Jak pan rozwiązał ten problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze rękojmia przez kolejny rok. W przeciwnym razie do rzecznika praw konsumenta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam taką samą sytuację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Meble kuchenne IKEA, Castorama - proszę o opinie.

Mam kuchnie Ikea Bodbyn- użytkuje już 5 lat i jest jak nowa- nigdy mi nic nie odleciało - super rozwiązania dostosowane pod siebie - z czystym sercem polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Meble kuchenne IKEA, Castorama - proszę o opinie.

Z castoramy nie polecam,po 2 latach fronty szafek zaczęły się odklejać.Reklamacji nie uznano.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

Gdzie kupić dobre drzwi wewnętrzne ??? (41 odpowiedzi)

Proszę o pomoc !!! W najbliższych dniach muszę zamówić drzwi do mojego nowego domu. Wiem, że...

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?