Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

M ja byłam u dr Pawlaczyk, nie byłam u dr Grzybowskiej. Daj znać jak ona podchodzi do tematu.
Jl masz rację, po pierwsze konsultacja przed fizjo, po drugie faktycznie jeśli to tylko mięśnie, jest szansa na poprawę bez zabiegu. Powięzi i więzadeł żadne ćwiczenia nie naprawią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ide dzisiaj właśnie by gin Dr Grzybowska oceniła wiazadla i powięzi jesli nie będzie umiała to pojadę do Olsztyna mam nadzieję że to tylko problem z mięśniami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli problem jest tylko z mięśniami to jest do ogarnięcia. Jeżeli problem leży w więzadłach lub powięziach to raczej nikłe szanse po fizjo. Najlepiej poradzić się doświadczonego gina który siedzi dobrze w temacie. 8 tygodni po porodzie to jeszcze wcześnie i najlepiej poczekać narazie z operacją. Bo po operacji może zdarzyć się tak że jedno podniosą A drugie może ulec obniżeniu i będzie potrzebna kolejna operacja. Faktycznie jest tak że operują od 3 stopnia ale 2 też jest do operacji bo przeszkadza w codziennym życiu. Ale mimo to mięśnie powinno się wzmacniać przed operacją jak i po niej. Nawet niektórzy fizjo zalecają pierwsze konsultację lekarską przed ćwiczeniami czy właśnie coś się nie zerwało by jeszcze bardziej sobie nie zaszkodzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślałam ze operacja to od 3 stopnia i że 2 pierwsze można ogarnac :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim do jakiego lekarza miałaś iść??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dr Grzybowska nie sprawdza wiazadel? Bo napisałam do niej i napisała że się tym zajmuje to nie wiem czy iść czy nie... Mam dzisiaj mieć wizytę i nie wiem czy odwołac czy iść...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M teoretycznie drugi stopień jest do operacji jeśli daje objawy. Miałam ćwiczyć i się zgłosić za rok do kontroli i wtedy decyzja, ćwiczyć nie mogłam a dr podobno obecnie nie przyjmuje. Chciałam najpierw sprawdzić więzadła i inne powikłania jakie mam, to wszystko trwa długo jeśli idzie się drogą NFZ, nie stać mnie na prywatną diagnostykę.
Też nie dam rady pessara więc rozumiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim to jak miałaś 2 stopień to obeszło się bez operacji? Wiekowa nie chce Pesser nie zniosę ciała obcego tam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu za szybko?? Wydaje mi się że Najważniejsza kwestia jest czy poszły wiązania bo jeśli tak to wiadomo że ich się nie naprawi tylko potrzeba operacji tak mi Powiedziała też urofizjoterapeutka jak byłam w poniedziałek że nie ma sensu zaczynac terapi jeśli nie wiadomo w jakim są stanie wiazadla I ostatecznie ktoru jest stopień bo ponoć do 2 Mozna terapia a 3 to już operacja... A dr Grzybowska sprawdza to???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ilu lekarzy, pewnie tyle będziesz miała diagnoz, na razie za wcześnie po porodzie na ostateczną ocenę, każdy też inaczej ocenia stopień, ale nie stopień tak się liczy jak to co czujesz.
Póki co poproś o dopasowie pessara.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie wiem czy oceniają czy poszły więzadła, mi dr Pawlaczyk nie sprawdzała, nie badała na stojąco i z parciem. Szyjkę w poz typowej gin na fotelu miałam tak nisko, że w trakcie cytologii powiedziała że to drugi stopień, w trakcie usg gin także potwierdziła, Nie badała mnie inaczej, może dlatego że nie byłam wstanie więcej wytrzymać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy któraś z tych osób sprawdza czy poszły wiazadla?? I który stopien sa narządy obnizone?? Jestem 8 tyg po porodzie I ciężko się chodzi nawet na spacer z dzieckiem :(jak takie coś wychodzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak , dr Grzybowska i na pewno P. Karolina z Intmiterapia ( robiła kursy pod okiem dr Sz ).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dr Anna Pawlaczyk, podobno też dr Magdalena Grzybowska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta z wczoraj poleciła ale dr aż z Olsztyna, Wawy i Krk... A kto w Trójmieście bedzie mi mogl sprawdzić jaki jest stopień obniżenia?? I czy wiazadla poszly czy nie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie byłaś u fizjo? One nie poleciły gina?
Coś tam wie dr Pawlaczyk ale trzeba poprosić ją o badanie na stojąco bo czasem zapomina ;). Nie wiem jak obecnie z terminami do niej i czy nadal przyjmuje w Enel-Med.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej byłoby iść do uroginekologa albo specjalisty zajmującego się obniżeniami. W razie operacji domagać się zabiegu na własnych tkankach (choć nie zawsze jest skuteczy). Albo dobrze dobrany pessar aby uniknąć na jakiś czas operacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam wczoraj u drugiej fizjo bo pierwsza powiedziała że to 1 maks 2 stopień a wczoraj inna że 2,3 I że to co wypada to pęcherz... Taka gula...ja byłam przekonana że to ściana pochwy Nile wiem do kogo z tym iść :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do póki wypada sama przednia ściana bez pęcherza to nie tragedia, ale gdy zacznie w końcu obniżać się pęcherz to jest ryzyko stanów zapalnych, uchyłków, zalegania moczu, itd... Im szybciej zrobisz porządek z tą ścianą, tym mniej szkód będzie. Spróbuj najpierw wizyty u fizjoterapeuty, być może ćwiczenia pomogą, potem szukaj dobrego gina który się na tym zna a mało takich - w Trójmieście nie ma ani dobrych do diagnostyki ani do operacji. Ratować doraźnie można się specjalnymi tamponami na wypadanie pęcherza, ale to jest rozwiązanie doraźne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli jak wypada to tlyko operacja? Nie ma innego sposobu? :( do kogo najlepiej z tym iść??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Okulary przeciwsłoneczne (10 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...

choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego (12 odpowiedzi)

Drogie mamy, czy znacie jakieś skuteczne preparaty, które sprawdzają się podczas choroby...

jaki BLENDER kupić? (37 odpowiedzi)

Hej, mam zamiar sama robić swojemu dzieciątku zupki i by wszystko dokładnie zmiksować potrzebny...