Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Biegunka może być ściśle związana z antybiotykiem, tym bardziej jak w ulotce piszą o takim działaniu niepożądanym, powinnaś zaraz odstawić antybiotyk i jutro lub w poniedziałek zgłosić się po zmianę antybiotyku, jeśli masz taki stan zapalny, że antybiotyk jest niezbędny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam u gin ale poza ciążami 2 max 3 razy ale wtedy aż tak tego mocno nie odczuwałam i jakoś nie wspominałam. A jak wspomniałam w marcu ubiegłego roku to miałam akurat większy problem z piersiami i w pierwszej kolejności musiałam zrobić operacje , a później jakoś to było. Na przyszłą niedzielę jestem umówiona do gina. Napisze Wam ci się dowiem. Teraz położyła mi się też choroba i jestem w trakcie antybiotyku i nawet przez chwilę myślałam że może to coś związane z tym bo mam niektóre działania niepożądane z ulotki między innymi duża biegunkę Niedługo się wszystkiego dowiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim, przykro, że takie ciężkie chwilę przechodzisz, bardzo Ci współczuję i życzę podniesienia się z tego marazmu, mam nadzieję, że się leczysz.
Też chciałabym Ci jakoś pomóc, nie nadaję się bardzo do pocieszania, ale jeśli możliwa by była jakaś inna formy pomocy, mam tu na myśli finansową, to ja bym się chętnie dorzuciła, tylko nie wiem jak. Mogłybyśmu tu jakąś zrzutę zrobić, chociaż na rezonans, ale się nie da. Trzymaj się i pisz, bo to też namiastka terapii.

Młoda anonim, zmień nick, bo pogubimy się w anonimach...
Na pewno byłaś nie raz u gina, co mówił o tych bólach? Bo to normalne przecież nie jest, wątpię czy usg dopochwowe coś wyjaśni, ale od czegoś trzeba zacząć, więc najpierw wybierz się do względnie znanego gina.

Ja byłam na badaniu kontrolnym, potwierdziło się moje odczucie, że jest lepiej, wcześniej ocenił na 1, teraz 0-1 w skali 0-4.
Pytałam, jak to się mierzy, to powiedział, że na leżąco, więc myślę, że gin. oceniają, np. po wielkości luźnej ściany, czyli 4 stopień by był jakby na leżąco, było na wierzchu:p
Bo jak się czuje na stojąco jajo, to już poważniejsza sprawa, a jak jajeczko to lekkie obniżenie, wynikało z tego co mówił.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beata dziękuję, czasami dobre słowo jest bardziej cenne niż inne formy pomocy. Zdaję sobie sprawę że naprawienie moich problemów może być bardzo trudne, o ile ktoś się podejmie tego z uwagi na inne problemy zdrowotne, Staram się trzymać, mam obecnie gorsze dni, więc częściej milczę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam jeszcze że mam problem z normalnym siedzeniem. Mam wtedy uczucie jakby coś mnie w środku kłuło (uciekało) sprawiając przy tym mi duży ból
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa. Nie wiem jeszcze co tak naprawdę mi jest ale chcę opisać Wam moje dolegliwości i dowiedzieć się czy miałyście podobnie. 8 lat temu zaszłam w ciążę i po 30 tygodniu ciąży miałam problemy z dłuższym chodzeniem i staniem, miałam uczucie silnego parcia na krocze( jakby zaraz miało wszystko wypaść) po porodzie jakby przeszło i wróciło gdy pojawiła się miesiączka, występowało to tylko podczas miesiączki. W drugiej ciąży 4 lata temu było podobnie z tym że jeśli pierwszy poród był prawie książkowy to drugi już nie . Syn ważył ponad 4 kg i i miał problem z wyjściem. Lekarz postanowił go wyprzeć naciskając z całej siły rękami na mój brzuch od razu dostałam krwotoku i zaczęły się robić duże skrzepy krwi, dostałam gorączki i strasznych dreszczy. Lekarze postanowili dać mi oksytocynę żeby macica się szybciej zwijała. Teraz po prawie trzech latach od porodu bardzo źle znoszę miesiączki. Mam bardzo silne parcie na pęcherz i odbyt, dzisiaj miałam że dwie godziny skurczy bardzo silnych, do tego bił podbrzusza i uczucie jakbym coś miała w podbrzuszu oraz uczucie niepełnego wypróżnienia. Ból podczas wypróżniania i sikania. Czy to może być obniżenie macicy? Napiszcie jeszcze gdzie powinnam się zbadać, czy wystarczy USG dopochwowe? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa-dziękuję,zapomniałam o owsiance a za dużo chleba jem,resztę stosuję,też siemie lniane.Ostatnio mam okazje dużo jeść kiwi/na giełdzie w Krak .często jest po 10zł za 4 kg.,jem dużo wieczorem i od tej pory jest dużo,dużo lepiej. Anonim-same fakty i prawdę napisałaś,tym bardziej że tyle razy na komisjach stajesz/ja tylko 2 razy/ i dlatego po roku mam już lekki.Pomaga mi to tyle,że jestem na KRUS i składki które płacę ,to PFRN mi potem to wraca,a lata pracy mi lecą.Anonim-jest tak jak piszesz i tak nas odbierają,Ciebie tym bardziej,a jesteś tak mądrą kobietą,pomocną i zaradną,bardzo chciałabym żebyś już nigdy nie miała myśli sam.... takich trudnych,choć ze zdrowiem dążymy z biegiem czasu ku gorszemu,jest mi tak zawsze żal takich ludzi,którzy targnęli się na swoje życie,ich straszne samopoczucie,cierpienie w myślach/tak 2 odeszło bliskich w mojej rodzinie/.Szkoda że nie ma kto Tobie pomóc finansowo na operacje,wstyd choroby nie pozwoli też publicznie zbierać na te operacje,ogłaszać się,prosić.Szkoda że nie mam jak Ci pomóc,żałuję i mieszkam daleko,bo choćbyś w czasie operacji przed czy po u mnie przenocowała,ciekawie nie mam,ale ile bym mogła,to pomogłabym przez któryś dzień.Anonim-nie mam jak pomóc,pocieszyć,brakuje mi słów.Trzymaj się dzielnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

... zmielonego siemienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beata, na zaparcia pomoże owsianka codziennie na śniadanie i jedzenie suszonych śliwek.
Dobrze do owsianki dodawać łyżkę suszonej żurawiny i zielonego siemienia /na bieżąco/.
A tak przy okazji, dobry wpływ ma wypicie na czczo szklankę wody z cytryną.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje problemy "gin" doprowadziły mnie do problemów z pęcherzem i jelitami, ze zwieraczami z obu stron, rozrostu żylaków odbytu, bólu, depresji i myśli samobójczych zwłaszcza po wizytach u ginekologa, więc nie wiem ile jeszcze pożyję, nie mam sił ani ochoty na walkę z tym, kopania się z lekarzami o skierowania na diagnostykę, słuchania jaka jestem stuknięta, i że mam się wziąć w garść bo inni mają gorsze problemy.
Na samo obniżenie czy wypadanie bez powikłań ze strony pęcherza czy jelit nie dadzą więcej niż lekki stopień, nawet po operacji. Co innego po usunięciu macicy, czy przetokach pęcherza czy jelit, tu ma się szansę na umiarkowany, ale też nie zawsze, zależy na kogo się trafi, Tzn na początku i owszem dadzą, ale np umiarkowany ale np po 3-4 latach obniżą go, sam zakaz dźwigania nie jest podstawą. Mam ok 20 schorzeń różnego typu, poważnych, zagrażających zdrowiu a nawet życiu czasami i mam tylko umiarkowany stopień i tylko częściową niezdolność do pracy ze ZUSu, mimo że nie jestem wstanie pracować w ogóle,
Znaczny stopień tzw dawną pierwszą grupę dostają osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, wymagające całodobowej opieki innych osób. Obecnie wręcz odbiera się orzeczenia, więc na cud bym nie liczyła. Jeszcze dużo zależy od tego jak lekarz opisał i na kogo się trafi na komisji, ale na bank nie dadzą tego najwyższego stopnia,
Dla lekarzy wypadanie narządów nie jest żadnym problemem, wyjątki własnie gdzie są uchyłki pęcherza/jelit czy wypadanie jelit przez pochwę, ale i to wg nich nie dramat bo można zoperować i jest ok ;), a dźwiganie? Oni uważają że przecież można nie dźwigać, zakupy zamówić do domu przez internet, do posprzątania w domu, opieki przy dzieciach itp można poprosić rodzinę, znajomych itd, a wypróżnianie? lewatywy i spoko, i ew cewnik do pęcherza, a ew depresja? przecież jest psychiatra i psychotropy.... tak mówi wiele lekarzy ginekologów, to tym bardziej tak powie orzecznik konował. W swoim życiu często staję na komisjach i wiem jak to wygląda, traktują człowieka ja śmiecia, cudowne rady takie że człowiek wychodzi z płaczem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa,pocieszające ,że na te choroby się żyje,a kiedyś zrobisz operację i będzie dobrze/choć bardzo trzeba się pilnować już do końca/ i żeby dobry dr wykonywał operacje,który naprawi,ma dobrą rękę i zna się na problemach i przez to też nie robi komplikacji pooperacyjnych.Staraj ść się żeby dr pisali jak najwięcej o dolegliwościach,o dzwiganiu /najlepiej całkowity zakaz ,to może by nawet pierwszą grupę dali/ i że leczenie operacyjne itp. i składaj wniosek o niepełnosprawność /to będzie symbol 9 ale to już oni wiedzą/ narzekaj ,też że musisz mieć pomoc na co dzień np.maż itd.staraj się ,żeby dostać drugi stopień/umiarkowany /,jak co to się odwołuj. Ja nawet mówiłam i pisałam ,że mi nie wolno przeć nigdy(według wskazań dr / i że często mam zaparcia, to przez to muszę pomagać sobie palcem/i jak normalnie w pracy funkcjonować ? / .Już druga grupa by bardzo chroniła w pracy , też 7 godz. wtedy jest pracy. Przy trzeciej grupie mało ulg niestety . Walcz o drugą .Proszę wszystkie Panie -nie załamywać się ,ja też kiedyś tak czułam się ,myślałam ,że do końca życia taka zostanę ,ale jednak operacja pomaga ,tylko już zawsze trzeba dbać i szanować operacje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z operacją poczekam aż dziecko podrośnie . Przy tym ile czasu i jaki ciężar noszę to bez sensu . Najgorzej , że pracę mam stojącą a niedługo trzeba będzie wrócić . Maskara . Na dniach mam fizjo , poproszę o dobranie pessara o ile tym się zajmuje .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi fizjo....urogin... powiedziała,że jeśli bym dzwigała,to nie od razu się operacja zepsuje ,tylko powoli się ją niszczy,uszkadza ,ale sie niszczy,no chyba że bym nagle coś mocno dzwignęła,to można nagle zerwać,wszystko zepsuć.A dziecko jednak dużo waży , więc jak robić operację ,zepsuje się .Przykre .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo mi żal ,ale masz rację ,nie ma jak robić operację jak nosi się dziecko /nawet jak będzie starsze,to długo przy dzieciach jest strach , żeby nie podnieść , choćby nawet jak się przewróci ,itp./ ale jak możesz ,to pomóż sobie pessarem , silikonowy kostkowy na noc się wyciąga , a tak pomaga w dzień.U mnie wypadający pęcherz przez pochwę wychodził ok .3-4 cm poza wargi sromowe , straszne uczucie , potem pessar wszystko utrzymał we mnie . Ratuj się jak możesz. Ps. Ten jakiś dr. z Katowic ,to chodziło mi o to ,że on w ogóle nie jest za operacjami , żeby nie robić tylko właśnie pessarów używać /ja tego na dłuższą metę nie popieram / . Trzymaj się i dużo siły życzę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa tego chyba nie da się wytrzymać i czekać. Tak jak pisze @anonim, wykończysz się psychicznie. U mnie też na koniec dnia mocno wypada. Szkoda że ta Warszawa i Kraków tak daleko. Trzeba to szybciej zaplanować. Terminy odległe. A ja chciałabym udać się na badanie w drugiej połowie cyklu, jak bardziej wypada. I jak to wszystko zgrać. Tragedia. Zastanawiam się czy iść po pomoc psychologiczną bo już nie daje rady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa bardzo współczuję, jeśli masz możliwość nie czekaj na zabieg, wykończysz się psychicznie, ew pessar jeśli też możesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, jestem załamana. Dzisiaj ściana pochwy wypadła mi aż do samych warg sromowych... ja nie wiem jak mam z tym żyć przez pewnie co najmniej rok / dwa ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powietrze z pochwy też mam. Czasami nie tylko czuję ale również słyszę. A czasami mam tak jakby w innym miejscu. Ale może to nie powietrze. Może czuję cewke jak się schylę. Okropne uczucie to mało powiedziane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, ćwiczyć się powinno czy się miało operację czy nie, bo operacja nie wzmocni tkanek, a osłabi.
Oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też często mam uczucie wydostawania się powietrza z pochwy, zwłaszcza przy skłonie do przodu lub rozstawieniu nóg, okropne uczucie. To daje uczucie blisko cewki, więc można je tak odebrać, w końcu te miejsca ze sobą sąsiadują, a po porodzie (u mnie po zabiegu) strzępki błony są rozwalone do wysokości samej cewki moczowej, zmieniona anatomia
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to już raczej do końca życia, z tym że po uzyskaniu pożądanego efektu nie trzeba tego tyle, w dzień w dzień... zdecydowanie mniej można ale nadal trzeba ćwiczyć, bo mięśnie znów osłabną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przedszkole Stokrotka na Arkońskiej w Gdańsku (41 odpowiedzi)

Poszukuję Mam, które posyłają/posyłały tam swoje dzieci żeby podzieliły się swoją opinią o tym...

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...

czym czyscic meble na wysoki polysk? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie