Obniżenie /wypadanie macicy

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Anonim jesteś bardzo mądra i nie jednego doktora byś przegadała super. Też myślę i to wiem że te taśmy uwierają bo przed operacją nic nie czułam żadnego bólu w pachwinach ani pod pęcherzem nawet dziś fizjo jak mi mięśnie w tych rejonach rozmasywałą to myślałam że się posram z bólu. Wszystko pali i piecze. I faktycznie gdy dłużej chodzę to napór jednak czuję więc coś nadal jest nie tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa robią całość na NFZ poza nietrzymaniem moczu (wyjątek u osób starszych lub u osób które muszą unikać narkozy - to robią od razu całość). Wiem o tym bo pytałam w wielu miejscach, nam też osoby po takich zabiegach, do tego nawet w procedurach NFZ jest to ujęte - dostępne w necie.
Jl to musi być specjalne USG w endometriozie, zwykłe nic nie pokaże, wal do dr Songina w Warszawie albo do dr Dońca, lub prof Baranowskiego. Znają się na endometriozie i wypadaniu narządów. Niech zrobią fachowe usg potwierdzą lub wykluczą endo, sprawdzą jeszcze to wypadanie. Możliwe że te taśmy gdzieś kują, do tego jak wiemy, macica w czasie badania może być na miejscu nawet w trakcie parcia, a w trakcie zwykłych czynności obniżać się i nie zawsze tak samo, więc takie badanie nie jest w 100% miarodajne w 1-2 stopniu, ostatnio o tym rozmawiałam z ginekologiem. Popytaj o zmianę tych taśm w inne miejsce. Ja chcę wyłącznie na tkankach własnych i nie do brzucha albo skrócenie więzadeł jeśli nie są zerwane, jak się nie da, to zostawiam tak jak jest, a gdy się pogorszy to będę myśleć co dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jl, wg mnie powinnaś wrócić, do dr Sz.,niech poprawia, jak do pół roku po operacji nie zniknie ból.
Ale jednak najpierw czarno na białym musisz mu pokazać, że masz wykluczoną endometriozę, tym bardziej jak te kłucia też mogą być od endo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopytam , w przyszłym tygodniu zadzwonię umówić się do Jóźwika , zobaczymy co powie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa tak dokładnie miałam laparoskopowo. Byłam u Jóźwia ale zabardzo nie umi mi pomóc bo nie wie co mi jest według jego dokładnego badania( co nawet w Krakowie takiego nie miałam, siedziałam u niego w gabinecie 1 godzine) uznał że wszystko w porządku niby macica dobrze podniesiona, taśmy nie powinny ciągnąć Ale ja uważam że to te taśmy powodują ból tam gdzie sa przyszyte. Pęcherz i przednia ściana mnie kłuje i piecze stwierdził że może nitka jakaś przebija się przez ścianę pęcherza kazał iść do urologa i zrobić cystokopię. Endometriozy nie widzi torbieli też nie ma w obrazie usg. Zastanawiam się czy nie jechać do niego jeszcze raz i powiedzieć mu czy by nie umiał tych taśm wy*ieprzyć i podzielić pod krzyż tam napewno by nie bolały. Tak jak mówiłam brzuch jest ruchomy A tam mam taśmy podczepione i dlatego to ciągnie i boli. Dziś byłam u fizjo masowala mi ten brzuch i normalnie czuję w tych miejscach jak mnie boli tak dwa razy mocniej. A i prof nie jest wstanie mi powiedzieć dlaczego lekarz nie podczepił pod krzyż jak w Krakowie ino takie operację tam wykonóją zdziwił się że wogóle tam dubinsona przeprowadzają bo tak tą moją operacja się nazywa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie to pewna nie jestem co do operacji łącznej, ale skoro prywatnie dopiero ostatnio łączą te zabiegi, to na fundusz wątpię, tym bardziej jak wyrokują, że pęcherz sam wejdzie na miejsce, tylko nie dodają, że pęcherz nie umie chodzić, tym bardziej skakać

Poporodowa, dokładnie się musisz dopytać u źródła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poporodowa, ja pisałam, że razem nie zrobią na NFZ.

Nie wierzcie w ten ucisk na pęcherz, jakby pochwa dobrze trzymała, to by nie było cystocele. Ciąża jeszcze bardziej uciska na pęcherz i nic nie wyłazi.
Więc na NFZ czekają dwie operacje, jedna podnosząca macicę, druga przedniej ściany pochwy. Prywatnie teraz robią to razem.
M, musisz wiedzieć co będziesz miała robione, ale jak pisałam przez rok może się dużo zmienić.
Jak widzicie chociażby po tym forum, operacja wszystkiego nie załatwia, nadal są problemy, chociaż mniejsze, dlatego trzeba cały czas stosować się do zaleceń jak przy wypadaniu.

M, wychodzi na to, że niczego się nie dowiedziałaś, czego oczekiwała Twoja fizjo?

M, a tu nie można swobodnie porozmawiać? Im więcej osób się wypowiada tym lepiej, bo i każdy przypadek jest inny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

JI , bardzo Ci współczuję... Może Jozwik będzie Ci w stanie pomoc ? Albo może trzeba jakaś reklamacje u Sz. składać ? Wiem , ze to głupio brzmi ale może warto się wykłócić ? A tak z ciężkości :a Twoja operacja u Sz. Była laparoskopowa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok , dzięki anonim . U mnie nie ma WNM wiec oby dało radę za jednym razem wszystko zoperować .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim masz całkowitą rację. Ja mimo operacji nadal nie czuję się dobrze nadal czuję jakbym miała obniżenie. Teraz zaoferowano mi kostke: to po niego diabła była mi operacja za tyle kasy, żeby w kostce chodzić. Śmiechu i płaczu warte. Zostałam z tym sama sobie i teraz nawet nie będzie można i pomoc. O bólu przy chodzeniu nie wspomnę. A Greta ostrzegał wyżej żeby do tego lekarza nie iść A szukać dalej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poporodowa wszystko operują na NFZ i cysto i recto i entero, tylko że jeśli przy tym jest WNM to dzielą na dwie osobne operacje bo NFZ nie płaci inaczej - wyjątek u osób starszych. Także spokojnie, zrobią Ci wszystko, tylko udaj się do dobrego speca a nie konowała, osobiście nie wiem kogo polecić, więc nie pomogę bo nie potrafię, sama jeszcze nie wiem gdzie się udać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie tak jest że jeżeli macica opada to spycha też inne narządy. Tylko teraz pytanie czy powięź jest cala czy zerwana to wtedy trzeba też powięź zreperowac. Ja jak byłam na wizycie przedoperacyjnej to lekarz powiedział że jeżeli podniesie macice to pęcherz wskoczy na miejsce. Mam się śpieszyć bo niewiadomo ile ona wytrzymie. W razie jakby się zerwała już po operacji to wtedy trzeba by było to podnosić ale przez pochwę. (Trochę zabardzo mnie nastraszono). Jeżeli dziewczyny tył się trzyma to myślę że operacja może dać dobre wyniki. Jeżeli faktycznie macica obciąża pęcheż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa , napisałaś wcześniej do M , że cystocele nie operują na NFZ ? Dobrze rozumiem? Bo u mnie zdiagnozowano wypadanie przedniej ściany plus obniżenie szyjki , ciekawa jestem czy to może tylko macica wypycha i udałoby się ją podnieść i by wszystko wróciło ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M . , mam jeszcze jedno pytanko, długo czekałaś do doktora na wizytę ? Bo jednak tak się zastanowiłam i zamierzam do niego pojechać teraz i jak najszybciej zapisać się na operację skoro mówiłaś , że terminy odległe ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiekowa tak ale dzięki tej grupie poznałam jedna z nas i mozna bylo normalnie porozmawiać nie to co tutaj na forum... Mi wychodzi na wierzch pęcherz ponoc? A po podniesieniu szyjki niby wszystko wróciło na swoje miejsce... Więc ta operacja jak mniemam będzie, operacja szyjki macicy? Profesor nie zalecił mi tego Pessara, stwierdził że, jest mi nie potrzebny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do tego taka zamknięta grupa ogranicza wiedzę, muszą dochodzić nowe osoby, musi być anonimowe, bo wiele kobiet wstydzi się tego problemu, nawet tu ma problem z opisywaniem szczegółów.

Forum/grupa powina być ogólnodostępna, po wpisaniu problemu w Google, musi samo wyskakiwać, bo teraz tylko to forum tak można poszukać. Koszmarnie tu się pisze z telefonu.
Choć tu jest intymnie i nkt nie trolluje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

M nie chodzi o wstyd, po prostu nie przepadam za grupami na fb, dlatego że jest w nich straszny bałagan, ludzie po tysiące razy zakładają posty z tymi samymi pytaniami itp, mnie to wnerwia. Preferuję normalne fora z podziałem na tematy, dlatego to forum na trojmiasto.pl też mi nie pasuje za bardzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

M, rozumiem, ale szyjka nie za bardzo leci, skoro ocenił na 1 st wypadania. Przy tym stopniu to nie miałabyś jej u wejścia do pochwy i nie był by to 1 stopień. A jak jest 1 st. to jest szansa, że się podniesie.
W tej sytuacji, wychodzi, że to cystocele Ci wyłażą, a nie szyjka.

Ja Ci pisałam, że za wcześnie po porodzie na ocenę, szkoda, że nie chcesz spróbować pessara, można się przyzwczaić, ja nie miałam, ale pisała tu Beata, że była zadowolona, a jak wyjęła 2 tyg. przed operacją, to do operacji nie czuła wypadania, więc to podtrzymanie na pewno jest dobre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, ta, grupa ma nazwę Problemy kobiet po porodzie... Nic więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jl to co Ci wyskakuje ja też się tam, dodałam ale, nie zaakceptowali mnie do dzisiaj:
Tutaj, nie mogę wkleić linku do fb :(
Ale nazwa jest taka jak podałam nic więcej,.
To jest ta grupa, wydaje mi się że tam łatwiej będzie pisać można stworzyć mała grupe a potem ja ukryć jak będziecie chciały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy posiadanie dzieci jest warte zmiany stylu życia? Czy wychowywanie dzieci jest przyjemne? (47 odpowiedzi)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad urodzeniem dziecka, więc chciałem zapytać. Właśnie...

Jaki projekt i za ile? (65 odpowiedzi)

jakie macie projekty domów i mniej więcej ile kosztowały? Mam kolejny pomysł i juz nie w temacie...

tanie meble kuchenne?Jakie (70 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...