Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Czy ktoś posiada jakieś o opinie dotyczące tej inwestycji oraz dewelopera Bay7? W internecie nie ma zbyt wielu informacji, będę wdzięczna za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Czy naprawdę nikt nie posiada żadnych informacji? Przekopałam cały internet i wielkie nic, żadnych opinii. Jedyne co udało mi się znaleźć, to fakt, że ta inwestycja była planowana na 2008 rok, teraz odbiór jest w III kwartale 2016 r, będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Hej,
Coś wiadomo odnośnie tej inwestycji? Kupno mieszkania jest tam w ogóle możliwe/bezpieczne? Czy to jakas firma 'krzak'...? Mieszkania prezentuja sie naprawde super, ale żadnych sprawdzonych opinii o deweloperze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Witam,
Objechałam wszystkie inwestycje w tym rejonie Gdańska i naprawdę mają najwyższy standard i żadnych ukrytych kosztów jak to zazwyczaj bywa. Ja się zdecydowałam, czekam na kolejny budynek z garażami.
Generalnie niczym nie ryzykujesz bo całą kasę wpłacasz dopiero przy podpisaniu aktu notarialnego.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

http://forum.trojmiasto.pl/Rezerwacja-t73355,2,23662.html

to mówi samo za siebie....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 52

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Tak ,to prawda mieszkania wykonane są z solidnych materiałow .Prace idą "pełną parą parą" {zaglądam tam po drodze z pracy} ,zdecydowałem się z żoną narezerwację jednego z mieszkań
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Cześć, powiedz mi jeśli możesz ile procent urwałeś z ceny swojego mieszkania ? Zastanawiamy się nad wizytą i z ciekawości się zastanawiam jak wyglądają tam negocjację. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Uważam ,że negocjacje przebiegły zadowalająco.Budują, więc niedługo będziemy na swoim
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na jakże istotny dla Państwa aspekt bezpieczeństwa zakupu mieszkania.
Proszę zauważyć, że data wpisu to 16 maj 2008 roku, wpis ten dotyczy poprzedniego inwestora- Bay7 Invest, który nawet nie rozpoczął budowy.
Jesteśmy zupełnie innym podmiotem, w roku 2015 zakupiliśmy nieruchomość gruntową. To co pozostało po poprzedniku to jedynie nazwa Osiedla oraz pierwszy człon nazwy spółki. Wpis jest więc nieaktualny i nie może być przypisany do naszej Inwestycji.
Szczegółowe informacje uzyskają Państwo odwiedzając nasze Biuro Sprzedaży. Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Państwa ewentualne wątpliwości.

Zapraszamy,

Bay7 Osiedle Maciejka
popieram tę opinię 70 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Dziękuje za wyczerpującą opinie ,czuję się bezpiecznie
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Witam,

Najlepiej zbierać informacje u źródła, czyli u dewelopera w biurze sprzedaży i przeglądać dokumenty, które posiada. One mówią najlepiej o sytuacji prawnej inwestycji.
Poza tym faktycznie widziałem budowa "idzie pełną parą".
popieram tę opinię 60 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Byłem tam budują małe osiedle .Będzie cicho i spokojne
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Przeszukując inwestycje w okolicy trafiliśmy z żoną na osiedle Młody Straszyn w Straszynie i to osiedle bije wszystkie inne na głowę. Przede wszystkim lokalizacją i cenami. No i nie śmierdzi z szadółek! Polecam z czystym sumieniem :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 70

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Wyszukując inwestycje,również byliśmy z żoną na Osiedlu Maciejka ,jest tam cicho i spokojnie .Uważam ,że ktoś kto ceni sobie małe spokojne osiedle to dobrze trafił .Nie czuć żadnych zapachów .Polecam chcę mieć dobrego sąsiada
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Sprawdzalem ceny tego osiedla .Cena jest trochę wygórowana biorąc pod uwagę ,że nie ma wind i garaży podziemnych . Inne osiedla w tej cenie takie rzeczy posiadaja .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 50

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Dowiadywałem się są windy i garaże podziemne .Ceny zadawalające
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Ceny są bardzo dobre na to co oferują ,sciany masz już gotowe nawet pomalowane ,miejsce postojowe dają gratis i gdzie zazwyczaj kosztuje 7000 zł ,mają TEZ budynki z garażami i windami .Własnie zrobiłam rezerwację ,a wierzcie mi że objechałam dookoła wszystkie inwestycje.Podoba mi się ta okolica
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Też sprawdzalem tą ofertę ,ale musze się zgodzic z panem Adamem ,że budynki w OBECNEJ sprzedaży nie posiadają wind ani garaży . Zastanawie mnie tylko jak przedmówczyni zarezerwowała mieszkanie z takimi udogodnieniami.Godne polecenia osiedle przy Srebrnej idzie wyrwac nawet za 3600/m2
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 56

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Zarezerwowałam mieszkanie z garażem i cichobieżną windą ,sa w ofercie takie mieszkania ,proszę dobrze sprawdzić
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Witam ponownie patrzylem jeszcze raz na stronie internetowej i są w sprzedaży budynki B4 i B3 ,które nie maja wind i parkingów .Pierwszy raz spotykam się z takim czyms ,żeby byly sprzedawane budynki ,których nie ma w ofercie strony internetowej dewelopera.To jakis dziwny deweloper .Jeżeli nie jest to dla pani problem to prosze się pochwalic w jakim budynku udalo się zarezerwowac mieszkanie z windą za 4400/m2.A co do miejsc parkingowych zewnetrznych to takie ceny byly 2lata temu teraz dają za symboliczną zlotówke .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 29

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Polecają Państwo to osiedle i tego dewelopera?
Ktoś kupił już mieszkanie?
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

http://osiedlemaciejka.pl/index.php/o-osiedlu/opis-osiedla
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 4

CIekawie to wyglada
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Ceny mają cieniutkie, 4500 zł za metr za pomalowane ściany na jakimś wygnajewie z tragiczną komunikacją miejską. Ważne że dopisane że niedaleko jest centrum fitness i przystanek autobusowy, szkoda że nie wspomniane że znajduje się 1 km od osiedla w szczerym polu. Nie namawiam na zadnego dewelopera ale taka naginanie faktów to lekkie przegiecie.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 50

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

No raczej dziwne byłoby gdyby w pierwszej kolejności rozbudowana była komunikacja miejska, drogi, szkoły i centrum handlowe a na końcu osiedla. Podobnie okolice Fashion House Outlet w Gdańsku przy ul.Przywidzkiej . Pamiętam jak były tam same pola. A teraz? osiedle na osiedlu. Poza tym gdybym miała kupić mieszkanie to przede wszystkim z dala od centrum i hałasu. I tak też zrobiłam. A cena? Nie powiedziałabym, że jest wysoka. Moim zdaniem ceny będą rosły bo okolica rozbudowywuje się i będzie coraz bardziej atrakcyjna.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Trochę dziwne to bronienie się na siłę.

Już parę lat temu była tam normalna komunikacja miejska i właśnie FHO.

Liczysz na to samo ?

Chyba nie skoro miało być z dala od centrum i hałasu.

Czy nie lepiej przyznać się, że developer was w jajo zrobił, jak wielu, to żaden wstyd i komunikacja miejska jest tak sporadyczna, że do mieszkania nalezy doliczyć wydatek min. 20.000 zł na mało awaryjny samochód.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 18

Ceny spadną na pewno MDM się kończy .Duze firmy zejdą z cen żeby się utrzymać ,narazie doją ile wlezie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Polecam
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

a ja mam wrażenie, że te komentarze są napisane przez samego dewelopera. wszystkie w jednym tonie, czy na jakimkolwiek innym wątku można znaleźć opinię "ceny zadowalające, negocjacje przebiegły zadowalająco"?

drogi deweloperze, warto zainwestować w odpowiedni marketing i PR, A NIE SAMEMU NA FORUM PISAĆ :)
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 86

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Można prosić o Pani opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Moja opinia jest taka ,ze prawie 5000zl/m2 mieszkania biorąc pod uwage ,że 1m2 takiego pola nie przekracza 180zl . Lepiej dolozyc pare zlotych i w centrum kupic na dojazdach sie zaoszczedzi i w przyszlosc nie straci kupe kasy jak ceny tam spadna bo bardzo duzo sie tam buduje.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 73

Witam,
Proponuje porozmawiać z osobami które już kupiły mieszkania. Opinie pozytywne.Z tego co słyszałam dwa istniejące budynki są już sprzedane.
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 5

wszytsko sie sprzedaje na pniu :)
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dzięki Januszom ! Może za 10 lat niedaleko postawią jeszcze biedronkę i wystarczy do wegetacji .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 58

Biedronka juz jest 2min drogi osiedla
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 57

2 minuty to trzeba buty od błota trzepać żeby do biedronki wejść
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 64

Bylam tam a tam nic sie nie rusza jakie dwa budynki widzialam jeden
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 41

może na wiosne wystartują
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Są już postawione dwa budynki a trzeci niedługo też będzie skończony.
Ludzie nie piszcie głupot bo maciejka to super pomysł. Czytając niektóre komentarze można się przestraszyć, a osobiście uważam, że niesłusznie!!! przez pisanie takich bredni nie można stwierdzić kto piszę prawdę a kto chcę specjalnie oczernić dewelopera i jego osiedle.
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 6

Posklejane bloczki nazywasz budynkiem jeszcze kupa roboty w srodku .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 42

Jakie posklejane bloczki? Możesz coś więcej napisać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jesteś jełop i tyle.... 1 budynek skończony i mieszkają tam ludzie. Drugi budynek też stoi, a w środku jest już zrobiona kanalizacja, elektryka, tynki etc. Nie rozumiem jednego. Nie kupujesz mieszkania to po jakiego ch*** komentujesz ? Ja miałem ochotę wydać 4600 za każdy metr tego mieszkania w tej okolicy. Nie potrzebne mi centrum i smród spalin. Nie ja jeden wolę mieszkać na uboczu, to dla nas jest kierowana ta oferta. Szukasz mieszkania w centrum ? To uciekaj... Jak dla mnie wszystko w porządku, może i małe problemy jeżeli chodzi o jakieś pierdoły z rurami czy elektryką ale po 1 telefonie wszystko naprawione i ułożone wedle mojego życzenia, kumpel czeka na mieszkanie w innej lokalizacji i za niewybudowanie jednej ścianki działowej każą mu dopłacać 4700 zł :D
popieram tę opinię 85 nie zgadzam się z tą opinią 5

Twój kumpel 4700 za cała ścianę a ty mondralo za metr takiej ściany i kto tu jest jełop . Bajo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 86

czy zakup mieszkania na osiedlu Macieja to dobry pomysl . prosze o rade
jutro jade za rezerwowac mieszkanie. pozdrawiam.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie polecam za tak wysoką cenę za metr, blok przy bloku, z okna rękę sąsiadowi możesz podać. Najlepiej zapytaj tych co odebrali ostatnio mieszkania czy są zadowoleni ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 81

A ja polecam :)
W którym budynku?
popieram tę opinię 83 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mieszkańców osiedla zapraszam do rejestracji na nieoficjalnym forum Osiedla Maciejka http://maciejka.mielnet.pl/
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 67

Panie Stanisławie, nie da się zarejestrować na tym Forum :)
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś się orientuje, kiedy rusza sprzedaż drugiego etapu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie ma żadnego info jak to tej pory, a to potwierdzone, że będzie nowy etap? W sumie można pójść za ciosem, osiedle przypadło do gustu. Kumpel z byłej pracy kupił tam gniazdko i sobie chwali. Coby nie było drugie miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Trójmieście: https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji-2017/trojmiasto/. Przeskoczyło je tylko Wolne Miasto. Mój brat też się długo zastanawiał, aż zostały za duże metraże jak na jego potrzeby. Ale jak ktoś potwierdzi start II etapu to mu powiem, żeby tym razem się szybciej orientował.
popieram tę opinię 81 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też czekamy i obserwujemy stronę kiedy będą rzuty mieszkań II etapu. Z tego co pamiętam z targów z Ergo będzie chyba po 16 mieszkań w budynku. Na makiecie widzialem 6 budynków, czyli idą w fajnym stylu dalej. Każdy ma inny gust, ale jak odwiedziłem niedawno budowę to budyneczki prezentują się inaczej niż wszystkie w okolicy, coś w sobie mają...
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osiedle faktycznie wykonane z solidnych materiałów, aczkolwiek jakość i dokładność wykończenia np klatek schodowych jest tragiczna. Doprosić się dewelopera o usunięcie jakichkolwiek usterek graniczy z cudem, do tego okresowo zalewane piwnice i wilgoć to wisienka na torcie ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 77

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Osiedle architektoniczne bardzo ładne, tak samo materiały z których powstaje osiedle jest bardzo dobrej jakości mankamentem pozostaje wykonanie osiedla. Wsystskei pracę sa kiepsko wykonane klatki schodowe fatalnie wykończone piwnice notorycznie sa zalewane, również kwestia wykończenia piwnic pozostawia wiele do życzenia. Natomiast deweloper na zgłoszenia mieszkańców olewa temat ociaga się z wykonaniem prac remontowych związanych z wykonaniem rękojmi Dopiero zapowiedzi skierowania sprawy na drogę sądową trochę dyscyplina dewelopera ale nie zawsze skutecznie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 79

Re: Osiedle Maciejka - proszę o opinie.

Mieszkam na Osiedlu Maciejka od ponad roku, dla mnie lokalizacja super. Budynki prezentują się naprawdę ładnie. Drugi etap osiedla idzie pełną parą. Polecam.
popieram tę opinię 63 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zgadzam się z opinią w 100%. Deweloper chyba sam wypisuje sobie pozytywne oceny
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 56

Budynek D3 to dramat . Obsuwa dzień 9.03.2021 to 4 miesiące. Końca nie widać . Winda nie działa. Woda w hali garażowej i komórkach lokatorskich ! Deweloper mówi, że jak się komuś nie podoba to może rozwiązać umowę !!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 44

nie polecam.
Przy zakupie mieszkania deweloper zapewniał oddać mieszkania w październiku 2020r. (mowa o bloku 77). Mieszkania do możliwości remontu oddał w lutym 2021r. Natomiast do dzisiaj tj. 17.05.2021r. nie ma zgody na zamieszkanie bloku. Komórki lokatorskie czy hala garażowa również nie jest oddana dla mieszkańców, więc na wstępie mamy od dewelopera 5 miesięcy spóźnienia z oddaniem mieszkania i już 8 miesięcy spóźnienia z oddaniem całości zakupu i tyle samo z możliwością zamieszkania. Kolejna bardzo ważna kwestia, przy odbiorze mieszkania stwierdziliśmy ok. 8 usterek do poprawy, tylko 1 została zrealizowana. Stanowczo odradzam współpracę z deweloperem, ponieważ odbierali telefony tylko i wyłącznie przy realizacji zakupu, nie odpisują na maile z pytaniami odnośnie do protokołu zdawczo odbiorczego mieszkania czy z pytaniami bieżącymi. Pan który jest na miejscu w punkcie sprzedaży mieszkań nie odbiera telefonów, nie jest w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania jak sie do niego idzie i tym samym okazuje brak szacunku do klienta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 38

Szanowna Pani/Szanowny Panie,
mieszkania zostały udostępnione do wykończenia aby przyspieszyć możliwość zamieszkania po odbiorach. Budowa budynków D3 i D4 przypadła na niełatwy dla każdej branży czas pandemii. Borykaliśmy się z brakami kadrowymi ze względu na konieczność opieki nad dziećmi czy przebywanie pracowników na kwarantannie oraz opóźnionymi przez magazyny terminami dostaw materiałów. Większość urzędów nadal pracuje w ograniczonym składzie, a część z nich była czasowo całkowicie nieczynna co znacznie wydłużyło terminy uzyskiwania dokumentów odbiorowych.
Tak jak informowaliśmy w mailu z dnia 14.05 dokumentacja została złożona w ubiegłym tygodniu w nadzorze budowlanym. Najpewniej w tym tygodniu otrzymamy decyzję po której będziemy mogli udostępnić Państwu hale garażowe, komórki lokatorskie i umożliwić zamieszkiwanie w wykończonych lokalach.
Wszelkie usterki zgłaszane w protokołach zdawczo-odbiorczych w miarę możliwości staramy się usuwać bezzwłocznie. Czasami wymaga to wezwania podwykonawcy, wykonania oględzin i zamówienia nowych materiałów do usunięcia usterki.
Pracownik biura sprzedaży nadzoruje proces zakupu mieszkania i w miarę swojej wiedzy i możliwości może odpowiedzieć na Państwa pytania. Wszelkie zapytania dotyczące zagadnień technicznych, zgodnie z informacją w przekazanej Państwu "Instrukcją użytkowania lokalu", należy kierować na mail serwis@bay7.pl. Wówczas wiadomość trafi bezpośrednio do osób zajmujących się nadzorem budowy.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Z poważaniem,
zespół Bay7 Osiedle Maciejka
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

alians deweloper (9 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś słyszał lub miał bezpośrednią styczność z firmą Alians z Kartuz? ..niestety nie...

Deweloper w Pucku (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, planuje zakup mieszkania w Pucku i mam pytanie do Was. Czy ktoś może kupił albo...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...