Osiedle Nawigator w Gdyni

Temat dostępny też na forum: Pogórze
Witam, poszukuję osób, które przymierzają się do kupna mieszkania na tym osiedlu lub podpisały już umowę przedwstępną. Jestem zainteresowana kupnem mieszkania, ale mam kilka wątpliwość, które mam nadzieję ktoś pomoże mi rozwiać :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

kibel nie pakuj sie tam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

cóz za merytoryczna rada
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

----------
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

zawsze z problemami mozna udac sie do sasiada działacza osiedlowego ,,,sa tacy.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

powiem tak brak pozwolenia na budowe nieciekawy widok z okna koszt duzy za miejsce parkingowe ja wybrałem aleje debowa z mat buda tam masz o duzo tansze mieszkania nawet do 100 tys taniej zainteresuj sie tym proponuje i polecam ja kupiłem tam mieszkanie za 210 tys 51m2 z halą garażową i piwnica uwazam ze niezły zakup zrobiłem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Dzięki za opinię, z tego co się dowiedziałam to wchodzą z budową przed świętami, widok mnie tak nie przeraża (lubię takie klimaty portowo-przemysłowe) ale te tory, które są dość blisko (podobno jest tam mały ruch, bo to bocznica do portu). Obawiam się ze postawią tam jakies fabryki itd, bo to w sumie tereny przemysłowe. Pozostaje tez kwestia ewentualnego lotniska w Kosakowie i ewentualnego hałasu.
Eurostyl jest użytkownikiem wieczystym a nie właścicielem gruntu, co też nie bardzo mi się podoba. Byłam w biurze sprzedaży i cenę należy powiększyć o udział w gruncie i miejsce postojowe z naciskiem na halę garażową i z 206 tys robi się 230 tys a gdzie tu jeszcze piwnica?
około 240 tys to pewnie muszę liczyć :-) także trochę słabo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

a pro po Mat Bud - Reda to już troszkę dla mnie za daleko :-((((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Przepraszam- Rumia :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Jak ktoś porównuje mieszkanie w Gdyni i w Rumi, to chyba nie jest zbyt obiektywny. Mieszkam w tej okolicy i nie zauważam obecności torów. Trzeba zauważyć, że o ile nie pracujesz w Rumi, to w pewnym momencie oszczędność przy zakupie mieszkania, zastąpią wydatki na dłuższe dojazdy (potem dzieci do lepszych szkół itp.). Pozostaje jeszcze jedna różnica: wieczorem otworzysz okno i w Gdyni poczujesz zapach morza, a w Rumi zapach ścieków z Dębogórza. Uwierz mi jest różnica między Gdynią a Rumią.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

obiektywnie masz n******* kase sie liczy w tych czasach narka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Tory są bardzo blisko ul. Boisko, na której ma powstać osiedle. Developer chce tam nasypać ziemi i posadzić jakieś krzaczory, żeby trochę osłonić od tej bocznicy - tak mi przynajmniej mówiono w Eurostylu. Reda czy Rumia nie wchodzi w grę, dla mnie to za daleko, kasa kasą, ale wolę zapłacić ciut więcej a mieć bliżej do centrum - bez problemu zjadę autobusem do Gdyni Głównej. Do Sopotu też bliżej (mam rodzinę w Sopocie), ponadto kwestia wypadów na imprezy - łatwiej będzie mi dojechać w nocy taksówką na Pógórze niż do Redy czy Rumii - sama w nocy skmką nie odważę się jechać :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Deweloper ma plany posadzenia roślinności..... Zobacz jaki jest dojazd do osiedla morskiego. Też miała być normalna droga a jest, no własnie co to jest...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Osiedle Navigator będzie położone w super punkcie komunikacyjnym. Wszędzie blisko i na nic nie traci się czasu. Finansowo jest to też bardziej konkurencyjna oferta niż mieszkania w Rumi, bo mieszkanie kupuje się na lata. W takim czasie spokojnie zwróci się zapłacona nadwyżka (porównując do Rumi) właśnie na takich jak napisałaś tańszych dojazdach taksówką, mniejszą ilością zużytego paliwa i przede wszystkim naszego czasu. Infrastruktura w tym miejscu już jest w zasadzie pełna, nasadzenie zieleni to tylko kwestie estetyczne, fetor z oczyszczalni to już nie za bardzo...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Dla mnie liczy sie komunikacja. Rozpatrywałem mieszkanie w Semeko w Redzie ale dojazd do pracy w Gdyni mnie totalnie zniechęcił. Chyba zdecyduję się na na Nawigatora bo naprawdę wszędzie mam blisko a i dziecko w planie a tu żłobek,przedszkole pod nosem. W sumie różnica w cenie nie tak wielka / oczywiście muszę kupić na kredyt / a oszczędność na dojazdach i w końcu cennym czasie ogromna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

ale tam już wszystko jest, drogi, sklepy także nawet jeżeli nie posadzą tych krzewów, nie będę rozpaczać :-) Tory nie przeszkadzają, o ile nie będzie na nich wzmożonego ruchu, no chyba że z czasem ta infrastruktura kolejowa zostanie rozbudowana. Ale wtedy mogę mieć pretensję tylko do siebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Często (nie mówię,że zawsze) Tańszjest po prostu gorsze. I to dotyczy wszystkiego. To, ze jakieś mieszkanie jest tańsze to skutek wielu czynnikoów - okalizacji, materiałów urzytych przy budowie i wykończeniu, okien drzwi , kwaliikacje inżynierów i reszty pracowników itp. Tak niestety jest. Kupisz taniej, masz dalej centrum itp. Ważna jest też inrastruktura - jak szkoły, przedszkola, sklepy,usługi są blisko, to tez super - bo nie trzeba jeżdzić ciągle. Dalesze lokalizacje też dobre - jeżeli tam infrastruktura jest. No i patrzeć trzeba pod siebie - gdzie nam blisko do rodziny, znajomych itp.Jak ktoś mieszka w centrum ale i tak do kina i kawiarni nie chodzi - to co za róznica jak by miał dalej do tego i tak nie korzysta. Znajoma kupiła niedawno mieszkanie "tanie za metr kw" i jak tam byłam to widziałam ze w tym budynku ściany są prawie dwa razy cieńsze niż w moim domu a w saloniku 2 małe grzejniczki tylko....Nie wróżę ciepłaej zimy, albo wielkie rachunki za gaz. Tanie jest niższej jakości i od tego nie da się uciec.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

niepolecam ja zrezygnowałem odradzam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

a mozesz napisać dlaczego zrezygnowałeś i odradzasz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

poniewaz wiem jaki bedzie plan zagospodarowania wokól inwesycji duzy syf szkoda gadac pozdrawiam wszystkich którzy kupują tam mieszkania miłego i słodkiego zycia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

słyszałam ze mają tam poprowadzic kolejke miejska skomunikowana z lotniskiem na babich dolach a dalej az do rebiechowa ma byc ale to taka plotka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

chyba was cos boli mieszkam tutaj cale zycia blok przed nowym osiedlem i nie ma zadnych planów na te tory a lotnisko na babich dołach sie powoli buduje maksymalnie 2-3 lata i moze juz bedzie ale ty macie problem o halas a ci z babich to co maja powiedziec ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Witam. Również jestem zainteresowana mieszkaniem na tym osiedlu. oferują bardzo dobre ceny. Jednak chyba nie do końca odpowiada mi otoczenie, tory, blokowiska. Nie pochodzę z Gdyni i tak naprawdę nawet nie wiem jak jest z bezpieczeństwem w tej dzielnicy? czy jest się o co martwić czy to spokojne miejsce? Poza tym szkoda, że to nie będzie kameralne osiedle :( powstanie bardzo duży kompleks, jeden budynek liczy 78 mieszkań.
interesowały mnie bardzo mieszkania hossy w wiczlinie, jest to na pewno piękniejsze miejsce ale opinie o tym deweloperze nie są zbyt pozytywne, a do tego ich podejście do klienta, tragedia.
Astra a czy Ty brałaś pod uwagę jeszcze jakieś inne inwestycje oprócz nawigatora?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Co do Hossy to potwierdzam: wysłałam do nich zapytanie w sprawie Central Park na Morenie i w ogóle mi nie odpowiedzieli. Słyszałam, że źle traktują klientów, jak już sprzedadzą im mieszkanie, ale widocznie dobrze im się powodzi, skoro ignoruję przyszłych klientów. Co do Nawigatora: nie mam pewnosci, czy za pare lat przed oknami nie wyrośnie nam jakaś śliczna fabryka:-) Już teraz jest tam duży magazyn, którego na zdjęciu na stronie Eurostylu nie ma (jest nieaktualne zdjęcie). Przeglądałam na tronie UM Gdyni plany zagospodarowania - nie znam się za bardzo na tym, ale są to tereny przemysłowe, portowe....powyżej kolega napisał dlaczego zrezygnował. Jeżeli chodzi o dzielnicę, to słyszałam, że tam jest OK, moja koleżanka mieszka niedaleko z mężem i dzieciakami i bardzo sobie chwali. Poczytałam trochę wypowiedzi na forach dzielnicowych i też są raczej pozytywne opinie. Ale chyba nie jest tam aż tak źle, bo jednak kilka mieszkań jest już sprzedanych. Jeżeli mam kupić mieszkanie, to raczej nie będzie to za obwodnicą trójmiasta, mieszkam niedaleko Osowy i widzę jakie tam sa korki na Spacerowej. Co do Nawigatora to liczę, że jeszcze ktoś tu się odezwie i rozjaśni nam sytuację :-) Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

jeśli mogę spytać to które mieszkanie Cię interesuje? rezerwowałaś już?
my jesteśmy zainteresowanie I lub II piętrem 50 m, narożne, niestety mało słoneczne.
w sumie widok z okna nie jest aż tak ważny, a do hałasu pociągów można się przyzwyczaić :)
Ja również liczę, że to forum się rozkręci i pomoże nam chociaż trochę podjąć decyzję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Interesuje mnie mieszkanie 40,1 m kw w klatce A z balkonem od strony tych "nieszczęsnych" torów :-) Na razie wszytkie te mieszkania w klatce A są już zarezerwowane lub sprzedane, więc czekam na kolejny budynek. Jeżeli chodzi o pociągi to na pewno nie będzie nam kursować pod oknem skm, bo to bocznica do portu (przetaczają tam 2 pociągi na dzień) Koleżanka mieszka niedaleko i mowiła mi że nie jest tam głośno. Zesztą zaraz obok są domki jednorodzinne oraz bloki, więc ludzie tam mieszkają i chyba jest git :-) Mieszkałam przez jakiś czas na Żabiance, blisko torów tramwajowych i jak są okna PCV to jest OK, nie ma takiego hałasu, reszta to kwestia przyzwyczajenia tak jak wspomniałaś. Mi tam się podoba i mam nadzieję, ze jednak kupię tam mieszkanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Jak rezerwowane to może jeszcze z nich zrezygnują, tak było wczoraj z 50,8 m na II piętrze. 3mam kciuki oby coś się udało znaleźć w tym budynku bo nie wiadomo kiedy wybudują następne. poza tym miło byłby poznać sąsiadkę :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

nastepnycjh juz nioe wybuduja brak pozwoleń ludzie wco sie pakujecie za 2 lata zobaczycie co za syf bedzie wokół was pozdrwiam tak apropo mieszkam w bloku obok tej inwesycji i powiem szczerze ze pociagi sa strasznie uciazliwe nawet po tylu latach zamieszkania odradzam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Skoro wiesz jaki tam będzie syf, to może podziel się z nami artek/michał? Proszę o jakieś konkrety?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

zainteresuj sie rada dzielnicy obłuze to zobaczysz niemusze sie spowiadac przed toba nara to twoj problem kupujesz ty a nie ja. ja sie wyprowadzam własnie stad
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

nie musisz się spowiadać przed nikim i nie musisz się też tutaj udzielać, skoro nie masz nic ciekawego do napisania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Również mieszkam w tej dzielnicy, a dokładnie w bloku obok przedszkola, czyli jakieś 100 m od Waszej inwestycji. Okolica jest bardzo spokojna. Wiem, że jeżdżą tam pociągi, ale jeszcze nie słyszałem (6 lat tu mieszkam) żadnych odgłosów z tym związanych, za to czasami słychać sygnał promu. Te nowe bloki będą bardzo przyjemnie usytuowane, bo to już jest koniec osiedla i nic tam nie będzie bez potrzeby przejeżdżać. Fabryk żadnych tam już nie postawią, chyba że na terenach terminalu, ale to już nie będzie takie bezpośrednie sąsiedztwo. Komunikacja naprawdę jest super, bezproblemowe połączenia do wszystkich dzielnic Gdyni. Obok przedszkole, szkoły, sklepy osiedlowe i dyskontowe, przychodnie, apteki, ścieżka rowerowa i las do spacerów. Moim zdaniem to jedyny mankament, że widok z okna nie będzie np. na morze, czy las , a na inne bloki lub terminal. Ale jeśli chce się mieszkać w centrum, to trzeba się z tym pogodzić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Kolego Artku.
Nie pomagasz tutaj nikomu, sposób Twoich wypowiedzi jest chamski.
Forum służy do wymieniania informacji i dyskusji, Ty nie wnosisz żadnych merytorycznych treści tylko zamęt. Nikt Cie tutaj nie zapraszał, nie chcesz, proszę, nie komentuj jeśli nie masz nic sensownedo do dodania!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

huehehehe ja tam mieszkam 22 lata a jeszczxe pociągu tam nie widziałem i nie slyszalem hehehehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Cześć, Ja też jestem zainteresowany z narzeczoną kupić na tym osiedlu mieszkanie jednak ceny nie są za niskie, a że ostatnio usłyszałem o zakupie grupowym gdzie można tą wartość sporo obniżyć zacząłem szperać w internecie. Skontaktowałem się z tą firmą administro.com.pl i udzielili mi informacji że czym więcej osób tym lepiej więc wszystkimi środkami staram się teraz łapać ludzi. Proszę o kontakt do mnie albo bezpośrednio z frimą jak jesteście zainteresowani. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

witam
my rowniez jestesmy zainteresowani, a nawet zdecydowani, ale w poniedzialek umowilismy sie na podpisanie umowy przewstepnej. szkoda,ze wczesniej o tym nie wiedzielismy. witam prawdopodobnego sasiada.pozdrawim ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

No to gratulacje!!!! zazdroszczę, ja jeszcze niestety muszę troszkę poczekać. Czy jak juz podpiszecie umowę, będę mogła Was trochę podpytać o pare rzeczy? Najlepiej na jakiegoś prywatnego emaila.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

witam
dziękujemy :) podaję maila w celu dalszego kontaktu karolina.walczak85@gmail.com
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

porażka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

artek/michał/artur99 dalej mieszasz? Pracujesz dla konkurencji eurostylu czy co? skoro się wyprowadzasz to miłej wyprowadzki i nie martw się o innych:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Witaj, jestem zainteresowana kupnem (oczywiście jak najtańszym) ale czekam na kolejny budynek. Czy udało się Tobie już "zebrać" jakichkolwiek chętnych? Jakie wynagrodzenie życzy sobie firma administro za pomoc w negocjacjach?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

masakra odradzam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Panowie, ale konkrety poproszę !! po co pisać coś czego sami dowiedzieć mozemy się od dewelopera czy zorientować się patrząc na mapę?

Z chęcią przeczytam o czymś co ewentualnie ES ukrywa.

Jak dla mnie osiedle posiada jeden niepodwazalny minus - TORY, czy jest tych minusów więcej - tego chciałbym dowiedzieć się właśnie od was.

Również uważam, że bezproduktywne marudzenie niepoparte żadnymi argumentami to zwyczajna pożywka dla niedojrzałych chłopaczków. Jest też opcja - konkurencja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Witam wszystkich,
Chciałabym się podzielić moim zdaniem na temat osiedla.
Obecnie mieszkam niedaleko tego miejsca. Także mniej więcej wiem jak wygląda w rzeczywistości mieszkanie w pobliżu torów. Pociągi przejeżdżają tamtędy bardzo rzadko. Do "hałasów portowych" również można się przyzwyczaić. Tym bardziej, że są mniej dokuczliwe niż kiedyś. Ale nie wiem czy mieszkańcom osiedla nie będzie przeszkadzała hala BCT, która już stoi, no i widać, że niedługo powstanie obok kolejna. Rozpoczęła się już budowa.
Tak czy inaczej podpisałam umowę przedwstępną - także będę kolejną "sąsiadką" :)
Na chwilę obecną nie wiem czy są jeszcze jakieś minusy osiedla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Na początku chciałem kupić mieskzanie w Nawigatorze, ale pojechałem zobaczyc okolice .. dramat. Znalazłem inną nową inwestycję na Bosmańskiej. Wydaje mi się dużo lepsza więc się zastanawiam,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Również przymierzam się do mieszkania na tym osiedlu i chętnie nawiążę współpracę w sprawie negocjacji ceny :) pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Pod względem lokalizacji super. Ale cóż - pięknie to tam nie jest, mówiąc oględnie. Ja bym bam nie mogła mieszkać. Ale jak kogoś nie przeraża widok przemysłówki i nie przeraża bliski kontakt z elektrociepłownią i osad na parapetach to spoko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

A ja sie z Gdyni wyprowadzam do Redy , lepszego niz tam osiedla nawet w gdyni nie widzialam - czysto,kameralnie i super klimat ! wszedzie blisko a do gdyni samochodem 10 minut i ci co pisza ze w Redzie nic nie ma to zapraszam do Reda park . To bedzie powiedzmy dosyc luksusowy kompleks i o czyms takim to gdynia moze pomazyc sa przedszkola sklepy i usługi itp. Gdnia jest dobra do pracy ale nie do mieszkania , przereklamowane te wszystkie gdynskie inwestycje a w redzie zadnych problemow, deweloper solidny wszystko sie realizuje zgodnie z harmonogramem i przynajmniej mam pewnosc i spokojna glowe ze wszystko jest w porzadku i wcale nie jest tanio za mieszkanie ale mam pewnosc ze wszystko idzie ok ! bo mam kredyt ,obok sa juz zrealizowane nowe osiedla i nic nie smierdzi jak tu inni pisza bzdury . zaraz powstanie aqasfera i aquapark z wszystkimi dobrami dla ciala i duszy i przynajmniej jest cisza i bezpieczenstwo czego w gdyni wracajac wieczorem mi brakowalo . popytajcie tych co juz tam mieszkaja bo jakos juz za gdynia nie tesknia bo reda to juz super klimaty i niedlugo to wlasnie tam bedzie super miejsce w poblizu gdyni .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

A to się dział marketingu Semeko wysilił....ha,ha,ha.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

A my już podpisaliśmy umowę przedwstępną.
Będziemy mieszkać na 1 piętrze :) z oknami idealnie naprzeciw tej hali przemysłowej :) i w sumie nie robi to nam żadnej różnicy. Nie jesteśmy w takim wieku, by dnie spędzać patrząc przez okno. Chcemy mieć słonecznie, tanio i w miarę spokojnie.

Jeżeli chodzi o ewentualne zapachy, to tak średnio raz w miesiącu, w deszczowy ciepły dzień, jakieś zapachy czuć - ale dramatu nie ma.
Tory są blisko, ale pociągi generalnie nie jeżdżą częściej niż raz w tygodniu. Hałas - podobny jak na całym Obłużu. Widoki za oknem - przeciętne.

Mieszkałam na Obłużu Starym ostatnie 3 lata. Ogólnie bezpiecznie - nikt nigdy mnie nie zaczepił - jako osoba młoda niejednokrotnie wracałam w nocy z imprezy. Nikt mnie nie okradł, nie napadł. Nie słyszałam też żadnych uwag o takich przypadkach wśród sąsiadów.

Pytałam na osiedlach Eurostylu tubylców jakie mają opinie - wszyscy zgodnie mówili, że deweloper jest ok - żadnych problemów. Banki mają do Eurostylu większe zaufanie niż do Hossy. Np. Millennium w Eurostylu da ci kredyt już przy 20% budowy, a w Hossie przy 50% - bo hossa nie jest dostatecznie elastyczna. Tak nam powiedzieli. Podobnie mówią doradcy finansowi.

Pytaliśmy tamtejszych mieszkańców o bezpieczeństwo i otoczenie przy ul. Boisko - tam w pobliżu są stare PRL-owskie bloki od północy i domki jednorodzinne od wschodu. Podobno ok. Młodzież nie rozrabia jakoś szczególnie, nie ma zaczepiania na ulicy.

Ceny chyba nienajgorsze. Za mieszkanie płacimy ok 320 000, plus ok 2 000 za komórkę lokatorska, plus ok 2000 za pomieszczenie na rowery, plus ok 30 000 za dwa miejsca postojowe. Jak na tak bliską odległość do Centrum - to chyba niedrogo. No i jest to nowe budownictwo, a nie stare małe klitki z kuchnią jamnikiem.

Pyłu na parapetach szczególnego nie powinno być - a na pewno mniej niż na budynkach tuż przy ulicy. Roślinność powinna trochę ten widok z okien poprawić :D Np.na osiedlu Morskim jakieś roślinki są i wygląda tam czysto i estetycznie. Budynki, które są zbudowane, mają zrobione tip-top najbliższe otoczenie. Byłam z mężem też w środku budynku i też tam ładnie wszystko wykończone - niedrogo, a estetycznie. Drogi co prawda nie ma tam dobrej, ale podejrzewam, że zrobią ją na koniec, bo jeszcze budują kilka budynków i pewnie nie chcą, by pojazdy budowlane niszczyły nową drogę. Choć kto wie :)

Dojazd do centrum jest super. Jak mówiłam mieszkam na Obłużu Starym i jest tam trochę dalej, a i tak teraz do Centrum (pracuję w szkole w Centrum) dojeżdżam w godzinach szczytu ok 20 minut. Z Obłuża Centrum byłoby jakieś 15 minut w szczycie, 5-10 minut normalnie.

Minusy: nie jest to domek jednorodzinny :) czasem w deszczowe dni śmierdzi specyficznie okolica (jest to stopniowo likwidowane poprzez gromadzenie odpadów w silosach), widok przez okno nie zachwyca (ale i nie przeraża) raczej przeciętny.

Plusy: tanio, blisko Centrum, dobra infrastruktura w okolicy, spokojna okolica, szybki dojazd do obwodnicy, blisko przedszkole i szkoła, a także dobry dojazd do najlepszych szkół :)

Raczej polecę osobom młodym i aktywnym. Ewentualnie osobom starszym - w budynkach będą windy cichobieżne i są również małe mieszkanka.

Chętnie nawiążę kontakt z przyszłymi sąsiadkami i sąsiadami z Nawigatora :)
Proponuję założyć forum :)
Zachęcam do kontaktu: sigma.schulz@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

wspólczuje tego syfu. powodzenia kibel na całego nigdy bym tak nie kupił mieszkania swojego wymarzonego na całe zycie zenada. pozdro dla normalnych a nie zakochanych w nawigatorze hehe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

zastanów sie co ty piszesz to jest tanio prawie 400 tys za takie gówno??
ja mam hale garazowa podgrzewana i komórke lokatorską za darmo w cenie mieszkania ale człowieku zenade piszesz nastepny który dał sie nabrac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Jak na Gdynię, to jest bardzo tanio. Podobne ceny to tylko w pobliżu śmietniska przy obwodnicy - Kowale etc.
Można oczywiście zamieszkać na wsi - wchodzą w grę różne Rumie, Redy, Wejherowa - ale... dlaczego ludzie z Rumii, z Redy, z Wejherowa przyjeżdżają do Gdyni? :) no właśnie :)

Jak pisałam - dopiero od kilku lat mieszkam na Obłużu - miałam okazję trzy razy w życiu zmieniać mieszkanie - i powiem, że nigdzie nie jest mi tak dobrze, jak w Gdyni.

Do kina - blisko, do teatru - blisko, do teatru muzycznego - blisko, do pracy - blisko, dzieci do szkoły, przedszkola - blisko, sklepy i markety - blisko, skm - blisko.

A Artur to chyba powinien w pracy więcej czasu spędzać na rzetelnym wykonywaniu obowiązków a nie przechwalaniu swojego pracodawcy :D Rumia zawsze będzie tylko Rumią - świetnym miejscem dla osób, które mają starsze dzieci, nie przewidują oszałamiającego nagłego rozwoju zawodowego, dla takich, które żyją spokojnie i powoli. Myślę, że Rumię możemy polecić osobom po 40. o stabilnej sytuacji.

A te wasze galerie i aquaparki? Bo ja wiem, czy przeciętnego dwudziestoparolatka mającego w perspektywie kredyt mieszkaniowy i małe dzieci stać na szaleństwa w supermarketach :D
Młodzi ludzie preferują raczej basen i aktywny sport, niż leżakowanie w aquaparku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Wczoraj właśnie przejeżdżałam koło Reda Park, osiedle naprawdę ładne, klimatyczne ale osobiście nie chciałabym mieć widoku na Auchan czy parking auchan o dojeździe w korkach z centrum gdyni już nie wspominając.
Zapraszam sąsiadów na ploteczki na stronę Naszego osiedla http://gdynia-nawigator.mojeosiedle.pl/
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Carla ! Pomyliłas Rumia park przy auchanie z REDA PARK ! REDA PARK jest całkiem gdzie indziej , w poblizu osiedla ''przy mlynie'' i aquasfery to całkiem inne miejsce ! a ty byłas w Rumi bo tam jest auchan ! Reda jest gdzie indziej i osiedle reda park to oaza ciszy i spokoju prawie jak w domku jednorodzinnym i naprawde super klimaty . pozdrawiam .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Dokładnie :) Reda jest dalej - tak, jak pisze aldona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

idiotyzm takie ceny zenada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Znalazł się ten, kto kupił mieszkanie Mat-Bud RUMIA ALEJA dębowa i będzie go zawzięcie bronił... Mieszkaj sobie na wiosce kolego, powodzenia!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

powodzenia szmato
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

jakie ostre słówka, mamy dużo kultury osobistej widze, Ciekawe co na to twoi przyszli sąsiedzi na forum.trojmiasto.pl/mieszkania-Mat-Bud-RUMIA-ALEJA-debowa-t191300,1,55.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

do swoich sasiadów nic niemam ani oni nic niemaja domnie a na slamsach ty bedziesz mieszkac z wielka kultura powodzenia koniec tematu ktos musi byc madzrejszy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

ppp ze wsi ty piszesz bo id kompa na to wskazuje bk
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

No to już, skończył??? Udzielać się na swoim forum proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Nie ma sie co kłocic ! niech sobie kazdy mieszka gdzie chce , tylko ze akurat w Gdyni jest o tyle inaczej ze nie powstaja cale kompleksy tylko wciska sie tzw. -plomby- miedzy stare blokowiska i nazywa np. wlasnie ''nawigator '' itp. . Reda i Rumia ma troche inna specyfike - tzw. Warszawską bo powstaja całe kompleksy mieszkaniowe z infrastruktura , i to jest w tej chwili najaktualniejszy trend ktory rozwija sie przede wszystkim w tzw. bogatej Warszawce ktora marzy zeby mieszkac po za miastem ale wlasnie w ''kompleksie'' z dobrym dojazdem do centrum ! pisze wam to po to zeby nie mowic ze Reda to tzw. ''wiocha'' bo to juz inna Reda niz dawniej i zaczynaja tu naprawde osiedlac sie zamozni ludzie bo tu wcale nie jest juz tanio i ceny sa zblizone do Gdynskich ! Sama ogladałam gdynskie inwestycje i blisko centrum sa naprawde '' plomby'' a za rogiem stare dzielnice i blokowiska bo deweloper tanio kupil kawalek ziemi itp. A co do tych Gdynskich pogorzy i tych innych dzielnic to juz tylko nazwa Gdynia pozostała bo nie mowcie ze to jest blisko centrum , skoro ja z Redy jade do gdyni 10 minut to i z tamtych dzielnic tyle sie jedzie , a Karwiny niby blizej a w korkach nieraz godzine sie stoi , wiec z tych dzielnic to juz tylko nazwa pozostała ze niby to jeszcze Gdynia ! A skoro wielu z was jest tu takich super zamoznych i tak kocha Gdynie to prosze bardzo SEA TOWER w samym centrum stoi i mozna sobie tam kupic albo w Orłowie po 20 000 tys za metr , Czemu tam nie kupujecie tylko na jakims pogorzu ktore wlasciwie jest dalszym obrzezem niz Reda !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

aldona uważam ze masz racje popieram cie w 100% pozdrowienia dla normalnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Mieszkam w Gdyni, ale od razu zaznaczę, że nie kupiłem mieszkania w Navigatorze ani w Redzie. Chciałbym jednak zauważyć, że wiele spraw się zmienia w momencie kiedy ma się dzieci lub (czego nikomu nie życzę) zachoruje się. Wtedy okazuje się, że dla dzieci lepsze szkoły są w Gdyni, a lekarzy specjalistów też jakoś tam więcej. Dla dziecka nie będzie rewelacją dojeżdżać pociągiem, autobusem i jeszcze zasuwać piechotą, kiedy jego rówieśnicy już dawno będą w domu. Podobnie z lekarzem, kiedy nie czuję się dobrze, to podróże nie należą do moich ulubionych czynności. Jako człowiek czynny zawodowo i "obładowany" obowiązkami cenię sobie tą rozwiniętą infrastrukturę Gdyni, która pozwala zaoszczędzić mój czas i muszę przyznać, że przed Rumią czy Redą jest jeszcze wiele do zrobienia.
Osobiście uważam, że mieszkania droższe, gwarantują też trochę innych sąsiadów. Wiem, że to niepoprawne stwierdzenie, ale tak jakoś życie mi do tej pory pokazało... Chociażby powyższy przykład wypowiedzi Artura99 - taką kulturę wypowiedzi zapewne przeniesie prędzej czy później na rozmowy ze swoimi sąsiadami, a wybrał mieszkanie w tańszej lokalizacji...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Niby by sie mozna z toba zgodzic ! niby ! bo tez mieszkałam w Gdyni -i pozbyłam sie tego lokum z duza przyjemnoscia , bo co mi z takiego ''centrum'' jak tam wszystko sie rozpada a i towarzystwo sie wieczorem zbieralo rozne ' i tez musiałam jechac do pracy autobusem i zasuwac piechota a dostep do lekarza jest rowniez taki sam jak wszedzie ,nie przesądzajmy ze Gdynia ma bog wie jaka opieke lekarska jest taka jak wszedzie a i szkoly sa takie same jak wszedzie ! co innego jak bys sobie kupiła mieszkanie w ktoryms nowym apartamentowcu za np. milion złotych , to powiedzmy ze bym zrozumiala twoje tlumaczenie ze chodzi o wyzszy komfort itd. ale tak to nie widze zadnej roznicy ani w dostepie do sluzby zdrowia , szkoły i sklepow jak i rowniez cen mieszkan bo akurat nowe mieszkania z rynku wtornego w Redzie wachaja sie w cenie od ok 6000 do 8000 tys za metr to to chyba tanio nie jest ? chyba ze uwazasz ze tanio ? ale nie o to chodzi ! Sama jak szukałam nowego lokum i znalazlam sie w redzie to sie sama zdziwilam co tam sie dzieje , Wszystko rosnie jak na drozdzach, jest ruch jak w paryzu , wyrastaja kompleksy mieszkaniwe jeden za drugim a teraz buduja ''typowy apartamentowic'' z kompleksem rekreacyjnym , portiernia i ochroną ! wiec naprawde dawnej redy juz nie ma nawet w najmniejszym stopniu ! i tam powstaje naprawde wiele budynkow i kompleksow przypominajacych raczej Sopockie kompleksy bo taki standard i budynki ma w 3-miescie tylko Sopot, ale naprzyklad jadac do sopot z gdyni nikt nie mowi ze ma daleko a jedzie sie tyle samo co do redy ,wiec jak to jest ? Ja mysle ze poprostu ulegamy złudzeniu i stereotypowi i wielu ma w glowie ta stara rede , a tamtej redu juz nie ma ,jest czysto i nowoczesnie i caly czas cos powstaje i sie rozwija ! Gdynia juz tego nie moze zaoferowac bo nie ma miejsc do budowy i rowniez buduje na bardzo odleglych peryferiach gdzie mi akurat to nie odpowiadalo bo nie chce mieszkac przy typowych starych blokowiskach zebym tylko mogla mowic ze mieszkam w Gdyni , buduje sie rowniez w chyloni i leszczynkach ,a to przeciez tez gdynia ale klimat tam dosc ponury ! ale masz prawo miec swoj punkt widzenia a co do sasiadow to beda akurat z Gdyni i Sopotu i tez pewnie stwierdzisz ze robia blad ? Problem jest raczej w jakim miejscu Gdyni lub Sopotu sie mieszka bo i gdynia ma swoje ciekawe miejsca jak i nie ciekawe ! ale jakos w tych ciekawych miejscach malo osob z tego forum mowi ze kupilo bo to mieszkania po dwa miliony , to tez zaraz ktos powie ze to nie to , ze nie tak itp. wiec jest roznie i gdybys mial domek za miastem to bys mowil ze najlepszy jest domek a o dojezdzaniu godzine do Gdyni bys juz nie wspomniał no bo domki sa w takiej odleglosci a przeciez wszyscy na forum uwazaja ze w takiej odleglosci to tylko ''biedni'' mieszkaja , ale czy majac domek 30-40 kilometrow od gyni jest sie tzw. ''biednym''bo tak by wynikalo z rozumowania tu niektórych ze o bogactwie przesadza odleglosc ! a ten mieszkajacy w domku pewnie twierdzi ze mieszkajacy w gyni to ''biedny'' bo na domek go nie stac ! itd. Wiec nie roztaczajmy na Gdynia az takich och-ow i Ach-ow bo gdynia owszem jest fajna ale ma rowniez swoje minusy tylko nie ktorzy chca je ukryc pozniej ze wstydu , bo zamieszkaja w nowym budynku a tu nagle widok na ''stare rupiecie'' , stara okolica a pod tym ich nowym budynkiem zaczyna sie pojawiac na piwku ''szemrana ekipa'' bo i tak bywa sasiadujac ze starą dzielnica , no ale sa w Gdyni !! Wiec jest roznie i przy doborze trzeba brac rozne czynniki , bo juz na forum pisza ze deweloper ma problem z wlasnoscia gruntu itd. a dzis jest wazne zeby ten co kupuje na kredyt miał przynajmniej 99 procent gwarancji ze deweloper ma wszystko zalatwione, ze budowa idzie zgodnie z harmonogramem i ze nie ma wiekszych problemow i to byl glowny czynnik ktory wplynal na to ze wybralam Rede , bo za kredyt chce miec gdzie mieszkac a nie martwic sie czy '' wszystko jest w porzadku'' i chce miec gwarancje ze deweloper mi przekaze lokal bez problemow i dlatego stawiam na Rede !. pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Oczywiście, masz w wielu kwestiach słuszność. Reda rozbudowuje tak jak i inne miasta i miasteczka. Co do szkół, to nie mam pewności czy np. licea ogólnokształcące są na takim samym poziomie i czy ich zróżnicowanie zapewni miejsce dla każdego chętnego do nauki młodego mieszkańca Redy. Obawiam się, że niestety nie. Wiem, że Reda nie jest już taka jak kiedyś, ale budowane tam bloki (np. osiedle koło LIDLA) przypominają przez odległości pomiędzy budynkami, stawiane w Gdyni osiedla "plomby".
To, że w Gdyni są dzielnice mniej bezpieczne i dawno nie rewitalizowane to oczywiście wiadomo i wcale tego nie neguję. Jadąc jednak np. obwodową Redy odnoszę wrażenie, że te nowe osiedla, istniejące już nie tak krótko, również wymagają rewitalizacji: roślinność zapuszczona, niedokończone chodniki, jakieś poogradzane parkingi tuż pod oknami bloków, niezbyt urodziwa kotłownia, czy co to jest. Gusta są różne: dla mnie bryły budynków na nowych osiedlach Redy są ładne, ale ich otoczenie nie podoba mi się. Zanim to wszystko zostanie upiększone, to jeszcze sporo wody w rzece Reda upłynie;).
Naprawdę nie mam nic do Redy, ani innych miast ościennych, ale o pracę tam trudno, wśród kierowców GWE wielu odznacza się wyjątkowym stylem jazdy ;), na spacer po łąkach nie miałbym za bardzo ochoty, wolę iść nad morze. Każdy musi się kierować własnym gustem, możliwościami finansowymi (chociaż podane ceny 6-8 000 za m2 w Redzie są dla mnie szokująco wysokie) itp.
Wcale nie sądzę, że w Redzie mieszkają ludzie biedniejsi, bo w tak dużych skupiskach ludzkich uogólnienia nie mają sensu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Muszę stwierdzić, że opinia ~:-) jest bardzo bogata i poprawna pod względem merytorycznym. Nie mam żadnych zastrzeżeń - rzeczowe i trafne argumenty na temat tego, że ilu ludzi - tyle opinii.

Każdy z nas ma inne potrzeby i to nimi kieruje się przy wyborze swojego miejsca na ziemii.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

NO ! tez uwazam ze nie ma sie absolutnie o co spierac bo wad i plusow wszedzie mozna znalezc duzo ! chodzi bardziej o to ze osoby zakladajace takie fora jak to ,wlasciwie czekaja tylko na głosy wyłacznie je popierajace ! bo jest post ktory mowi ''nie pakuj sie w to '' , drugi o nieurgulowanych sprawach odnosnie gruntu itp. ale jak przejrzysz forum to ta osoba pytajaca odrzuca to i czeka tylko na posty ja pocieszajace i mowiace ze Gdynia jest tylko super a to blad ! i dlatego wrzucilem swoje 5 groszy odnosnie redy bo jezeli ja osobiscie chodzilam i szukalam lokum to byly dla mnie wazne wlasnie te negatywne opinie i nigdy bym nie brala kredytu pod cos cos nie ma uregulownych spraw np. gruntu nawet gdyby to bylo centrum Gdyni w luksusowym apartamentowcu ! bo najwazniejsze jak wspomnialam miec gdzie mieszkac a nie pozniej chodzic po sądach na rozne sprawy ! chodziaz tu bedzie akurat plus bo przynajmniej do sądu ta osoba bedzie miala w miare blisko ! ja jednak wychodze z zalozenia ze biorąc kredyt musze miec sprawy sprawdzone i wszystko musi sie toczyc zgodnie z harmonogramem budowy ! bo akurat nie dograne sprawy odnosnie gruntu pod budynkiem to jest w ogole podstawa do podjecia decyzji o zakupie ! ale kazdy ma swoj punkt widzenia i pozniej zamiast spokoju sa rozne klopoty ! ale oczywiscie zycze zeby tego nie bylo i zeby sie tam fajnie mieszkalo !. pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Z pewnością fajnie jest mieszkać w domku w Redzie. Jeżeli ma się tam dobrą pracę, lub jeśli dojeżdżając do pracy do Trójmiasta nie pozostawia się w domu maleńkich dzieci.
Ostrzeżenia typu: nie pakuj się w to!, albo: nie ma uregulowanych formalności odnośnie gruntu! byłyby super ostrzeżeniami i należałoby je pochwalić - gdyby poparte były argumentami rzeczowymi i gdyby były prawdą. Np. prawo do gruntu wg Eurostylu miało być uregulowane do lutego, a gdyby tak się nie stało deweloper miał obowiązek w ciągu 7 dni zwrócić pobraną zaliczkę. Ostatecznie zgoda została przez urząd wydana w połowie grudnia, a z końcem grudnia uprawomocniła się. To są rzeczowe argumenty.

Myślę, że niezwykle ważne jest dokładne sprawdzenie dewelopera. I to nie takie na forum (aczkolwiek warto się podeprzeć), ale osobiste przejrzenie dokumentów, pofatygowanie się do Urzędu Miasta, do Sądu - by sprawdzić wszystko jeszcze przed podpisaniem czegokolwiek. Naprawdę myślenie ma przyszłość!

Sprzedawca zawsze powie nam tylko o plusach, a konkurent o minusach. Chodzi o to, by ślepo nie wierzyć opiniom innych - a samemu przejść się, sprawdzić. Wierzyć można tylko sobie i temu, co sprawdzi się osobiście. Łatwo być naiwnym i łatwowiernym lub daremnie roztaczać czarne wizje :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

jasne sigma ! masz wiele racji ! warto rowniez podpowiedziec zeby ludzie zaczeli podpisywac umowe przedwstepną notarialnie , bo to rowniez swiadczy o wiarygodnosci dewelopera bo zwykle zgadzaja sie na tzw. ''suchy papierek'' ktory absolutnie nic nie gwarantuje i pozniej dochodzenie czegokolwiek jest niemozliwe ! ciekawe w ogole czy ta osoba ''astra'' ktora zaozyla to forum kupila tam czy tylko zalozyla to forum z nudow ! bo jej dewagacje sie szybko skonczyly . pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Myślę, że generalnie deweloperowi nie na rękę jest podpisywanie notarialne umowy przedwstępnej :) to rzecz, o której trzeba raczej pomyśleć samemu :D
Chociaż z drugiej strony warto też przemyśleć, czy wydawać 2000 na umowę notarialną (te 2000 to tak rzuciłam - bo nie wiem ile kosztuje notariusz, który nie jest naszym znajomym - nie wiem ile kosztuje notariusz bez 'ulgi specjalnej' więc podejrzewam, że jakieś 1,5-2000 :) ), która gwarantuje nam ewentualne odzyskanie 5000zł ;) Trzeba działać logicznie i 'myśleć przedtem, co będzie potem'.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

A co do 'astry' to myślę, że po prostu miała dość czytania wypowiedzi poziomu podwórkowych wyzwisk piętnastolatków (nie obrażając piętnastolatków).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

muszę się trochę wtrącić, nie czytałam końcowych opinii bo już nie mam siły, ale uważam że trochę przesadzacie, przecież żadne osiedle nie jest idealne, jak można tak najeżdżać na kogoś bo kupił sobie mieszkanie nie tam gdzie my?
przecież aleja dębowa to żaden rarytas, linie energetyczne między bądź za blokami, blisko oczyszczalni oraz tak naprawdę zadupie jakich mało
podejrzewam, że co niektórzy pewnie skrytykowaliby nawet sea towersa, gdzie jakość i prestiż idą w parze, gdzie widok z okna jest tylko marzeniem dla większości z nas,
ale na 100% znaleźliby się zazdrośnicy którzy i tam by coś znaleźli
pozdrawiam wszystkich kupujących :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

ja w to wątpie zeby było to zadupie jest tam cisza i spokój której w gdyni ciezko uzyskac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Zgodzę się z darkiem, że w Redzie jest ciszej. Spojrzałam jednak na forum Redy Park. A także na plan terenów.

Plusy: cisza, spokój, bliskość miasta, chyba sympatyczna atmosfera wśród mieszkańców.
Minusy: nie ma piwnic, ani pomieszczeń na rowery, jest tylko mała 'wózkownia' wspólna na całą klatkę, są to tereny zalewowe, co uniemożliwiło (wg użytkowników forum) podpiwniczenie, gdyż zalągłby się grzyb, jest też mało garaży i problemy z parkingami (wg użytkowników forum - czyli właścicieli mieszkań Reda Park), narzekają też na drogi dojazdowe.

Mnie osobiście trochę razi to, że kolorystyka osiedla bardzo odbiega od planu - tj. na planie są ładne budyneczki z elewacjami z kwadratowych płytek oddzielonych delikatnymi fugami sprawiające wrażenie ażurowości, u góry budynki miały być koloru ciepłego brązu. W rzeczywistości płytki oddzielone są dość topornymi fugami (czy co to jest) a całość jest w kolorystyce chłodnej, która jest mniej przyjemna. Takich dużych różnic pomiędzy planem a realem nie zauważyłam u Eurostylu. Bynajmniej do tej pory :) zobaczymy co powstanie...

Takie opinie powinny skłonić potencjalnych nabywców do tego, by przejechać się na gotowe osiedla Semeko i podpytać tubylców, ew. popytać w urzędzie. Taka moja rada...
Bynajmniej ja tak robiłam, poszukując mieszkania dla siebie :)
Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

W Rumii też pewnie nieco spokojniej niż w Gdyni.

A jeśli chodzi o Aleję Dębową - to z kolei trzeba uważać na takie kwiatki, jak te na forum:
http://forum.trojmiasto.pl/mieszkania-Mat-Bud-Rumiaul-Dabrowskiego-t162072,4,5.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

ja własnie jestem bardzo zainteresowany aleja debową ciekawe forum tu jest fajnie ze ludzie o tym piszą. czemu uwazasz ze na dąbrowskiego trzeba uważać??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

"Tak bardzo chciałam mieć własne mieszkanko, rozsądny metraż za rozsądną cenę... I takowe znalazłam. Ale teraz mam ogromne obawy, bo się dowiaduję coraz więcej rzeczy: a to że oczyszczalnia jest w sumie bardzo blisko, a co za tym idzie zapachy są niemiłe, a to że jakaś linia energetyczna grożąca zdrowiu (skoro ma tam być to raczej jej nie usuną i nie zmniejszą szkodliwości i hałasu), a to że obok jest masarnia Kummer i że będzie hałas (samochody dostawcze będą jeździć ul.Dębogórską, kwik zarzynanych zwierząt, smród itp.) :( Same negatywy.
A wie może ktoś co ma być w przyszłości budowane na tych łąkach obok osiedla? Z góry dzięki za odpowiedz."

"mnie najbardziej załamuje ta bliskość pomiędzy drugim budynkiem(równoległym)(mam rodzinke która mieszka już w tym powstałym) szczególnie współczuję osobom mającym mieszkania właście od wewn strony...wtedy z sasiadami z drugiego bloku na TY.
Można by sobie przeciągnąć linke i wieszać nawzajem z sąsiadem pranie...mieszkanie od zewn stronie ok, ogolnie podobaja mi sie te mieszkanka i cały budynek,patrzyłam na mieszkania u nich ale sprzed nosa zostało nam zwiniete i kupiliśmy w Redzie."

To opinie o dąbrowskiego. Pewnie jak zawsze trzeba wziąć poprawkę na osobę, która pisze na forum - ale wątpliwości zawsze warto rozwiać/potwierdzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Aha :) a tu dębowa :) bo źle wkleiłam :D ;)

http://forum.trojmiasto.pl/mieszkania-Mat-Bud-RUMIA-ALEJA-debowa-t191300,4,5.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

nic złego tam niewidze co miałas konretnego na mysli??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomocy

Mam zamiar zakupić mieszkanie na ty osiedlu.

Dostałem wzór umowy i i według niej powinienem płacić co 2 - 3 miesiące Jakiś procent. teraz moje pytanie jakie mam zabezpieczenie, że nie stracę tych pieniędzy, że mnie nie oszukają skoro akt notarialny dostanę dopiero po 5 miesiącach od odbioru końcowego?

Proszę doradźcie bo zależy mi na tym mieszkaniu.

POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: pomocy

z informacji od dewelopera:
- harmonogram płatności powiązanyz harmonogramem budowy.
- jeśli kredytujesz ten zakup - żaden bank nie wypłaci deweloperowi transzy bez oględzin budowy i oszacowaniu stanu zaawansowania.

No i to chyba na tyle :) nic więcej nie przychodzi mi do głowy

aaaa - no i zaczęli budowę następnego dnia po pozwoleniu - widzę z okna, że spieszy się im i ... działają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

nie kupiłam jeszcze mieszkania ani w Nawigatorze ani gdzie indziej...cały czas przeglądam oferty z nadzieją, że znajdę coś dla siebie. Jestem z Sopotu i pracuję w Sopocie, więc najlepszą lokalizacją byłaby dla mnie żabianka, przymorze, ew zaspa...ale nie stać mnie na taki wydatek, no chyba ze zadowolę się mieszkaniem w 30 letnim bloku. Nie założyłam tego wątku z nudów, byłam w eurostylu, nawet zapisałam się w kolejce na budynek B, ale od dłuższego czasu nic się nie działo, więc odpuściłam sobie pisanie na forum - bardzo mnie zaskoczyła ilość postów i cieszy mnie fakt, że ludzie kupują mieszkania w nawigatorze. Prawie codziennie sprawdzałam ilosć zarezerwowanych/sprzedanych mieszkań na ich stronie i nie powalała z nóg...dlatego postanowiłam odczekać trochę...może teraz coś się ruszy, jak już ruszyła budowa. Bardzo podoba mi się to miejsce, nie przeraża mnie widok portu, hali itd. mam po prostu dylemat, czy zamieszkać w nawigatorze, czy lepiej gdzieś bliżej sopotu.. i tyle. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, tych na "tak" i tych na "nie" także ;-))) każda wskazówka jest cenna !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Z tym, że ilość sprzedanych/zarezerwowanych mieszkań nie powala z nóg to do końca się nie zgodzę :) Dziś zaglądałam i jak na inwestycję, gdzie jeszcze nawet fundamentów nie ma to chyba sprzedaż jest niczego sobie - na dzień dzisiejszy 49% mieszkań jest sprzedane/zarezerwowane. A jeszcze do końca gruzu starych baraków z terenu inwestycji nie wywieźli. Dziś się pofatygowałam o policzyłam :) 5 rezerwacji, 28 sprzedanych i 44 wolne mieszkanka :) \
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

ludzie,nie kupujcie dziury w ziemi:)jak kupujecie miezkania to takie ,ktore juz stoja lub domy sa wykanczane.a teraz robta co chceta :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

no terez to jest lepiej, ale kiedy zaczynałam drążyć temat to było słabo :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: pomocy

umowa w formie aktu notarialnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

tak ładne osiedle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Ja mogę napisać tylko tyle, że bardzo nie podoba mi się zapis w umowie przedwstępnej, który mówi o tym, iż drobne usterki, których termin usunięcia nie przekracza 14 dni nie mogą być powodem nie odebrania lokalu.
Po pierwsze: kto stwierdza, że usterki są drobne?
Po drugie: zmuszają do odbioru a potem sam pilnuj robotników usuwających usterki, w sumie bez końca mogą usuwać, przy okazji coś innego popsują
Po trzecie to co piszę opieram na przypadku gdy miałem zlecenie na odbiór mieszkania w Eurostylu. Prawdopodobnie będziemy tam jechać trzeci raz...już po odbiorze, żeby sprawdzić czy te 14 dniowe usterki zostały naprawione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

I jak długo czekasz na naprawę tych usterek już?

Jak to się stało, że wyszły usterki przy odbiorze mieszkania? Nie byłeś na wcześniejszych oględzinach mieszkania? Z tego, co mówili mi ludzie kupujący w Eurostylu, to Eurostyl jeszcze przed odbiorem organizuje oględziny mieszkania, by w dniu odbioru uniknąć niespodzianek.

Gdzie kupiłeś mieszkanie? Na jakim osiedlu? Jakiego typu usterkę odnotowaliście? Nie pytałeś przed odbiorem co oznacza zapis drobna usterka? :)
Ja rozumiem, że drobna to taka, która nie powoduje niemożności bezpiecznego zamieszkania w lokalu. Ale na pewno opytam sie przy okazji następnej wizyty u dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Piszę przecież, że to nie moje mieszkanie. Mam informację, że usterkami zainteresował się w końcu ktoś z góry i będą wszystkie usunięte. Niemniej niesmak zostaje. Na oględzinach były zauważone usterki, były zapisane w protokole i co z tego? Na odbiór nie były naprawione. Dobrze, że przyjechaliśmy i wszystko wypunktowaliśmy.
Wg. Eurostylu drobna usterka to taka, którą można usunąć w ciągu 14 dni. Czy krzywy sufit, źle wykonana ścianka i zaciek na elewacji to są drobne usterki? Zdecydowanie nie.
To wszystko działo się na Morskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

:) no cóż pewnie jakąś klasyfikacje musieli ustalić :D heh :)

Mi w ogóle to morskie się nie podoba, ale to ze względu na lokalizację. Miałam okazję jeden raz jechać tam z centrum Gdyni komunikacją miejską - dojście z przystanku do biura sprzedaży to jakaś porażka :) szczególnie, że trafiłam na deszczowy dzień. Samochody przejeżdżają takim wąskim przesmykiem :) aż strach :D
Nie sądzę, by ściankę i sufit można było naprawić w ciągu 14 dni - wystarczy spojrzeć w specyfikację materiałów używanych do tego typu konstrukcji. Nim to wyschnie, potem zostanie ponownie pokryte gładzią. Raczej kłóciłabym się, czy to drobna usterka :) Nie mozna odebrać mokrej ścianki :D przecież.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Os. Morskie rzeczywiście ma słabą lokalizację, jeśli chdodzi o położenie to moim zdaniem dużo wygodniej położony jest Nawigator. Bliżej do centrum, dojazdy komunikacją miejską nie są uciążliwe, a komunikacją samochodową nie biegną wąską dziurawą drogą przez błoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Przestrzegam wszystkich przed zakupem mieszkan na osiedlu nad jeziorem.Instalacja ogrzewania za pomoca pompy ciepla 'prawdopodobnie' zostala zle wykonana. 'Prawdopodobnie' zle wykonano odwierty,jest zimno.nie kupujcie tych mieszkan.Sprawa zostanie wkrotce zgloszona w sadzie.Przygotowywany jest pozew przeciwko deweloperowi Eurostyl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

http://www.osiedlenawigator.pl - zapraszam sąsiadów do dykusji nt. Osiedle Nawigator. Wszystko rozsądnie poukładane tematycznie, brak reklam no i - miła atmosfera :)

Serdecznie pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

nie wiem od kiedy jest forum ale lipa nic sie nie dowiedziałam. Mnie dobił fakt kupna miejsca w hali garazowej (obowiazek) masakra. Widok z okien nieciekawy a i cena (jak na takie widoki i smrodki ) duza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

z tą halą to tak nie do końca....na początku moich starań o mieszkanie też była mowa o obowiązkowym wykupie, a w rezultacie mam miejsce postojowe na zewnątrz :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

A moim zdaniem to bardzo rozsądne, by miejsce postojowe obowiązkowo wykupić. Tamtejsi tubylcy i tak mają (bez nas) dostatecznie dużo problemu z miejscem do zaparkowania, co widać wjeżdżając od Unruga w stronę osiedla... i nie potrzeba im skąpych buraków, co to mówią, że nie trza im wydawać niepotrzebnie pieniędzy na miejsce postojowe, a za 2-3 lata kupują sobie auto i parkują na dziko - raz na czyimś wykupionym miejscu, raz zajmując miejsca parkingowe starych osiedli, raz łamiąc przepisy na chodniku/trawniku i... byle do pierwszego. Drażni mnie, że ktoś kupuje drogie mieszkanie (bo można dostać podobny metraż taniej w innej lokalizacji, lub w dobrze wyglądającym starym budownictwie po remoncie), w które wpakuje mnóstwo kasy na drzwi forty i ceklinowane drewniane podłogi, a na głupie miejsce parkingowe żal ... ściska wydać choćby 8000 by potem nie dziadować. No... ale po co - przecież można w razie czego na trawniku postawić... Ech...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

osiedle morskie może ma słabą lokalizację ale bez patologii jaka jest tam gdzie nawiator.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Z czego wnosisz?
Jako pedagog szkolny - chodząc po domach na wywiady - nie mogę się z Tobą zgodzić :)
Patologie tworzą ludzie a nie dzielnice :D - szczególnie środowiska homogeniczne.
Resztki takich środowisk (jednolitych, hermetycznych) można odnaleźć w rejonach chyloni, grabówka - przy czym muszę zaznaczyć, ze są to już małe 'ogniska' i chyba nie można się kierować tak do końca dzielnicą nawet tam :) Źle działo się też na Żelaznej i okolicach - już jest o wiele lepiej. Patologie dotyczą raczej konkretnych bloków/mieszkań (gdzie albo znajduje się melina bądź skupiło się wiele rodzin patologicznych ). Z doświadczenia wiem, że Obłuże jest dobrą lokalizacją... także ze względu na szkoły i przedszkola, sąsiedztwo, dobrą infrastrukturę.
Nie ma tam bloków patologii (co jeszcze miewa miejsce w Grabówku), choć z pewnością są mieszkania :) choć to można odnaleźć w każdej dzielnicy - mniej lub bardziej jawnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

haha większej ściemy nie słyszałem od czasów jak tusek obniży podatki, osiedle morskie bez patologi :) dobre sobie, osiedle nowe, a patologiczne od momentu kiedy się wprowadziło kilka rodzin, obecnie codzienne libacje alkoholowe, kradzieże i niszczenie mienia w postaci zarysowań samochodów stojących na zewnątrz. Nie polecam nikomu, na każdym osiedlu gdzie się zbierze grupka osób z takich dzielnic jak pustki cisowskie czy chylonia to patologia będzie się rozrastała. Lekiem na to są jedynie bardzo wysokie ceny mieszkań, ale na to nie mamy co liczyć w najbliższym czasie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Mnie nikt tam nie zmuszał do kupna miejsca w hali garażowej, można bylo wybierać to po pierwsze, a po drugie jak ktoś nie wie, to w miejscu w którym powstaje inwestycja znajdował się parking strzeżony na którym sporo osób parkowało swoje auta. (m.in. Ja) więc obowiązkowe miejsca to dobry pomysł. (Najlepiej to mieć pretensje do wszystkich i o wszystko, a robić nie ma komu :p)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

kto tam dzisiaj kupuje mieszkanie w bloku, chyba tylko plebs z kredytem na 30 lat albo i więcej, w dzisiejszych czasach jedynie domek z ogródkiem i swoja działeczką bo w końcu kapitalizm mamy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Powodzenia życzę :-) Doskonałość i klasa Twojej wypowiedzi świadczy o tym, że na pewno masz rację.
Plebs z kredytem na 30 lat mieszkający w bloku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Nie tylko widoki i smrodki - należy jeszcze dodać hałas z terminalu, jeżdżące w nocy suwnice, które wydają przeraźliwy pisk.
Niestety mieszkania te są stosunkowo tanie bo lokalizacja jest do kitu. Dla młodych i aktywnych =D niezły bajer. Dla przyszłych kupujących dobra rada - pojeździć parę razy o różnych porach dnia i przekonać się na własne oczy i uszy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Osiedle Nawigator w Gdyni

Witam,

Ja urodziłam się w szpitalu miejskim i potem zamieszkałam z rodzicami na Obłużu :) Ulica Podgórska konkretnie. W nocy słyszę stocznię, pisk suwnicy, szum morza i wiatru, samochody przejeżdżające ulicą Podgórską... Skończyłam przedszkole, zerówkę, podstawówkę, gimnazjum, liceum w centrum Gdyni (dojazd 15 min), chodziłam do przychodni z anginą, jadłam lody z brązowej budki przy pawilonach (po tym ta angina :P ), chodziłam do apteki leśnej i tej na unruga, na pocztę, nad morze (przejście pod estakadą). Poszłam na studia (ubolewam nad likwidacją stacji SKM "Obłuże" - przystanek jest do dziś) do Gdańska, znalazłam pracę kolejno w centrum Gdyni, na Fikakowie, na Żabiance i ... za Wejherowem, gdzie pracuję do dziś...

Nie wyobrażam sobie, że mogłabym zamieszkać gdzieś indziej niż na Obłużu.

W nocy można spokojnie spać (port nie wali wcale Ci nad głową... co za bzdura), hałasu na Estakadzie nie ma kompletnie, dookoła na horyzoncie las i morze. Przestępczość - na poziomie zerowym :) Czułam się bezpiecznie jako dzieciak i jako osoba dorosła. Widok? Ja do niego jestem przyzwyczajona :) Widok stoczni i portu, Steny - to dla mnie piękne widoki. Nawet Elektrociepłowni! ;D

Szkoła z basenem na poziomie, ośrodek zdrowia na piechotę, gimnazjum, do liceum 15 minut, do pracy blisko... Szkoły, apteki-sreki, biblioteki i inne cuda na patyku. Co tylko zechcesz :)

Jeśli nie w Nawigatorze, to kupię gdzieś w starym budownictwie - to tyle na temat Obłuża :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

czy ktos z was utargował cos z ceny jaka przedstawił euro Styl? jesli tak to ile procent, kwota?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

około 0,0012%
szalu nie ma, jelenie w tym ES siedza..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

A ja kupiłem mieszkanie na osiedlu Mistral mieszczące się na Pogórzu Górnym i mam nadzieję, że będzie fajnie. Mieszkania mają ciekawe i za rozsądną cenę. Inwestycja rusza w marcu.
Okolica spokojna same nowe osiedla na około, nowe centrum, blisko do plaży i ścieżki rowerowej.Tak na marginesie miałem zamiar kupić mieszkanie na Nawigatorze ale dzieląc wszystko łącznie z ceną na plusy i minusy wyszło więcej minusów. Jest to moja opinia więc wybór należy dobrze przemyśleć bo niestety jest to inwestycja na kilka lat do spłacania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Czy ktos z zainteresowanych kupnem mieszkania w Nawigatorze sprawdzal szczegolowo plany majacej powstac inwestycji na terenie Portu w latach 2012-2014? Ma tam powstac centrum logistyczne, co dla mnie wiaze sie z natezeniem dotychczasowych dzialan portu oraz magazyny... czy ktos zna szczegoly tej inwestycji? Czego mozna sie spodziewac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

w sąsiedztwie raczej nic nie powstanie co mogłoby zakłócać spokój. centrum logistyczne powstanie wzdłuż ul. gołębiej. tylko tam jes wolny plac zobacz mapa zumi. Uchwała rady miasta Gdynia nr IV/46/07 z 24.01.2007r. tez to potwierdza. tory kolejowe to w sumie bocznica do przetaczania kontenerów do portu przeładunkowego hałas praktycznie żaden bo tory są dużo niżej za skarpą. za torami jest parking firmy transportującej samochody ale jest dość daleko i elektrociepłownia jeszcze dalej. wszystko widać na zumi postaw żółtego ludzika na ulicy boisko a sobie wirtualnie pozwiedzasz. Pozdrawiam może przyszłą sąsiadkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

jakby ktos byl zainteresowany nowym mieszkaniem 3 pokojowym 65m2 z ogrodkiem 68m2 z piwnica miejscem w hali garazowej , monitorowane itd to prosze o kontakt 500 537 480
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Jako mieszkaniec okolicznych bloków, chcę wyjaśnić zainteresowanym, że tory biegnące zupełnie przy osiedlu (czyli ten jeden tor na górce) to tory przemysłowo - osobowe. Czasem przejedzie tamtędy pociąg do portu wojennego lub Stoczni Marynarki. Tory portowe to te niżej - wykorzystywane dość często przy transporcie kontenerów (kilkanaście razy dziennie), ale z powodu małego tempa ruchu praktycznie niesłyszalne.
Nie wiadomo jak się potoczy życie, ale istnieją plany ponownego uruchomienia stacji PKP Obłuże (właśnie przy ul. Boisko jakieś 300m od osiedla) czyli ewentualny hałas ale i jeszcze lepsza komunikacja oraz ponowne uruchomienie torów na lotnisko (po drugiej stronie Unruga w lesie, przejazd przez wiadukt kolejowy jakieś 150m od osiedla) jako koniec kolei metropolitalnej.
Spokój jest, baza handlowo - usługowo - edukacyjna też, jednak nie przesadzałbym z tym przedszkolem. Mnie pomimo iż się tu urodziłęm, nie udało się dziecka tam umieścić - oba budynki (drugi przy Podgórskiej 4) są za małe jak na potrzeby. Dobra ,wyremontowana podstawówka z wyremontowanym basenem jakieś 300m od osiedla. Kościół tez blisko ;)
Bardzo brudzą się okna i pokoje od strony Elektrociepłowni i czasami są problemy z prądem - to skutek za dużej liczby mieszkań co do możliwości stacji przesyłowych - ale to problem całej Polski.
Hałas terminalu jest znaczny ale po pół roku go nie słychać.
To tyle o otoczeniu o budynkach nic nie wiem.
Aha, GOŚ Dębogórze "śmierdzi" sporadycznie, a niedługo nie będzie w ogóle, wiem bo pracuję. Ale Obłuże ma zalety niepodważalne - komunikacja i las za miedzą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

bzdura
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

a nie lepiej kupić mieszkanie w spokojnej dzielnicy bez torów, portu, elektrociepłowni itp. i nie zastanawiać się czy i kiedy obok postawią nową fabrykę albo ile razy dziennie pociągi będą jeździć. Ludzie przecież bierzecie kredyt na całe życie to się trochę zastanówcie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Właśnie marzę, aby ktoś mi podpowiedział, gdzie znajdę takie ciche osiedle. Wkrótce na emeryturze chciałabym zamieszkać nad morzem /całe życie w miedziowym zagłębiu spędziłam/. Interesuje mnie małe mieszkanie /do 50 m2 p.uż./. Dwoje emerytów marzy o spokoju na stare lata w nadmorkim klimacie. Podpowiedzcie, proszę, gdzie takowe osiedle znaleźć. Aha, żeby do plaży nie było zbyt daleko.
Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Jeżeli chodzi o morskie klimaty w Oś. Nawigator to niestety nie tu, funkcjonalne położenie ale widok na kontenery i magazyny :(
Dobrze by było poszukać mieszkania np. w Orłowie - są tam inwestycje, spacerem do morza ale przez to może być drożej. Poleciłabym też centrum Gdyni - w okolicach bulwaru lub skweru Kościuszki. Polecam stronę: otodom.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Mieszkam na Nawigatorze od 2 miesięcy.
Jest naprawdę super! Ci którzy do mnie przyjeżdżają pytają: A przecież mówiłaś, że jakieś tory są w pobliżu, a tu nic nie widać, nie słychać. Kiedy pokazuję im przejeżdżający w ciszy pociąg - niedowierzają. Śpię zawsze przy otwartym oknie :) w innych miejscach, gdzie dotąd wynajmowałam mieszkanie, nie było takiej możliwości z powodu hałasu.
Widoki ładne, okolica zadbana i spokojna.
Jedyny minus to zarządca - firma Intradom, która narzuca opłatę za własnościowe miejsce w hali garażowej rzędu opłaty za połowę mieszkania - to niewątpliwy minus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Witam,moglabym prosic o jakis kontakt,mam zarezerwowane mieszkanie w b3,mam 4dni,ale po przeczytaniu tego forum jestem w szoku i zaczynam sie bac,chodzi o te hałasy,zapachy,tory,suwnice!!Moglabym nawet zadzwonic by porozmawiac chwilke,pani opinia jest chyba najlepsza:)Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

p.s do to wyzej do Gogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Ja również kupuję mieszkanie na nawigatorze, w budynku B3, który właśnie powstaje. Dokupuję do niego komórkę lokatorską i halę garażową. Za wszystko zapłacę około 350 tys zł (mieszkanie 3-pokojowe ok. 70mkw). Uważam, że ze wszystkich inwestycji, które obecnie są w Gdyni to jest najlepszym rozwiązaniem. Dla porównania powiem, że Hossa zaproponowała mi mieszkanie ten sam metraż w cenie 300 tys, ale jak się okazało hala garażowa to koszt 33 tyś zł do tego mieszkania :D No i mieszkanie piętrowe, więc jakieś 15 mkw to wolna przestrzeń powietrzna :D Mistaral nie ma hali garażowej, bo niby tak ich zalewa ciagle, a obok jest osiedle morskie o shiraz, które maja halę garażową, więc od razu wiadomo jaki tam może być zaduch, wilgoć i grzyb. Osiedli z wypizdowa, czyli Reda, Rumia nie biorę pod uwagę, więc pozostało mi tylko to.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Witam my mamy podpisać umowę w piątak na B4 możesz podać do siebie numer chciałabym zapytać o czynsz w hali, mieszkałam na Obłużu i też mi się tam bardzo podoba.
To co ludzie tu wypisują to normalnie zastanawiam się czy ktoś im za to nie płaci aby rezygnowali z zakupu np: konkurencja ;-)osiedle i okolica jest spoko.jak już tam mieszkach to chciałabym pogadać oczynszach
Pozdrawiam Magda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Potwierdzam ! Osiedle i okolica jest spoko ! Mieszkam tu już prawie rok i jestem zadowolona. Nie wiem dlaczego wypisują tu takie głupoty , chyba faktycznie konkurencja. Mam mieszkanie powyżej 60 m i płacę niewiele ponad 300 zł czynszu ( latem ) W poprzednim miejscu miałam więcej za mieszkanie ,które miało 36 m. Zimą jest trochę więcej ze względu na ogrzewanie ok. 500- 550 zł .To nie jest dużo jak na takie mieszkanie. Jest tu spokojnie i naprawdę ładnie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Mieszkam na nawigatorze od około 2 tygodni. Niewątpliwym minusem są tory i hałas. Niestety pociąg przetacza się częściej niż 3-4 razy na dobę jak nas wstepnie poinformowano ... raczej 2-3 razy na godzinę. Jeśli chodzi o czynsz to wynosi około 300 zł, także raczej standardowo, wcześniej wynajmowaliśmy i płacilismy podobnie. Z plusów wymienię jakośc wykonania budynku, mianowicie ostatnio byli u nas znajomi którzy kupili nowe mieszkanie na Rumii, na osiedlu, które podobno ostatnio zajełi pierwsze miejsce w jakimś rankingu portalu trojmiasto.pl i mówili, że maja o połowę cieńsze ściany, a więc sąsiadów fantastycznie słysza. Plusem byłoby posadzenie drzew po drugiej stronie płotu, żeby zakryły widok na tory i niestety bardzo często spacerujacych tam koneserów taniego wina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

mieszkam na Nawigatorze od grudnia zeszłego roku i faktycznie, jeżeli ktoś ma mieszkanie jednostronne tak jak ja (od strony torów) to dla mnie minusem są pociągi - w zimę w ogóle mi nie przeszkadzały ale latem jest już gorzej, szczególnie jak zaczynają hamować i pisk daje po uszach (w lato na noc zamykam okno w sypialni). Może niektórym to nie przeszkadza i napiszą, że nic nie słychać ale dla mnie jest to ciut głośno. Ponadto mieszka się super, nie odczuwam w ogóle obecności elektrociepłowni, żadne suwnice, odgłosy portowe i hala nie zakłócają mi spokoju:-) mieszkania są ciche, nie słyszę sąsiadów, opłaty w zimę ok 300 zł. w sezonie letnim 160-190 zł także jak dla mnie rewelacja, nie brałam miejsca w hali - jak się później okazało zrobiłam bardzo dobry manewr bo po pierwsze opłaty są wysokie i nie mogą tam wjeżdżać auta na lpg (o czym deweloper na etapie podpisywania umów już nie poinformował).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Mieszkam na Nawigatorze od września 2013 i powiem szczerze że jeśli nie otworzę balkonu (od strony torów) to nie mam pojęcia że jedzie tam pociąg - nie wiem jak latem - ale sypialnie mam od północy więc u mnie nie będzie raczej źle. Po utworzeniu wspólnoty w naszym budynku (od listopada) i przejścia na rachunki z tzw. "góry" na kolejne 3 m-ce za mieszkanie prawie 86 m2 wraz z miejscem w hali garażowej oraz pomieszczeniem na rowery (nie posiadam kom. lokatorskiej) zakładając obecnie że prawie nie grzeje się bo fajną wiosnę mamy tej zimy - opłaty naliczone na I-III.2013 łącznie to 497 zł /m-cwraz z funduszem remontowym (narazie symbolicznym bo 20gr od metra) całość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

To coś dziwnie Wam naliczyli, bo ja mieszkam w tym samym budynku 60mkw i czynsz 550mc. Pociągi słychac dośc mocno, również mam mieskzanie od strony torów, a na 7 rachunków które do tej pory przyszły 6 miało podwyższki względem poprzednich. Jak kupowaliśmy mieszkanie to czynsz miał wynosic ok 2,50 zł za mwk, tak bynajmniej zapewniał pan z ES który nas oprowadzał, obecnie wynosi ok 8 zł/mkw w zimie, a w lecie zobaczymy, ale na pewno nie spadnie do 2,50 zł...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

"NOWA " dośc interesująca opinia - biorąc pod uwagę, że na Nawigatorze nie ma mieszkań większych niż 84 mkw...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

no raczej są:) moje ma 89:) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Proszę uważac na piwnice. W listopadzie odbierałam mieszkanie a piwnica już jest nie do użytku. Wszystko co w niej było zaszło pleśnią, łącznie z butami, fotelikami samochodowymi, szafkami. Na korytarzu w piwnicy bardzo śmierdzi pleśnią, a deweloper nie garnie się do odgrzybiania. Na razie wyczyścili podłogę (bo na niej też był grzyb) w korytarzu i cisza (reklamację zgłaszałam 2 razy).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Osiedle Nawigator w Gdyni

Kiepska sprawa :( Generalnie osiedle prezentuje się fajnie, chociaż nie jest zbyt tanie (jak wszystkie).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ostatnio gmina odkupiła kilka mieszkań na Nawigatorze Boisko nr 33, 35 z przeznaczeniem dla osób z problemami. Mieszkaniami na stałe opiekują się panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy społecznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie "z problemami", tylko z zaburzeniami rozwoju: zespołem Downa, itp. Osoby obecnie mieszkające w tych mieszkaniach są dobrymi sąsiadami: uprzejmi, spokojni, bezproblemowi. NIe to, co ten konfident z drugiego bloku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam, ale mam inne pytanie. Skoro Pani/Pan mieszka na tym osiedlu to może orientuje się czy są jakieś problemy z wodą w bloku nr.31? Chce kupić tam mieszkanie, a słyszałam takie pogłoski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Deweloperzy w Pucku (3 odpowiedzi)

Chciałbym się zorientować, czy w Pucku powstają jakieś ciekawe inwestycje? Chcę kupić mieszkanie...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...