Patenty na automatyczne otwieranie bramy

Jakie są patenty na zupełnie automatyczne otwieranie bramy wjazdowej/garażowej? Chyba najbardziej wygodne, które znalazłem to za pomocą modułu podłączonego do świateł drogowych. Jedno auto jest z USA i ma w dachu przyciski do sterowania bramami, wtedy chyba łatwiej zastosować steorwnik proximy, który działa na amerykańskiej częstotliwości. Przy czym zastanawiam się nad zupełnie automatycznym rozwiązaniem. Dom jest w takim miejscu, że skręcając w osiedlową uliczkę mam 60m do bramy. Umiejscowienie jest takie, że można dać jakąś wiązke fal czy podczerwieni i gdy auto ją przetnie zacząć otwierać bramę. Przy czym nie może być to pętla indukcyjna i naturalnie musi rozpoznawać moje auta/motocykle. Jest jakiś sensowny sposób, żeby to ugryźć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nadajnik IR z kodowanym sygnałem i odbiornik przy bramie. Coś takiego jak w USA stosuje się do zmiany świateł na skrzyżowaniach na zielone przez straż pożarną. Ale nie będzie to tanie niestety za to wygodne i bezpieczne. A nadajniki są w formie lampy na przyssawki na przednią szybę. Aktualnie przechodzą na śledzenie GPS ale to wymaga abonamentu i podpięcia pod serwer zarządzający, są protezy cywilne ale to nigdy nie działa tak jak dedykowany system. Ewentualnie odbiornik sterowany dzwonieniem i apka która po wjechaniu na wyznaczony odcinek zadzwoni do bramy. Da się takie coś nawet u asystenta Google zrobić ale marnie to działa z tym że testowałem w wielkim mieście i to może być przyczyną duże zagęszczenie ulic, na wsi gdzie masz długa prostą może działać skutecznie.
Wiele takich praktycznych rozwiázañ z zakresu automatyki znajdziesz w tej firmie https://www.sabur.com.pl/branze/automatyka-budynkowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupić dobre drzwi wewnętrzne ??? (41 odpowiedzi)

Proszę o pomoc !!! W najbliższych dniach muszę zamówić drzwi do mojego nowego domu. Wiem, że...

Aranżacja wnętrz/ wyposażenie (27 odpowiedzi)

Niebawem wraz z moim narzeczonym w końcu przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Póki co panele...

jaki osprzęt elektryczny (105 odpowiedzi)

stoję przed wyborem osprzętu elektrycznego do mieszkania- o tu pytanie - jaka firma? znajojmi...