Pierścionek zaręczynowy - gdzie i za ile...?

Temat dostępny też na forum: Pruszcz Gdański
Cześć, chciałbym w końcu przejść do konkretów i się zaręczyć, tylko kompletnie nie wiem jak do tego podejść :) Po pierwsze - ile kosztuje, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? A po drugie - gdzie go kupić? :)
Jestem z Pruszcza, więc w grę wchodzi Pruszcz / Gdańsk, ew. Sopot, Gdynia jeśli naprawdę będzie jakiś poważny argument przemawiający za kupnem tam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uderz do lombardu albo do któregoś markowego sklepu, pełno tego w galeriach - w leclercu się reklamują że mają tanio
co do kwoty - nie ma znaczenia za ile kupisz, liczy się gest - no chyba że masz ten rodzaj dziewczyny, który wymaga podwyższonego poziomu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ma czegoś takiego jak ile powinien kosztować... będzie kosztować tyle na ile Ciebie po prostu stać :) Mój był robiony w Gdańsku - Żabianka - V&M-art. Panowie bardzo mili i rzeczowi. Możesz również sam zaprojektować - wybrać jakie złoto/srebro, jaki kamień i jaka jego jakość - i oni go po prostu zrobią. Moim zdaniem warto chyba samemu coś zaprojektować, Panowie na pewno pomogą. Narzeczona to wyjątkowa osoba, to niech i pierścionek będzie wyjątkowy :) Żeby go kiedyś przypadkowo nie zobaczyła na jakiejś wystawie u jubilera w galerii ;) Cena jest sprawą drugorzędna tak na prawdę - i mówię to jako kobieta :)
Oddaje tam pierścionek nawet kilka razy do roku na czyszczenie i polerowanie- lubię jak pierścionek jest zadbany a jak wiadomo dłońmi robi się wszystko :). Przeważnie nic nie biorą - usługa w ramach zakupu albo płacę 10/20zł... Przy każdym oddawaniu/odbiorze pierścionka jest on sprawdzany przy Tobie czy waga/karat się zgadza. Przy zakupie dostajesz również certyfikaty - ja przynajmniej dostałam :)
I niech nie zniechęci Ciebie wejście do pracowni (wygląda dość "nietypowo" :D ) - nie jest tam tak "ekskluzywnie" jak w Aparcie czy innej sieciówce - ale za to jakość produktu jest warta ceny. Można również zagadać z nimi na @ :)
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aclari Diamonds w Sopocie na Grunwaldzkiej ;) brzmi drogo ale jeśli myślałeś o pierścionku z diamentem, to tam możesz takie dostać od około 550zł już. A diamenty to jednak trwałe kamienie więc warto wziąć pod uwagę. A ile ma kosztować to zgadzam się, że nie ma jakichś widełek - jedna moja przyjaciółka dostała srebrny z cyrkonią za 350zł gdzieś od jubilera z Gliwic a inna z białego złota z brylantem właśnie z Aclari kupowany przez sklep internetowy za 1100. Obie powiedziały tak :D Powodzenia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam KRUK firme jubilerska przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze to co kupiles to faktycznie diament
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli już o diamencie mowa to każdy pierścionek z tym kamieniem dostaje certyfikat. V&m dobra firma ,jubiler czarkowski na ul.grunwaldzkiej też polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko ze kruk ma ceny zaqwrotne, proponuje schuberta w auchan w gdańsku jest, na pewno coś tam, znajdziesz często maja rabat -30%:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też swój dostałam z Kruka, ale nie wiem ile kosztował ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile kosztować: od 1 do 2 Twoich pensji.
Gdzie kupić: u dowolnego jubilera dającego certyfikat na kamienie szlachetne.

Kupuj niższa próbę z większym diamentem - nie odwrotnie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

za 1 do 2 pensji to sie kupuje :opony do moto,przeglad moto ,i moze jakis "łach " jak starczy ,a pierscionek to z tych no ... kiosk ruchu ,jak kocha to i taki wystarczy..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

a jak ktos ma 50k netto XD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierścionek to tylko jeden z elementów całego planu, i to nawet nie najważniejszy
Moim zdaniem ważniejsze jest w jakich okolicznościach go damy, w jaki sposób
i czy nie będzie to nietaktem albo niedogodnością dla obdarowanego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też tak myślę - pierścionek powinien być jedynie estetyczny, może być skromny :) Ważne, żeby okazać, co się czuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowałem w Aparcie. Cena zależy od kamienia i od wielkości więc ciężko określić jakiej ceny możesz się spodziewać. Wiadomo, że takie pierścionki to nie jest tania sprawa więc na to trzeba się uzbroić. Najlepiej zrobić wstępne rozeznanie. Oczywiście można też zamówić pierścionek na internecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kup se śrubę spiłuj pilnikiem bo i tak kasa w błoto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Aparat najlepszy, są nie mają wcale wysokich. Ładny pierścionek z dobrym kamieniem spokojnie kupisz za 3000-3500 zł.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Apart najlepszy? Wymiana fatalnie zrobionego łańcuszka była dla mnie i żony drogą przez mękę i zabrała firmie ok. 1,5 roku. W życiu nic tam więcej nie kupimy.
W tej samej Galeri z radością odkryliśmy Arenart, gdzie poziom obs ługi jest nieporównywalny. Tam zakupy to przyjemność. Unikajcie Apartu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tez mam zle doswiadczenia z apartem.
Yes jest spoko i maja ladne klasyczne modele pierscionkow.

Cena? Coz,wedlug savoir vivre powinien kosztowac mniej wiecej tyle,ile miesieczna wyplata. W praktyce wiadomo,ze jest roznie :-P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam z Apartu dużo biżuterii (obrączka, pierścionek zaręczynowy, rózne wisiorki i kolczyki). Nigdy nic mi się nie zepsuło.
3 tygodnie temu mąż mi kupił kolczyki właśnie z Yes. Po 2 tygodniach wypadły oczka i po kolczykach. Teraz muszę pojechać i zobaczyć czy przyjmą reklamację, naprawią bądź wymienią. Ale i tak to był pierwszy i ostatni zakup w tym sklepie. Żenada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja kupiłem dziewczynie taki pierścionek https://www.ankabizuteria.pl/piekny-pierscionek-srebrny-z-bialym-naturalnym-opalem- ona nie lubi złota więc pomyślałem o takim i muszę przyznać i nie pomyliłem się była zachwycona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podpytaj swojej kobiety - może już jakiś sobie wymarzyła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Apart ma ładne pierścionki zaręczynowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Racja, na ile cie stać, to tyle wydasz, chyba że przyszła żona jest materialistką i pragnie pierścionka z diamentami za krocie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A pamiętam jak trąbili znajomi w lata temu, że pierścionek to musi być od jubilera. Kupiony z internetu rok temu pięknie się trzyma a różnica w cenie była sporym plusem. https://ergold.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też mam przed sobą zaręczyny i pierścionek kupowałem w sundiamore.pl. Faktycznie ładna propozycja, pierścionek dobrze wygląda, dodatkowo ten wybór modeli jest tam duży i można coś dla siebie sensownego szukać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo sieciówki albo internet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, polecam przejechać się tutaj https://aclari.pl/salon-sopot.html Świetnie ci doradzą co i jak. Ja kompletnie nie wiedziałem co kupić swojej teraz już żonie. Uwierz, było warto tam przyjść ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne i wyjątkowe, ale w naprawdę atrakcyjnych cenach znajdziesz w Seveeu! Ja jestem absolutnie zachwycona jakością, a także wykonaniem oraz pięknem biżuterii stamtąd. Bardzo polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dostałam pierścionek od Seveeu! Jest wspaniały, bardzo dobrej jakości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpiękniejsze jakie widziałam są od Seveeu! totalnie w moim stylu, najwyższej jakości, pięknie wykonane!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba musiałbym ubrać insygnia krolewskie berlo i korone do tej bizuterii z Seveeu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi się bardzo z Tiffany'ego podobają, ale chyba ciężko będzie stacjonarnie kupić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie duży wybór mają pierścionków zaręczynowych w ofercie https://lisiewski.com. Świetny jubiler z wieloma rodzajami kamieni jakie w pierścionkach wykorzystując więc można tam coś interesującego wybrać dla swojej wybranki. Ceny w porządku, obsługa super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Własna firma (38 odpowiedzi)

Gdzie w Trójmieście jest dobre miejsce dla prowadzenia małej firmy? Mam tu na myśli możliwość...

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

Planuje zakup złota inwestycyjnego (3 odpowiedzi)

Planuje zakup złota inwestycyjnego, tylko nie mam żadnego sprawdzonego miejsca, gdzie ewentualnie...