Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko Dom i mieszkanie
Witam,

Czy mozecie polecic plyte indukcyjna z jednym albo obiema strefami polaczonymi,ktorej panel sterowania jest bardzo cichy podczas ustawiania mocy grzania?

Obecnie mam whirpoola ktory jest bardzo glosny podczas wlaczania, omylkowego polozenia np. scierki na panelu, sterowania plytą.

Aż dziecko mi sie budzi :)

Poradzcie cos super cichego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Zaklej brzęczyk samoprzylepnym filcem pod meble i masz problem z bani ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Podobno jest tylko dwoch producentow plyt. Gdzie znajduje sie ten brzeczyk, jak wyglada?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Wpisz sobie w gugla "buzzer piezoelektryczny" i obejrzyj znalezione grafiki. Najczęściej to mały czarny "plastik" w kształcie walca o średnicy 10-15 mm i takiej też wysokości, z dziurką. Zaklejasz właśnie tą dziurkę.
Natomiast spore problemy możesz mieć ze znalezieniem go - bo w tym celu płytę musisz zdemontować. Będzie gdzieś przy układach elektronicznych albo wręcz przy panelu sterowania - a nie przy polach grzewczych. Nie polecam szukania "na słuch" - przy demontażu płyty odłącz od niej napięcie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

mozna to wylaczyc opcjami, na 99% masz to w instrukcji, kwestia sekwencji dotykania sensorow i wszystko da sie dojsc.
tylko uwazaj zeby plyta ci przy mieszaniu w ustawieniach nie weszla w tryb test bo bedzie jakby dzialala a nie bedzie grzala- ale to tez jest do wylaczenia/wlaczenia opcjami.
jak nie masz tego w instrukcji daj numery seryjne i model to postaram sie to namierzyc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Dzieki wielkie za odpowiedzi :)
Plyte bede kupowac po weekendzie, obecna Whirlpool pekla i musze ja wymienic.
Mam na oku ze dwa, czy trzy modele i chcialabym miec wiedze ze te dzwieki mozna wylaczyc-przed dokonaniem zakupu.
Numeru seryjnego tym sposobem miec nie bede. Czy wystarczy wowczas model?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Mała uwaga:
Jeśli masz w ubezpieczeniu mieszkania/domu wykupione ubezpieczenie szyb, to obejmuje ono również - o czym mało kto wie - płyty grzewcze kuchenek. I zazwyczaj jest w formule all-risk, czyli ubezpieczyciel pokrywa pęknięcie płyty niezależnie od jego przyczyny, choćbyś nawet w ataku szału sama tłukła w nią garami ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

mysle ze tak, a jak jeszcze nie kupilas to najlepiej popytaj dokladnie u sprzedawcy, on ma dostep do instrukcji nie raz takie rzeczy moze od reki zrobi(pokarze)
a jak nie to poszukamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

proponuje zatyczki do uszu, nie bedziesz juz slyszec piszczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Hehe, z tymi zatyczkami to dobry pomysł, jak już będę spała przy samej płycie kiedy impreza będzie miała się ku końcowi i padnę zanim podgrzane zostanie ostatnie danie :P

A co do ubezpieczenia - wiem o tym, właśnie z niego skorzystałam.

Mam pytanie odnośnie prędkości grzania - zależy mi na extra szybkim podgrzewaniu - Teka, którą kiedyś miałam działała bezbłędnie szybko, teraz mam jakiegoś muła (to ten pęknięty) - czy przy wyborze nowej płyty kierować się tylko mocą? Jeśli tak to jaka jest odpowiednia, by booster działał naprawdę dobrze?
Jeśli nie mocą to czym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Płyta indukcyjna - pipczenie przycisków i sterowanie

Niestety w instrukcji nie jest to napisane a mam whirlpool acm 816ba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Maciej Krynicki - endokrynolog - ktoś zna??? (63 odpowiedzi)

j.w. przyjmuje prywatnie w Pruszczu Gd., zastanawiam się, czy warto iść??

Jaki wózek lepiej (26 odpowiedzi)

Podoba mi się taki...