Płyty na Kubusia Puchatka

Ktoś coś wie, kiedy rusza akcja układania płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakim prawem Kubusia puchatka żąda naprawy? Zgodnie z tym co wkz bredził tu rok temu gmina miała przejąć drogę rzekomo aby zbudować kanalizę a o drogę mieszkańcy dbać mieli sami. I teraz co yumby dajcie, równarkę dajcie, a my tylko gderać będziemy bo się nam należy. A nie zauważyli jaśnie państwo że w Baninie są drogi bardziej obciążone ruchem a w gorszym stanie. Zgodnie z miejscowym planem, który obowiązuje, KB to droga wewnętrzna w utrzymaniu użytkowników. Nigdy nie powinna być drogą gminną. A tu okazuje się że wystarczy być członkiem rady, a już gmina drogę pod furtkę zrobi. A to że inni mieszkają w tej wsi 30 lat i tego luksusu nie mają, to teraz będzie wesoło.... Pozdrawiam i służby zapraszam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kto wygrał przetarg na równanie dróg w Baninie? Pieniądze łatwo się bierze a Kubusia Puchatka jak krajobraz księżycowy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gminie twierdzą , że ruszają niebawem .
Droga jest w fatalnym stanie , może pani sołtys lub pan z rady załatwi wyrównanie drogi .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Telefon do Urzędu znany? To proszę dzwonić, a nie się pytać na forum!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wtedy kiedy będą szwedy ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiedy konkrety związane z terminem rozpoczęcia inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję dzwonić do UG - wtedy nie było wiadomo, a dodzwonić się do nich graniczy z cudem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

OK, a czy wiadomo kiedy "wkrótce" nastąpi? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ze 2 tygodnie temu rozmawiałam z UG Żukowo. Na moją uwagę, że ulica jest już praktycznie nieprzejezdna i trzeba ją "przerównać" usłyszałam, że to się nie opłaca, bo wkrótce będą kładzione płyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Czy juz jest jakiś oficjalny termin, kiedy płyty będą ułozone? Jeżeli nie, to może warto wyrównać drogę jeszcze przed położeniem płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wprowadzenie strefy skrzyżowań równorzędnych w całym Baninie - ~wkz Kolego weź się nie wtrącaj w inne ulice niż Twoja...... Zrób to u siebie jak chcesz................ jaki to ma sens wg Ciebie?? Mało Ci wypadków?? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja też apeluje , daj spokój i nie przeszkadzaj bo zepsujesz wszystko . Nikt nie prosi ciebie o pomoc . Daj na luz twój pomysł nie wypalił .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie wkz, apeluję do pana, żeby zaprzestał pan podawać jakiekolwiek szczegółowe informacje na temat budowy drogi na tym forum. Wszystkich, co się tak zaciekle angażują w pisaniu tutaj, też o to proszę. Przestańcie wypisywać i podawać szczegóły. Jak macie coś do omówienia, to może warto się spotkać i porozmawiać osobiście , w końcu daleko do siebie nie mamy. Czy nie wiecie, że polak polakowi wilkiem i za wywrotkę gruzu i metr płyt z Gminy jest gotowy zniszczyć wszystko? Inteligentni zrozumieją, o co mi chodzi, a rozumni inaczej będą się tutaj dalej spowiadać!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

a jak to zrobiliście że Gmina Wam sfinansuje 3 studnie chłonne? jaka procedura? jakie szanse na coś takiego mają pozostałe ulice?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak czytam te wypociny to az mnie trzesie. Po co tyle gadac i sie wymadrzac. Popieram osoby ktore sie zlozyly na plyty. A pisanie, ze sie dolozylem przez fundusz solecki, ze dalem 20 metrow na poczatek, czyli nie dal Pan nawet polowy plyty, bo to mieszkancy glosowali (wliczajac mnie) za projektem soleckim, czyli tez moge sobie przypisac sponsoring KB i jak jeszcze conajmniej 100 innych glosujacych tez moze powiedziec ze dali plyty...A czekanie az plyty podjada blizej domu i pozniej sie zloze uwazam za sknerstwo...Nie chce tu nikogo obrazic. Ale jak sie ktos nie doklada to niech sie tez nie wypowiada. Demokracja demokracja, ale troche godnosci trzeba miec. Rozumiem ze Pan nie bedzie jezdzil po tych plytach ktore uloza Pana sasiedzi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Samorząd czyli mikro-wspólnota (niekoniecznie sformalizowana) połączona jakimś wspólnym mianownikiem - na przykład ulicą, którą się zamieszkuje- która wspólnie podejmuje decyzje, zmierzające do zaspokajania swych potrzeb (na przykład cywilizowanego dojazdu do domu). Ale chyba nie o definicję nam chodziło? Bo o semantyce pokonwersować sobie możemy - tylko po co? A demokracja to właśnie rządy większości - czyli gdyby suweren, zamieszkujący ulicę Kubusia Puchatka się zebrał, zagłosował i większością zdecydował, że się składamy na płyty, to składać się by musiał i Pan. To, że nikt Państwa nie zmusi to się nazywa wolność :).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idea społeczności nie polega na podążaniu za tłumem. Nie tylko ja jestem takiego zdania że nie dokładam się do tej akcji. Po prostu uważamy inaczej niż reszta mieszkańców KP która się złożyła właśnie na ten kawałek KP a to się nazywa demokracja i nikt nas nie zmusi byśmy się składali. Jak już wyżej pisałem dokładając się do waszej akcji musieli byśmy złożyć się jeszcze raz po tyle samo by położyć płyty do nas, gdyż nie wszyscy z początku KP się złożyli i mieszkańcy całego KP zrezygnowali z poprzedniego pomysłu układania płyt na całym KP a płyty z tej akcji nie dotarły by pod nasze domy. Co widać na powyższym wyliczeniu.
ps. "sam se" na pewno nie zrobię ale z kilkoma sąsiadami na pewno tak ;)
Nie "wypinam" się na tą akcję po prostu nie biorę w niej udziału. Mimo wszystko gratuluję zaangażowania społecznego, lokalnej mobilizacji a co z tym idzie w parze integracji społecznej.

Nie bardzo rozumiem o co chodziło Pani/Panu z tą ideą samorządności....... chyba miało być idea społeczności a to dwie różne rzeczy.
Dla przypomnienia: Idea samorządności sprowadza się do przyznania wspólnotom lokalnym prawa decydowania o najistotniejszych dla nich sprawach.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Panie wkz - wydaje mi się, że na Pańską ocenę calej akcji wpływa jakiś antagonizm między Panem a Panem zwanym tu "organizatorem" (btw zabawnie to brzmi ;) ). Słaby przykład Pan daje, jako członek Rady Sołeckiej wypinając się z powodu widzimisię na społeczną akcję. Hasło "Sam se zrobię" kiepsko wpisuje się w ideę samorządności.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Studnie finansuje gmina a jak będą wykonane to nie wiem. Proszę spytać w UG lub u "organizatora" ;) Ja się dowiem jutro jak będę w UG.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołącz do komisji Macierewicza- zarobisz grube milion a potencjał już masz! Pamietaj żeby zasadzić smoleńską brzozę ku czci organizatora!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Drewutnia/Altana/Domek narzędziowy (34 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was miał kontakt z Powiatowym inspektoratem Nadzoru budowlanego w sprawie zgłoszenia...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....