Płyty na Kubusia Puchatka

Ktoś coś wie, kiedy rusza akcja układania płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoje wypowiedzi podpisuję własnym imieniem, jeżeli chodzi o odprowadzenie wody na posesji to należy wykopać studnię w ogrodzie i rurami odprowadzać deszczówkę wtedy na pewno takich dziur nie będzie na drodze. Piszesz że będziesz miał płyty do samego podjazdu a ja się zastanawiam ile muszę płyt dokupić aby nie było dużej przerwy pomiędzy płytami a wjazdem na posesję bo jesienią w tej przerwie może powstać błoto no i oczywiście będę musiała ponieść dodatkowe koszty związane z wykonaniem i jak już się orientowałam to nie będą małe koszty. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego ludzie posiali trawę lub wysypali kamienie wzdłuż ogrodzenie a dlatego żeby można było w okresie jesieni i wiosny przejść w miarę suchą nogą do własnego domu i nie robię awantury jak ktoś zaparkuje na tym miejscu bo droga jest gminna a nie prywatna. Jeżeli chodzi o osobę która wycofała swoje płyty to przede wszystkim ten ktoś powinien rozmawiać z mieszkańcami na temat drogi a nie od razu zabierać zabawki bo mi się nie podoba a droga i tak koło niego będzie zrobiona. Zawsze można się dogadać i znaleźć jakies rozwiązanie. Dlatego to mi się nie podoba to nie jest fajna postawa i uważam że nie jest to honorowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Oj jaka szkoda , że ja się bałam wiaty na śmietniki sobie nie zrobiłam na drodze zamiast u siebie na działce , że nie zrobiłam chodnika po którym nikt nie przejdzie bo albo kamienie albo bus zaparkowany ( czyli nie chodnik a parking ) . Przecież inni mają to dlaczego nie ja .
Tłumaczenie śmieszne . Inni mają to ja też . Takie pokolenie musi umrzeć zanim zmieni się myślenie , że pewnych rzeczy się nie robi bo ktoś robi . Jak ktoś kradnie to ja też mogę tak samo jest z śmietnikiem ktoś ma to ja też sobie tak zrobię .

Co do wycofanego wkładu to nie sobie zabiorą płyty i tyle ale to jest śmieszne . Ciekawe kto wycofał ? Kto ma negocjować i prosić aby znowu wkład był w puli płyt ? Żenada i tyle . Kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera . Ciekawe jaki to powód wieś huczy , że droga będzie krzywa dlatego wkład wycofano .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Szanowni sąsiedzi Basia Tirowiec Prywata i inni piszący anonimowo.
Jako że powyżej padł mój adres pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka zarzutów by zakończyć tą polemikę, (mimo niechęci do takich anonimowych rozmów na forum).
1.Jako mieszkaniec KP 3 nie wycofałem swoich płyt, co więcej czekam z niecierpliwością pewnie jak Wy, aby nie taplać się w błocie.
2.Jeżeli ktoś wycofał płyty to może zamiast pisać anonimy , użalać się i obrażać na forum warto podejść do tej osoby i wyjaśnić co się stało, porozmawiać poszukać wspólnego rozwiązania ale rozumiem, że wtedy to już się nie jest anonimem jak na forum i zaczyna się problem komunikacyjny. Pewnie jest jakiś dość znaczący powód, że ktoś wycofuje już kupione i zapłacone przez siebie płyty i pewnie da się go rozwiązać.
3.Co do wyciągniętej kostki to zgadza się jest wyciągnięta poza linie płotu. I teraz proszę włączyć trochę wyobraźni, mimo że brak płotu to tam jest linia działki ( taki niewidzialny płot dla zwiększenia wyobraźni) i teraz spojrzycie na swoje posesje to za płotem macie pas zieleni, niektórzy wyprowadzili podjazd do drogi, niektórzy posadzili drzewko albo rzucili kamienie, aby nikt nie parkował. W niektórych regionach ludzie za płotem robią rabaty z kwiatów ( ładnie to wygląda) Są nawet jakieś przepisy jak pamiętam ile droga ma być odsunięta od linii działki Koło naszych bliźniaków macie kostkę i zgadza się dla mojej wygody, ale i np. dla Waszej, bo nigdy nie zwrócę uwagi jak ktoś przejdzie jak po chodniku ( w zimę odśnieżę) lub przejedzie rowerem jeszcze się uśmiechnę i powiem dzień dobry.
Tak naprawdę dzięki tej kostce czasami kawałek KP przeszliście nie taplając się w błocie drogi
Jednak osobiście zwrócę uwagę jak ktoś bezczelnie wjeżdża samochodem. Na chodnik też nie wjeżdżacie i nie jeździcie ocierając się o swój lub sąsiada płot lub jak niektórzy przekraczając linię mojej działki taka sugestia kultury i dbania o nieogrodzone mienie innych.
4.Jeżeli bardzo Wam przeszkadza ten kawałek kostki, który jak mniemam będzie przylegał do drogi z płyt to proszę o osobisty kontakt większej grupy ściągnę dla wygody i zadowolenia.
5.Co do leżących na środku drogi kamieni i śmietnika :) , proszę przyjdźcie to pokażę Wam gdzie jest środek drogi, proszę jak już coś piszecie to nie koloryzujcie.
6.Co do odprowadzania wody, proszę o Wasze pomysły gospodarowania, chętnie podejdę i zobaczę ( może jeszcze 99% mieszkańców Banina uda się przekonać), ja osobiście odprowadzam wodę na trawę i pod choinki
7.Basia pisze o honorze i umiejętności znajdywania się w społeczeństwie raczej forum i pisanie, jako anonim nie pokazuje honoru i nie służy do znajdywania się w społeczeństwie.

Liczę, że honorowo wszyscy podpiszemy się z Imienia i Nazwiska i może zaczniemy rozmawiać a nie pisać paszkwile na forum, szkoda czasu.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Gałecki
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

To dobry pomysł aby gmina i inspektor budowlany zajrzał na te nieruchomości . Jedni płacą grube pieniądze aby magazynować deszczówkę na swojej działce a inni wylewają ją na drogę a potem dziwią się , że dziurawa jest . Wiata na śmietniki na ulicy zamiast na swojej działce to już jest szczyt . Wystawianie kamieni na środek drogi to trzeba zgłosić na policję i mandaty dać! Droga to nie tor przeszkód ani prywata !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Że tacy ludzie się nie wstydzą swoich poczynań, moi drodzy trzeba mieć trochę honoru i umieć znaleźć się w społeczności lokalnej , a swoją drogą jednak napiszę pismo do gminy w sprawie zajęcia drogi na podjazdy i śmietniki i mam nadzieję, że gmina to zweryfikuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Co tam Basieńko podjazdy i prywatyzacja drogi czy kamienie blokujące przejazd tam zbudowano nawet kosze na śmieci poza własną działką na drodze . Auta minąć się nie mogą ale kosze stoją .
A woda opadowa to jak jest zagospodarowana ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Dzisiaj napis był już zamalowany :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wracając z pracy zauważyłam, że część płyt jest opisana że zostały przez mieszkańców KP 3 wycofane , to rozumiem , że nie będą użyte do układania drogi . Nie rozumiem takiego postępowania przecież ci ludzie będą korzystali z drogi , a może o to chodziło ? dla mnie to zwykłe cwaniactwo po co mam się wychylać niech inni to zrobią . To jest postawa brawo !!! Jak na swoje podjazdy zajęli ponad metr drogi to jest okey , to może my mieszkańcy napiszemy do gminy list , żeby wszyscy którzy zagarnęli drogę na podjazdy do swoich posesji ponieśli konsekwencje skoro dla innych nie są życzliwi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Na spotkaniu z burmistrzem mowa była już o terminie majowym, więc to chyba żadne zaskoczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co Ty taki w gorącej wodzie kąpany? Przecież robią, dzisiaj kolejną dziurę zrobili. Jak zrobią studnie chłonne to zaraz będą płyty kłaść. A co do terminu to przy dobrej pogodzie mieli kłaść w grudniu, jeżeli się coś w budżecie zwolni. A jak nie to na wiosnę. Mamy wiosnę, a oni robią. Nie rozumiem bicia piany...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj wykopali dziurę na środku ulicy i co dalej . Kiedy planowany jest termin zakończenia prac , miało być już wzeszłym roku .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nigdy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a to się w ogóle coś zaczęło? Bo póki co rozryli ulicę wzdłuż i wszerz tak że na własne posesje ciężko wjechać. Trzeba z łopatą ten gruz przerzucać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś się orientuje kiedy się zakończy się rozpoczęta praca przy kładzeniu płyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuję się przejść do domu nr 7 na KP i sąsiad wszystko wytłumaczy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteśmy nowi na Kubusia czy można się dorzucić . Droga jest fatalna , chcemy cegiełkę dołożyć będzie trochę metrów więcej . Jaka składka kto płacił ? Kiedy będą układane płyty .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli nie są układane od Pszennej to pewnie nowo zakupione przez mieszkańców, ale nie mam pewności - proponuję rozmawiać z Panem spod 7emki, bo na forum jest wiele plot itp. a malo merytoryki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowe płyty na KP , czy to te sołeckie , ktoś coś wie , dlaczego nie są układane od Pszennej tylko gdzieś dalej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsze płyty w maju 2017 niż w maju 2020 lub później .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj pomyłka przeczytałam forum i może nowi pozbierają kasę na wygładzenie drogi . Pan z rady i sołtyska załatwili 20 metrów drogi to dużo i więcej niż inni do tej pory zrobili .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Drewutnia/Altana/Domek narzędziowy (34 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was miał kontakt z Powiatowym inspektoratem Nadzoru budowlanego w sprawie zgłoszenia...

Nowa szkoła w Baninie (7 odpowiedzi)

Rodzice dzieci z AB zakładają nową, własną szkołę, na obecnym etapie szukają kadry, poszukiwani...

Imperium-Auto Salon (5 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....