Pomocy! Jaka pralka najlepsza?

Witam. Dziewczyny doradzcie jaka pralke wybrac? Obecnie mam whirpoola ktora ma 4 lata i była juz 5 razy naprawiana i zanosi sie ze bedzie 6. Nosze sie z zamiarem kupna samsunga eco bubble. Macie moze macie taka pralke i napiszecie mi jak sie sprawuje?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 16

z mojej strony mogę dodać - sprzedawałem stacjonarnie sprzęt rtv agd ok 10 lat i firma beko zawsze cieszyła się dużą popularnością, sprzęt ten charakteryzuję się wysokim stosunkiem ceny do jakości, jeżeli chodzi o pralkę mogę śmiało polecić ten model:

https://speo.pl/pozostale/131426-beko-pralka-wuv8612xbws.html"]https://speo.pl/pozostale/131426-beko-pralka-wuv8612xbws.html

Nie przepłacamy tutaj za parametry itp. a w tej cenie mamy silnik inwerterowy, wysoką klasę energetyczną, duży wsad 8 kg oraz szeroki wybór użytecznych programów piorących
dodatkowo na stronie producenta można uzyskać dodatkową darmową gwarancję 5-letnią rejestrująć swój model:
https://rejestracjaproduktu.pl/beko/registration_free.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam od 2 miesięcy. Strasznie niszczy ubrania już po jednym praniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

wydaje mi się że z każdym sprzętem po jakimś czasie użytkowania pojawiają się drobne problemy. Używam pralko-suszarki Candy CSW4465D od 4 lat, musiałem raz skontaktować się z obsługą - drzwiczki się popsuły, ale w zasadzie nie było żadnych innych kłopotów, od siebie mogę polecić Candy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cztery Candy i wszystkie się szybko psuły, albo wykończył fachowiec. Masakra. Najnowsza trzy awarie: nie pobiera wody do płynu do płukania, nie pobiera wody do przegródki prania wstępnego, uszkodzenie zamka drzwi (zablokowały się i pękł kawałek plastiku na którym zamocowana była sprężyna odciągająca). Często też rzeczy nie chcą się odwirowywać np. jedna para dżinsów nie odwiruje się (trzeba prać po dwie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak miałam Electroluxa normalnej głębokości, to też był super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety czasem pewnie zdarzają się awaryjne sytuacje, jak ze wszystkim. Moja pralka jest normalnej głębokości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rdze też możesz zareklamowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a masz slim czy normalnej głębokości? może trafiłam na pechowy model - nie wykluczam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie pralka chodzi cicho i jest stabilna, posiadam Candy Smart CS4 1061D3, ogólnie mogę polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam Candy i nie narzekam, działa płynnie, jeszcze nigdy nie była w remoncie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Candy to złom. Prać pierze, ale blacha to porażka, rdza zaczęła ją żreć już po roku, słabo wytrawiona puchnie pod emalią. Omijać z daleka tę firmę. Nie polecam. Poprzednio miała żona Zanussi, ale luźny pasek(po 10 latach miał prawo) i nie można było dokupić, więc żona zdecydowała się na Candy. Zanussi stała w szopie i ani śladu rdzy. Jak zeżre rdza tę pralkę, to chyba wrócę do tamtej, poszukam może gdzieś dorobią pasek. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To aż dziwne bo ja mam Electroluxa i jest faktycznie delikatny dla tkanin mają te wszystkie systemy jak SteamCare czy SensiCare, ale też dopiero bardzo dobrze. To pralki z opcją pary, która dostaje się do włókien i może bez problemu dotrzeć detergentem w każdą plamę :) Nie zdarza mi się, żeby coś się nie doprało. Jedynie trawę z kolan mojego młodego muszę potraktować vanishem zanim upiorę, ale to chyba wszędzie by tak samo było :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wątek już stary, ale widzę, że wciąż ktoś coś dopisuje :)

Ja miałam najpierw Electroluxa, głębokiego, po rodzicach, czyli używanego przez 4-osobową rodzinę. Był super, działał bez napraw chyba ponad 10 lat. Jednak wraz z remontem domu zmieniłam koncepcję ;) Tzn. chciałam pozbyć się pralki z łazienki i wstawić ją do kotłownio-pralni. Potrzebowałam więc pralki typu "slim". Z wielkim żalem oddałam starego Electroluxa znajomej rodziców i kupiłam nową pralkę tej samej marki. dramat. po 1,5 roku używania przez 2 osoby, gdzie większość prań robię w 30 stopniach, przepaliła się grzałka. Pechowo dla firmy pralka była jeszcze na gwarancji, więc naprawili na swój koszt. Niestety po kolejnych 3 latach znowu coś padło, a koszt naprawy był na tyle wysoki, że postanowiłam pozbyć się badziewnego sprzętu "made in Ukraine" ;) Kupiłam Samsunga ecobubble, którego mam teraz już ok. 3,5 roku. Z plusów, przez cały ten czas nie miałam z nim żadnego problemu - poprzedni Electrolux często nie odwirowywał, kiedy pranie w bębnie źle się ułożyło. Musiałam wtedy wszystko wyciągać, ładnie porozkładać i zrestartować pralkę. Tutaj zero tego typu problemów. Częściej też musiałam go czyścić. Jeśli chodzi o minusy Samsunga, to w kołnierz wpadają drobniejsze elementy, czyli głównie skarpetki - problem wcześniej mi nie znany. Musiałam zaopatrzyć się w worki do prania, bo bez nich zawsze coś powędrowało do kołnierza. A! Nno i samo pranie. Odnoszę wrażenie, że Electrolux dużo gorzej prał - rzeczy z Samsunga wydają się być lepiej doprane i wypłukane, jednak jednocześnie dużo bardziej zniszczone. Czyli Electrolux był delikatniejszy, niestety kosztem czystości ;)

Ogólnie rzecz biorąc, nie jestem niezadowolona, ale polecić, też nie polecę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat miałam u siebie na tyle miejsca, że spokojnie mogłam postawić suszarkę obok pralki, więc mam w ten sposób. Ale to łącznie Electrolux bardzo fajnie wymyślił :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jest dużo miejsca więc mam osobno. Pralke mam Perfect Care 900 a suszarkę Perfect Care 800. Jak dla mnie mega sprzęty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A masz to fajne połączenie electroluxa, żeby suszarkę postawić na pralce? Czy masz je po prostu obie wolnostojące?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomocy! Jaka pralka najlepsza?

Mam pralkę Bosch 20 lat -zero napraw ,lecz teraz chyba zmienię ponieważ wysiada lozysko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam pralkę z tej serii, jestem po ogromnym wrażeniem tego, jak dopiera dziecięce ubranka. Wcześniej myślałam, że znaczenie ma przede wszystkim proszek, a teraz kiedy widzę efekty to wiem, że pralka też, a może przede wszystkim jest ważna:) Z serii PerfectCare Electroluxa mam też suszarkę - ubrania są miękkie i pięknie pachną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fajna jest Electroluxa. Mam PerfectCare 800 UltraCare, która ma wstępne mieszanie detergentu z wodą dla wiec szybciej się pierze. No i systemy SensiCare, SteamCare i FreshScent. Pojemność duża bo 8 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupiłam tą pralkę https://www.neonet.pl/pralki/beko-wtv6632xaw.html ze względu na to, że można ją obsługiwać przez bluetooth z poziomu smartfona czy dokładać ubrania jak już się piorą, jestem gapą i czasem zapomnę dołożyć jakichś spodni czy bluzki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...