Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Moj maz, jak sam twierdzi, nie lubi sie zapychac chlebem, bokiem juz mu wychodza tradycyjne sniadania i kolacje wiec postanowilam cos z tym fantem zrobic.
Propozycji w glowie tylko kilka: zawsze na czasie jajecznica, placuszki czy salatka z fety. Ale to wszystko malo.

Dajcie swoje propozycje, pliss.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Oj jak ci dam propozycje to cholesterol mu podskoczy na maxa :) moj czasem je kotlety serowe :) kroisz ser na grubsze plastry obtaczasz w jajku i bułce i na patelnie mniaaaaaaaaaaaaaaam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

noooo to jest pyszne ale po tym to pewnie później dupa jak chałupa ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Kilka plastrów łososia wędzonego plus warzywka
Twarożek na rózne sposoby, np ze szczypiorkiem i odrobiną soli - zagrtyzawny np. liśćmi sałaty (wiem, takie dietetyczne te propozycje - przez jakiś czas byłam na diecie South Beach i tam jest bardzo dużo propozycji dań bez chleba)
Omlet z warzywami
:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Można jajko na miękko, serek wiejski (np. z rzodkiewką, koperkiem), serek homogenizowany, omlet, parówki jak ktoś jada, płatki z mlekiem lub jogurtem naturalnym, różnego rodzaju sałatki, ryby (makrela, łosoś).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Ryba na śniadanie...bleeeee :))))
Uwielbiam ryby ale rano to by mi chyba wróciła, hehe :D

A na śniadanie ser biały z jogurtem, szczypiorkiem i rzodkiewką, jajka, jajecznica, omlet, płatki z mlekiem, parówka, plaster wędliny/sera żółtego, do tego pomidory, ogórki, kaszka manna ;), płatki owsiane z bananem i rodzynkami, albo z truskawkami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

1. sałatka (np. tuńczyk+kukurydza+majonez)
2. jogurt z musli
3. Zamiast zwykłego pieczywa wafle ryżowe w różnych smakach.
4. pomidory z mozarellą, oliwą i bazylią
5. zupa mleczna z makaronem ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

różne sałatki - mogą być z makaronem lub ryżem, żeby były bardziej sycące :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

placki z jabłkami, nalesniki z czym dusza zapragnie ( mozna na kolacje z czym innym a na śniadanie z czym innym), sałatka gyros (jem bez chleba, zeby mi się więcej zmieściło ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

- Łosos w koperku w galarecie :) mniam
- jajka na twardo, a do tego w osobnej miseczce groszek, pokrojona cebulka i ogórek kiszony z majonezem i to siup na jajka :)
- płatki owsiane z owocami
- jogurt grecki z płatkami owsianami (musli) i owocami!
- parówki zapiekane z serem
- mój maz lubi np biała kiełbase zapiekana z majerankiem na śniadanie
- cebularze własnej roboty - to tez z jakiejs diety :)
- ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

ja musze miec na sniadanie porzadna krome chleba ;) konkretna kanapeczka bo zadnymi salatkami ani platkami z mlekiem sie nie najem :) kolacja , owszem moze byc lekka ale sniadanie konkretne i sycace - wtedy wiem ze jestem najedzona i nie bede glodna ani senna przez nastepne kilka godzin :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Ja także jadałam swojego czasu kotlety serowe, ale potem miałam dupę jak supermarket, musiałam się sprężyć i aż 30 kg. schudnąć, nie chcę jeszcze raz przechodzić tej walki z kilogramami, więc daruję sobie ów kotleciki, ale faktycznie pyszne są :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

arlecik86 a jak sobie poradzilas ze zrzuceniem tych 30 kg? i w jakim czasie Ci sie to udalo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Majonez super dieta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Pomysly na sniadanie i kolacje bez chleba.

Parówki... Super zdrowy pomysł... To juz wolę dobry pelnoziarnisty chleb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to zrób tartę!!! Taką z masą jajeczną i wędlinka;) Ja zrobiłam z tego przepisu i wyszło pycha. Przygotowałam wszystko wieczorem, a rano tylko wlałam jajeczka i upiekłam;)
http://kulinarnesos.pl/2017/06/03/tarta-sniadaniowa-z-szynka/
Tam była też druga z oliwkami i tuńczykiem, ale zbyt tuńczykowe;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my też nie jemy chleba. Może jajecznica, płatki na mleku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jakieś śniadanko na słodko? Ja bardzo lubię to musli https://onedaymore.pl/sklep/musli-czekoladowe-nowa-receptura/ . Dodaję do jogurtu, mleka, czasami zjadam z budyniem jaglanym. Takie musli świetnie się też komponuje z domowymi lodami. Też lubię klasyczne śniadania - jajecznicę, kanapki. Ale czasami chce się zjeść coś lżejszego, innego a przy tym zdrowego. I uwierz da się tym najeść. Owsianki też wybieram często.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tosty, omlet z mozarella i pomidorkami jakieś bardziej wypasione kanapki, sałatka z samych warzyw lub z tuńczykiem, a jak szykuje się jakiś seans to zamiast kolacji deska z serami, szynką i oliwkami ewentualnie mniejsza porcja obiadu ;)

No i płatki pełnoziarniste
https://hilpers.pl/platki-owsiane-pelnoziarniste-najlepszy-wybor-na-sniadanie/

Odkryłam ostatnio, polecam szczególnie jesli macie problem z jelitami. Są świetne na zaparcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapiekanki,bigos,sałatki wzbogacone kurczakiem-łososiem,zimne nóżki-galareta,kaszanka i biała kielbasa na gorąco,pierogi,kopytka,naleśniki,placki ziemniaczane.Np to pokrojony kurczak na patelnie plus paczka mrożonych warzyw plus przyprawa carry ,majeranek pieprz ,sól-można wzbogacić krewetkami duszonymi osobno na maśle z łyżka alkoholu -osobno ugotowany ryż.Smacznego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazwyczaj owsiankę na wodzie z chia, odżywką, masłem orzechowym i owocami lub omlet albo jajecznicę/jajka na miękko. Ale dziś wszamałam wielką michę leczo warzywnego z kromalem proteinowego chleba ;)

Zamiast kawy herbata. Wbrew pozorom wiele herbat ma podobne działanie pobudzające co kawa, tak więc nie ma konieczności picia kawy codziennie z rana....
https://loremvit.pl/herbata-na-pobudzenie/

Na stronie jest opisane, jaka herbata jest polecana na pobudzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...