Prośba o polecenie

Witam,

Od niedawna jestem właścicielem Hondy o dziwo bardzo fajnie zachowanej. Widać że poprzedni, pierwszy właściciel o nią dbal a ja chciałbym to pociągnąć bo bądź co bądź, ma 15 lat więc co nie co trzeba będzie zrobić.

Przeszła wstępne przeglądy, wymiana paska klinowego, hamulce-tarcze i klocki. Wymiana oleju oraz wszystkich filtrów.

Ogólnie śmiga fajnie ale wylapuje pewne rzeczy które moim zdaniem nie powinny mieć miejsca. Tzn w momencie podjazdu pod górę np przy zjeździe z obwodnicy na wstałaś kwiatkowskiego czasami pięknie i płynnie przyspiesza a czasami idzie jak krew z nosa. Była zima, mam ja od jesieni a że to moje pierwsze auto to myślałem że to może kwestia niskich temperatur.

Teraz jest ciepło, wróciła z warsztatu po wymianie między innymi filtra Powietrza. Jadę dziś na drodze gdzie normalnie utrzymuje się prędkość 50-60 kmh. A obroty mi lecą w górę przy czym prędkość trzyma stała. I lecą do 4000nawet. Za mną tir a ja słyszę jakbym jechal na sucho. Zwolniłem, przyhamowalem ale to.nic nie dało. Dopiero gdy pojechałem pod sklep i zgasiłam auto to przeszło. Mechanik mówi że to może przepustnica się zacięła bo był paproch. Brzmi sensownie. Pytanie czy to się powtórzy, będę obserwować... No i czy to było od jakieś syfu po wyczuszczeniu filtra

Ale mam wrażenie jakbym słyszał "że coś mi fruwa" w aucie.

Generalnie się wkurzę jak się okaże że to przepustnica do wyczyszczenia bo nie chce co chwila latać i zostawiać auta.

Dlatego pytanie konkretne czy polecacie warsztat-osowa.pl na ul Wenus lub pana Marcina Kalinowskiego z Koleczkowa? Polecono mi te dwa warsztaty.

Mój mechanik jest spoko ale potrafię zostawić u niego auto a on przez tydzień potrafi do niego nie zajrzeć co mnie doprowadza do furii bo mieszkam na wsi i mam dzieci więc auto to moje nogi...

Szukam mechanika który jak wsiadzie i się przejedzie to wylapie co jest nie tak. Bo ostatnio usłyszałam że mogę śmigać i wszystko jest super a tu znowu niespodzianka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak obroty idą w górę, a prędkość nie to chyba coś z układem sprzęgła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam automat więc to nie sprzęgło. Szybciej bym obstawial przepustnice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A automat nie na sprzęgła?;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiem co czujesz, miałam podobne przeprawy jakiś czas temu. Zostawiłam auto u K&K Wojtanowicz w Gdyni, nie trwało to długo i co najważniejsze, w końcu ktoś jasno mi powiedział co jest nie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

To gdzie szanowne społeczeństwo znalazło najkorzystniejszą ofertę na OC....? (17 odpowiedzi)

Tak jak w tytule ...... To gdzie szanowne społeczeństwo znalazło najkorzystniejszą ofertę na OC w...

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.