Przyłączenie do kanalizacji

Mam pytanie: muszę się przyłączyć do isniejącej w naszej drodze kanalizacji, problem w tym że przed moim domem nie ma studzienki. Kazali mi ją wykonać a koszt samej studzienki to 3000 :( Czy każdy musiał płacić za studzienkę czy gmina to robiła kładąc kanalizację? Nie wiem czy są jakieś szanse żeby ten koszt jakiś zminimalizować, z góry dzięki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Twoja potrzeba, twój koszt. W czym problem. Papier do kibla też gmina ma Ci sfinansować bo gminną siecią poleci....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Oczywiście że ty płacisz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam problemu tylko pytanie. A Pana osobista refleksja na ten temat mnie nie interesuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli gmina by wykonała przyłącze do granicy twojej działki na swój koszt dostałbyś do zapłaty adiacencką a tak wykonując na swój koszt masz podstawę do tego by jej nie płacić gdyż zrobiłeś to ze swoich pieniędzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z początkowego postu wynika że sieć juz jest obok działki. Więc po pierwsze opłatę gmina ma prawo naliczyc tak czy inaczej w ciągu 5 lat od wybudowania sieci. Po drugie wykonanie samego przyłącza jest w interesie inwestora, więc gmina do tego nie dołoży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla sprostowania i uświadomienia https://www.rp.pl/artykul/918158-Oplata-adiacencka-tylko-wtedy--gdy-siec-ma-przykanaliki.html .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przyłączenie do kanalizacji

Nie musisz się przyłączyć do kanalizacji jak nie chcesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przyłączenie do kanalizacji

Kanaliza wygodniejsza i taniej oplaty wychodza za użytkowanie niż wywóz szamba. Szambo trzeba kupic wykopac dziure, jezeli samochody będą po nim jeździły to płyta tez powinna byc grubsza(droższa). Patrzac na to z perspektywy czasu-lat ktore bedziesz mieszkać, kanaliza przewyższa szambo o niebo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przyłączenie do kanalizacji

Ciekawe czemu tak piszesz koszt 1m3 kanalizy vs szabo ten sam a może będzie drożej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przyłączenie do kanalizacji

Kanaliza kosztuje ok 9zł w sumie( 6zł za scieki i prawie 3 zł za wode) za 1m3 w gminie zukowo. Wywoz 10m3 szamba koszt ok 140 zł czyli 14zł za m3, do tego dolicz wode 3zł i wychodzi ok 17zl m3 posiadajac szambo. Kalkulacja prosta i liczby same wskazuja co jest bardziej oplacalne. Oczywiscie posiadajac kanalize mozna zalozyc drugi wodomierz na ogródek i placisz za wode zuzyta do podlania ogrodu nie doliczajac ścieków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodaj do tego koszty podłączenia do kanalizy (administracyjne, robocizna, materiały) oraz bajzel na posesji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodaj do tego koszty wykonania szamba (administracyjne, robocizna, materiały) oraz bajzel na posesji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do kosztów wykonania szamba dolicz stres pełnego zbiornika w każde pierwsze święto, gdy firmy nie wywożą, dolicz zużycie dróg publicznych przez szmbowozy. Taniej niż kanaliza nie ma nic..... a zapomniałem... żyjemy w Polsce, taki ciekawy kraj nad Wisłą. Taniej będzię przepompować do rowu, na łąkę, bądź do kanalizacji deszczowej. Damy radę bez kanalizy :) jest ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przeszedlem z szamba na kanalize i mam swiety spokoj. Przyjechali wykopali podlaczyli, pozniej inna ekipa polozyla spowrotem kostke i spokoj. Trwalo to raptem tydz jezeli chodzi o roboty wiec bajzlu jak to wyzej ktos pisał tak dlugo nie było. Niektorym sie nie chce po prostu zmieniac czegos co jest i nie widza potrzeby zmian. Taka mentalnosc.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...