Pseudohodowla

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..
popieram tę opinię 78 nie zgadzam się z tą opinią 13

My niestety też biegamy po weterynarzach od 1,5 m- ca i jeszcze nie wyleczony
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

a na co piesek zdechł ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Pseudohodowla

Ja też 4 dni temu i już problem jeżeli ma pani wątpliwości proszę o kontakt 880114301Ania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się potoczyła spr w sprawie pieska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszyscy tylko rozkładają ręce łącznie z policją
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak ja dopiero teraz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

hodowca, coś w tym jest
Mam małe dzieci. Ze względu na nie, zdecydowałam się na zakup szczenięcia małej rasy/w rasie. Poświęciłam kilka dni na studiowanie tematu. Czytałam opinie właścicieli. Najbardziej raziły mnie komentarze osób "posiadających" drogie, czystej rasy psy. W komentarzach skupiali się nie na samych zwierzętach ale na cenie/kasie i nazywali "debilami", itp. wszystkich którzy kierowali się innymi kryteriami.
Na "zakup" szczeniaka przeznaczyłam kwotę 1000-1500 pln. Szukaliśmy małego przyjaciela, który będzie dzielił z nami dom i codzienność. Kontaktowałam się ze "sprzedawcami" mailowo i telefonicznie.
Kiedy ostatecznie, po telefonicznej rozmowie, zdecydowałam się zabrać dzieci ~70 km by zobaczyć = zabrać pieska, był to dla mnie ogromny stres. Miałam świadomość, że hodowla, do której jadę, w opinii wielu uważana jest za pseudohodowlę.
Na spotkanie dzieci wybiegła mała, puchata, radosna kulka. Jestem kociarą, której ten maluch natychmiast skradł serce i wywołał falę radości i śmiechu. Podpisałam umowę przejęcia pieska, zabrałam metryczkę urodzenia i książeczkę zdrowia, wyprawkę.
Zgodnie z zapisem w umowie - 48 h na zwrot pieska po pisemnej opinii lekarskiej, która stwierdzałaby nieprawidłowości w rozwoju -zabrałam szczenię do weterynarza. Moje osobiste wrażenia z wizyty w hodowli pokrywały się z wynikiem badań - zdrowy, śliczny, bez przebarwień, szczepiony, chip na miejscu i w zgodzie z opisem w książeczce.
Piesek rozwija się prawidłowo, jest żywy i radosny, szczęśliwy. Dzieci również.
Myślę, że we wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Pseudohodowla

Prosze o kontakt ...poda mi pani numer tel kupilam.u niej psa ddorota50@wp.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

,,hodowla '' w Osowej to źródło diabła
szkodzi wszystkim hodowcom
zaznaczam każdym hodowcom bo nie dzielę tych związkowych i innych
dla każdego hodowcy na pierwszym miesjcu powinny być zwierzęta
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

patrząc na wasze bazganiny jestem pełny podziwu , że ludzie w 21 wieku chcą wierzyć iż ,,związkowe'' psy choroby omijają heheh
,,związkowcy'' mają umowę ze stwórcą?? to ,, związkowcy'' jako jedyni pozwalają na chociazby IMBRED i to oni najczęściej pokazywani są w mediach jako pseudohodowcy. wystarczy wejść na uwaga tvn czy portale społecznościowe.
ludzie nie dajcie się omamić. dobry hodowca nie oznacza wyłącznie ,, związkowiec'' prujecie się bo sami strzeliliście sobie w kolano ustawą z 2012r , podpisujecie lojalnościówki wobec waszego boga ZKwP. macie schizy bo inni sprzedają a wy taplacie się w bagnie hejtu. każda hodowla jest dobra , która dba o swoje zwierzęta a nie różni się ceną !!!!!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

A czy znacie Państwo jakąś poleconą hodowlę Shih tzu w Trójmieście lub okolicach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

wiem bo mam chorego chihuahua z wodogłowiem i innymi chorobami pojechałam po szczeniaka a paco prosił zabierz mnie stąd miał wtedy rok jest kochanym i ciepłym pieskiem kocha nawet koty nawet nie myślałam że po takich przejściach może tak bardzo być ufny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

sorry lalka nie kupiłam psa za 1 zł jeden mój błąd to że nie sprawdziłam chodowli bo nie pomyślałam że takie rzeczy zdarzają się w 21 wieku mój chihuahua jest ciężko ale myślę że żyje dzięki nam bardzo go kochamy i dbamy więc nie oceniaj ludzi w ten sposób
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

mam psa chihuahua jest z nami od trzech i pół roku miał rok jak kupiliśmy po pół roku miał napad padaczki to wodogłowie stwierdzone i obie rzepki tylne w strasznym stanie nie miał jednego kła i póżniej się okazało że nie miał szczepień pan prokurator stwierdził że właściciele nie umieją się opiekować chodowla nadal działa pod innymi nazwami dziś byłam w klinice dla zwierząt 29.12.2017 r bo myślałam że moje serce umiera mam nadzieję że znów da radę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale ludzie, gdzie z tymi żalami? Możecie mieć pretensje tylko do siebie samych i sobie podobnych! Ile czasu wiadomo, że to jest pseudohodowla? A wciąż znajdują się sknery, które wolą przyoszczędzić kasę na zwierzątku, a potem lamentują, że piesek chory i "trzeba coś z tym zrobić"! Może tak zacząć od niefinansowania tego przedsięwzięcia? Komentarz pani adwokat już w ogóle mnie rozwalił, powinna Pani mieć na tyle rozsądku, żeby przewidzieć konsekwencję, ale widocznie dzisiaj już każdy może zdobyć ten prestiżowy zawód.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

Witam . ja mam takze yorka z tej owej hodowli kupialam dwa lata temu.ale tfu tfu zdrowy jest mialam szczescie , po kilku dniach sie dowiedzialam ze to pseudo hodowla szok ;\
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasz buldog odszedl dzis w nocy. Mial niecałe 3lata i wrodzona wade serca...mimo ze lekarze robili co w ich mocy to nie pokonaliby tego...nie wspomne o pozoztalych dolegliwosciach w tym krotkim jego życiu...bol po stracie ogromny:(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można było uniknąć tragedii - łatwo można odszukać oponie na temat tej hodowli.
Ciągle piszemy o kupowaniu psiaków z dobrych, sprawdzonych, polecanych hodowli ZKwP.

Fakt - trzeba więcej kasy uzbierać ale nie przeżywa się tak szybkiego rozstania... Przy zakupie szczeniaka i podliczeniu kosztów ratowania - wychodzi kwota zbliżona do zakupu szczeniaka z dobrej hodowli.

Parwowiroza "gratis"?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, ja też kupiłam pieska Maltanczyka z tej hodowli 08.09 niestety piesek dzis od nas odszedł pomimo leczenia. Umierał na naszych oczach w ogromnych cierpieniach. Córka pracowała ciężko zeby kupić tego psa i bardzo to przeżywa. Jestem z Pania bo koniecznie trzeba z ta pseudo hodowlą cos zrobic by zapobiec cierpieniu psiakow i ludzi
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawiedziona
2017-09-09 15:47:40
Anonim proszę o kontakt, należy tą sprawę rozwiązać nie można bezkarnie oszukiwać ludzi. Ja zostałam poinformowana że to był pierwszy i ostatni miot tej suczki rasy Chihuahua "Żaby" co jak widać nie jest prawdą, nawet nie wiem czy to matka mojego malucha naprawdę. Należy wytoczyć powództwo cywilne , jestem prawnikiem i na pewno tak tego nie zostawię. Mój pies równiez jest chory proszę o kontakt e-mail Anonim i Milka pod tym adresem milenkaddd@wp.pl
brawo, działajcie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Psy bez smyczy mam juz dość! (239 odpowiedzi)

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała...

Behawiorysta do agresywnego psa poszukiwany (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, poszukuję skutecznego behawiorysty z Gdańska do agresywnego sporego psa. Pies ma ok...