Psy bez smyczy mam juz dość!

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 149 nie zgadzam się z tą opinią 230

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Na moim osiedlu mieszkaja właścieciele 4 buldogów i puszczają luzem (bez smyczy i bez kagańca), dzwoniłem wielokrotnie na policję i powiedzieli mi że właściciele maja obowiązek trzymać każdzego psa, każdej rasy na smyczy, ew. w kagańcu. Dowiedziałem się również, że za to grozi wysoki mandat. Sam wychowuję pinczera miniaturkę i mam prawo obawiać się 4 buldogów rzucających się na moją Majkę. Nie wiem czy to w formie zabawy czy nie, wiem że krzywda może sie stać również podczas zabawy. Właściele obrażają słownie każdego kto zwraca im uwagę. Czekam by na gorącym uczynku po wezwaniu policji i wlepieniu mandatu okazali skruchę. Mieszkam na Żabiance.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Pana psy zawsze chodzą na smyczy i w kagańcu tak? ? Dwa dobermany? Boję sie ich dlatego że puszcza je pan bez smyczy i bez kagańca !!!! Na chodniku, gdzie chodzę z dziećmi!!! Może teraz pan zrozumie tych wariatów.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 43

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Witam

Osiedle wariatów zgodzę się, nawet jak posprzątałem to i tak dostało mi się że pies się załatwił przed czyimś trawnikiem i teraz wszystkie z okolicy będą się schodziły i na trawnik "2 robiły". A miejsce po kupie domestosem i lizolem mam wyszorować!
Bezpańskich nie widziałem od 4 lat.

Odnośnie puszczania bez smyczy ,,,, mojemu sznaucerowi miniaturze wydaje się że jest olbrzymem, a czym większego psa zauważy tym bardziej będzie chciał udowodnić że jest olbrzymem. Ja swojego ściągnę na smyczy pytanie czy ty zapanujesz nad swoim ??? Jeśli tak to gratuluje wychowania.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 36

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Osiedle wariatów!!!!!!!! Czytam ten wątek od kilku dni i szlag mnie trafia! W czym przeszkadza wam grzeczny pies w kagańcu przy nodze swojego właściciela?? Mało biega na osiedlu bezpańskich psów ,o tych jeszcze nikt nie pisał.Jest tez kilka osób na osiedlu które od lat puszczają swoje czworonogi bez smyczy i im nikt uwagi nie zwróci ,może dlatego że są to "wielorasowe"i oczywiście niegrożne psy???Pomyślcie dobrze zanim zaczniecie wieszać "psy" na odpowiedzialnym właścicielu psów w tym przypadku dobermanów.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 68

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Proszę o kulturalną dyskusję i o wzajemne nieobrażanie się epitetami.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Psy bez smyczy to jedno, ale psy wszędzie załatwiający swoje potrzeby, właściciel odwraca głowę gadając przez telefon niby nic nie widzi. Takim trzeba by było robić zdjęcia i wywieszać na tablicy na środku osiedla.
Po prostu jest za dużo psów i nie ma kar dla ich właścicieli
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 67

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Mam identyczne doświadczenia. Idę na spacer z trójką małych dzieci, przechodzi gość z psiurem, który mógłby połknąć moją 2 letnią córkę, oczywiście bez kagańca i krzyczy na mnie że mam się nie bać bo pies nie gryzie. LUDZIE!!! nie potrafię tego zrozumieć. Nie umiem.
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 94

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

też mnie to denerwuje jak spaceruje ze swoim psem. A własciciel zazwyczaj zagadany przez telefon nie patrzy ze jego czterdziestokilowy pupil z impetem wpada na mojego psa, i jeszcze mi podcina nogi. Swojego psa mam na smyczy bo wiem, ze niektórych psów nie toleruje, a ja nie chcę żadnych awantur na spacerach. Co wiecej ma problemy ze stawami więc każde szaleństwo z nieokielznaną psią masą nie jest dla niego wskazane. Jednak co z tego, że ja swojego pinuje, gdy inny sobie lata luzem, podbiega i awantura gotowa.

Ale takie moje małe spostrzeżenie:) jeżeli zdarzył sie nam na spacerze jakis konflikt z innym psem, to pan-własciciel zawsze potrafił powiedziec przepraszam; panie niestety odchodzily oburzone, pyskujac i wymachując raczkami:)
popieram tę opinię 117 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

no jest jeszcze na Storczykowej szesc baba co dobermany bez smyczy i kagańców puszcza.To się nazywa szczyt bezmyślności i prostactwa,nie mówiąc o tym ,że sr*ki po nich nie wyrzuca.
popieram tę opinię 119 nie zgadzam się z tą opinią 94

Inne tematy z forum

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 odpowiedzi)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na...

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

Witaminy dla kota - gdzie i za ile? (15 odpowiedzi)

szukam witamin dla mojego kota któremu potwornie zaczela wychodzić sierść.....dużo tego w...