Psy bez smyczy mam juz dość!

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy
popieram tę opinię 157 nie zgadzam się z tą opinią 236

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Odkopuję po czterech latach, ponieważ sama mam dwa psy, ale - jeden - wielki owczarek ma teren do biegania przy domu, a drugi mniejszy jest zawsze na smyczy. Jestem odpowiedzialną właścicielką, mam dziecko i nieogrodzony teren, na którym lubią wyprowadzać swoje psy bezczelni przechodnie. A chodnik kilka metrów dalej. Staram się zrozumieć obie strony, jednak zawsze zwycięża ktoś, kto nie rozumie jak psiarze mogą nie respektować praw innych ludzi. Szczególnie niepokojące są wypowiedzi gościa o nicku Poncz...Ty w ogóle rozumiesz, że w internecie nikt nie jest anonimowy i twoje agresywne wypowiedzi świadczą jedynie o twoim chamstwie i głupocie.
Mój ogromny owczarek jest kochany i łagodny, ale to 40 kg żywej wagi, wystarczyłoby, że machnie łapą i klient leży na glebie. Tak jak ktoś wyżej napisał, że nie można psu (tak jak innym zwierzętom, w tym człowiekowi ;)) w 100% ufać.
Nawet mojej małej psinie. Jest ze schroniska, nerwowa, boi się wielu rzeczy i źle reaguje na inne psy. Szanujmy się nawzajem, a będzie dobrze. Stop z chamstwem.
Napisałam to, ponieważ po raz kolejny przechodził obok mojego domu chłopak z dużym psem (chyba goldenem). Puszcza go bez smyczy przez ulicę. Nie tak dawno pies omal nie wpadł pod samochód. Chłopak - słuchawki w uszach i twarz nieskalana myśleniem. Piesek samopas biega, załatwia się na mojej trawie, a g*wniarz ma to głęboko gdzieś. Chyba spaceruje z nim za karę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz coś z głową. Bierzesz psa a nic nie wiesz o psach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tragedia z tymi psami bez smyczy i kagańca i to jeszcze duże rasy.. My notorycznie to spotykamy na spacerach w Parku Reagana...
Plac zabaw dla dzieci a psy duże latają bez smyczy i kagańca..dodatkowo sama mam malego psa i za kazdym razem muszę szybko brać go na ręce bo nie wiadomo co zrobi taki duzy. Nic tylko zgłaszać na policje.Może mandaty czegoś nauczą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Moge posiadac wiatrowke bez zezwolenia wiec w teorii moge do Ciebie podejsc wycelowac w Ciebie i powiedziec "Nie przejmuj sie. Nie strzele". Tak samo jak wlasciciel duzego psa moze mi powiedziec, ze nie jego pupil nie gryzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dla mnie nie jest problemem pies bez smyczy,tylko to że pies narąbie na środku chodnika,a jego pan przejdzie obok ja gdyby nigdy nic.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przechodziłam z psem bez smyczy setki razy obok policji i nigdy mi nic nie powiedzieli. Jeśli pies jest mały i łagodny to nie widzę nic złego w tym, że chodzi bez smyczy.
Większy problem jest ze sprzątaniem, właściciele psów nie sprzątają po swoich psach i to jest obrzydliwe, za każdym razem zwracam uwagę, gdy widzę, że ktoś nie posprząta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja też mam dość za...nych chodników i trawników. Czy właściciele psów i kotów nie wiedzą że są właścicielami psa i jego kupy !!!
Niech do domu zabierają i psa i jego odchody.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kazdy pies powinien miec smycz to ze wlasciciel sadzi ze jest spokojny jic jie znaczy. Komfort innych osob jest wazny a jesli kogos kiedys pies jakis ugryzl i ma traume? Smycz powoinna byc i kropka l. Bez smyczy w domu bardzo prosze .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

nie wychodź z domu deb.lu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie, nie każdy. Są psy małe i duże, ułożone i nieułożone, rasy agresywne i nieagresywne. Małego i nieagresywnego psa należy trzymać na smyczy przede wszystkim dla jego bezpieczeństwa. Natomiast nie widzę nic złego, aby w bezpiecznym miejscu (duży kawał trawnika z dala od ulicy, łąka itp) nieagresywny i ułożony pies pobiegał bez smyczy. A gadanie, że każdy pies może ugryźć, to jak gadanie, że każdy kierowca może zabić - i mamy teraz zabronić prowadzenia samochodów?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ty jesteś pomylony ? Każesz dziecku głaskać obcego wielkiego psa ? Jak masz dzieci to wspolczuje, myśl !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety zgadzam się z panem. A sama mam psa i świętoszkiem nie jest, trzymam go krótko. Tylko co z tego, jak inni mają to w d*pie i puszczają swoje psy wolno na osiedlu. Dzisiaj napadła nas wielka, gruba suka i jeszcze w dodatku mnie dziabnęła w łydkę, dobrze, że grube kozaki miałam. Masakra jakaś, chyba też gaz kupię. A najchętniej to bym tym gazem głupią właścicielkę psiknęła po oczach. Jeszcze w szoku jestem. Normalnie cała się trzęsę.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

I właśnie ze względu na instynktowne zachowania należy nad psami sprawować należyta kontrolę!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

droga pani kłania się Art. 10 ust.3 Ustawy o Ochronie Zwierząt, która głosi,że zabrania się puszczania psów tylko bez możliwości kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko jest fajnie ale też powinno to działać w dwie strony jeśli już też można sobie nie życzyć rozwrzeszczonego dziecka który idzie z patykiem albo leci i bije co popadnie a mama idzie i nie reaguje. Może też trzeba by było wyprowadzać dzieci na specjalnych szelkach i na smyczy a co nie którym kaganiec założyć
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ogródek za płotem i ..... kupy

Jest inny sposób. Weź łopatę, zgarnij kupę/kupy i zanieś je do ogródka faceta. Pies mojej sąsiadki załatwiał się na chodniku, pod płotem mojego wujka. W końcu wujek wkurzył się, zgarnął kupę i zaniósł sąsiadce na wycieraczkę pod drzwi wejściowe. Problem z****nego chodnika skończył się :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Sam siedź w domu z psem. Niech robi kupę na dywanie.
Kobieta ma nie wychodzić z małym dzieckiem, bo ktoś nie panuje nad swoim psem? Co za durne uwagi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ogródek za płotem i ..... kupy

Mam mały ogródek za płotem. Chciałem, żeby ta część także była ładna, żeby cieszyła oczy. Bo przy jezdni, ludzie jeżdżą, patrzą.
Ale nie! d*pek chodzi z psem, a piesek robi kupy na trawce w ogródku. I domyślcie się.... właściciel na zabiera kupy.
Poraża mnie durnota tego faceta. Przecież musi widzieć, że tam są zasadzone rośłiny ozdobne. Jak można byc takim sk..., żeby pozwalać na robienie kupy przez jego psa akurat w tym miejscu?!
Dodam tylko, że on ma też swój trawnik za płotem.
Niestety, rzadko go widuję (pracuję do późna), ale jak tylko to zobaczę, to nakręcę film. Innego straszaka chyba nie ma
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Ma rację kobieta. jak sobie nie zyczy być obwąchiwana albo dotykana, to jej prawo! Mamy się dostosowywać do zwierząt?
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

Problematyczka, sam kundla nie mam ale nie przeszkadza mi to!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1