Pytanię do facetów - ile płacicie alimentów na jedno dziecko ???

Jak w temacie ;-)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mnie żona rzuciła bo zarabiam 3400 zł i powiedziała ze to za mało wiec myśle ze to kwestia wyboru i tego ze komuś przewraca się w d*pie a jeżeli woli wychowywać sama to przepraszam bardzo ojciec z czegoś tez musi żyć i się utrzymywać a domyślać się nie trzeba ze nie mieszkają już razem wiec za wynajem tez mało idzie, a kiedyś był to wspólny obowiązek. Wiec moje zdanie jest takie ze skoro tak
Chciałaś to się teraz bujaj sama i dostaniesz 500 i bądź mądra dalej.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

600 zł miesięcznie na dziecko, nie 300 zł. Ja piszę o 600 zł, proszę dokładnie czytać. 300 zł to tylko ojciec, a matka drugie 300 zł to daje 600 zł, prosta matematyka prawda? I podaję to tylko na swoim przykładzie co też wspomniałam. Nie wynajmuję mieszkania to nie mam takich kosztów, kredytów też żadnych nie spłacam. I uważam, że na moją dwójkę 1200 zł miesięcznie to by wystarczyło.

Licząc opłaty to wychodzi mi na dziecko średnio miesięcznie 50 zł gaz, 20 zł woda i 15 zł woda. To 85 zł. Zostaje ponad 500 zł na utrzymanie, nie najgorzej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szkoda że do tych kosztów utrzymania dziecka nie wliczyłaś kosztów wynajmu mieszkania, opłat z tym związanych, wymiany fotelika samochodowego, roweru, czy też okularów itp, 300zł to chyba tylko jedzenie i ewentualnie jakiś ciuszek co miesiąc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja jako matka 3 i 6 latka opisałam swój punkt widzenia i kosztów jakie moim zdaniem wystarczą na 1 dziecko. Kto ile wydaje i czy faktycznie tyle musi to inna sprawa. Ja myslę, że 600 zł na dziecko to dużo. Z drugiej strony ze swojej praktyki wiem, że np. moje dzieci mają mase rzeczy bez których mogli by szczęśliwie żyć (markowe tablety, buty, drogie rowery, zabawki itd). Ale to wynika z tego , że nas na to stać. Jakby nie było to te 600 zł na dziecko by starczyło. To 1200 zł co miesiąc tylko na dzieci, myślę,że wystarczająco. Może będzie inaczej jak będą starsi, ale ich "chore potrzeby" ponad stan to też kwestia wychowania i mam nadzieję, ze skoro teraz wiedzą, że nie zawsze mogą mieć wszystko (sporo nie oznacza wszystko co chcą, o nie) A opiekunki, sprzątaczki itd nie są mi potrzebne. Nie pracuję. Dom i dzieci to moja codzienność.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widać, że nie wychowujesz dziecka od małego. Znam pełne rodziny, które zatrudniają opiekunki i/lub sprzątaczki już przy jednym dziecku, bo przecież pracują i nie mają czasu na mycie garów i wspólne zajmowanie się dzieckiem, które na czas pracy przecież jest cały czas w żłobku. Jak matka jest sama z małym dzieckiem, spoczywa na niej pełna odpowiedzialność, to ona nie sypia po nocach, kiedy dziecko choruje, musi się zwalniać z pracy, żeby zostać z chorym dzieckiem w domu. Gotuje, uczy, pierze, zabiera na plac zabaw i z punktu widzenia dorosłego traci w tym czasie czas, który mogłaby poświęcić na przykład na dorobienie sobie. Ileż można plotkować z innymi matkami na placu. Małe dzieci to żmudna praca, dlatego rodzic, który nie przykłada do tego ręki, powinien zapewniać mniej więcej utrzymanie przynajmniej tego dziecka. Zgadzam się, że małe dziecko nie musi kosztować dużo pieniędzy. Moje nie kosztuje, chociaż przejada dużo, nie narzekam. Małe dziecko kosztuje dużo czasu, czasu, za który ktoś powinien zapłacić, żeby to dziecko mogło w ogóle jako tako dorosnąć. A potem potrzeby są inne, dziecko zaczyna samo się domagać funduszy i to dopiero jest jazda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z drugiej strony myślisz, że miesięcznie dziecko kosztuje więcej niż 600 zł? 300zł ojciec to i 300 zł musi dać matka, w końcu oboje je utrzymują. Ja myślę, że to w zupełności wystarczy. Oczywiście są sytuacje "pilne i nie przewidywalne" ale to inna sprawa.

U nas w tej przytoczonej przeze mnie kwestii jest tak, że dziadkowie kupują różne rzeczy i przywożą temu dziecku. Raz kiedyś co prawda, bo matka nie pozwala się im widywać z dzieckiem, chociaż to przecież dziadkowie. Poza tym myślę, że jakby ta matka chciała kasę od dziadków to ci, bardziej ogarnięci niż ojciec dziecka, łatwo by udowodnili, że mamusia to lubi zakrapiane imprezy itd niż inwestyjce w dziecko ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miśka, że też ona nie wpadła na to by dziadkowie płacili na wnuka. Tym bardziej jak ojciec dziecka ,,goły i wesoły"..

Poza tym to żenujące, że po rozstaniu rodziców to biedne dziecko nagle jest wyrzutem sumienia, na który trzeba płacić alimenty i utrzymywać; a żeby dopiec matce to najlepiej kosztem dziecka. Swojego dziecka, ktore przecież się kocha. Nie piszę aby płacić nie wiadomo ile ale jeśli ktoś ma dzieci to wie ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,mam pytanko moja żona sie zwolniła z roboty bo dostaje 500 plus na 2 chłopaków 10 i 13 lat woli siedzieć w domu za 1000zł .niż isc do roboty ,ja sobie flaki wyprówam robie 6 dni w tygodniu zarababiam 3 tys. ile moge dostać alimentów.pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PYTANIĘ DO FACETÓW - ILE PŁACICIE ALIMENTÓW NA JEDNO DZIECKO ???

Płacę 900 zł. Jak zejść na 450 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wszystkie. 6 lat sama utrzymuję dziecko i płaciłam ojcu dziecka żeby córkę odwiedzał. Ojciec dziecka jest z bogatej rodziny. Z Pana podejściem z pewnością same kije z Panem przebywają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PYTANIĘ DO FACETÓW - ILE PŁACICIE ALIMENTÓW NA JEDNO DZIECKO ???

Żałosna jestes kobieto.Nie przeginaj z tymi wydatkami.Jak kazda szmata,lubisz dodawac troche.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wóda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no jak nie ma jak jej udowodnic moj znajomy kryminalista ale nie pije odebral dziecko matce bo pil. Prosto poprostu wzywal policje zawse gdy widzial ja pijana a Pan nie potrafi ? c**** z Pana albo taki co woli ponarzekac a nie zakasac rekawy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czemu ojciec dbac nie może o dzieci cwaniarki
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież napisał babo, że 5tys WYKAZANYCH. I dobrze, że płaci mało jak się za dużo daje babie i dzieciakom to się im w głowach przewraca :V
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

polak do xyz NIE ZGADZAM SIĘ Z PANIĄ ,PONIEWAŻ NIE WSZYSTKIE BYŁE ŻONY DBAJĄ O DZIECI!!!! ROBIĄ WSZYSTKO ŻEBY WYŁUDZIĆ DLA SIEBIE JAK NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY ,OTÓŻ JA PŁACĘ REGULARNIE ALIMENTY NA CORKI BLIŹNIACZKI MAM NADPŁATĘ 1860.ZŁ I ONA PODAŁA MNIE DO KOMORNIKA ŻE NIE PŁACĘ bo oczywiście zgubiła dwie wplaty!!! Ja płacę przez pocztę dlatego ze wczesniej ta jędza kłamała i mówiła dzieciom że nie płace alimentów i dlatego nie ROBIE PRZELEWÓW JEJ NA KONTO TYLKO poczta żeby córki widziały listonosza.Przed rozwodem dobrowolnie płaciłem a nie musiałem więc na rozprawie wyparła się ta Jędza że NIC nie płaciłem na córki jednak mialem pokwitowania a sąd zapytał 'CZY PANI TO UZNAJE odpowiedziała że NIE!!! Zabieram córki do siebie co drugi weekend kupuję im ubrania kurtki buty telefony co się da, a jej wiecznie mało i mało,ale ja się nie poddaję !!!wredne swinie!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

W pracy zapiernicza na wasze utrzymanie!!! Ale ty pewnie myślisz że po kochankach jeździ i tylko chleje...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestes żałosny skoro tak piszesz , albo znasz same takie laski ... Brak mi slow na ciebie
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Mój poród- przestroga!

I to się chwali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: PYTANIĘ DO FACETÓW - ILE PŁACICIE ALIMENTÓW NA JEDNO DZIECKO ???

A co taki pacan jak ty moze kobiecie zaoferowac? Smierdzace jaja,obsr*ne gacie i nawet chwilowej urody...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum

Wyprawka do zerówki szkolnej - co kupić? (22 odpowiedzi)

Witajcie Co jest potrzebne dziecku z wyprawki, które pójdzie od września do zerówki szkolnej?...

powikłania po wirusie bostońskim (81 odpowiedzi)

Mój trzylatek miesiąc temu chorował na wirus bostoński. Później zaczęła schodzić mu skóra z...

kiedy lekcje angielskiego dla dziecka? (33 odpowiedzi)

Moja Maja w tym roku konczy 3 latka zastanawiam sie czy to juz czas zeby poslac ja na lekcje...