Skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Praca w domu - Stała lub dodatkowa
cena 1 680 PLN
opis ogłoszenia
Witam! Dziękujemy za zainteresowanie naszym ogłoszeniem. Pracuj w domu. Aktualne cały kraj. Składanie długopisów to prosta praca manualna, którą może wykonać każdy. Nie potrzeba tutaj żadnego specjalnego wykształcenia, umiejętności czy specjalistycznego sprzętu. Pracując przy długopisach można bardzo dobrze zarobić, nawet 0,75 zł. za 1 sztukę w zależności od rodzaju długopisu. Towar będą Państwo mogli zamawiać w ilościach jakie potrzebujecie, będą Państwo mogli wybrać rodzaj długopisów do składania lub zająć się kilkoma rodzajami. Pracując w domu mogą Państwo zarobić od 1680 - 2800 zł miesięcznie. Pracę można przerwać w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie do nas zgłoszenia pisemnego listem zwykłym lub poleconym na adres: Smart skr. poczt. 3 Warszawska 34 62-300 Września które powinno zawierać: - imię i nazwisko - dokładny adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym - zaadresowaną do siebie kopertę zwrotną + dwa znaczki pocztowe za 2,35 zł (luzem) - numer telefonu lub adres e-mail. Po otrzymaniu zgłoszenia wyślemy do Państwa szczegółową ofertę oraz materiały zgłoszeniowe. Pozdrawiamy. Smart.
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 47

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Też zostałam oszukana, jeśli Ci naciągacze Cię oszukali to odezwij się:

myszka1987wawka@wp.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Dobrze, że instruktaż nie dot. porad jak urodzić dziecko ;-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

instruktaz jak zrobic z siebie barana
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

a co za instruktaż oni wysyłają???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Witam.
Po przeczytaniu wypowiedzi ~Violetty spojrzałam na pismo, które rzekoma firma Smart przysłała również do mnie. Numer telefonu się zgadza (lecz skrzynka pocztowa jest cały czas pełna i chcąc, nie chcąc kontaktu nawiązać się nie da) ... Natomiast właścicielka na imię ma Urszula Czeberak (A nie jak wyżej w wypowiedzi ~Violetty Beata Czeberak) Poza tym podpis był że tak powiem "machnięty", więc podpisać mógł się każdy.
Kwota jaką miałam wpłacić to także 49 zł - Kaucja podlegająca zwrotowi.

Dobrze że się nie skusiłam.
Chociaż podany NIP i REGON na początku delikatnie zamydliły mi oczy.

Lepiej uważać na takie chwyty ;)
...I poszukać sobie normalnej pracy, bez robienia w "bambuko".

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

witam jestem w trakcie szukania pracy i znalazlam wlasnie to ogloszenie o skladaniu dlugopisow i wyslalam zgloszenie i kase tez czyli 49zl bo tak bylo na kuponie zgloszeniowym jeszcze nigdy nie zostalam oszukana ale zeby dac sie tak nabrac poprostu szok jestem sama zla na siebie a ci ludzie co tak oszukuja to powinni zostac surowo ukarani
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Ja jakieś 10 lat temu też się zgłosiłam do takiej pracy, teraz po latach dostałam wezwanie na sprawę do Wrocławia związaną z oszustwem. Uważajcie na te ogłoszenia żeby sobie nie narobić kłopotów bo się teraz to ciągnie i ciągnie.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Witam ponownie!

Sprawdziłam dokładnie informacje dotyczące firmy Smart. Rzeczywiście przy ul. Warszawskiej 34 jest Urząd Pocztowy we Wrześni, a nie siedziba firmy. Zadzwoniłam dzisiaj na nr telefonu poczty, wyjaśniłam wszystko i zapytałam, czy wiedzą cokolwiek o tej firmie. Pracownik poczty odpowiedział, że nie wie, ale gdyby nawet wiedział, to nie mógłby mi powiedzieć, gdyż obowiązuje go tajemnica służbowa, a skrytkę pocztową może sobie wykupić każdy. I to mi wystarczyło. Wynika z tego, że firma Smart to oszuści, gdyż nie podają do wiadomości publicznej swojego oficjalnego adresu, tylko kryją się pod skrytką pocztową, żeby trudniej było ich namierzyć w przypadku ewentualnych roszczeń.
Zobaczyłam okolice ul. Warszawskiej 34 we Wrześni na Google Street View. Nie ma tam żadnej firmy o nazwie Smart. Podaję link, który można sobie sprawdzić: https://www.google.pl/maps/@52.324603,17.568686,3a,15y,248.19h,90.39t/data=!3m4!1e1!3m2!1sazBvOG5rYmHBvG7m1_KRMQ!2e0
Próbowałam znaleźć stronę internetową firmy Smart - bez skutku. Taka strona nie istnieje. To dla mnie dziwne, gdyż firma, której zależy na rozkręcaniu biznesu, zatrudnianiu pracowników i sprzedaży produktów, powinna mieć stronę internetową, aby łatwiej wypromować się na rynku. Lecz firma Smart takowej strony nie posiada, gdyż musiałaby wtedy ujawnić swoją siedzibę i adres, a tego z jakichś powodów zrobić nie chce.
Postanowiłam także zadzwonić do tejże firmy pod nr telefonu widniejący na jej pieczątce i porozmawiać z właścicielką Beatą Czeberak (nie wiadomo, czy jej nazwisko też jest prawdziwe). Nic z tego nie wyszło. Dzwoniłam kilka razy pod nr 786249767. Nikt nie odebrał, a po chwili dostawałam informację "Przepraszamy, poczta dzwoniącego jest pełna i nie przyjmuje wiadomości". To również dla mnie podejrzane, ponieważ właścicielka firmy, której zależy na interesie, powinna być dostępna dla ewentualnych pracowników, bądź klientów, i nosić telefon przy sobie.
Po próbach sprawdzenia uczciwości firmy Smart doszłam do wniosku, że to krętacze żyjący z wyłudzania pieniędzy od biednych ludzi. Być może nie zajmują się nawet składaniem długopisów, tylko żyją z tego, co wpłynie na ich konto (lub kilka kont) jako rzekoma kaucja od wielu naiwnych osób. Leżą sobie na plaży w ciepłych krajach, popijają drinki i cieszą się, że mają kasę i nie muszą pracować. Podejrzewam, że mogą działać także pod szyldem kilku innych nazw firm oferujących niby pracę przy składaniu długopisów i pobierający kaucję w różnej wysokości. Najprawdopodobniej oni nie zajmują się po prostu niczym, oprócz oszukiwania ludzi i zarabiania pieniędzy za nic. Wszystko to PIC NA WODĘ i próba "nabicia ludzi w butelkę". Ja na pewno 48 złotych im nie wyślę. Nie dostaną ode mnie ani złotówki. Państwu też odradzam sponsorowanie tych kanciarzy.
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Jestem z Jeleniej Góry. Aktualnie pilnie szukam pracy i chętnie bym sobie dorobiła. Kilka dni temu wysłałam zgłoszenie do firmy SMART na tą ofertę (tj. kopertę zwrotną, 2 znaczki po 2,35zł. każdy). Wczoraj otrzymałam odpowiedź i żądanie wpłaty wstępnej kaucji w wysokości 48 zł., która rzekomo będzie zwrócona. Przed ewentualnym wysłaniem pieniędzy chciałam sprawdzić wszelkie informacje o tej firmie w Internecie. Trafiłam m.n. na Wasze wpisy oraz sprawdziłam w Panoramie Firm, czy taka firma rzeczywiście istnieje. Po wklepaniu w komputer adresu okazało się, że przy ul. Warszawskiej 34 we Wrześni mieści się Urząd Pocztowy, a nie firma pod nazwą SMART. Myślę, że oni podają do korespondencji siedzibę poczty i wynajętą przez siebie skr. poczt. nr 3.
Sądzę, że to wszystko ''kleptuś bajduś'' i ''wielka ściema''. To złodzieje żerujący na ludzkiej krzywdzie i bezrobociu. Jeszcze w poniedziałek zadzwonię do tego Urzędu Pocztowego oraz pod numer telefonu, który od tej pseudo firmy dostałam. Ciekawe, czego się dowiem. Jeśli ktoś z Państwa ma jakieś dodatkowe informacje o tym oraz o istniejących uczciwych firmach oferujących pracę chałupniczą to proszę o kontakt. Mój e-mail to: violetta197600108@gmail.com
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Zlodzieje mnie tez nabili w butelke>kazali przyslac kase i kontakt sie urwal.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

Jest jeszcze prostszy sposób.Wchodzisz na ceidg znajdx firme i szukasz po adresie lub nazwie...Nie ma tam takiej firmy.Powiem więcej-pracuje we Wrześni...nie ma takiej firmy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

Nie pamiętam czy ta firma się tak nazywała ale na taki bajer też się nacięłam w 2001 roku. Potem przysłali jeden długopis niby na próbę a potem dostałam wezwanie na policje bo nie byłam jedyną oszukaną i ktoś zgłosił na policje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

I co ktos z was wysłał koperte ze znaczkami jak sie póżniej odezwali
czy to rzeczywiście sa oszuści
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

czy ta firma smart jest uczciwa czy to oszuści
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

jest prosty sposob sprawdzenia firmy Zadzwonic do kogos z ul warszawskiej i zapytac o autentycznosc
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: skladanie dlugopisow. Oszustwo? Prosze o pomoc

Do pauli ;) i co zrobiłaś ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

Jedna znajoma dorabia wieczorami skladajac dlugopisy i wszystko pieknie idzie... po prostu moze istnieja jeszcze uczciwe firmy i jestem ciekawa czy ktos kto mial stycznosc z ta firma wie cos na ten temat,nie prosze o opine ludzi ktorzy wiedza wszystko na kazdy temat
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

Wątek słynnego składania długopisów, był roztrząsany na forum od roku! Wszyscy którzy wpłacili, 10 zł, 11 zł, czy 49 zł bezpowrotnie stracili pieniądze. Ludzie nie zaśmiecajcie tego forum, i jak jesteście naiwni wpłaćcie i sami się przekonajcie że po wpłacie pieniążków kontakt się urywa. Wpłacając stajecie się sponsorami oszustów. Powodzenia!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: SKLADANIE DLUGOPISOW. OSZUSTWO? PROSZE O POMOC

Ja rowniez zastanawiam sie nad dokladnie ta sama oferta. Jestem ciekawa czy to prawda...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum

Ile zarabiacie miesięcznie? (535 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy