Sprawdzenie auta przed kupnem

Witam rozważam zakup używanego auta, ale żaden ze mnie fachowiec. Już raz się naciąłem , kupiłem auto w złym stanie i drugi raz nie chcę się naciąć. Moje pytanie brzmi gdzie w Gdyni i Gdańsku ktoś może mi dokładnie sprawdzić auto przed kupnem i jaki jest koszt takiego badania. Dziękuję i Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

rózne miejsca...np stacja obsługi w oliwie przy grunwaldzkiej obok shella,dekra-morena vis-a-vis carefuora
a także w każdej stacji obsługi danej marki,gdzie najlepiej znają swoje auta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

jakie auto chcesz kupic?

jak nowsze i serwisowane w salonie to sprawdzaj w tym salonie, jak starsze to w warsztatach albo na stacjach obslugi - choc tam sprawdza amortyzatory, hamulce i nie wiele wiecej, najlepszy bylby warsztat, ktory sie zajmuje dana marka i zna na pamiec ten model, od razu znajda czy silnik byl myty, czy sa jakies wycieki, co stuka, co puka, czy auto nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

jak kupisz na gieldzie w chwaszczu to mozesz do nas podjechac, bo blisko. tylko zadzwon predzej bo to niedziela, maz sie pewnie zgodzi :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

a dzisiaj ktoś kupuje auto na giełdzie ?

giełdy straciły rację bytu. Stały się giełdami staroci, dla koneserów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

być może. ja tam byłam z kilka lat temu. wychodzę jednak z założenia, że skoro istnieje to znaczy, że coś tam się sprzedaje. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

duzo osob kupuje,
auta do 30 tys schodza praktycznie na pniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

komisy też są nie pewne , kupiłem auto w komisie w Kowalach od pana w słynnych białych okularkach , a po sprawdzeniu w ASO samochodu to miał cofnięty licznik , do wymiany turbina , koło dwu masowe czyli to co najdroższe w naprawie , pozdrawiam pana ,niech panu w wigilie kość z ryby stanie w gardle
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

zależy jaką markę samochodu chcesz wybrać. Gdy już wybierzesz markę, poszperaj za polecanymi warsztatami. Na przykład Jeep, spytaj emi3city albo madacar.pl, BMW to Adam Sobisz w Osowej, Audi/WV Zygmunt Janczak (popołudniami jest w warsztacie Flejszman przy Czyżerwskiego) U tych ludzi możesz sprawdzić samochód przed zakupem.

Przed zakupem już musisz znaleźć warsztat, gdzie będziesz serwisować swój samochód:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

a ty jakim gratem jezdzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

każda stacja obsługi albo porządny mechanik - ja polecam Pana Szymona http://www.autofobik.pl/pokaz/firma/87.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

Polecam 3City Garage w Gdańsku-Przeróbce, na ZNTKu
http://www.3citygarage.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

Już nie na przeróbce, teraz na Oruni - Trakt św. Wojciecha 253
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

Jeśli chce pan sprawdzić samochód przed zakupem ,zapraszam Wrzeszcz ul. Gołębia - Mechanik z 20 doświadczeniem.Czas i pora do uzgodnienia. tel. 602235217
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

my sprawdzaliśmy tutaj http://apps.dekra.pl/xmaax/xserwis1/index.php?tem=454 (Gdańsk)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

Też tam sprawdzałem kilka lat temu. Mechanicy są bardzo uczciwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sprawdzenie auta przed kupnem

Z doświadczenia wiem, że stacje diagnostyczne nie nadają się do tego celu najlepiej. Owszem, obejrzą auto ale pod kątem tego, czy przejdzie przegląd czy nie, mogą zmierzyć też grubość lakieru.
Nie zawsze jednak przekłada się to na bieżącą eksploatację auta.
Np. auto mogło być malowane (grubość lakieru inna) ale nie koniecznie musiało być bite, a tylko przerysowane. Albo silnik może chodzić źle, ale diagnostę to nie obchodzi, nie wpływa to na podbicie przeglądu pojazdu, a może powodować duże koszty przy ewentualnej naprawie.

Najlepiej umówić się z mechanikiem, któremu później zleci się naprawę auta (zwykle po zakupie choćby super egzemplarza parę rzeczy należy w aucie zrobić) - wtedy koszt jest niewielki, mechanikowi zależy żeby dobrze doradzić (nie wpakować się na minę) i zyskać zadowolonego klienta, który poleci go znajomym...

Osobiście polecam 3City Garage, bo znam ich osobiście i wiem, że można na nich polegać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzisiaj są już ludzie którzy zajmują się takim sprawdzaniem aut przed zakupem, mają sprzęt, komputery i dojadą do sprzedającego oraz na stacje kontroli pojazdów też zabiorą. Ja korzystałem z takiego gościa i polecam > http://sprawdzamauto.pl/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Słyszał może ktoś z was o ofercie https://www.autoplaza.com.pl/pl/czesci-i-akcesoria-ford.html . Moim zdaniem to na pewno jest bardzo interesujące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kupiłem trupa za 40k przez pana z sprawdzamauto.pl Do tej pory władowałem w niego 10k i jeszcze długa droga do ogarnięcia wszystkiego. raczej sprzedam z dużą stratą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co to za bryczka za 40k?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę powiedzieć, że bardzo uważnie przyjrzałem się pojazdowi przed zakupem. To, co dało się zauważyć to felgi, wymagające solidnej renowacji. A z tym nie było kłopotu, gdyż odezwałem się do FT Felgi Trójmiasto https://www.felgitrojmiasto.pl/ . Ich siedziba znajduje się w Gdańsku, dlatego miałem rzut beretem! Specjalnie dla mnie zajęli się wspomnianą renowacją i to w dosyć nietuzinkowy sposób. Polegała ona na nałożeniu nowej farby w postaci mąki. Przed tym zabiegiem felgi trafiły do kilkugodzinnej kąpieli chemicznej. Efekt końcowy sprostał moim oczekiwaniom, a felgi prezentują się jak nowe!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dzięki tak żenującej autoreklamie na pewno już nie skorzystam z usług tej firmy.Fachowcy nie muszą się reklamować...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi akurat zależało na czasie i trafiłem na nieco inną firmę sprawdz-auto.com, na drugi dzień auto sprawdzone, gość rzeczowy, zadzwonił po oględzinach, może trochę chaotycznie, ale wszystko wyjaśnił i pare godzin potem dostałem raport ze zdjęciami, pamiętam że było trochę taniej niż autotesto, chociaż to ze 3 lata temu więc pewnie się od tej pory zmieniło ;) co do samego sprawdzenia wyszły jakieś pierdoły z elektryką i zawieszeniem, ale zawsze coś sie udało zbić z ceny :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja korzystałem ostatnio z usług https://automotoekspert.pl/sprawdzanie-aut-przed-zakupem/ i śmiało polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...