Studio Morena

Studio Morena powstaje przy ul. Rakoczego, w centralnym punkcie Moreny. Szybko dojechać można stąd zarówno do centrum Wrzeszcza, jak i do Śródmieścia Gdańska. Przyszli mieszkańcy niemal pod domem będą mieli przystanek tramwajowy i komunikację autobusową. Szybko można stąd dojść także na przystanek PKM. Rozbudowana dzielnica jaką jest Morena zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury potrzebnej ...
więcej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać, ze duze postepy w budowie. Ekstra :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troszkę to jeszcze potrwa, ale bądźmy dobrej myśli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolorystyka budynku

Nie wiem czy to tylko moja opinia ale budynek polnordu a bardziej jego kolorystyka zaczyna jakby współgrać z kolorystyką bloku murapolu. Połączenia koloru białego z szarym obu budynków, pasy między oknami :) Murapol ma "ciemniejszy" odcień białego. Bloki kolorystycznie będą ze sobą współgrać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

świetnie, że komuś się chce i jeszcze się tym dzieli:) wielkie dzieki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ślicznie dziękuję za poradę, tak też zrobię. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę wymiary miejsc postojowych stara norma i wszystkiego się dowiesz. Jest tam zapis ze miejsce musi mieć minimum 2.3m, pomiar do środka linii. Jeżeli miejsce jest przy ścianie czy słupie musi być zachowany odstęp minimum 0,5m między ściana czy słupem a kołem zaparkowanego samochodu. Bardzo głupi zapis bo samochody są tez o różnych szerokościach która wpływa na warunki co do akceptacji normy. A najprościej podejdź do biura polnordu i poproś o plan na twoje miejsce z wymiarami, jest jeszcze mnóstwo wolnych miejsc. Zastanów się i ewentualnie Wymień na inne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy ktoś orientuje się jak wyglądają miejsca parkingowe przy ścianie? Czy od jednej do drugiej linii szerokość wynosi 2,3m+od linii zewnętrznej do ściany dodatkowe 0,5m? Czy w takim razie miałabym 2,8m przestrzeni do parkowania? Z góry dzięki za objaśnienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem, że Twój zawód to inżynier budownictwa? Czy po prostu znawca od wszystkiego?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Budynek Polnordu.

Budowę obserwujemy od początku z okien bloku należącego do Sp-ni Morena.Książkę można by napisać, oczywiście krytycznie ale tylko o tym co widzimy.Np.Jednego dnia betonowali ściany, często wieczorami, jak było ciemno, na drugi dzień od rana musieli wyrównywać, to co źle zrobiono poprzedniego dnia.Dodatkowy hałas dla nas.Czyszczeniie szalunków, coś okropnego.Przy wstawianiu okien mnóstwo poprawek, tak nie musi być.Jeżeli na budowie jest, są obecni majstrowie cały czas, to takich poprawek się unika.Jednego dnia utwardzano grunt jakąś maszyną, mnóstwo hałasu a za kilka dniu te miejsca kopią, bo nagle sobie coś przypomniano.Hossa, również na Morenie, podobno w rok wybudowała dwa wieżowce a tu budują ok.dwóch lat.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

U mnie wszystko dobrze działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już się dodałam :) Miło popatrzeć, że ta dziura w ziemi przeistacza się w dom :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Ci człowieku za tę grupę! Strasznie fajnie, że wstawiasz zdjęcia z postępu prac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj co by nie mówić o tej inwestycji to lokalizację ma świetną. Blisko wszystkie potrzebny sklepy a i komunikacja bardzo dobra
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam miejsce postojowe w bloku zbudowanym 10 lat temu i właśnie to miejsce ma 2.3m szerokości. Jest bardzo ciasno. Samochody produkowane są trochę szersze niż kiedyś, przy takich wąskich miejscach prędzej czy później zaczną się konfliktu między sąsiadami o zarysowania na samochodach. No ale to inna sprawa. Fajnie że norma odnośnie szerokości miejsc sie zmieniła, szkoda że my się na nią nie zslapiemy. Chciarz trzeba dokładnie sprawdzić czy napewno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby z czego Ci powiększy do 2.4m i po co skoro większość już opchnięta? Przepisowe 2 metry a przy ścianie 2,5m. Średnio wychodzi ok 2,3 m na miejsce. Polnord zawsze tnie do minimum. Pani w sprzedaży powie Ci wszystko, taka jej rola, przy odbiorach zniknie, będzie jej nowa koleżanka które "nie wie co mówiła poprzedniczka, może się pomyliła. Mają Państwo standardowe miejsce zgodne z przepisami".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To pewnie twoja karta graficzna nie wyrabia bo trochę wrzucili tam obrazków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałam podejrzeć stronkę dewelopera, ale nie chcą mi się załadować te 3D. Wy też tam macie? Czy po prostu ten mój komputer nie może załadować zdjęć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajcie znać kto już odbierze jak wygląda sytuacja ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za informacje, tego się obawiałem. Jeżeli miejscs będą wg starej normy to jest jeszcze zapis ze miejsce przy ścianie czy słupie musi być bodajże 0.5 M od tegoz slupa czy ściany. No ale zobaczymy może deweloper wyznaczy miejsca przynajmniej 2.4m szerokosci. 2.3 trochę mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ZTCW miejsca będą miały 2.3m szerokości - wbrew zapewnieniom pewnej przemiłej Pani z biura sprzedaży, którą przy okazji pozdrawiam. Pozwolenie na budowę zostało wydane zanim zaczęła obowiązywać nowa norma (2,5m).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...