Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Przestrzegam wszystkich korzystających z usług firmy Studio S7 świadczącej usługi w zakresie organizacji zajęć fitness. Działalność zawiesili już 13.03.2020 a opłaty pobierają. Zdziwienie moje było ogromne jak zauważyłam że z mojego konta pobrano 149 zł z tytułu usług które nie są świadczone a z początkiem epidemii byłam informowana przez pracownicę wskazanej firmy, że w przypadku konieczności zawieszenia działalności opłaty nie będą pobierane. Dodatkowo firma nie odpowiada na korespondencję e-mail, nikt nie odbiera telefonów.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

na początku "kryzysu" właściciel good luck club w filmiku na facebook'u wypowiedział się, że opłaty będą pobierane, ponieważ nadal utrzymuje swoich pracowników. Ci pracownicy prezentują ćwiczenia on-line dla członków klubu. W pełni rozumiem decyzję właściciela. Czasami warto jest popatrzeć kawałek po za czubek własnego nosa, aby zobaczyć, że to działanie jest po to, aby ratować biznes, a co za tym idzie, żebyśmy mieli gdzie wrócić jak już się wszystko uspokoi. zdrowia i zrozumienia Pani Celino!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 26

Już nie ma S7 jest Good Luck, nowy właściciel. Ćwiczenia on-line tylk w jaki sposób instruktor skoryguje twoje błędy. Co innego trening indywidualny kiedy trener widzi Cie przez kamerkę i jest wstanie dać wskazówki.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przedewszystkim warto popatrzeć na zapisy umowy która jasno określa sposób świadczenia usługi i uszczypliwe uwagi o końcu nosa tego nie zminią. Ponadto myślę że każdy ma prawo do samodzielnej decji czy chce, a jeżeli tak to którą instytucję wspirać w obliczu zagrożenia kryzysem. Nikt nie ma też prawa do zminy warunków umowy bez zgody każdej ze stron nawet jeżeli umiści to gdzieś w internecie !!! Jeżeli mam się godzić na takie działania po co nam umowy, niech żyje anarchia i prawo silnijszego. Wychodzi na to że to nie właściciel klubu utrzymuje praciwników tylko osoby podobnie oszukane jak ja.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

przede wszystkim nie korzysta sie z tego typu szemranych interesow. jest niemozliwe by tego typu dzialalnosc byla jasna, czysta, transparentna i uczciwa
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumieć trzeba obie strony, to jasne no ale nie oszukujmy sie, popatrzmy na inne siłownie, przedłużyli karnety automatycznie, nie pobierają nowych opłat. Komiczne jest pobieranie identycznej kwoty za zajęcia "w sieci", takiej samej jak za normalne treningi na silowni. Powinno się wyjść z twarzą i zaproponować nizsza cene, spojrzmy np na all time fitness (gdansk), zukowo itp, tam potrafili się zachować a gadka w stylu "powinienem oddac ale nie oddam" jest słaba, nie wiadomo jak umotywowana.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmiń doktorA, nie rozumiem jak można dać dostęp do swojego konta komukolwiek za d**ilizzzm trza płacić i płakać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Taka forma płatności jest dziś dość powszechna (np. netflix, cda itp.).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak padnie po miesciacu czy dwóch to dobrze, widocznie nie stać go na prowadzenie klubu dobrego jakościowo. Przyjdą lepsi
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pobieranie opłat jest słabe. To jest hamstwo ekonomiczne . Nie mam dostepu do klubu a oni kasę na pensje pobierają. On line to mam za darmo Chodakowska w necie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie przeczytajcie sobie ten regulamin, na który się powołujecie. Nikt nie łamie zapisów w niej zawartych. Rozumiem, że jesteście oburzeni, ale to wystarczy zawiesić swoje konto! 3 minuty roboty i w zgodzie z regulaminem. Ja planuję dalej płacić, bo chcę mieć do czego wrócić po tym kryzysie.
Ps. a za przedszkola płacicie?? Tu jakoś bulwersu nie ma?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Regulamin regulaminem ale jest jeszcze coś takiego jak przyzwoitość. Mój klub całkowicie zniósł opłaty (ale i trener nie wysila się za bardzo), zaś żony znacznie je obniżył i zrobił całkowicie dobrowolne: jeśli ktoś nie może, nie chce, jest w trudnej sytuacji finansowej nie musi nic płacić a codzienne, dwugodzinne treningi online są i tak dostępne dla wszystkich. Klasa i szacunek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Normalnie problemy drugiego świata.

Bo trzecim jeszcze nie jesteśmy, a pierwszym długo nie będziemy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu większość ludzi ma krótkie rozumowanie . Ja płace za klub , płace za przedszkole , co
Więcej płace nawet za zajęcia córki indywidualne baletu. Za wszystko płace a nie korzystam . Takie zycie . Ale jestem tak spragniona normalności ze nie mogę się doczekać kiedy wrócę na siłownie czy dziecko do przedszkola . Dlatego będę płacić
Bo tylko wspólnie możemy wszyscy przetrwać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja pier... Niewiem kim jesteś bo raz facet raz babka, rozumiem że IP może wprowadzać w błąd ale teraz po tym wpisie to "santo subito" czy jakoś tak. Tak cY owak nowak, pozdrawiam Was poljacy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze, że Cie stać, pewnie masz mozliwosc pracy zdalnej lub pracujesz w branzy ktora nie została dotknięta kryzysem, gdybys z dnia na dzien musial zostac w domu bez pracy to bys zmienil zdanie, pzdr
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, nie zmieniłbym zdania. Zawiesiłbym sobie karnet. A nie psioczył, że samo z automatu się nie zawiesiło!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Wystarczy zawiesić czlonkowstwo, żaden problem i z karty będzie pobrana opłata 9 pln miesięcznie . Możesz zawiesić na wiele miesięcy zamiast wylewać ignoranckiego żale.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Jest tutaj jakas alternatywa dla tej "silowni" jak to sie wszystko skończy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Garaż
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakim trzeba być lekkoduchem,żeby zamiast zdefiniowania serii przelewów lub przelewu stałego, pozwolić komuś obcemu na pobieranie kasy prosto z konta.
Nawet instytucjom w stylu orange, gazownia czy wodociągi bym tego nie dał. Zawsze się może okazać, że coś tam źle policzą, doliczą dopłatę do nowego auta prezesa czy cokolwiek innego. A jak się z nimi pokłócę, to zakręcam kurek i mogę wyjaśniać sprawę, a nie prosić potulnie o oddanie kasy.
A swoją drogą nie kumam idei płacenia za coś, czego nie dostaję i z czego nie korzystam.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie kumaj dalej!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak dla Ciebie to nie problem, to proszę powiedz jakich usług Ci brakuje? Za pół przeciętnej ceny zgodzę się ich nie świadczyć z powodu koronawirusa, ale opłaty będę pobierał.
Możesz wybrać cokolwiek. Grunt, że mi zapłacisz, a tego nie dostaniesz. Ale za to będziesz mógł znajomym powiedzieć, że w czasie pandemii zapłaciłeś za: kurs skoków ze spadochronem, lot w kosmos, podróż do wnętrza Ziemi w urządzeniu ryjącym, kolację z PAD czy tantryczny seks ze wszystkimi aktorkami polskiej sceny filmowej.
Zorganizuję wszystko to i to w bardzo promocyjnych cenach!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli dalej nie kumasz ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

On kuma a ty jesteś w czarnej upiiieeee
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ktoś nie kuma, że jest trollowany ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej to trolluje wlasciciel silowni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Jak można pobierać opłatę i nie mieć dostępu do siłowni ze sprzętem! Nawet opłaty za zamrożenie nie powinien pobierać ten klub, widzę komentarze, ze płaca ludzie bo chcą do czegoś wracać, a jak oboje ludzi straciło prace? To z rękawa sobie nie wyciągną pieniędzy na płacenie pensji pracownikom siłowni. Trzeba znaleźć jakiegoś radcę prawnego, który to ogarnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Art. 495. KC
Niezawiniona niemożliwość spełnienia świadczenia
§ 1.
Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.

Oni robią to nielegalnie! Ludzie opamiętajcie się za nim będziecie im oddawać swoje pieniądze!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Nic im niestety nie można udowodnic a i tak maja tu teraz monopol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Studio S7 uwaga na opłaty - sposób na kryzys.

Mam bardzo zle doswiadczenia z tym klubem i ich podejsciem do klienta, a ostatnie wydarzenia utwierdzily mnie w przekonaniu ze czas na zmiany.
Miejmy nadzieje ze powstanie jakas alternatywa, badz GLC zmieni swoje podejscie. S7 bylo o niebo lepiej odbierane i bylem miejscem z.dusza, a nie jak teraz PRowa Korpo maszyna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i stali sie slawni, dzisiaj w radio zet slyszalem o o trojmiejskim klubie ktory nadal pobiera oplaty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na facebooku instruktorzy pobieraja opłaty za niektóre on-line zajęcia jak kod dostępu do filmiku wykupisz. Od niedawna to wprowadzili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się mam takie samo zdanie, GLC nie umywa się do starego S7, podejście do klienta teraz jest masakryczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestańcie jęczeć i się wypiszcie, zaczynam mieć przeświadczenie jednak że facet plus obcisłe rower i siłownia to patologia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko widzisz, to nie jest takie proste. Inne siłownie nie robią z tym problemu a tutaj udaja jakby nic się nie dzialo, przecież zajęcia są, a to, ze online? Oj tam oj tam, kupcie sobie wyciag, orbitrek, brame, no i saune ale płaćcie tyle samo bo ja placze na facebooku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bądźcie ostrożni przy podpisywaniu umowy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...