System alarmowy a ubezpieczenie

Chciałbym się podpytać, czy instalując system alarmowy mogę liczyć na jakieś zniżki w ubezpieczalni? Czy trzeba spełnić jakieś określone warunki aby uzyskać taki rabat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: System alarmowy a ubezpieczenie

> czy instalując system alarmowy mogę liczyć na jakieś zniżki w ubezpieczalni?

Możesz. Przeważnie jest to 10-30% zniżki na składkę ubezpieczenia z tytułu włamania. Wysokość znizki zależy od tego, czy to alarm lokalny, czy z powiadomieniem lub interwencją. No i od TU oczywiście :)

> Czy trzeba spełnić jakieś określone warunki aby uzyskać taki rabat?

Nie. Agent w 99,9% przypadków nawet nie musi oglądac Twojego domu/mieszkania, żeby je ubezpieczyć.
Alarm musi zadziałać.
Zazwyczaj jest tak, że jesli deklarujesz, że masz system alarmowy, masz włamanie i okazuje się, że systemu nie ma lub nie zadziałał, odszkodowanie pomniejszane jest o taki procent, jaką zniżkę dostałeś z tytułu posiadania alarmu.
Chyba to dosyć uczciwe? ;>
Gorzej, jeśli mieszkanie/dom w ogóle nie spełnia koniecznych wymogów zabezpieczenia (są różne w różnych TU) - wówczas odszkodowania nie dostaniesz wcale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: System alarmowy a ubezpieczenie

Można mieć zniżkę.

Do czego chcesz montować? Do mieszkania? Czy domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: System alarmowy a ubezpieczenie

Zgadzam się z kolegami. Generalnie można ubiegać się o rabat. Jego wysokość zależy od klasy alarmu. Najlepiej dopytać w ubezpieczalni co i jak.
Najlepiej gdy system alarmowy założony jest przez certyfikowanego instalatora a urządzenia pochodzą od kogoś sprawdzonego. Tutaj masz podobny artykuł na ten temat https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/120,alarmy-domowe-a-ubezpieczenie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: System alarmowy a ubezpieczenie

Tak, oczywiście. Jeśli w domu jest zainstalowany alarm lub monitoring to cena składki jest troszkę niższa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam szanowne grono! Poszukuję rozwiązania na podstawowy system zarządzania budynkiem - kontrola dostepu, sterowanie klimatyzacja i wentylacja (klimatyzacja vrv ma możliwość sterowania przez bramkę), podstawowe sterowanie oświetleniem zewnętrznym. Wiem że to wszystko można ustawić z poziomu każdego systemu, ale jednak chciałbym spiąć to w jedną sieć. Zna ktoś coś takiego, w miarę nie za miliony?
https://sklep-ecsystem.pl/category/kontrola-dostepu

Chodzi mi o taki system jak tutaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Arlast - tak, znam. Poczytaj sobie o Ventix Serwis. W całej Polsce realizują tego typu instalacje: https://www.ventixserwis.pl/klimatyzacja-vrf-vrv/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ciekawe.. a jak mam kamery z lanberga a nie mam alarmu to tez moge ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (182 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...