Umeblowanie mieszkania

Ludziska, będę urządzał mieszkanie i zastanawiam się jakie meble mam sobie kupić, konkretnie chodzi mi o jakość tak samo mebli jak i obsługi klienta przy ewentualnych reklamacjach. Mówi się że Ikea ma marną jakość, Agata wysyła nie kompletne zestawy i prawie nigdy nie dotrzymuje terminów, Bodzio, nawet nie będę wspominał. Jedyne co wyczytałem w netach to najlepsze opinie ma BRW. Zależy mi na jakości cena nie ma aż takiego znaczenia. Chciałbym urządzić całe mieszkanie, pokój dzienny dwie sypialnie, kuchnie będzie robił stolarz. Dajcie znać, tylko proszę nie reklamujcie swoich sklepów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bodzio to produkcja Polska, mały wybór, marna jakość a reszta to chyba nikt nie wie gdzie są ich meble produkowane. Agata daje terminy realizacji 6-8 tyg więc dokładnie tyle ile płynie statek z dalekiego wschodu. Ikea ma wszystko w standardzie te same szafki i wymiary tylko inne konfiguracje więc fabryka natnie milion formatek a później klient sam składa te puzle w domu. O BRW w sumie nic nie wiem, zapewne najlepiej wszystko zrobić u stolarza i to takiego z polecenia a nie Janusza który w hurtowni kupuje płyty i składa u klienta w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co... nie mam takich doświadczeń z salonami agaty a w tym roku bralismy od nich nowy materac, pozniej dokupilismy stelaz jak byla kasa i jakos w sierpniu bralismy jeszcze biurko. Stelaz i biurko dojechalo ze wszystkimi elementami i terminowo. Sprobuj bo wiadomo ze kazdemu sie nie dogodzi a ludzie zawsze beda gadac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie myślisz o zleceniu mebli na wymiar? Ja mam takie u siebie w domu od Indeco Wybrzeże i uważam, że to fajne rozwiązane. Moje wnętrza nie są standardowe - to zaznaczę. Niektóre z pomieszczeń, np. przedpokój jest wąski, dlatego meble na wymiar były wręcz koniecznością. I sądzę, że takie meble wyglądają dość nowocześnie. Sprawdź sobie http://www.indecowybrzeze.pl/ - ceny też są spoko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam trochę inne zdanie co do firm które wymieniłeś. Co prawda jestem stolarzem ale nie zamierzam reklamować swojej firmy :-)
Miałem okazję montować meble z tych firm które wymieniłeś i moim osobistym zdaniem wszystkie te meble są w podobnym standardzie
Fakt że te meble są meblami modułowymi które mają określone wymiary , ale jeśli projektant jest dobry to nawet nie zorientujesz się że w danym miejscu mogłaby być szafka np. większa o 3 cm. :-) Co do terminów reklamacji to niestety nie jestem w stanie określić jakie one są. Wiem na pewno że każda reklamacja powinna być rozpatrzona w ciągu dwóch tygodni maksymalnie. Jeżeli nie jesteś zwolennikiem składania mebli z paczek to mogę jeszcze polecić firmę AREDO oni przywożą gotowe meble a jakość jest w dobrym standardzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziwne że jesteś stolarzem i niechcesz polecać swoich usług ale za to polecasz inną firmę żec można konkurencyjną. Fajny trick marketingowy, ale niestety nie wyszło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szybki up date, zdecydowałem się na kuchnię z Ikei, jestem bardzo zadowolony, z jakości jak i z wykonania. Chłopakom zeszło cały dzień ale muszę przyznać że zrobili kawał dobrej roboty. Reszta mebli też z Ikei. NIe mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. NIestety nie mogę pochwalić Ikei za ceny, bo o ile ze wszystkich pytanych kuchnia wyszła najtaniej to już ceny montażu i transportu można nazwać zwariowanymi. Pochwała również należy się dla Pana z Ikei który zrobił projekt i kalkulację, po 3 godz. spędzonych w sklepie w końcu mieliśmy stworzony projekt, naprawdę było warto. Więc jeśli ktoś szuka kuchni to mimo wszystko polecam Ikea.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdybym chciał się zareklamować to podałbym nazwę swojej firmy ale szanuje to co napisał twórca tego posta abyśmy nie reklamowali swoich sklepów ewentualnie firm. A firma ardo nie jest żadną moją konkurencją. Ja po prostu u nich pracowałem jako montarzysta i znam ich standardy. Więc ich reklamuje a nie siebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ikea, no spoko to wygląda, ale z jakościa juz gorzej. Ja swoje meble zamawiałem ze strony Kieleckiej Fabryki Mebli i wyglądają równie dobrze, a są mega solidne i trwałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajne meble wypoczynkowe robi puszman i sądzę że warto zerknąć do nich na stronę czy nie znajdziesz czegoś odpowiedniego dla siebie :) ja znalazłem wspanialy fotel ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Umeblowanie mieszkania

Do ładnych mebli można dobrać ładne plisy (zamiast zasłon), polecam http://www.plisa.sklep.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W całym remoncie i bałaganie jaki miałam przez to w mieszkaniu samo umeblowanie mieszkania to już była przyjemność. Sama wszystko wymyślałam jak ma być. Starałam się wybierać ciekawe rzeczy jeśli chodzi o aranżację, nawet wieszaki do przedpokoju http://www.sfmeble.pl/c/wieszaki-i-haczyki-akcesoria-przedpokoj udało mi się takie ciekawe i oryginalne znaleźć. Ogólnie jestem zadowolona jak jest wszystko urządzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie można kupić pościel dobrej jakości ? (65 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanko - gdzie w Trójmieście ( najlepiej w Gdańsku ) można kupić komplet pościeli...

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...