Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

2018-05-06 18:39:17
Do mnie również napisała Kate Pallet, najpierw poprzez smsa i prosiła o odpowiedz na maila. Pisała, że jest inżynierem na statku w Szkocji i chciała kupić dwa wózki dziecięce. Oczywiście , że mam podać konto na paypal i adres domowy , żeby kurier mógł podjechać po paczkę.
witam
ja tez dostalam maila od tej pani odnosnie sukni slubnej oraz smsa o co chodzi??? tak samo napisala, ze jest inz na statku czy to oszustwo??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie również napisała Kate Pallet, najpierw poprzez smsa i prosiła o odpowiedz na maila. Pisała, że jest inżynierem na statku w Szkocji i chciała kupić dwa wózki dziecięce. Oczywiście , że mam podać konto na paypal i adres domowy , żeby kurier mógł podjechać po paczkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krzysztof
2018-04-26 10:57:57
Osoba ta prosi bym odpisał na mail: martinsdianna9@inbox.lv .
Mam podobną sytuację - sms przy szedł od nadawcy "Czy", bez numeru nadawcy. Email do kontaktu podany ten sam: martinsdianna9@inbox.lv . Wystawiłem na olx przedmiot za kilka tysięcy złotych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest 100% oszustwo. Wysyła takie sms-y do losowych osób z OLX. Potem posyła podrobione powiadomienia z PayPal niby że przelał pieniądze. OMIJAĆ Z DALEKA !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej !
Zostałam oszukana w ten sam sposób. Nie wiem jak to się stało, ze straciła czujność. Nigdy najmniejszej rzeczy nie wysłałam dopóki nie miałam pieniędzy na koncie a tutaj taki klopc :( Suknię ślubną wysłałam i zorientowałam się po tym fakcie, że to oszustwo. Niestety nie mogę zatrzymać przesyłki, gdyż już kraj opuściła. Do mnie pisała
Anita Klef - anitta 001th@gmail.com

Co w przypadku kiedy suknie wróci do mnie (być może podany zły adres wysyłki) - jak duże poniosę koszty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie. Ja dostałem sms od osoby która jest zainteresowana kupnem przedmiotu, który wystawiłem na OLX. Alarm się mi włączył jak zauważyłem, że nie podał numeru tel. tylko w tym miejscy był napis "Czy" i również od tych słów sms się zaczynał. Osoba ta prosi bym odpisał na mail: martinsdianna9@inbox.lv . Myślę, że to też oszuści więc się z mini nie kontaktowałem. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Hej mam podobna sytuację, wstawiłam meble na sprzedaż i odezwała się do mnie babka niby z Grecji,chciała żebym założyła konto na pay pal i wysłała jakieś potwierdzenie i nie wiem jak to dalej rozegrac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do mnie tez napisala wczoraj jako anniceta anthony, napisala ze chce kupic moja suknie slubna, zaproponowala o 750zl wiecej niz chcialam, wyslala falszywe potwierdzenie przelewu bankowego po czym probowala mnie przekonac do nadania przesylki na szkocki adres. Nadmienie tylko ze nazwisko na potwierdzeniu przelewu to maria hynkowa a kraj to węgry. Nie dajcie sie nabrac!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i ja sie poprowadzilam na oszutswo, wyslalam kamere, a piniedzy nadal nie mam i juz nie uzsykam. na poczcie powiedziane, ze i odwolac wysylke nie uda sie, bo z panstwa juz wyjechalo, doslownioe na ten czas mialam mozg zablokowany. a teraz juz moge tylko rozwazac, w dodatku i kasy prosila przeprowadzic, i wtedy mi wieksza sume zrobi przelewu, ale tu juz obudzilam sie, ze naprawde oszustwo. a kierowca sie z tym nie mam gdzie doslowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie też napisała, dziękuję za ostrzeżenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie również napisała "Maria Hynkova". Jak dobrze, że mamy google :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do mnie tez pisała wczoraj z maila marizoova@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2018-03-26 19:41:56
Do mnie napisała w sobotę tez o sukienkę ślubną - ogłoszenie OLX - Kate Pellet ze Szkocji. Oczywiście podejrzewałam, ze coś jest nie tak i póki co jestem e trakcie pisania z nią emalii. Kazałam jej kupić poprzez Allegro podesłałam link ale jak narazie uparcie dąży do podania nr konta.
Do mnie też wlaśnie napisala rzekomo Maria Hynková (mariazoova@gmail.com) ze Szkocji. Śmierdzi ściemą na maxa (chce dać 1.500 zł więcej, niż ja wystawiłam).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie napisała w sobotę tez o sukienkę ślubną - ogłoszenie OLX - Kate Pellet ze Szkocji. Oczywiście podejrzewałam, ze coś jest nie tak i póki co jestem e trakcie pisania z nią emalii. Kazałam jej kupić poprzez Allegro podesłałam link ale jak narazie uparcie dąży do podania nr konta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również dostałam dzisiaj maila od Mari Hynkova. Proponowała prawie dwa razy więcej za zakup sukienki! Dobrze, że zajrzałam na to forum!
Dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maria hynkova ode mnie tez chce kupic suknię slubna . Jak napisałam ze nic nie wysle to dostałam maila z City bank international ze jak nie wysle potwierdzenia nadania paczku to zawiadamiają Interpol i fbi
haha :) dobrze ze w porę cos mnie tknęło ze to oszustka . Mój mąż dzwonil do tego banku i nikt nie słyszał o czymś takim , a później to forum wszystko wyjasnilo !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ty mi kiedyś chcieli laptopa sprzedać to pogoniłem kurky jak najdalej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zgłosiłam to oszustwo na policję, mam im jeszcze podać nr IP z tego maila co do mnie pisała bo możliwe że te oszustwa są na terenie Polski i uda się je złapać i przy okazji odzyskać moją utracona suknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałam ze ich podaje na policję ciekawe co odpiszą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maria hynkowa I haley Nagy- the dwie pisza Od kilku dni... wysyłka do Szkocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Piling do ciała który zdziała cuda-jaki polecacie? (25 odpowiedzi)

Chciałabym wygłacic skóte na rekach mam lekko zrogowaciały naskórek zawsze pomagało słonce lub...

Łazienka (44 odpowiedzi)

Dziewczyny jestem na etapie kupna kafli do lazienki ale nie wiem na jakie sie zdecydowac. Prosze...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (212 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...