Volta internet to jakaś totalna porażka

Witam, rok temu był przedstawiciel z firmy volta, chciałem internet podłączyć, suma była dla mnie spora więc powiedziałem że zadzwonię jak w sierpniu dotychczasowa umowa na LTE mi się skończy. Od sierpnia nie udało mi się nic załatwić.
Przedstawiciel powiedział że może za 3 miesiące ale on nie wie, dopyta się i oddzwoni. Po ponownym telefonie po tygodniu z nowu mówi że się dowie i oddzwoni.
Kolejny tydzień nic.
Dzwonię do Biura Obsługi i dostaje info że oddzwonią, kolejny telefon to samo.
Wysłałem nawet maila z zapytaniem i nic. Totalne zero odpowiedzi.
Przestrzegam przed tą firmą, jeżeli tak postępują ciekawe jak jest w przypadku awarii itp. albo zgarną kasę podepną i nie będzie działać i powiedzą że przyjedzie serwis za pół roku hahaha

Miałem nic nie pisać ale tyle razy kontaktowałem się z nimi że nie raczyli powiedzieć "panie nie podepniemy bo się nie da" to bym sobie darował. Ale wiem że się da bo jestem obok ich studzienka.

Zrezygnowany mieszkaniec Banina pozdrawia super profesjonalną firmę Volta
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

może się da, tylko biznesu w tym nie widzą ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Mam dokladnie tak samo....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Ja tam kiedyś wysłałem kilka maili z zapytaniem o w ogóle dostępność usługi u mnie, po ponad roku ktoś odpowiedział ale tylko dlatego, że się tu ktoś na forum odzywał od nich i mu cisneli wszyscy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

mam to samo, nawet umowę podpisałam, termin ostatecznego podłączenia już dawno minął, mają w d... Banino i klientów stąd, niestety... Jeszcze nigdzie nie spotkałam się z tak nieprofesjonalną obsługą, i tu nie chodzi tylko o przedstawicieli, ale i o samo kierownictwo, totalna porażka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

mam to samo. minęły 4 miesiące od podpisania zlecenia i nic się nie wydarzyło. Kontaktu nie ma, na maile nie odpisuje zarówno przedstawiciel jak i sama firma
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Mam internet od nich w firmie od 2014 roku. Awarii brak, internet ma predkosc odpowiednia do tej z umowy. Od 2016 podlaczono nas na pszennej rowniez bez zastrzeżeń. Ja polecam, jak podlacza klienta to dziala bezproblemowo, ale fakten jest ze kilka miesiecy czekalismy na podlaczenie na pszennej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Może warto rozważyć innego dostawcę? Dobre radio też nie jest złe, a i na światłowody przyjdzie czas - zapraszamy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

radio poza coraz bardziej zapchanym pasmem ma jedną wadę bardzo uciążliwą w warunkach banińskich, nie można po nim pociągnąć usługi wzmocnienia sygnału GSM i wciaż trzeba wystawać przy oknach żeby sobie porozmawiać przez telefon
czekam na światłowód od Pana Panie Marku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

O co chodzi z tym wzmocnieniem sygnału GSM, dlaczego nie można? VoIP działa, można mieć telefon stacjonarny przez Internet. Pasmo mamy też licencjonowane, nie tak zapchane. Zachęcam do wypróbowania, proszę o kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

te licencjonowane pasmo jest tak samo - a nawet bardziej (swr i te sprawy ) wrażliwe na "zapchanie" od tego wolnego.
Ludzie musza w końcu zrozumieć że swiatłowody się totalnie nie opłacają. Nikomu. Nie do klienta detalicznego.
W tym internecie radiowym, fale radiowe są akurat najmocniejszym ogniwem. Zwykle zawodzą chińskie zasilacze, wtyczki, kable, wieszajace się routery i wszystko to, czego nie da się wyeliminować przy ftth.
Co z tego ze światłowod do domu, jak tylko do gniazdka, a dalej po zwykłym, zawodnym wifi.

Przecież każdy kto chce, może za drobną dopłatą mieć światłowód w domu, powiedzmy + 400 zł. Wystarczy cpe z SFP i światełkiem do lokalu klienta :) jest swiatłowód? jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Pewnie chodzi o taką usługę w orange, można mieć w domu mały, własny nadajnik gsm podłączony do internetów przez co można mieć zasięg nawet tam gdzie nie ma zasięgu wcale, ciekawa opcja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Może i sam bym z takiej opcji skorzystał (mam akurat Play ale z zasięgiem też różnie bywa) - jakaś nazwa tego sprzętu/usługi by doczytać o szczegółach? Jakie to coś ma wymagania na łącze do Internetu, że niby miałoby nie działać? Rozwiązania repeaterów GSM o których słyszałem (kilka lat temu) nie łączyły się przez Internet tylko przez zewnętrzną antenę GSM, ale od jakiegoś czasu zostały zabronione (może instalować tylko operator GSM) i raczej nie było to tanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Play nie ma tego w ofercie, taki domowy nadajnik nazywa się femtokomórka czy jakoś tak. Tu link do oferty orange w tym temacie: http://www.orange.pl/kid,4000378054,id,4003070604,title,Ekstra-Sygnal,article.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Play korzysta też z nadajników innych operatorów (również Orange), ale tu widzę niestety wymóg by być abonentem Orange.
Urządzenie ma port Ethernet RJ45, wymaga łącza szerokopasmowego min. 1M/512k, skoro może być WiMax (też radio) to i u nas powinno działać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

tak, chodzi o tę usługę orange, nie chcieli mi tego postawić na radiówce niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Robili jakieś testy łącza (chyba raczej nie u nas?) i nie spełniło jakiegoś konkretnego wymagania, czy po prostu radio = nie chcemy bo nie i już? Jeśli tak, to faktycznie będzie potrzebna para mediakonwerterów i patchcord światłowodowy - i już mamy łącze światłowodowe :)
W końcu to też Ethernet. Trzymając się dosłownie litery regulaminu, faktycznie mogą tego nie uruchomić np. moim sąsiadom (gigabit skrętką zakopaną w ziemi - tej technologii też nie wymienili w regulaminie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Powiadam także jak ktoś wczesniej internet z Volty, żadnych przerw ani problemów. Jak ktoś pisze ze to to samo co antena bo konczy się tez po WiFi znaczy ze nie wie co mówi.

Fakt ktoszy są duże, ale jak przedstawiciel przedstawił co i ile ich kosztuje to te 400zl (które zaplacilem) to mały procent kosztów podłączenia. Do tego router za 200zl i wszędzie w domu mam po WiFi ~60mb a najważniejsze sprzęty (TV, komp) podłączone po kablu i smiga 100/30 tak jak w umowie.

Ponoć Volta także atawia radiowko klientów którzy czekają na światłowód, jakąś nowa technologia. Znajomy ma i chodzi mu 75/25 stabilnie z niskim pingiem.

Sam mogę tylko Polecić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Super.... co z tego ze smiga skoro volta ma klientow gleboko w du..e. Na ulicy Rolniczej mozliwosc przylacza jest od 2 lat, tyle ze nie idzie sie doprosic o instalacje. Nawet za 500zl. Cos mi sie wydaje ze chodzilo glownie o polozenie infrastruktury i teraz czekaja az ktos to od nich wydzierzawi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

No tu się raczej nie wypowiem, ponoć maja dużo roboty na "dotacjach" a Banino jest dodatkowo .... Może jak skończą cuda gdzie indziej wezmą się za rozbudowę tutaj ;/ pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Po przeskanowaniu eteru widzę że Mimosa. Sprzęt może i ciekawy (od dość dawna się nim interesuję), ale ich support twierdzi że w obecnym firmware jeszcze nie wspierają TDMA, póki co jest zwykłe wifi 5GHz ac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Volta internet to jakaś totalna porażka

Testowałem.
Przy 2-3 cpe wszystko działa fajnie ( poza ubi ).
Prawdziwe testy zaczynają się od 30 userów w górę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oni biorą dofinansowanie w wysokości kilku milionów z projektów unijnych na rozbudowę sieci, która w założeniu powinna służyć mieszkańcom i nie podłączają użytkowników, bo z tego byłby by jakiś "grosze". Czyli pieniądze dostają za położony przewód w ziemi, a nie za podłączonych klientów.

Wie ktoś może gdzie można zgłosić taki przekręt, bo wygląda na to, że chodzi tutaj o b. duże pieniądze i nikt tego nie sprawdza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...