Zakładanie ogrodów

Temat dostępny też na forum: Usługi i wykonawcy
Czy korzystał ktoś z Państwa z firmy ogrodniczej tzn. zakładającej ogrody? I jaki może być koszt wykonania projektu oraz wykonania robocizny?

Szukam kogoś godnego polecenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

w Baninie jest taka firma ale cena zależy od indywidualnego projektu. Bo jeden ma działke 500 m inny 2 tys.
Ja tylko oglądałam ich stronę internetową, chyba New Garden sie nazywają. Są za domem seniora.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Zakładanie ogrodów

Polecam lokalną firmę Rajgrass z Cyprysowej. Działają już kilka lat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Zakładanie ogrodów

Po zakończonej budowie też zainteresowana byłam taką firmą obdzwoniłam kilka i nie otrzymałam odpowiedzi jaki to może być koszt , wszystko zależy jakie rośliny i czego oczekujesz w swoim ogrodzie itd. Cała moja działka na której stoi dom z garażem ma 1150 m, koleżanka pomagała mi w projektowaniu ogrodu , wybierała rośliny które nie wymagają częstej pielęgnacji całą resztę robiłam sama . Ogród ma już 4 lata i wciąż coś poprawiam i ulepszam. Początkowo liczyłam wydatki ,wydałam na pewno 30tyś . Jak robi się samemu ogród nie musisz mieć od razu takiej dużej gotówki robisz tyle na ile cię stać .Mam teraz piękny ogród i satysfakcję że to moje dzieło
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Od 10 lat robię dokładnie tak samo. Tylko projekt zrobiłem sam ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

projekt mam od architekta, szukam aktualnie wykonawcy, jest to dość trudne zadanie, bo generalnie wszyscy mają mnie gdzieś - cóż, widać pracy takim firmom nie brakuje...pozazdrościć tylko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Dyrr, jeśli masz zrobiony fajny projekt, to mogę Ci polecić firmę Betiogrody. Mają dojścia do dobrej jakościowo trawy w rolce i w dobrej cenie, krzewów, najtaniej ze wszystkich założyli mi system nawadniania (podzespoły Hunter). Nie są idealni ale mogę śmiało polecić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakładanie ogrodów

Rajgrass z własnego doświadczenia odradzam. Umówiłem się wstępnie z nimi na zakładanie ogrodu i już nigdy więcej się nie odezwali pomimo moich telefonów czy emaili. Nie warto. Tani nie są, chciałem im dać zarobić a olali mnie w dość perfidny sposób. Było to koniec lata, więc pewnie podłapali lepszą czy też większą robotę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Zakładanie ogrodów

Łał dużo doświadczeń i informacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

dzięki, WojtekS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Ogrody.kaminska@gmail.com proszę o kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam http://factors.com.pl/wykorzystanie-natrysku-ognioochronnego/ uważam że to bardzo dobry pomysł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

My również chcięlismy wynająć firmę do założenia ogrodu ponieważ ogród mamy nietypowy (jest położony wyżej niż dom ) kuzyn mi odradził i miał rację.Wzięliśmy się więc do roboty i sami bez wskazówek specjalistów zaczęliśmy go urządzać. Niesamowity widok kiedy posiana trawka (najlepiej sportowa) zaczyna wschodzić . Minęło już 2 lata gród jest śliczny i mamy ogromną satysfakcję że poradziliśmy sobie sami a nawet może lepiej od fachowców. Wiele osób nas pyta jaka to firma zakładała ? Latem sobie tylko wymyślam co by tu jeszcze ulepszyć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

No lepiej od fachowców to bym nie przesadzal. Gorzej jak po paru latach będziecie musieli przesadzać bo np za blisko etc. Doświadczenie wykonawcy jest jednak kluczowe i za to trzeba płacić słono.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Zakładanie ogrodów

Myślę że lepiej i na pewno dokładniej . Widziałam już ogrody zakładane przez firmy....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Zakładanie ogrodów

Zależy o czym mówimy. Ja nie mam na myśli wkopania drzewek z marketu i posiania trawy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

A co masz na myśli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Nawiezuenie dobrej ziemi, uformowanie terenu, nawadnianie, oświetlenie, ciągi piesze, podjazd do poprawienia z kostki, rośliny tylko przemyślane żeby miało ręce i nogi, mała architektura - murek oporowy, grill, donice, pewnie w trakcie coś by doszło.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Sęk w tym, że większość firm wymienia glebę (często niepotrzebnie), sadzi szmaragdy dookoła, 'srebrny świerk' przed wejściem, kładzie za horrendalne pieniądze trawnik z rolki, robi zupełnie niepotrzebne nawodnienie i nic więcej. Powód? Największy zysk przy minimalnym nakładzie pracy, a niemającego zielonego pojęcia klienta łatwo przekonać. Parę lat później okazuje się, że potrzeby klienta były zupełnie inne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Zakładanie ogrodów

sami bogole co to działki maja po 500 metrów i po 30 tysiów za projekt płacą hahah , wasza sprawa oczywiście, tyle to kosztuje z roślinkami. donice, nawodnienia elektroniczne samoczynne , atrakcyjne rosliny, murki to ok 50tys. a jak jeszcze oczka wodne z kaskada z kamienia to wyjdzie jeszcze więcej.
Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Zakładanie ogrodów

Widać nawet przy temacie zakładania ogrodów nie może być sensownej rozmowy, gdyż zawsze ktoś się trafi. Nie rozumiem dlaczego wyśmiewasz ludzi, że chcą skorzystać z firm zakładających czy projektujących ogrody. Jeśli ktoś ma na to pieniądze co w tym złego? Ja nie jestem fantastą, nawet nie mam działki 500 metrów (tylko 440 - pół bliźniaka) i skorzystałem z usług takiej firmy. Jeśli miałbym jeszcze raz decydować to postąpiłbym identycznie. Szczególnie automatyczne nawadnianie jest przydatne i ważne np. przy zakładaniu trawnika z rolki. Na początku trzeba bardzo dużo i równomiernie nawadniać. Później człowiek nie musi się martwić i pamiętać o podlewaniu bo robi to za niego automatyka. Warto założyć na początku automatyczne podlewanie a ewentualnie wstrzymać się zakupem krzewów, gdyż jak się na początku nie założy nawadniania to później już będzie ciężko. Każdy ma inną filozofię - ja polecam korzystanie z firm.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Pewnie, że tyle kosztuje, ale sądząc po wypowiedzi Ciebie chyba nie stać. Skoro mam tyle pieniędzy odłożone i ogród jest dla mnie przedłużeniem salonu to czemu mam nie wydać?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakładanie ogrodów

Wszystko jest możliwe, ale nie ma raczej potrzeby traktowania wszystkich z góry jak oszustów i partaczy.

Jeśli uważasz, że nawadnianie w urządzonym ogrodzie 700 m nie jest potrzebne to musisz mieć dużo wolnego czasu. Co do wymiany to nie wiem , ale u mnie brakuje, dodatkowo chcę mieć dwie górki. Trawnik z rolki jest korzystny bo odrazu jest i można chodzić, ale kosztuje:(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Nie mam dużo wolnego czasu, ale mam ogród 1300m, który ma już 10 lat, więc jako takiego doświadczenia nabyłem urządzając go. Nigdy nie miałem nawadniania, a teraz tym bardziej nie będę go miał. Widzę przez płot ogrody z nawadnianiem i różnic nie widzę. Poza kosztami oczywiście.

Nie zakładam, że firma zakładająca jest oszustem! Absolutnie nie! W zdecydowanej większości przypadków to niestety klient nie bardzo wie, czego oczekuje, więc wciska mu się tego typu rzeczy. I to żadne oszustwo, bo przecież musi zaakceptować rozwiązanie. Czasami przychodzi otrzeźwienie, gdy przychodzi do kosztorysu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Zakładanie ogrodów

Deutz, wydaje mi się, że wymiana gleby przed założeniem ogrodu w Baninie w 99% przypadków jest wskazana. Występuje tu głównie glina, która wiemy jak działa i co powoduje. Ja u siebie wywiozłem gliny na ponad pół metra, nawiozłem żwiru, czarnoziemu do tego drenaż i nie mam większego problemu z wodą. Co do nawadniania - patrz wyżej. Szczerze mogę polecić. Trawę z rolki też - efekt natychmiastowy, lepsza gatunkowo od sianej, łatwiej później ją utrzymać niż trawę sianą. Do tego jak przeliczysz koszty trawy sianej (dobrej) a trawy z rolki to różnica naprawdę jest niewielka. Szczególnie w Baninie gdzie ptaki i wiatr raz - dwa ziarna trawy wybiorą, pomimo walcowania i trzeba dosiewać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakładanie ogrodów

Możesz sobie minusować, ale teorii to nie wzmocni. Banino to tereny porolnicze i warstwa humusu jest wystarczająca dla zdecydowanej większości roślin. U mnie gliny jest na 3 metry (głębiej nie kopałem), a wszystko rośnie (nawet kaktusy). Wykopywałem u siebie kiedyś 2,5m tuje - korzenie miały 30-40 cm głębokości i do gliny nie dosięgały. Glina ma jedną świetną cechę - utrzymuje wodę i dlatego systemy nawadniania są zbędne. Warto na pewno pozbyć się jej z miejsc, gdzie leży na wierzchu. Wszędzie indziej nie ma to znaczenia (oczywiście za wyjątkiem roślin bardzo wrażliwych na pH).
Przy takiej strukturze gleby jaką stworzyłeś to faktycznie nawodnienie może być w przypadku młodych roślin konieczne. No ale to sam spowodowałeś, że woda ucieka wgłąb gleby, a nie zasila płytko zakopane korzonki roślin ;)
Trawa z rolki - jak ktoś ma pieniądze to czemu nie. Kto bogatemu zabroni. Umiejętnie wysiany trawnik ma taki sam wygląd po ok 1,5 miesiąca. Warto przepłacać? Jeśli warto to ok. 'Gatunkowość' nie ma żadnego znaczenia. Po pierwsze zimie i tak zostaną tylko podstawowe gatunki wysianej mieszanki (kostrzewy). Reszta wymarznie lub zgnije i nie ma na to rady. Ładny trawnik uzyskuje się głównie przez jego pielęgnację (nawożenie, wertykulacja itd), a nie kombinowanie z odmianami (kolejne poletko dla marketingowców).
Jeszcze słowo o automatyce podlewania - u Ciebie trawnik podlewa się w czasie deszczu? Bo w sąsiednich ogrodach tak ;)
I naprawdę nie jestem teoretykiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Zakładanie ogrodów

Jeśli do mnie pijesz to wolę podyskutować niż bawić się w - czy też +.
Wszystko zależy od działki. U mnie była taka glina, że łopaty nie można było wbić. Nawet koparka miała problem. Sąsiedzi nawieźli niewielką warstwę czarnoziemu na glinę i woda stoi u nich i rośliny najzwyczajniej gniją. Czy w takim razie dalej uważasz, że źle zrobiłem z wymianą gruntu? Nie wydaje mi się. Zasięgałem rad specjalistów, niezależnych od siebie i każdy potwierdził, że trzeba zacząć od wymiany gruntu - u mnie się sprawdza.
Co do gatunkowości trawy - to oczywiście, że ma znaczenie. Dlaczego na arenach sportowych siana jest odpowiednia odmiana? Przecież i tak tam trawnik jest na bieżąco pielęgnowany to nie powinno być różnicy?
Teraz można nawet dostać trawę specjalną na wały przeciwpowodziowe, która głęboko się ukorzenia, wzmacnia grunt i może przez wiele miesięcy być pod wodą. Odmian jest tysiące i ma to ogromne znaczenie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

PS Mam czujnik, który bada poziom wilgotności i opadów. Nie zdarzyło mi się podlewanie w czasie opadów :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Jeśli to nie Twoje minusy to sorki.
Nie wiem jak wyglądała Twoja działka, więc trudno mi się wypowiedzieć, czy źle zrobiłeś. Wypowiedziałem się tylko o nawadnianiu przy strukturze gleby, którą stworzyłeś. Widziałem, że część budów rozpoczyna się od wyrównania całej powierzchni działki poprzez zerwanie całej wierzchniej warstwy humusu. W takim wypadku jest tylko glina, więc wyboru nie ma.
KAŻDA firma zakładająca ogród powie Ci, że glebę trzeba wymienić. Nie dziwi mnie to i pisałem o tym wcześniej. Rolnik niedaleko mnie uprawia całe ary porów, marchewki, pietruszki, selerów, buraków, sałaty i czegoś tam jeszcze i gleby raczej nie wymieniał ;)
Ręczę, że po dwóch sezonach uprawy trawnika zasianego z mieszanki z GSu za 50 zł da IDENTYCZNY efekt jak ten z kupionej w markecie za 200 zł. Pewnie pamiętasz ile razy wymieniana była trawa na PGE Arena? I to przy najnowocześniejszych systemach nawadniania.
Odmian traw jest tysiące, zgadza się, ale nie każda trawa to trawnik, a szczególnie ten przy domu ;)
Dlaczego o angielskich trawnikach mówi się jako o najładniejszych? Nie dlatego, że mają wyjątkowe mieszanki nasion, ale dlatego, że często pielęgnowane są DZIESIĄTKI lat. I to umiejętne pielęgnowane jest kluczem.
P.S. u sąsiadów też jest czujnik opadów (a konkretnie wilgotności gleby, bo chyba o tym mówimy)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakładanie ogrodów

Tu się zgodzę. Można mieć najlepsze odmiany, lecz jak nie będzie się pielęgnować to nic z tego nie będzie. Nie mogę się już doczekać wiosny by ruszyć w ogród :) Nieduży bo nieduży ale zawsze jest :)
Ja nie mam czujnika wilgotności gleby, nie wiem czy to błąd czy nie. Mój czujnik bada poziom opadów oraz wilgotność powietrza. Dodatkowo mam możliwość podłączenia się pod prognozy pogody. Nie dam sobie ręki uciąć, że nigdy system nie uruchomił podlewania w deszczu, gdyż włącza mi się głównie z samego rana, lecz wtedy otrzymuję też informacje z systemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Deutz Ty chyba jednak nie masz ogrodu, bo to co piszesz to bzdura. Trawa siana po 1.5 m-ca będzie taka jak z rolki, glina jest dobra bo zatrzymuje wodę? Nie wiem czy wiesz, ale delikatne przesuszenie jest lepsze od zbytniej wilgotności i nie powiesz mi, że w okresie letnim masz lepszą trawę od mojej, która jest regularnie i w odpowiedniej ilości podana! To jaksą susze to inni się dziwią jak to możliwe, że mam taką trawę, a ja właściwie nic nie robię szczegolnego...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Deutz - zgadzam się z tobą , podstawa pielęgnacja !! Początkowo kupowałam nawozy w marketach płaciłam kupę kasy za kilogram dopiero rolnik mnie uświadomił że to wyrzucone pieniądze. Kazał mi kupić zwykłą saletrę za parę złoty , efekt - rewelacja!!! mam piękną trawę sąsiedzi się zachwycają .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

~I..
I rolnik miał 100% racji. Polecam nawozy z naszego GSu. Z saletrą to jednak trochę bym uważał, bo zawartość azotu ma piorunującą i łatwo przesadzić ;) Lepie skorzystać z polifoski lub jej odpowiednika. Worek 50 kg kosztuje 60 zł i spokojnie wystarczy na cały sezon, a jeśli ogródek mały to i na więcej. Nawóz o identycznym składzie będzie w markecie kosztował z 5 razy więcej ;)
Nie polecam tylko korzystania z części rolniczych środków ochrony roślin. Skuteczne są, owszem, ale niestety po oprysku zostają ślady na liściach, co dyskwalifikuje je z użycia ogrodowego. No chyba, że stosować je doglebowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

tez nie mam gliny u siebie i działke mam 2 tys metrów. Wycenili mi projekt z realizacja za 80 tys + 20 tyś nawadniajacy system.
Urządziliśmy ogród sami pytając fachowców -Centrum Ogrodnicze Kubscy.
Pisze o tym ,ze jak ktos ma działkę przy szeregowcu to sobie może firmę wezwać bo koszt będzie mniejszy ja nie ma 100 tys od reki .
Nikomu nikt nie zabrania niczego ,zle zrozumieliście. Pisze tylko ,że jak chcesz mieć kamień w ogrodzie - murki, kaskady grille to robią koszty a wiele osób w kredytach siedzi.
Co do nawozów to tez kupuje u nas w Geesie bo kiedyś w ogrodzniczym zapłaciliśmy chyba 500 zł i nie ma róznicy. Tylko głupi nie oszczędza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Z tym humusem na pół metra to jakaś totalna bzdura. Są rosliny, ktore nie znoszą ciężkiej ziemi. Bez jej wymiany jestes skazany na te gatunki, które przetrwają. Glina utrzymuje wilgoć, fakt, ale korzenie trawy nie znoszą ani przesuszania ani nadmiaru wody. Podstawa ładnego trawnika jest dobrze przygotowane podłoże. Nie trzeba wymieniać ziemi, a ją odpowiednio pod trawnik. Pod inne rosliny, to juz zależy jakie planujesz posadzić. Nawadnianie zawsze jest korzystne i najpotrzebniejsze w suchej porze letniej. Jesli pada, po to jest czujnik deszczu, by system sie nie załączył. Deszcz jest o wiele bardziej korzystny dla roślin i trawy niż woda z wodociągu. Jeszcze jedno, jesli podłoże podbtrawnik jest sama gliną, to nie pomoże sama wertykulacja, koszenie i nawożenie. Trawa z biegiem lat bedzie wymierać i wprowadzasz w błąd, ze wina jest mieszanka traw przy siebie, co nie oznacza, ze trzeba mieć wiedzę na temat traw jednorocznych i niezimujacych w naszych warunkach klimatycznych. Skład mieszanki trzeba przeanalizować ale jesli masz trawnik na glinie to zawsze masz cały sezon robote by mieć trawnik jak na polu golfowym. Są zabiegi bez których trawa wyglada jak na polu u sąsiada;) Są trawniki i trawniki. Na glinie murawy angielskiej nie bedzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Bzdury
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Ogólnie to piszesz głupoty. Dobór odpowiedniej mieszanki trawnikowe ma zasadnicze znaczenie. Mieszanki różnią się gatunkami traw w mieszance jak również jakością. Tanie mieszanki np. są często zanieczyszczone niechcianymi gatunkami jak również koniczyną. A na stadionach piłkarskich głównym problemem jest brak odpowiedniego nasłonecznienia trawnika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Profesjonalna firma nie robi niczego bez uzgodnienia z klientem, rośliny trzeba dobierać nie można sobie posadzić parę roślinek i myśleć ze chyba jest dobrze. Rośliny dobiera się wg wymagać nasłonecznienia, podlewania, warunków glebowe itp. Nie wspomnę już o okresie kwitnienia, zabarwienia liści jesienią. I po to się podpisuje umowy, to jak klient może płacić za nie potrzebna zmianę gleby, lub nawodnienia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Bzdura! Poczekasz zobaczysz, jeszcze krew cię zaleje, ze fachowca nie wzięłaś. Wystarczyło na konsultacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Co do zakładania to nie wiem. Ja swój ogród zakładałem sam 8 lat temu. ale korzystam parę razy do roku z takiej firmy Klinika Ogrodowa (oni zdaje się są gdzieś z okolicy). Czasem długo trzeba czekać, ale wszystko mam opryskane na różne paskudztwa i przycięte. I muszę przyznać, że ogród wygląda inaczej. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Witam. Czy można tutaj polecić swoje usługi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakładanie ogrodów

ależ oczywiście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

W takim razie polecam Zieloną Falę :) Od projektu ogrodu po jego realizację - jesteśmy do usług. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.zielonafala.wordpress.com oraz uzupełnienia ankiety, aby dowiedzieć się ile prawdopodobnie będzie kosztował projekt ogrodu
https://docs.google.com/forms/d/1pm3zOeL30Iz1EgGHaNWpoMLXNamr4fzNqkM9-WpvJeY/viewform
Dojedziemy wszędzie. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sama projektowałam swój ogród według mnie sprawdza się takie coś idealnie pod wieloma względami. Wiele projektów fajnych jest w sieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem http://www.activeholidays.pl/wykonywanie-mebli-ogrodowych/ wykonane bardzo solidnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serdecznie polecam http://www.centrumogrodniczeaga.pl/ - zakładają i projektują przecudowne ogrody i to za naprawdę przystępne ceny! Ja do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak mój ogród odżył. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakładanie ogrodu to nie taka prosta sprawa. Zdążyłam się już o tym przekonać. W końcu postanowiłam zainwestować i teraz czekam na to, co stworzy dla mnie firma warszawskie-ogrody.pl. Mam nadzieję, że mogę liczyć na cudowny ogród. Ciekawe, kiedy będzie gotowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele osób decyduje sie na samodzielne założenie ogrodu bo wydaje im sie,ze sobie poradzą. nie jest to jednak takie proste, szczególnie w kwestii założenia trawnika. Trawnik wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Do podłoża powinno się dobrac również wytrzymała mieszankę. Dobrze zastanowić się również nad systemem nawodnienia.
Ze swojej strony polecam kontakt z nimi
http://www.pielegnacja-zieleni.pl/porzadkowanie-terenow/
Firma ma duże doświadczenie w porzadkowaniu terenów ale również w zakładaniu trawników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zacząć przygodę z ogrodem dla kogoś kto jest zielony w temacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Filmiki na youtube pooglądaj bardzo duzo mozna sie dowiedziec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja z własnego doswiadczenia moge powiedziec ze oplaca sie prjektant ogrodu ktory zaproejktuje a my sami tez mozemy to wykonac z jego pomoca, ale bez angazowania innych ludzi za duze pieniadze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne! Ja tak zrobiłem. Zamówiłem projekt, a rośliny posadziłem samodzielnie, oszczędzając przy tym sporo. Trawnik położyłem z rolki, a panowie z https://www.garden-system.pl zainstalowali mi kosiarkę automatyczną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli zależy Wam na pięknym ogrodzie to koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę przygotowaną przez sklep internetowy https://zadbanytrawnik.pl/ w którym będziecie mogli liczyć zarówno na najwyższą jakość sprzętów, systemów nawadniania i do tego całkiem fajne ceny, abyście mogli mieć przez cały sezon piękny ogród ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jeżeli stawiacie na własny projekt to serdecznie polecam stronę https://fulco.pl/produkt/e10000 gdzie znaleźć możecie ogromny wybór asortymentu małej architektury. Dla mnie ogród powinien wyglądać jak park, ławeczki itp. Czy jest ktoś tego samego zdania co ja w kwestii ogrodów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakładanie ogrodów

Dzień dobry ceny projektu jak i robocizny mogę podać po podaniu informacji jaki jest metraż do zagospodarowania proszę o wiadomość email ogrody.kaminska@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie nasze prace w ogrodzie ruszają już za moment, ale już rozglądamy się za potrzebnymi usługami, z których będziemy musieli sobie skorzystać, bo pewnie trzeba zaklepać termin. Na pewno musimy znaleźć najlepszą opcję, jeśli chodzi o piasek. Spodobała nam się oferta https://surpol.eu/ i w sumie są z naszej okolicy, więc myślę, że jak najbardziej warto się tą propozycją zainteresować. Poza tym oprócz piasku posiadają również żwirek i inne surowce, a część z nich na pewno będzie potrzebna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak już poznasz nazwy roślinek to może warto przyczepić jakieś zalaminowane karteczki z nazwą roslinki, jeśli jest tego dużo to nie będzie proste zapamiętać wszystkich nazw ;)

Samodzielne zakładanie ogrodu nie jest takie trudne, sama robiłam to stopniowo. I dla mnie była to największa frajda. Polecam kontakt z tą szkółką roslin:
https://www.podkarpackiesady.pl/73-wrzosy

Doradzą odpowiendnie rośliny :) Sama ostatnio posadziłam u siebie wrzosy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw uporządkować teren jeśli są kamienie, jakieś deski, dokonać cięć drzewek, krzewów, zrobić ogólny przegląd. Zrobić bądź naprawić ogrodzenie i do dzieła. Kawałkami. Mam ogród pierwszy rok i skupiłam się na nasadzeniach wieloletnich. Hortensje, irysy, funkie, lilie. Na wiosnę wsadziłam tulipany, narcyze, szafirki, krokusy. W puste miejsca wysieję kwiatki jednoroczne żeby nie było pusto. Żywopłotu nie wybrałam jeszcze więc na spokojnie śledzę posty. Przygotowałam grunt pod wysiewy warzyw, dosadziłam maliny, obcięłam drzewka, nawoziłam. Dalej mam plan na bieżąco dbać o to co już jest i druga część ogrodu ta rekreacyjna do zrobienia. Wydaje się żeby spokojnie przemyśleć, zaplanować miejsce do odpoczynku a powoli wszystko się da. Będziesz mieć sporo pracy w domu i na piękny ogród w pierwszym roku może zabraknąć czasu.

Firm zakładających ogrody jest wiele, można na początku zastanowić sie poza tym nad samym projektem: https://trawarica.pl/ Ciekawe realizacje ma ta firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...