Zakup mieszkania i zadatek

Mam na oku mieszkanie, sprzedający przy podpisaniu umowy przedwstępnej wymaga zadatku 10%, jeśli bank odmówi kredytu, zadatek przepada, jak się zabezpieczyć? Zdolność zweryfikowana u doradcy, ale mnie to nie uspokaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj porozmawiać ze sprzedającym o zapisie ze jeśli np w 3 bankach nie dostaniesz kredytu to zadatek jest zwrotny, albo np jego cześć (połowa) zamienia się w zaliczkę. Sporo osób teraz zgadza się na takie zapisy ze względu na obostrzenia..
http://pozyczkomacik.pl/nomenklatura-pozyczek/jak-podejsc-do-tematu-zakupu-mieszkania/

Na stronie jest jeszcze wartościowy artykuł. Jest tutaj opisane w jak bezpieczny sposób podejść do zakupu mieszkania, na jakie rzeczy warto jest zwrócić tutaj uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To dobra rada. Też tak robiłam gdy sprzedawałam swój dom i kupowałam nowy. Przy zakupie umówiłam się na zadatek plus zaliczkę. Całe szczęście, bo sporo bym straciła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...

Invest Pel- proszę o jakieś opinie na temat tego dewelopera (46 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinię na temat tego dewelopera, nic nie mogę znaleźć w internecie. Może ktoś...

dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować? (20 odpowiedzi)

Tak się zastanawiam - jaka opcja lepsza? Dodam, że nie mamy działki więc najpierw trzebaby było...