bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Temat dostępny też na forum: Wesele
Dziewczyny. Sporo razy czytałam na forum narzekania na ceny bukietów ślubnych, które są bardzo wysokie. Padała propozycja kupna kwiatów na giełdzie i pójścia z nimi do kwiaciarni tylko w celu ułożenia i związania. Tego oczywiście w żadnej kwiaciarni nikt nie zrobi, bo kwiaciarnie zarabiają na sprzedaży kwiatów i z tego muszą się utrzymać.

Ale mogę Wam te kwiaty ułożyć i związać. Żeby było jasne : chodzi tylko o same kwiaty , bez bukietów wiszących, bez mikrofonu, bo nie zamierzam wykonywać większej pracy, od tego są kwiaciarnie.

Czyli ktoś kupuje na giełdzie wstążkę,przybranie,róże, czy co tam ma ochotę i ja wiążę w ręku. Niewiele czasu mi to zajmie, a komuś pomogę , kto i tak będzie zmuszony sam sobie poradzić.

Nie chcę za to żadnej zapłaty. Po prostu chcę pomóc pannie młodej, której nie stać na wydanie 200stu złotych, a która chce mieć przyzwoity bukiecik.

kontakt najlepiej przez wiadomość na fb, Katarzyna Zagoska, oczywiście proszę o zgłoszenie troszkę wcześniej, bo na profil zaglądam raz na 3 dni.

Ciekawe,czy ktoś mi zaufa :) bo brzmi to odrobinę niewiarygodnie,prawda? Mieszkam w Gdańsku.
Chcę pomóc, ponieważ wtedy będę miała poczucie, że moje umiejętności wymiernie przynoszą komuś radość, troszkę to kontra przeciw systemowi, który poniża mniej majętnych oraz wiara w fakt, że dobro powraca.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Jest mi przykro, bo dostałam dwie negatywne opinie za mój post. Co jest złego w tym, że chcę pomóc i podzielić się swoimi umiejętnościami?
Nie rozumiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Twoja propozycja jest bardzo ...hmm... niestandardowa:) Tak niezwykła, że aż zapewne wzbudza w niektórych osobach podejrzliwość;)

Z doświadczenia wiem, że zrobienie samodzielnie bukietu ślubnego nie jest takie trudne. Wybrałam i kupiłam kwiaty, trochę tiulu, trochę organzy, jakieś dodatki, a bukiet, a nawet dwa bukiety, ułożyła mi siostra, bo sama nie miałam na to czasu. Wszyscy pytali, w której kwiaciarni zamawiałam bukiety:)

Wystarczy odrobina wyobraźni i zdolności manualnych, można też posiłkować się wzorem z czasopisma lub internetu i ułożenie bukietu, nawet takiego "kombinowanego", nie jest bardzo trudne.

Część panien młodych wybierze takie właśnie tańsze i domowe rozwiązanie, ale podejrzewam, że jednak większość dziewczyn woli zapłacić i dostać bukiet od profesjonalistki. Po prostu boją się zaryzykować, że coś nie wyjdzie. Jak wiadomo tego dnia wszystko musi być idealne :)

A wracając do propozycji Katarzyny - to miła propozycja jest:) Jeśli ktoś nie boi się ryzyka, to czemu nie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

a kwiaty kupujecie w kwiaciarniach czy np giełda kwiatowa? Był tam ktoś kiedyś- sprzedają os. indywidualnym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Ja w kwiaciarni.
Wyprawa bladym świtem na giełdę kwiatową w dzień ślubu, to kiepski pomysł;) Upatrzyłam sobie kwiaciarnię, gdzie na moje oko miały panie świeże, ładne kwiaty i tam kupiłam w sobotę rano. I było oki.
Na giełdzie pewnie sporo taniej, ale to jednak duże poświęcenie, wolałam pospać;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Ja kupowałam na giełdzie kwiatowej Renk i oczywiście nie w dzień ślubu a kilka dni przed. Kwiaty tam są świeże i po kupieniu bardzo bardzo długo utrzymują świeżość. Ja to nawet się bałam, że nie zdążą się rozwinąć ;) A frezje i eustome kupiłam właśnie w tańszej cenie bo były delikatnie rozwinięte ;)
Nie mam firmy i nie było problemu z kupnem kwiatów żywych, miałam problem z kupnem wstążek, ale po prostu podeszłam gdzie indziej gdzie mi sprzedali :)
W tamtym czasie za 240zł kupiłam: ze 4 wstążki różnej wielkości, pinezki z kolorowymi główkami, wazon do bukietów, opakowanie gipsówki (po 10szt.) białej i niebieskiej, 2x opakowanie goździków (po 25szt.), opakowanie eustomy (po 25szt.), opakowanie chryzantemy (5 gałązek), i opakowanie zielonych chryzantem tych małych co często są dodatkami w bukietach i kilka sztuk frezji. I tym sposobem miałam przystrojoną sale ślubną kwiatami, bukiet ślubny i bukiety dla świadkowych, butonierki, ozdoby na auto. Chyba o niczym nie zapomniałam ;)
Nie miałam konkretnie upatrzonych kwiatów, ale starałam się kupować te które akurat były najtańsze w sezonie ;)
Powodzenia wszystkim przyszłym panną młodym w tej gorączce przygotowań ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Lepiej jednak kupić kwiaty 2 dni przed, niż "kilka dni", bo na giełdzie też różnie bywa, upychają stare kwiaty. Sama na kwiatach się znam,a zdarzyło mi się wziąć stare jak świat goździki ;)
Każdemu polecam eustomę ( w sezonie) - delikatnie wygląda, trwała i bardzo elegancka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Pisząc kilka dni przed miałam na myśli 2-3 dni ;)
Kilkanaście razy kupowałam już kwiaty w Renku i nigdy nie zdarzyło mi się kupić nieświeżych, jeśli były już bardziej rozwinięte to po prostu cena była niższa. Eustoma- delikatne, subtelne i tylko pozornie mało trwałe. Jako zupełny laik jak je zobaczyłam wiedziałam, że muszę je mieć. No i szybka pomoc wujka google przed kupnem utwierdziła mnie w decyzji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Zgadzam się, że wcale nie trzeba wielkich umiejętności, żeby przygotować ładny bukiet ślubny. Może trudniej z kilku prostych kwiatów, ale jeśli mamy dodatki, przybranie, to całość może być naprawdę ciekawa :) Można nawet zdecydować się odważnie wybrać tylko jeden efektowny kwiat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Kasiu, czy podjęłabyś się wykonania ściany z kwiatów do sesji zdjęciowej? :) Sesja jest niekomercyjna, a co za tym idzie praktycznie bez budżetu, ale wymyśliłam sobie tak o :) Kwiaty planuję kupić na giełdzie. Jeżeli byłabyś zainteresowana odezwij się!
Ja zrobię do sesji makijaż i wykonam zdjęcia :)

http://www.idasokolowska.com
http://www.facebook.com

Pozdrawiam,
Ida
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Ido,ściana z kwiatów,to ciężka, kilkugodzinna praca. Początkowo jest zabawnie,a potem mniej. Raczej myślałam o pomocy w czymś, co nie zajmie mi pół dnia,a pół godzinki :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Kasiu,
Daj znać czy chciałabyś mi pomóc w dekoracji sali jeżeli chodzi o kwiaty na stołach oraz o bukiet ślubny.
Na fb nie mogę Ciebie znaleźć dlatego piszę tutaj.
Odpisz na mail zaneta.okun@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

już do Ciebie piszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Witam bardzo się cieszę z pani propozycji czy miałaby pani czas 27 maja ; ślub mam cywilny w plenerze, chciałabym bukiet z białych gerb er bez żadnych dodatków tylko związanych wstążka satynową, co pani myśli o moim pomyślę ile musiałbym kupić kwiatów no i na koniec czy miałaby pani czas go ułożyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

z czystym sumieniem, nie zdarzyło mi się kupić nieświeżych kwiatów na giełdzie w Renku a kupuję już ładnych parę lat. Oczywiście nie kupi się jednej róży jak w kwiaciarni ale paczki np. kwiaty po 15-20 sztuk, ale są zawsze świeże. Kupując parę dni przed wiadomo, że się ładnie rozwiną. Kupując warto zapytać o porady dot. podcinania itp., sprzedawcy zawsze chętnie pomogą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Witam. Planowalam zrobic bukiet ślubny sama ale troche obawiam sie ze nie podolam temu wyzwaniu :/ z przyjemnoscia skorzystam z Twojej propozycji Kasiu, ale nie moge znaleźć Cie na fb. Prosze o kontakt na maila: grochowska.monika@op.pl pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...