cofnięta żuchwa u dziecka POMOCY

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Hej, na ostatniej wizycie u lekarza ogólnego z moim synem , który ma 1 roczek, lekarka powiedziała, że ma on cofniętą dolną szczękę. Lekarka zaleciła gryzienie twardych rzeczy, a co wy radzicie? Miał ktoś z was taki problem? Może polecicie jakiegoś ortodontę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: cofnięta żuchwa u dziecka POMOCY

będzie tyłozgryz...ja udałabym się z maleństwem do specjalistów z tego zakresu z Akademii Medycznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: cofnięta żuchwa u dziecka POMOCY

Moj syn ma 3,5 r i tez ma tyłozygryz. Poszlismy do dr Mazuchowskiej, dostał taki aparacik-smoczek na początek a pozniej pewnie inny aparat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: cofnięta żuchwa u dziecka POMOCY

moja córka miała podobny problem
Na początku w wieku ok 3 lat aparacik-smoczek taki biały plastik--------nie pomógł, bo nie byłam konsekwentna w pilnowaniu by nosiła
Potem aparat ruchomy w wieku ok 7 lat----------j/w
Potem nowy aparat ruchomy w wieku ok 9 lat noszony nocą i w dzień ze dwie godziny----------pomógł dośc dobrze, córka nosiła do chyba z trzy lata. Wszystko na NFZ.
Teraz też nie ma idealnych zębów-------- jeden troszke krzywy na dole,górne super, ale bez tragedii z tymi dolnymi. Ortodonta zawsze mówiła, że ma więcej gryżć i że ma za małą dolną szczękę by śie zmieściły zęby. Teraz jest spoko.
Najwazniejsze ze nie ma żadne j plomby-------wszystkie zęby zdrowe. Regularne przeglądy też sie przydają.
Córka ma 15 lat:))

Znam dziecko z jedynkami jak królik--od smoczka czy ssania kciuka. Konsekwencja matki w pilnowaniu noszenia tzw aparatu-smoczka od 3 roku życia spowodowała wyprostowanie sie zębów. Dziewczyna nie musiała nosić zadnego innego aparatu. Ma teraz ok 20 lat:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: cofnięta żuchwa u dziecka POMOCY

dziękuję za odpowiedzi, umówiłam się już do specjalisty- ortodonty, mam nadzieje, że usłyszę jakaś fachową poradę i przestane się już stresować, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: cofnięta żuchwa u dziecka POMOCY

mam ten sam problem z roczną córeczką, czy możesz polecić jakiegos dobrego ortodontę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

OSZCZĘDZANIE W KAŻDYM CALU (80 odpowiedzi)

Czy któreś z was są bardzo oszczędne jeżeli tak to w jaki sposób i co zaoszczędzacie . -woda...

Nie mam ochoty na seks (21 odpowiedzi)

Czy jest to możliwe w zaledwie kilkuletnim związku? Rozumiem,zę rutyna może przyjść po 20-30...

Wakacje z dziećmi (118 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...