czy 7 latkowi można podać wapno musujące

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Podejrzewam jakaś alergię, coś musiał zjeść, czy mogę dać mu wapno takie musujące?Nie mogę znaleźć info czy dziecko w tym wieku może takie wapno pić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

Ja podałam mojej córce 7 lat ma właśnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

A co może mu sie stać po musującym skoro już, pewnie pił nieraz w syropie,kwestia tego czy wypije,ostatni jakś lekarka z przypadku przepisywała mojej niespełna 4 latce jakieś wykrztuśne tabletki musujące i postawiła wielkie oczy jak powiedziałam,że moje dziecko czegoś takiego nie wypije.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

Mój mały jak miał prawie 4 lata, musiał brać wapno, lekarka poleciła właśnie musujące, w aptece też się pytałam o to, bo synek w innej formie na pewno by nie brał, to poleciła musujące, Calcium Alergo Plus Junior. Oczywiście i takiego musującego synek nie chciał.
Ale ani lekarka, ani w aptece nie widzieli żadnych przeciwwskazań żeby podać 4 latkowi wapno musujące, tak więc 7 letnie dziecko tym bardziej może takie brać, ale najlepiej zapytać lekarza dla pewności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

boże co to za głupie pytania, ja 4-latce podaję wapno, a nawet wcześniej bez głupich pytań kogokolwiek...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

faktycznie głupie bardzo, na opakowaniu mojego wapna jest tylko dawkowanie dla dorosłych, a w aptece kiedyś jak młody był młodszy babka powiedziała mi,że jest to dla starszych od 12 r. ż. Tylko mi się wydawało,że to nie do końca jest tak, stąd moje pytanie. głupotą jest raczej podawać wszystko dziecku bez zastanowienia.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

mama 2x - ja kupiłam musujące-ale wlasnie specjalnie dla dzieci-jest od 4 rz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

A co będzie jak dziecko się uczuli? Nie wolno podawać dzieciom leków bez zastanowienia. Teoretycznie wapno nie powinno uczulać, jednak na wapnie które używam jest napisane od 10 roku życia. Nie bez przyczyny?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

Przyczyna jest pewnie taka sama, jak na wszystkich innych lekach - nikt nie prowadził badań klinicznych dot. podawania wapna na dzieciach młodszych niż 10 lat.
A tak z ciekawości - nigdy rodzice nie podawali wam wapna? Ja wyraźnie pamiętam, że przy większych chorobach oprócz witaminy C i polopiryny (bleeee), dostawałam wapno, już jako 3letni dzieciak.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

To samo powiedział mi lekarz na temat leku na pleśniawki :). Nie pamiętam nazwy, ale ulotce było napisane, że do stosowania po którymś roku. Pediatra powiedziała, że nie mam się martwić, bo to znaczy tylko tyle, że nie zostały przeprowadzone badania kliniczne u dzieci z zastosowaniem tego leku. A pleśniawki najczęściej mają właśnie dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

pytanie tej Pani wcale nie było głupie, na opakowaniu wapna musującego nie ma informacji nt. tego czy można podawać je dziecku; a "bez głupich pytań kogokolwiek" można podać nawet cyjanek potasu, skoro tak odważnie, bez zastanawiania "wali się dziecku" preparaty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia 1 tabletka musująca dziennie, u dzieci w wieku od 3 do 7 lat 0,5 tabletki musującej dziennie. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody.
http://www.doz.pl/leki/p1462-Calcium-Sandoz__Vitaminum_C
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy 7 latkowi można podać wapno musujące

Chyba Ty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?