czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem, a dziś nawet rzucił swoimi zabawkami. Dostał klapsa i cofnełam go do pokoju gdzie strasznie glośno płakał. Co robicie w takich sytuacjach, bo nie chce być złą matką, ale brakuje mi sił i jest mi po prostu smutno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

w kwestii tematu wątku juz sie wypowiedzialam.

jesli chodzi o imiona to Karolina, Martyna, Ania, Izabela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

no to super Asiek jest Twoj mąz, psa bić nie wolno, ale innego człowieka wolno i to jeszcze tak że aż sie żona cieszy, świetnie

Świat nie jest taki czarno-biały jak sie co po niektórym wydaje, a rzeczy nie są takie proste. Pełno tu stereotypowych teorii.
Z tego wątku wywnioskować można, że:
- klaps to molestowanie fizyczne
- brak klapsów = bezstresowe wychowanie
- brak klapsów = więzienie
- klaps = problemy emocjonalne (i nie tylko emocjonalne) do końca życia
- klapsem pokazuje się, że bicie jest ok.

to tak w skrócie

Kurcze, nie raz dostałam po dupie i nie uważam żeby to było ok, czułam sie wtedy bardzo skrzywdzona, wcale nie fizycznie. Może własnie przez to uważam, że bicie dzieci (czyt. kary cielesne) jest bardzo nie w porządku. I mam nadzieję, że nigdy nie zdarzy mi się podnieść ręki na moje dzieci. Piszę, że mam nadzieję, bo nigdy nie można być siebie do końca pewnym.
Ale jeżeli kiedyś uderzę dziecko niech mi ręka uschnie przy samej dupie!


P.S. Amelka, Julka, Zuzia, Maja oklepane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klauda u mnie wsrod Rodziny i Przyjacioł jest z 5 Julii ,jedna procz mojej Amelka jedna Maja,Wiktoria,Weronika. Teraz jak chodze np. na place zabaw to najwiecej slysze "Zuziu" "Marysiu" "Majo " :) Wiec ta decyzje musisz podjac sama.. wkoncu to Twoja Corunia bedzie i napewno bedzie sie Jej podobac czy nazwiesz Ja Maja czy Amelka czy Julia itp.. ( wymieniac moge fuul ;) ) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

no to logiczne, że na to jakimi jesteśmy ludźmi ma wpływ nasz temperament, charakter, różne doświadczenia w życiu, to co się z domu wyniosło, w jakim towarzystwie się przebywało (...) ale mówimy tu teraz chyba tak bardziej ogólnikowo. nie da się przecież jednoznacznie stwierdzić czy klapsy będą miały wpływ na to jakimi ludźmi będą nasze dzieci. po jednych spłynie jak po kaczce, inne zawsze będą miały żal do swoich rodziców. jedne będą robić tak samo drugiemu człowiekowi jak rodzice inne nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

istnieje jeszcze cos takiego jak charakter czlowieka i mozesz oddac czlowiekowi wszystko starac sie wychowawac go najlepiej jak potrafisz a czasami nawet to za mało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Asiek1 a nie znasz takich sytuacji ze rodzice wychowuje dobrze dziecko bez zadnych klapsow krzykow z jasnymi granicami wszystko jest super a z dziecka wyrosnie zbir. Nie wszystkich da sie wychowywac tak samo i nie zawsze zalezy to od rodzicow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

marynia zwróciłam na to samo uwagę, czy tutaj się uznaje, że nie dawanie klapsów = wychowanie bezstresowe czy coś źle zrozumiałam?
ja uważam, że te dwie rzeczy nijak mają się do siebie. można nie używając klapsów wychować normalnego człowieka, a nie takie barachło co teraz po ulicach pogina. i to nie jest dlatego, że oni w dupę nie dostawali ale że nie mieli ustalonych granic, rodzice nie byli konsekwentni itp itd długo by pisać....

mój mąż to przede wszystkim nie toeleruje bicia zwierzaków (psów). kiedyś na parkingu gościu zlał swojego psa więc mój podszedł, przydzwonił mu i powiedział, że jeszcze raz jak zobaczy że biej psa to go zleje na kwaśne jabłko :-) i to, że pies jak się głupio zachowuje to nie jest jego (psa) wina, to on go źle wychował, więc niech się teraz na nim nie wyżywa!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Ania a powiedz mi jakich imion dziewczynek jest najwiecej w twoim otoczeniu? pewnie Julii i Maii ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klauda ja jestem calkiem spokojna :) poprostu smiac mi sie chce z niektorych wypowiedzi :)
Ale coz .. masz racje kazde Dziecko jest inne i metody tez :)

Zmieniajac temat ja bym polecala Amelke bo sama mam Corunie o takim pieknym imieniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Anka0310 nie daj się sprowokować nikt Cie nie ocenia, zresztą dzieci są różne, metody wychowania róznież, nie ma co sie denerwowac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

a tak zmieniając temat, zastanawiam się nad imieniem dla córci piszcie pomysły bo mnie się strasznie podobają wszystkie imiona i się jakoś zdecydować nie mogę :)) Teraz pieknie się dziewczynki nazywaja Julia Amelia to takie romantyczne imiona Maja zuzia też bardzo fajne, ale chyba teraz strasznie na topie są te imiona... co myslicie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Lepiej Twoje złośliwe wypowiedzi pozostaw dla siebie,bo nimi niczego inteligentnego nie udowadniasz a wrecz przeciwnie.. nie potrafisz rozroznic dwa zupelnie co innego oznaczajace slowa. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Agatha uwierz ze udezyla.. wiem ze jest Mała i nie zabolalo mnie to tak jakby ktos dorosly mi przywalil,ale to byla Amelki reakcja po tym jak po kilkakrotnej uwadze zaprowadzilam Ja do Jej pokoju i czekalam cierpliwie jak przejdzie Jej histeriaaa... Dlatego u mnie delikatny klaps zareagowal na Niunke pozytywnie i jak narazie nie powtorzyla sie ta historia ani razu .. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

A ja znam przypadek gdzie dziecko nigdy nie dostało klapsa ,nie widziało w domu przemocy ani nic takiego i nie raz podniosło rękę na rodzica.......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klauda widzą, widzą. Wybacz ale w ostatniej swojej wypowiedzi kompletnie przeinaczyłaś lub nie zrozumiałaś moich wypowiedzi. Ja się kłócić nie chciałam, ale nie lubię też jak ktoś się rzuca z pazurami. Zadałaś pytanie na forum, czy się komuś zdarzyło, to odpowiadają ci różne osoby o różnym stosunku do problemu. Może już się nie bulwersujmy i nie kłóćmy? Każdy robi jak uważa, a i tak wydaje mi się że nie idzie przelać w formie pisemnej naszych filozofii wychowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Anka0310, córka Cię UDERZYŁA? A może to był tylko klaps, a Ty zaraz twierdzisz, że bicie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

I ten szczyl nigdy nie był bity? Oj Ponury, Ponury...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Dokładnie. A potem widzimy takie wychowanie na ulicy. Mnie nikt nie bił, klaps od święta. Ale jakoś wiem, że policjant na służbie to świętość. A obecnie mielaty mają z tym problemy. Jak je wychowują rodzice? Szczyl potrafi zamachnąć się na patrol, dyskutować?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

bo matki ktore wyzywaja dziecko i krzycza nie sa zlymi matkami, złymi matkami sa te ktore dadza klapsa i od razu rowna to sie z bicie. Niestety tutaj ludzie nie widza róznicy miedzy biciem a klapsem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

dlaczego nie dawanie dziecku klapsów uważacie za równe z wychowaniem bezstresowym?

Mozna stawiac granice, egzekwowac od dziecka wiele rzeczy, nie zgadzać się na złe zachowanie i nie uzywać do tego podniesionej ręki...

Biciem/klapsem utwierdzamy dziecko w przekonaniu, ze bicie jest ok...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (115 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Jaki wozek wybrac? (77 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Ginekolog - Głodek Piotr - proszę o opinie (60 odpowiedzi)

W medicoverze pracuje lekarz jak w temacie. Czy którać z Was korzystała z Jego usług? Co o Nim...