czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem, a dziś nawet rzucił swoimi zabawkami. Dostał klapsa i cofnełam go do pokoju gdzie strasznie glośno płakał. Co robicie w takich sytuacjach, bo nie chce być złą matką, ale brakuje mi sił i jest mi po prostu smutno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

O, już jest słynny mechanizm "a przeciwniczki bicia, oj, te to pewnie bija i są jeszcze gorszymi matkami" :D

A przeciwniczki picia palą i biorą narkotyki, tylko się nie przyznają!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

tak tylko pytając się o zdanie / rade, otrzymuje się szereg bezsensownych informacji i oszczerstw od swietych krów które w domu zachowuja sie inaczej a na forum robia z siebie swiete:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Ale to Ty jesteś zwolenniczka klepania, ja przeciwniczką.

Nie, dziecko nie jest niczyją własnością, nie wolno mysleć, że możemy sobie z nim robić, co nam się tylko podoba.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

ja niestety parę razy dałam i to moja wielka porażka-tak to traktuję, klaps był wynikiem mojej niemocy a nie metodą wychowawczą.

Kiedyś superniania spytała zwolenniczkę klapsów "A męża pani uderzy jak panią zdenerwuje i nie będzie słuchał?" To do mnie przemawia.

Co do zabierania dziecka wszędzie to zależy od dziecka, trzeba je uczyć jak się zachowywać wszędzie, ale ja mojego syna zabrałam do restauracji w wieku lat 6 lub 7, bo wiem że wcześniej nikt by nie czerpał z tego przyjemności a o to chodzi. Dlatego do szału doprowadzają mnie np. rodzice którzy zabierają mega ruchliwego 4 latka na całodniową wycieczkę do Pragi, gdzie się tylko zwiedza.
Do dziś widzę niemoc na ich twarzach i współczucie ze strony ponad 40 osób, które uczestniczyły w wycieczce. A dziecka było nam wszystkim szkoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

dyta52
zgadzam się w 100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Agatha osoba która daje dziecku klapsa to sama za to odpowiada i ma wlasne sumienie, sama mozesz klepnac sie w głowe jeżeli to lubisz , a widocznie tak skoro takie pomysły Ci do głowy przychodzą :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Osoba, która da dziecku klapsa, albo chociaż wpadnie na taki pomysł, powinna klepnąć się w głowę, a osoba, która pije piwo, powinna wiedzieć, że pije alkohol.

Gdyby tak ludzie się zachowywali świat byłby cudowny.

Ale chyba to są niuanse, których nie jesteś w stanie załapać ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

agatho czyli osoba ktora dala swojemu dziecko klapsa powinna nie wiem strzelic sobie w glowe a osoba ktora wypila jedno piwo powinna od razu leciec do aa na odwyk. oby wszyscy na swiecie tak sie zachowywali to swiat bylby cudowny:) normalnie zaraz za to wypije hahahah
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Widzę,że szykuje się kolejna draka na forum. Temat niezwykle drażliwy i zdania podzielone. Wg. mnie jest wiele mam którym zdarza sie w ostateczności dać klapsa swoim dzieciom a i tak się do tego nie przyznają lub napiszą,że nie klapsują. Na tym forum lepiej nie pisać takich rzeczy bo mozna zostac rozszarpanym żywcem....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Piwo to nie alkohol, klaps to nie bicie... Ot, paradoksik taki :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

toshiba zgadzam się z Tobą w 100% :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

2xmama teraz to mnie rozbawiłaś widze ze masz swojego specjaliste to sama sie do niego wybierz a nie tu ludzia normalnie rozmawiajacym polecasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

2xmama kto tu mówi o biciu dzieci? mi się wydaje że nikt.. ja proponuję iść na kurs czytania ze zrozumieniem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Fiolka a Ty uważasz że jak dajesz dziecku klapsa w miejscu publicznym to znaczy ze go nie osmieszasz ani nie upokarzasz? jezeli dziecko sie zle zachowuje to po prostu trzeba schowac swoja dume do kieszeni i wyjsc z dzieckiem sie przejsc może sie uspokoi i dac tez innym zjesc - oprocz Ciebie i Twojego rocznego dziecka jeszcze inni ludzie tez istnieja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Kasiu a czy widzisz roznice miedzy daniem klapsa a biciem? bo ja widze, to tak samo jakbys nazwała osobe ktora wypije jednego drinka alkoholikiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klauda nie chce mi się czytać już całego wątku, ale trochę mnie wkurzyłaś. Po pierwsze Kuba ma rok i cztery miesiące, po drugie bunt dwulatka nie zaczyna się w chwili 2gich urodzin tylko w drugim roku zycia, a to spora różnica i u każdego dziecka inaczej, u Kuby akurat zaczęło się wcześniej, co nie znaczy że sporo jeszcze mnie nie czeka. Po trzecie wybacz, ale jak ty mówisz, że dając klapsa dziecku przy ludziach ośmiesza się dziecko to już nie warto z tobą gadać = ośmieszasz siebie!

Rudziaczku - nie ty jedna nie dostałąś klapsa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Ja wychodzę z założenia "Mnie nikt nie bije i ja nikomu krzywdy robić nie będę"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

KOCHAM NIE BIJE !
chodź nie raz pewnie według niektórych by się nalezało

ale przyznaje się ugryzłam własnie dziecko :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

No mnie starsza córka nie raz do k......y doprowadzała i wtedy musiałam na nią krzyknąć. Dla mnie ta moja słowna agresja była zawsze pewną porażką i wciąż nad tym pracuję. Bo skoro ja nie panuję nad emocjami, krzyczę w nerwach, to nie mogę dziecku się dziwić kiedy reaguje podobnie. O klapsach nie wypowiadam się, bo to w ogóle nie do pojęcia dla mnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

niektóre z Was sa żałosne,bić dzieci,,,, no chyba,że Wasi małżonkowie też Was obkładają,jak coś nie podpasuje,,,, hehe , bezbronne tylko te maluszki,nawet nie wiedzą ,co się dzieje,jednego dnia mama jest kochana a nastepnego daje klapsy.... polecam wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej po fachową poradę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (56 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

Materac lateksowy? (50 odpowiedzi)

Hello Pomóżcie - potrzebna rada jaki materac lateksowy wybrać, polecicie coś?

dobry stomatolog - kogo polecacie? (130 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...