czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko
Dziewczyny, poradzcie, ja zwariuję. Strasznie duzo czasu schodzi mi na mycie drzwi kabiny prysznicowej (jest wyjatkowo duza). Slady po mydle, twardej wodzie... czym to szybko i efektywnie zmyc? Jakie srodki Wy stosujecie? Dzieki z gory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Mylam płynem do szyb ale upierdliwa robota bo ciężko schodzilo ,teraz kupilam jakis czas temu cilit bang , ta piankę w areozolu no i przyznam jest naprawde dobra ,psikam i zostawiam na pare min i zmywam prysznicem ,na pierwszy raz napsikalam i po czasie sierka starlam a teraz tylko psikam i zmywam woda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

po każdym prysznicu wycieram do sucha, kabina jak nowa! Ponieważ była droga, dbamy o nią od samego początku, zakupiłam specjalne preparaty do mycia i konserwacji i czyszczę nimi 2 razy w roku.
Może warto raz doczyścić, zakonserwować i wycierać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

polecam płyn do mycia kabin prysznicowych z firmy Frosch :) dla mnie rewelacja :)

wcześniej myłam szmatką z jakimś mleczkiem a potem płynem do szyb i to była mordęga :) a teraz idzie to o wiele łatwiej :))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

1/3 ocet +1/3 denaturat +1/3 woda = spryskiwacz, tak się myje łazienki u znajomych Belgów i rzeczywiście mają czysto
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

dla tego nie chciałam szklanej kabiny:) wolałam kotarę. Przekonuje sie ze to był dobry pomysł. Ja niestety nie pomogę:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Mamy płyn, który zapobiega osadom. Używamy Astonish Shower:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=astonisH+shower

Kto się kąpie ostatni w danym dniu, spryskuje szyby kabiny (bez żadnego wycierania i spłukiwania) i finito. Trwa to kilkanaście sekund. Jak stosujesz codziennie to szyby wystarczy przetrzeć raz na jakiś czas, bo osadów właściwie nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

U mnie cała kabina ze szkła ,tylko i wyłącznie zdaje egzamin bang na kamień i rdze,żadne froshe ani naturalne płyny ,cify i inne nie dają rady.U mnie największym problemem właśnie jest kamień,który wżera się w szyby,też chętnie dowiem się o preparaty które likwidują kamień,po każdym prysznicu nie dałaoby rady wycierać szyb,za duża pow.,wycieranie trwałoby dłużej niż krótki prysznic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

http://allegro.pl/amway-loc-plyn-do-kabin-prysznicowych-500ml-i3665193180.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

ja nie pomoge na domycie bo puki co mam 2 miesieczna scianke z drzwiami , szklana, gladka, i nie mam zadnych zaciekow a uzywam tylko sciagaczki do wody, i rogi wycieram bawelniana szmatka, to samo na kafelkach w kabinie, zero kamienia, brudu itp,
i wcale nie trwa to dlugo,
raz na tydzien przemywam szmatka z mleczkiem , ale nie szyby bo maja jakas powloke i nie chce jej zmyc za szybko.

wczesniej na kamien pomagal cilit bang itego typu plyny, a fugi doczyszczalam domestosem zero, ktory splywal po fudze potem szczotka na calosc rozprowadzalam i splukiwalam, w sumie bez wysilku, szyb nie mialam,

tez uwazalam ze chce zaslonke, ale teraz nie zaluje ze jej nie mam bo puki co utrzymanie w czystosci nie sprawia problemu.
sciagaczka gumowa to jest super wynalazek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

niemiecki odkmieniacz ,,antikal''w sprayu REWLACJA.psikam wycieram gąbką ostrzejszaa stroną ,spłukuję i nie ma śladu po kamieniu,mydle itd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Masz racje antikal jest rewelacyjny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Właśnie antikal mi zniszczył kabinę,zostawiłam go za długo na szybie i twrez biale smugi zostały i co teraz? Jak je zmyc??? Pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Najlepszym i najtańszym sposobem jest Tytan do łazienek. Przyjemnie pachnie, rewelacyjnie radzi sobie z osadem i jest tani.

Bardzo, bardzo polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Ja używam płynu marki Frosch (z charakterystycznym logo żaby). Uważam, że ta linia produktów jest rewelacyjna. Płyn świetnie sobie radzi z kamieniem i mydłem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

ja uwazam ze najlepszy jest do mycia ocet, bo schodzi wszystko bez wielkiego szorowania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

co kilka dni przecieram ręcznikiem papierowym i to w zupełności wystarcza, ale my mamy powłokę easy clean, właśnie po 6 miesiącach ją odnowiliśmy; nie wiem czy na każdej szybie można ją położyć ale polecam zorientować się w temacie, tutaj o produktach jakie my używamy:
http://www.radaway.pl/strona_serii.php?id=103
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

W jakim sklepie można kupić płyn Frosch lub Astonish?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

a ja nie mam z tym problemu - po kazdym uzyciu przecieram wode sciereczka z mikrofibry i kamien sie nie zbiera ;) a raz na jakis czas woda z octem i sokiem z cytryny ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

po każdym prysznicu - sciagaczka do szyb, co kilka dni ajax+ dolane troche octu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Slonko69, Astonisha można czasem dorwać w chemii niemieckiej, ale to rzadkość. W zwykłym stacjonarnym nie znajdziesz, bo to produkt na rynek brytyjski. Właściwie zostaje allegro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

kupuje w lidlu w 5 do kamienia przelewam do butelki z "psikaczekm" psikam szybę przecieram gąbką taką jak do naczyń i spłukuję woda wszystko schodzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

właśnie tego używam, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

dokładnie, albo W5 z lidla albo Fist z biedronki - też rewelacyjny, obydwa niedrogie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

http://fanlidla.pl/gazetka/2013.03.14.sprzatanie/9390,Pianka,do,czyszczenia,lazienki
właśnie zajęliśmy mieszkanie, w którym nie dała mi spać kabina, była przeokropna... psiknęłam, wyszłam złapać oddech bo straaaaasznie to śmierdzi, wróciłam, spłukałam prysznicem i lśni! dotąd jestem w szoku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Ja tez uzywam w5 z lidla, ten we wsciekle rozowej butelce :) Jak dla mnie rewelacja, zarowno do mycia szyby prysznicowej, jak i umywalek :)
http://2.bp.blogspot.com/-gY1NaI_JYMk/T7GA56ovZQI/AAAAAAAABIo/4yZscQuv0PA/s1600/power+cleaner.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Kabine mam 2 lata, nie uzywam kompletnie zadnego srodka do czyszczenia kabiny a jest wzorowo czysta bez jakichkolwiek smug czy resztek mydla itd. Po prostu po kazdym uzyciu kabiny (szklana) biore w reke szmatke typu ircha i kabina po chwili jest sucha i lsniaca. Przetarcie resztek wody na kabinie zajmuje mi 1-2 minuty. Zamiast tracic np 30 min tygodniowo raz na tydzien i uzywac plynow za ktore sie placi mam swoja ekologiczna i skutczna metode. I co wazne kazdego dnia cieszy oko jak nowa!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

mi spryskanie raz na tydzień zajmuje 3 minuty :) nie chciałoby mi się latać ze ścierą :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

To ty chyba sama mieszkasz i ci się nudzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Ale trzeba uważać, bo ja się załatwiłam octem i mialam potem duszności. Na szczescie przejściowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Antikal o wiele lepszy. Frosch może ekologiczny i ładniej pachnie, ale Antikal lepszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Gdzie kupujecie Antikal? Tylko w sklepach z chemią niemiecką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

froschem do kabin.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie sprawdza sie ściągnie wody (taka gumową "ściągaczką) po każdym prysznicu , ale fakt , nie jest to duża powierzchnia , bo tylko 4 skrzydłowy parawan szklany przy wannie. Raz w tygodniu myje płynem do szyb z lidla. Parawan wyglada jak nowy . Myśle, ze niestety ale przy kabinie , rownież najskuteczniejsze bedzie (upierdliwe) ściąganie / wycieranie wody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 skrzydłowy , nie wiem czemu napisałam 4 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, na początek radziła bym ci kupić odkamieniacz w sprayu np. antikalk lub antikal a potem taki preaprat z silikonem by zabezpieczyc okna przed ponownym osadzaniem się kamienia z wody plam po mydle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja moja kabine myje slina, a wycieram do sucha rekawem. Tak jest lepiej - ekologicznie !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drzwi kabiny myję ciepłą wodą z octem ale wiem, że trzeba z tym uważać - czasami można przez to stracić gwarancję - lepiej zajrzeć do niej na samym początku i przeczytać dział o konserwacji produktu. jak kupowałam drugą kabinę to poprosiłam o nałożenie powłoki, dzięki której nie ma tak dużego osadu i sprząta się łatwiej. (mam kabinę Sea-Horse, ale pewnie w innych też takie coś jest)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do mycia kabin prysznicowych polecam płyn Sanical, można go kupić w hurtowni chemicznej przy ul. Załogowej w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja u siebie stosuję każdorazowo ściąganie wody ściągaczką. Z racji profesji nie jest to byle jaka tylko (trochę) lepsza ściagaczka. Ściągam wodę też specjalną techniką, tzw. wachlarz (https://www.youtube.com/results?search_query=windowcleaning+technique) bądź technika "S"
Tylko woda. Czasami dla lepszego poślizgu (raz w tygodniu?) najpierw ochlapię szybę pianą z gąbki (żaden Frosch czy inne wynalazki, poprostu płyn do kąpieli) i szyba jest zawsze jak nowa, żadnego kamienia, zacieków czy czegoś podobnego. Oczywiście i w ten sposób myję okna w całym domu (i u klientów). Zdradzę Wam sekret. Jedyna chemia jaką używam profesjonalnie do mycia okien to... Fairy (choć u nas zazywa się on Dreft, ale może być każdy płyn do mycia naczyń, nawet Ludwik- liczy się TYLKO technika ściągania wody).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stosuję ten sam sposób, tzn. ściągam wodę ze ścian kabiny prysznicowej ściągaczką po każdej kąpieli. Kabina stale jest czyściutka, bez żadnych zacieków. W kabinie prysznicowej, która ma drzwi łukowane, wodę ściągam r******i poziomymi, zaczynając oczywiście od góry.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I przyznasz ze to wystarczy? Żadnej drogiej chemii i wunderśrodków czy szmatek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście przyznaję, że żadna specjalistyczna chemia do utrzymania kabiny prysznicowej w czystości nie jest mi potrzebna. Zazwyczaj wystarcza mi woda pozostała na ściankach po kąpieli. Czasami dodatkowo spłukam czystą wodą, którą następnie ściągnę ściągaczką. Dodatkowo pamiętać muszę, żeby od czasu do czasu przetrzeć również zewnętrzne ściany kabiny, a w szczególności ściankę usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki.
Kabinę prysznicową mam praktycznie stale czystą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej?

Kwasek cytrynowy rozpuścić w gorącej wodzie dać do spryskiwacza i spsikac kabinę odczekać 5 min gąbeczka lekko wyszorować i będzie pięknie pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lata temu miała taki preparat co się ultramyt chyba nazywał. To był zajzajer, który mył dosłownie wszystko. Teraz mam w łazience ściągaczkę do wody - taką jak do szyb w samochodzie i po każdym prysznicu zbieramy kropelki, żeby się kamień nie osadzał. Co jakiś czas potem octem i wystarcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Okna Pava Oknoplast prośba o opinie (16 odpowiedzi)

Witam, Myślę o zamówieniu tych okien ale nie wiem jeszcze na 100%. To nowość nie znam nikogo...

Ogrzewanie gazowe (20 odpowiedzi)

Ma ktoś z Was ogrzewanie na gaz, ale nie ziemny, tylko płynny? Myślimy własnie, żeby wkopać w...