dom czy mieszkanie???

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie odstraszaja:( my młodzi ludzie przeciez dopiero zaczynamy a juz stawiaja nam takie poprzeczki.
A jak jest u was kupujecie cos czy stawiacie dom :)
A kasiorke z kad bierzecie ??? Kredyt czy dobra wola rodzicow
Jestem ciekawa ile kosztuje budowa małego domku!! TYlko zeby byc razem:):) a w nim ja dziecko maż i duzy piesek to moje marzenia:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdańsk. I wszystko jasne. A tuż za Gdańskiem w tej cenie masz dom na wypasie. Ale co kto lubi. Jeden centrum miasta, inny spokojna okolica na uboczu. Ale fakt, ceny powariowały. Widzę to po domach w mojej okolicy. Te nowobudowane to już ceny mają jak z księżyca, gołe i wesołe na działce 200 czy 300m2 a cena jak za cały pensjonat z wielkim ogrodem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom wielkości 220m stan deweloperski, czyli gołe ściany i dziura w podłodze w wc kosztuje okolo 700 tys z vat w Gdańsku. Bez żadnych szałów, taki zwykły dwupiętrowy dom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja mam ciągle dylemat czy dom czy mieszkanie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgadzam sie :)
jednak mieszkania w jakiejś fajnej lokalizacji to ceny z kosmosu, nie raz dwa domy mógłby za to wybudować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To w sumie ciekawe, że większość ludzi chce mieć w swoim nowym domu zwierzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jakie ceny projektu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam bardzo zaskoczona (w dobrym sensie!) projektem który otrzymałam od projektantów https://senkoart.pl/
Być może ktoś poszukuje projektantów, więc pozostawiam kontakty. Szybka realizacja i przyjemny kontakt :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Byliśmy zdecydowani na mieszkanie i od miesiąca już mieszkamy, chociaż nie wszystko jest jeszcze zrobione. Prawda jest taka, że dopiero kończymy sypialnię i łazienkę, a skoro o niej mowa to dziś kupię może wreszcie jakiś wieszak, bo znalazłam świetną okazję https://www.superwnetrze.pl/wieszaki-lazienkowe,k510.html jak widać jest naprawdę w czym wybierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Oczywiście,że różnie bywa. I jak wszedzie zdarzają się czarne owce, które idą na ilość a nie na jakość. Jednak bardzo wielu deweloperów w Polsce ( szczególnie tych działających od wielu lat) dba o swój wizerunek i stara się zapewnić ludziom inwestycje, ktore są wysokiej jakości. Szczegónlie w dobie internetu, gdzie mozna sobie łatwo poczytać opinie o poszczególnych firmach.
Aktualnie kilka ciekawych inwestycji deweloperskich powstaje powstaje w Rumii:
https://www.inpro.com.pl/oferta/mieszkania-i-apartamenty
Realizuje je Inpro ( na stronie są informacje). Kupno mieszkania w Rumii bedzie na pewno tańsze niż w Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

no, to zależy, na co możemy sobie pozwolić no i oczywiście utrzymanie domu jest bardziej kosztowne i bardziej wymagające, także to zawsze indywidualna kwestia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja zadam parę pytań :) myśli o domu, ale ciekawią nas koszty. Nie chodzi mi o działkę, ale orientujecie się, ile kosztuje dom? przykładowy projekt: https://www.extradom.pl/projekt-domu-calvados-WRN1189, na ile ten ich "stan surowy" pokrywa się z rzeczywistością? I ile jeszcze trzeba by włożyć do deweloperki? Na sam dom (bez ziemi) moglibyśmy dać max. 250-300 tys. z meblami itd. i zastanawiam się, czy w ogóle brać się za to, czy szukać jednak mieszkania. Z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też jestem bardzo zadowolony, oraz obecnie mieszkam w bloku :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam obecnie w domu oraz jestem bardzo zadowolona :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkaie w domku z podwórkiem ma chyba więcej zalet niż w bloku ale w bloku też nie jest źle biorąc pod uwagę wygodę tzn w domku zawsze jest więcej do zrobienia, trzeba poświecić więcej czasu. Coś za coś. Ja tam na razie zostaje przy mieszkaniu w bloku
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

W zaszłym roku płaciłam 570 zł, w tym roku kontynuacja w czerwcu 579 zł, więc podwyżka malutka, warunki bez zmian.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile płacicie za ubezpieczenie mieszkania? Wiem, że znaczenie mają kwoty, ale u mnie są standardowe w okolicach 300k zł i ubezpieczenie przyszło mi 600 zł. Trochę dużo. U was też tak wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wiemy. 4 dni temu to samo pisałaś wyżej. Rany ale nudna ta reklama...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak, jak ma sie te możliwości to lepiej wybrać dom niż nawet spore metrażem mieszkanie. Podobnie my zrobiliśmy, trochę czasu i dom jest już na ukończeniu. Teraz co prawda nadal czekaja nas wydatki ale te sa jakby przyjemniejsze, bo wybieramy aktualnie wyposażenie, a konkretnie meble tapicerowane w slf24.pl i będę miała te swoją wymarzoną sofę chesterfield.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wydaje się, że jeśli są możliwości finansowe, albo ewentualnie troche poczekać i dołożyć to dom. Choć wiadomo, wiąże się to z duża ilością obowiązków, których *ktoś* za nas nie zrobi jak to ma miejsce czasem w bloku ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem, czemu na tym forum nie można banować i usuwać ewidentny spak reklamowy. Przez to nie da sięczytać bo co drugi post to tandetna reklama.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Fotowoltaika (58 odpowiedzi)

Jestem zainteresowany montazem paneli fotowoltaicznych w Gdyni na domu jednorodzinnym ale nie mam...

KADAX ARTUR Ł - meble na wymiar. Ktoś kojarzy? (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Czy ktoś korzystał z firmy KADAX ARTUR Ł? Zostaliśmy prawdopodobnie oszukani....

meble kuchenne (5 odpowiedzi)

szukam stolarza