dom czy mieszkanie???

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie odstraszaja:( my młodzi ludzie przeciez dopiero zaczynamy a juz stawiaja nam takie poprzeczki.
A jak jest u was kupujecie cos czy stawiacie dom :)
A kasiorke z kad bierzecie ??? Kredyt czy dobra wola rodzicow
Jestem ciekawa ile kosztuje budowa małego domku!! TYlko zeby byc razem:):) a w nim ja dziecko maż i duzy piesek to moje marzenia:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: dom czy mieszkanie???

dostaje sie normalne pozwolenie na budowe tak jak ja dostalam. Wykancz sie normalnie. Mozna zostawic drewno lub polozyc plyty gipsowe i pomalowac na kolory.. ja wlasnie tak robie. Zeby wewnatrz nie bylo przesytu drewna. Jutro jade na budowe takze wkleje juz zdjecia - wszystkich scian parteru bo doszly mnie sluchy ze juz ekipa poczynila duzy postep od niedzieli ;-)

duzy plus tych domkow - to szybkosc budowy. Ja w tydzien no poltora mam sciany parteru. Oczywiscie trzeba jeszcze fundament poostwic a to troszke trwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Agnieszka,jak kupiony w zeszłym roku to płacisz na starych zasadach czyli 2%, a jak kupiony w tym roku to na nowych zasadach, czyli 10%. Są zwolnienia od zapłaty tego podatku, np. jeżeli zdeklarujesz, że w ciągu 2 lat kupisz następne mieszkanie.

http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/kto;zaplaci;10;procent;od;sprzedazy;mieszkania,120,0,178552.html

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

hehe :)
ja ta tylko orintacyjnie, bo pojecia nie mam jak to z tymi domami jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

kurcze nie wiem :( ja ci w tym nie pomoge moze inna osoba z forum

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Brzoskwisia napisał(a):

> właściwie to mamy mieszkanie i 2 domy, ale kawalerka jest za
> mała a domy o wiele za duże. Zastanawiamy się nad wybudowaniem
> domu "z bala" - takie domki są śliczne małe i przytulne.
> Uwielbiam przebywać w takich domach :)
>
>

mam pytanie do ciebie, może chcecie wynająć tą kawalerkę?? masz email?? chętnie napiszę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

a jeszcze jedno :)
taki drewniany dom mozna postawic na takiej zwyklej budowlanej dzialce czy musza byc spelnione jakies dodatkowe warunki??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

o dzieki :) poczytam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

tu sa jakieś ceny

http://www.domy-z-drewna.bls.pl/cennik.html

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Dziewczyny a duzo trzeba dolozyc zeby wykonczyc taki drewniany domek? Bo stan surowy zamkniety to tak przecietnie, a jak jest z wykonczeniem? Moze znacie chociaz kwote tak mniej wiecej :) ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

sliczne ah.....

image


image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

wiesz co moja kumpele dwie zrobiły tak
znalazły jakiegos rolnika ktory ma duzo ziemi i dotego lubi wypic zalezało mu tylko na paru groszach i za smiesna kaske kupiły ale to było z rok temu
kurcze ciekawe czy jeszcze tacy ludzie istnija pewnie tak ha ha:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Brzoskwisia masz bujna wyobraźnie :) tylko pozazdroscic
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Ja też bym chciała taki domek. Ale najpierw trzeba mieć go gdzie postawić.
Gdybyśmy poszukali działki w zeszłym roku, nawet wzieli kredyt to i tak by się opłaciło, ale teraz, ceny poszły 3-krotnie i końca nie widać. I ja czarno już to teraz widzę. Gdzie jeszcze można tanio działkę wydębić! Ale też nie chiciałabym na jakiejś wypidowie mieszkać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

naprawde ja bym drugi raz podjela taka decyzje... nigdy bym swojego nie wymienila na betonowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

super:):) stawiam drewniany domek:):) teraz mam bzika he he

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Znajomy mojego ojca, kupił gdzieś chyba nawet dość stary dom z bali, ale tanio i w bardzo dobrym stanie, rozmontowali go i przewieźli i postawili na nowo. Są zadowoleni, bo bardzo dobrze zakonserwowany, nie ma żadnej pleśni i robactwa. Nie dość że tanio ich to wyniosło niz stawiac nowy, to jeszcze ponoć ma być oszczędny zimą kiedy będą go ogrzewać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

do wszystkich wielbicielek domkow z drewna - impregnuje sie specjalnym impregnatem, jezeli bierze sie firme od budowy oni sami zapewniaja moczenie drewna w solach boru a pozniej po zmontowaniuimpregnacje i na to dopiero idzie farba nadająca ostateczny kolor
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

MOJ TATA MA SWOJA FIRME BUDOWLANA I ZDECYDOWANIE UWARZAM ZE LEPIEJ INWESTOWAC W DOMEK NIEMA NIC PIEKNIEJSZEGO NIZ MIESZKAC W DOMKU A CENY MIESZKAN SA TAK WYSOKIE ZE SZKODA GADAC ...CHOCIAC MATERIALY BUDOWLANE TERAZ TEZ IDE W GORE I TO BARDZO:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

wiecie ile moze kosztować konserwacja domku z drewna ciekawa jestem co ile trzeba cos takiego robic

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom czy mieszkanie???

Rina mam pytanie: czy sprzedajac mieszkanie i spłacając za te pieniadze kredyt mieszkaniowy (zaciagniety na inne mieszkanie) płaci sie podatek do US???

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...