dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

Tak się zastanawiam - jaka opcja lepsza? Dodam, że nie mamy działki więc najpierw trzebaby było kupić działkę. Czy domy od deweloperów to zawsze buble? Możecie polecić jakiegoś dobrego dewelopera, który buduje w okolicach Gdańska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

Jeśli koniecznie chcesz kupić dom od dewelopera, to przed podpisaniem umowy weź ze sobą znajomego budowlańca, który się przejedzie na interesującą Cię inwestycję. Inwestycję najlepiej w trakcie budowy SSO i podpowie Ci jak z jakością wykonywanych prac, jak wygląda kwestia materiałów, z których budowany jest dom. Na odbiorze kluczy jest już niestety za późno, umowa podpisana, a wszystkie newralgiczne miejsca zakryte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto kupić http://pixelghetto.com.pl/2023/04/12/kupno-domu-na-osiedlu/ najlepsze rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

Lepiej kupić od osoby prywatnej niż dewelopera, lepsza jakość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

O nie, ja bym nie kupowała domu od osoby prywatnej, takiej o której kompetencjach nic nie wiem. Często się budują ludzie sami, dla siebie, z teściem, kolegami, z ekipą lub bez, coś tam wyjdzie, coś nie wyjdzie, coś pominą, coś zlekceważą, bo po co, coś dorzucą ekstra, poza projektem, raz taki materiał, raz inny, tu cegła, tu pustak, tu beton - raz się dobrze wymiesza, raz średnio, ale może być... O nie.
Chyba, ze ktoś prywatny ma ekipe budowlaną od poczatku do końca, która prowadzi dziennik budowy jak trzeba, gromadzi dokumentację i wszystko można obejrzeć.
Deweloper jest, mimo wszystko, dla mnie większą gwarancją jakości i nadzoru nad budową. oczywiscie nie każdy deweloper jest wart uwagi czy zaufania, ale tyle ich na rynku, że trzeba wybrać, ino rozsądnie.
Inna opcja - budować właśnie samemu, ale korzystając z fachowej ekipy budowlaną, która wykona dom "pod klucz" lub do stanu surowego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

Dom od osoby prywatnej często jest lepiej wykonany, bo właściciel osobiście pilnuje budowy i buduje powoli, nie jak deweloperzy. Poza tym buduje dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom od dewelopera jest na tyle bezpieczniejszym wyborem niż od osoby prywatnej, że dobry, uczciwy deweloper nie ukryje nic przed potencjalnym klientem a osoby prywatne często nie informuja o ewentualnych wadach domu mowiac ze sie na tym nie znają. Warto po prostu rozejrzeć się za deweloperem, który wybudował już kilka domów i ma dobre opinie. Na rynku Trójmiejskim jest wielu dobrych deweloperów- ja mogę polecić dewelopera TEXO, który na pewno nie myśli o oszukaniu swoich klientów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Deweloper piszesz jest większą gwarancją jakości - śmieszne - deweloper ma gdzieś czy będziesz zadowolony z zakupu czy nie , prosta sprawa W Dąbrowie Górniczej na ulicy Św. Walentego spytaj się ludzi jak deweloper wybudował domki. Najtańsze materiały , fuszera niemożliwa dla oszczędności zbyt małe blachy na dachu leje się woda , wszystko silikonem wypaćkane tak żeby przy zakupie nie lało potem cię olewa ---- Dnooooo - nie kupujcie tych drogich domów od deweloperów będziecie spłacac kredyt i zero zadowolenia z posiadanej nieruchomości wieczne problemy - samemu bym to lepiej wybudował -- nawet była reklamówka zamiast dachówki Dno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj mam wątliwości.. . Wiem, że post stary, ale kupe lat się rozglądaliśmy za domem i prawie popełniliśmy ten błąd i kupiliśmy od osoby prywatnej. Tak jak wyżej ktoś pisał dobrze jest wziąć budowlańca, najlepiej dobrego znajomego (my tak zrobiliśmy) i na szczęście on nam pokazał wszystko co poprzedni właściciel próbował ukryć. Wzieliśmy dom od dewelopera, bo na koniec stwierdziliśmy, że jednak wolimy coś nowego, a czekać za budową nam się nie chciało i teraz mieszkamy w Rozarium tuchomskim od Lokum, super miejscówa. I uwaga - problemów żadnych nie było - więc widać wcale nie jest złym pomysłem brać od dewe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

wielu znajomych kupiło mieszkania od deweloperów i żaden nie narzeka, jeśli były jakieś usterki to zostały szybko usunięte w ramach gwarancji i nie ma problemu a mieszkania nowe, ładne, można sobie dowolnie zaplanować urządzenie, nie musisz się martwić czy ktoś nie zapuścił mieszkania. Co do budowy, na pewno jest to większy koszt - zakup działki, sama budowa, wykończenie. A do tego też dłuższy czas, dom można zbudować w kilka m-cy ale nie jest to wskazane (bo powinny ściany odstać itd.). Dewelopera z Gdańska Ci nie polecę bo nie znam, ale wiem że w Gdyni dobrze buduje JWC.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować?

W Gdańsku też jest sporo ciekawych rzeczy - od mieszkań i domków na Morenie po, takie bardziej hajlajfowe, na Przymorzu. Zresztą w przyszłym tygodniu w Amber Expo targi, to najlepiej sobie iść i samemu wszystko obczaić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogolnie dorbrze poczytac i popatrzec opinie, a najlepiej od od razu zapukac do drzwi i spytac jak sie poprzednim mieszkalo - my tak robilismy i nikt nie mial z tym problemu, ale to tez byl 2016 rok. teraz cora sie miala budowac i wiecie, dom wyszedly taniej ale dzialki to koszmar, nie moga znalexc w dobrej cenie. kupila teraz od lokum, poszla po opiniach i jest zadowolona, dom ladny, okolica ladna no i nic sie nie musieli angazowac praktycznie, wiec w obu naszych przypadkach deweloperka poszla na plus.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne a ty jesteś tym Deweloperem - Dewelope w 96% jest nieuczciwy , robi najtaniej i wszystko do kitu , ściany mokre bo szkoda kasy na izolacje , reklamówka zamiast dachówki dno , zero reakcji na pisma reklamacyjne -- chcesz mieć spokój wybuduj sam albo za pomocą jakiejs dobrej polecanej firmy , choc tu tez mogą być problemy ale nie takie jak z deweloperami - to wszystko fuszerki byleby sprzedac pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy aktualnych cenach działek i materiałów budowlanych deweloper jest jedynym rozsądnym wyborem. Oczywiście, nie masz możliwości zmian w projekcie, bo zostaje jakby narzucony z góry, ale naprawdę wychodzi taniej. No i z góry masz też narzucone gdzie mieszkasz. Mówię z praktyki, ponieważ rok temu wprowadziliśmy się do nowego domu od dewelopera Lokum gdańsk. Główny powód dla którego wybraliśmy były właśnie ceny działek i baaaardzo odległe terminy wykonawców. Nam nie zależało na żadnej konkretnej lokalizacji, bo oboje pracujemy online, więc jedynie co to chcieliśmy półnc polski. I tak - rok minął i na razie zadne problemy się nie objawiły z domem, ani wykonaniem. Więc na ten moment mogę polecić deweloperke, ale patrzcie na opinie!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też się rozgladamy za deweloperem w okolicach Gdańska bo ceny za budowę domu są teraz masakryczne!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zastanawiałem się z żoną co powinniśmy z żoną. Decyzja padła na dewelopera z polecenia mojej siostry, która kupiła bliźniaka od Texo i sami zobaczyliśmy, że wszystko jest zrobione porządnie. Wybraliśmy dom na osiedlu Venti Park, a teraz czekamy już tylko na odbiór naszego gniazdka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zdecydowaliśmy się na budowę samemu, po kosztach. Jak jesteście na etapie surowym to polecam przyoszczędzić na pustakach - my wybraliśmy termotony za nieco ponad 7 zł i bardzo fajnie to wszystko wyszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli kupisz dom do remontu to na pewno zyskujesz coś co ma już swój określony klimat, może taki który akurat będzie Ci pasować, możliwe, że kupisz dom, do którego możesz się od razu wprowadzić i już mieszkać, wtedy wszystko się znacznie przyspieszy. praktyka pokazuje mi jednak, że lepiej i tak w starym domu zrobić od razu nowe instalacje. I tu może się okazać, że w sumie zamiast długiej budowy masz długi i równiez kosztowny generalny remont. Dodatkowo stary dom często serwuje dodatkowe niespodzianki np. podciekanie wody, pojawiający się grzyb na scianach itp. Mam za sobą zarówno budowę od zera, jak i generalny remont i nie wiem co bym dziś wybrała w obu rozwiązaniach były wady i zalety. Dlatego chyba przy wyborze mocno kierowała bym się samym miejscem i jego lokalizacją.
No i dobrze jest skorzystać z pomocy projektanta wnętrz przy opracowaniu projektu, remont będzie zdecydowanie łatwiejszy: https://marengo-architektura.com/oferta-projektanta Zobacz sobie na projekty tego architekta wnętrz z Małopolski.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po zakończeniu budowy domu lub zakupie gotowego mieszkania pora na najfajniejszą część, czyli aranżację. Jeśli lubisz rośliny to polecam ofertę firmy Zielone Ściany wykonującej instalacje z roślin zasłaniające całe ściany. Bardzo fajnie się to prezentuje, zwłaszcza w pokoju dziennym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do wylewki betonowej przy budowie domu polecam firmę onelevel. oferują najlepsze materiały i doskonale wykonaną pracę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Budowa domu w bliskich okolicach trójmiasta (14 odpowiedzi)

Witam Was, Powaznie rozważam lub wręcz prawie podjąłem decyzje o budowie domu w okolicach...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...