ekoskóra kanapy co sadzicie?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
http://www.bodzio.pl/Sofa-3-osobowa-rozkladana-Alka-ekoskora-bordo-(TAL3R-9S)-27162,1,pr,lang.html

proszę o opinie użytkowników takich kanap z ekoskóry, ile to wytrzyma, tz. ekoskóra nie sparcieje, nie wiem nie ulegnie zniszczeniu czy warto zainwestować. Myslę o jasnym beżu,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

hej,odradzam ,mam kanapę może 4 lata ale juz sie nie nadaje,popękała w dwóch miejscach i wygląda strasznie a tak nam w sklepie opowiadali jakie to fajne materiały,wymiana całego obicia wyjdzie nam teraz jak nowa kanapa bo ok 3 tys,mimo ze nasza kanapa jest naprawdę sporo wykorzystywana uważam ze 4 lata dla kanapy to za mało-w skrócie odradzam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

dzięki serdeczne opinia użytkownika jest ważna myślałam, że z tej ekoskóry szybciej utrzymam w czystości przy 3 latku który wszystko ciapie na kanapie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

może ktoś jeszcze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

koleżanka zakupiła i po niecałym roku użytkowania nie jest zadowolona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

my mamy z miekkiej skory ekologicznej prawie 5 lat i narazie nic sie nie dzieje,ale za komplet zaplacilismy prawie 4 tys.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

faktycznie, czystość utrzymać bardzo łatwo, to ważne zwłaszcza przy dziecku, ale nasza 4 letnia sofa jest totalnie poprzecierana, dosłownie się z niej sypie, a nie była jakoś tam intensywnie użytkowana. 3 lata było ok, a nagle cała zaczeła się obdzierać. Nadaje się już tylko do ponownego obicia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

u tesciow to sam popekala a teraz odlazi - a dbaja sa we dwoje i nie jest eksploatowane za mocno, a ma 3,5 roku- szmelc a tania tez nie byla doradzam prawdziwa skore
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

U mnie to samo. Po 4 latach zaczęła się sypać (dosłownie). Teraz kupiliśmy z tkaniny. Podobno nie chłonie cieczy i super się czyści. Cenowo podobnie jak skóra naturalna. Nie potwierdzę jeszcze zalet obicia, bo czekamy aż wyprodukują naszą kanapę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

Zdecydowanie odradzam. Ekoskóra, jest bardzo nietrwała, i jeśli zależy Ci na meblu który ma Wam służyć dłużej niż dwa lata, to rozważ inne materiały obiciowe.

W zależności od budżetu, który chcecie przeznaczyć na mebel. Polecam skórę - ale to będzie najdroższa opcja z możliwych. No i również może się zniszczyć jak ekoskóra, jeśli nie będzie należycie pielęgnowana. Trzeba również zwrócić uwagę, czy w naszym meblu użyto w 100% skóry licowanej - a nie żadnej dwoiny czy troiny.

Tańszą opcją są w tej chwili świetne materiały wykonywane w technologii Aqua Clean. Wysoko impregnowane, powłoki teflonowe, czyścimy tylko i wyłącznie wodą. Bez detergentów. Tych materiałów jest bardzo dużo, w różnych strukturach i szerokiej gamie kolorystycznej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

Nasza aktualna, skorzana rogowka ma 4 lata. Byla niedroga jak na spora kanape, rozkladana. Przeszla kilka przeprowadzeka i nadal wyglada ok. Ile razy na nia cos wylano to juz sie zliczyc nie da. Kolor bardzo jasny. Co skora to skora, a nasza na pewno z tych najdrozszych skor zrobiona. Raz w tygodniu jest czyszczona specjalnym plynem do skor i tyle.
Skajowki pekaja bardzo szybko, a potem juz sie osypuja i wyglada to strasznie. Moja siostra miala i moi rodzice. Dzis juz wszyscy maja prawdziwe skory. Porownania nie ma. A cenowo mozna tanio kupic skore na Allegro np. Moja siostra kupila, wyglada fajnie, byla tania, kolorow wybor duzy. Sprzedawca solidny, wszystko przebieglo bardzo dobrze.
Przy dzieciach skora jest nieoceniona. Przy doroslych pijacych czerwone wino i sporo kawy, takze ;) .
Na krzeslach mamy alcantre, tez fajny material i w miare wszystko schodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

Zgubilo mi sie NIE, nasza z tych NIE najdrozszych skor, tak delikatnie mowiac ;). Taka bardzo miekka skora, wiadomo twarda skora naturalna jest lepsza, na kanape przynajmniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

ja też już nigdy w życiu nie kupię kanapy z eko skóry. po 3-4 latach zaczęła się łuszczyć i dookoła kanapy pełno "płatków skóry". kupiłam tę kanapę na giełdzie w pruszczu za ok. 1300zł i sprzedawca przekonywał jaka będzie praktyczna itp. a okazało się, że to bubel:(
teraz szukam tapicera, który obije ją czymś praktycznym i w podobnym kolorze...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

3,5 tysiąca za eko skórę? :o Strasznie drogo :o Ja mam skórzaną ( skóra naturalna ) kanapę rozkładana z funkcją spania 3 osobową + 2 fotele zapłaciłam 2.999 za komplet :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

dzięki za opinię nie kupuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

Odradzam. Mam niecałe 4 lata wygląda tragicznie. Wszystko popękało i odpada. Zapłaciłam za nią prawie 4 tyś. Pani w sklepie bardzo doradzała. Chcę jeszcze trochę się pomęczyć bo mam roczne dziecko które wszędzie łapkami brudzi, ale drugi raz nie dam się namówić. Szwagierka też kupiła, miała niby lepszą ekoskórę i się popsuła po niecałym roku, wymienili jej na nową i po dwóch latach jest to samo co z moją. Badziew totalny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam http://www.zso2jawor.pl/bogata-oferta-kanap-mlodziezowych/ bardzo wygodna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamówiłam http://www.zso2jawor.pl/bogata-oferta-kanap-mlodziezowych/ kanapa bardzo wygodna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś może podzielić się informacjami na temat sof ze stelażem włoskim https://www.vieridivani.pl/meble/sofy-do-spania-codziennego-stelaz-wloski? Zastanawiam się, czy to jest znaczący czynnik przy wyborze mebla. Czekam na Wasze wskazówki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

popieram odpowiedz poprzednika,mam zestaw wypoczynkowy z eko-skory i rowniez po 4 latach zaczal rozdwajac i pekac niby niezniszczalny przez sprzedawce material....poprostu odradzam zakup z poszycia w\w tworzywa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam łóżko z ekoskóry http://www.aaaameble.pl/lozko-boxspring-998-41skoropodobne białe, używamy go już 4 lata i tapicerka jest cały czas jak nowa. Nie widać w każdym razie różnicy między częścią uzytkowaną a tymi fragmentami, które są w zasadzie "nie dotykane" (np. boczne obicia czy wezgłowie). Na pewno z wypoczynkowymi meblami będzie inaczej, bo jednak częściej się je użytkuje, ale generalnie miałam sofę obitą materiałem i wymieniłam na ekoskórę, bo zdecydowanie lepiej się sprawdza to drugie obicie. Nie pęka, nie robią się przetarcia, nie parcieje no i łatwiej jest umyć. Na tkaninie szybko się robią plamy, a po praniu - zacieki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybierając meble z eko skóry należy zwrócić uwagę na to, aby była ona naprawdę fenomenalnej jakości. Jeśli ja miałbym polecić Ci jakąś firmę wyspecjalizowaną w sprzedaży jakościowej eko skóry, byłaby nią https://kravczyk.com/oferta/skory-sztuczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ekoskóra kanapy co sadzicie?

Też odradzam. Strasznie nietrwały materiał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękna i wytrzymała? Nie powiedziałbym - ja posiadam podobną i uważam, że jej wytrzymałość to kwestia dyskusyjna. Mam ją na spółke z produktami z https://www.lofty-home.pl/246-parawany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem lepsza jest skóra na kanapę, narożnik czy sofę. Ładniej to wygląda i można również dbać o nią jak o inne materiały. Jeśli nie jesteś przekonana zobacz tu https://www.galameble.com/skory-naturalne/ Tutaj zobaczysz różne gatunki skóry jakie można spotkać na meblach wypoczynkowych. Naprawdę ładnie to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...