jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

mieszkam w bloku i co otworzę sobie balkon, żeby wywietrzyć to mój pokój wypełnia się papierosowym drażniącym smrodem bo kilkoro sąsiadów wychodzi na balkon i tam palą jak jeden skończy to drugi zaczyna. Trzymają na parapetach pełne petów popielnice i doniczki w których czasami się jeszcze tli niedopałek. Co można z tym zrobić? Czy jest szansa wyegzekwować, żeby jak zachce im się papierosa zakładali buty i schodzili palić przed klatkę? Wiedzą doskonale, że to przeszkadza bo nieraz wyszłam na balkon jak poczułam smród i im mówiłam że to czuć ale mają to gdzieś.
popieram tę opinię 199 nie zgadzam się z tą opinią 80

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Wymagasz. Robisz coś, co przeszkadza komuś innemu, ale nie zamierzasz zmienić swojego postępowania, więc wymuszasz na nim, żeby sam poradził sobie z problemem.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Storviczko sorry ale ja nie wymagam by się ktoś do mnie dostosował... po prostu jak już wyżej ktoś napisał wolność Tomku w swoim domku, powtarzam że wybierając mieszkanie w bloku niestety trzeba się liczyć z tym że różne zachowania ludzi się nie spodobają, moje palenie na balkonie komuś a libacje za ścianą czy metal na cały regulator mi, życie- ale na szczęście na razie nie mam takich problemów...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 21

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

... p. Moniko ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rzuć palenie poprostu zamiast się buntować że ja przesadzam!

internet nie jest juz anonimowy ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Wezwac Straz Miejska-oni uwielbiaja takie sytuacje i z pewnoscia dadza odpowiedni mandat.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

ale dym nie jest tak dobrze wychowany i nie chce ograniczać się wyłącznie do TWOJEGO balkonu. Jeśli wymagasz (bo tego inaczej nazwać nie można) żeby ktoś, komu to przeszkadza dostosował się do Ciebie, on ma prawo wymagać, żebyś Ty dostosowała się do niego w czymś, co Tobie przeszkadza.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

antypalacz neofita chyba z Ciebie, daj porządnym ludziom spokój na ich prywatnym balkonie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 27

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Sorry ale kupując mieszkanie w bloku trzeba się liczyc z tym że nie wszystkie zachowania sąsiadów będa nam się podobały. Jedni palą, inni piją a jeszcze inni słuchają muzyki za głośno. Życie...ja szczerze mówiąc gdybym mieszkala w bloku i ktoś by mi zwrócił uwagę że palę na SWOIM balkonie-heh uśmiałabym się.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 35

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

dobry pomysł :) że też sama na to nie wpadłam :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Dogadaj się z sąsiadami ,którzy mieszkają pod nimi żeby zapalili :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

ale sąsiedzi, którzy tak palą mieszkają piętro niżej :) nic nie dadzą te kadzidła :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Kup kadzidła i zapal kilka na balkonie...do skutku
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

u mnie też śmierdzi i uwierzcie wszyscy oburzeni tym tematem, że naprawdę w mieszkaniu czuć papierosy. Jeśli ktoś nie pali i nigdy nie palił to ten smród potrafi uprzykrzyć życie, ale co zrobić. Nie można się z każdym kłócić ... Może kiedyś zmądrzeją :)

pozdrawiam nie palących :D
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Proszę nie obrażać bydła.i nie porównywać miłych zwierząt do durnych ludzi
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

to może wyjdę na balkon i będę rzępolić na skrzypcach skoro to nie jest publiczna przestrzeń albo wykrzykiwać wulgaryzmy jak Twoje dziecko wyjdzie na balkon skoro to nie jest publiczne miejsce tylko moja własność? Pieprzenie i tyle. Wszystko co robisz na balkonie co wychodzi poza barierki balkonu jest naruszeniem przestrzeni publicznej! Czy to palenie czy hałas wszystko jedno. Trzeba się umieć zachować tak żeby innym nie szkodzić. Chcesz sie uczyć gry na perkusji to wynajmij na to garaż, chcesz grillować to jedź na działkę, chcesz palić pal w swoim pokoju lub w wyznaczonych do tego miejscach.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

a tydzień temu sąsiad nade mną kupił sobie gitarę elektryczną i wzmacnaicze i daje codziennie w palnik popołudniu aż żyrandol i szyby w oknach się trzęsą a kot chowa się w pralce.

Niektórzy ludzie to bydło.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Wytęp sąsiadów...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

Ja też kocham palenie, mieszkam na 9 piętrze w bloku. Palenie rzuciłam, ale wychodziłam na dwór, żeby nie dymić sąsiadom, którzy nad moim mieszkają mają malutkie dziecko. Niestety brak kultury u sąsiadów z dołu sprawił, że mimo to moje ubrania w szafach, zasłony, nawet pościel śmierdzą fajami. o 4 rano budzi mnie dym o 24-1 w nocy nie pozwala zasnąć, bo jakiś kmiot z dołu na plastikowym krzesełku siedzi "na dymku". Ma w d... - bo jemu w domu nie cuchnie. Wstyd mieszkać w takim kraju, gdzie ludzie mają gdzieś swoich najbliższych sąsiadów.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

dokładnie mam to samo. nie palę i nie zamierzam się truć a że smród jest w pokoju to fakt! co 10 minut wychodzą na balkon i smorodzą, mam tego dosyć.
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: jak wytępić palenie na balkonie u sąsiadów w bloku?

1000000% racja
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 10

Inne tematy z forum

Jak mieszka się w bloku? (14 odpowiedzi)

Czesto słyszy się, że mieszkanie w bloku to same udręki. Szczególnych powodów do zmartwień...

wymiana drzwi (10 odpowiedzi)

Będę potrzebowała wymienić drzwi do swojego mieszkania w bloku. Jakie drzwi polecacie? Chciałabym...

jakie drzwi ? (29 odpowiedzi)

Drzwi zakupione za około 500zł w markecie mimo, że mają nazwę wzmacniane to całkowicie nie...