jaki najlepszy materac dla noworodka?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Nadszedł czas rozglądania się za łóżeczkiem i materacem, wiem że materace są przeróżne, gryczane, kokosowe, lateksowe... które są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Ponoc najlepsze sa gryka-kokos, kladzie sie najpierw na jednej stronie a potem na drugiej, najpierw chyba na kokosie ale nie jestem pewna:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Ktos kiedyś zamieszczał link do artykułu o materacykach kokos-gryka, w stylu "sami sobie śpijcie na tej desce" ;)

Chyba głównie w Polsce jest szał na te materace, w zagranicznych książkach, gazetach czy stronach int. tego nie widzę... Kupiłam ciut droższy materac piankowy i jestem zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

mam lateksowy -taki poleca Zawitkowski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

oj prawda to, że ten siennik jest strasznie twardy i muszę pod prześcieradełko wkładać taka cieniutką kołderkę, która służyła do wózka

tam, aż szeleści w tym materacu. Nie jest sprężysty i jeśli ktoś spał kiedyś na takim wiejskim sienniku to będzie kumał o co kaman
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Co prawda w praktyce jeszcze nie przetestowałam ale kupiłam lateksowy. Przed zakupem dużo czytałam i szukałam informacji- zarówno fachowych (jak np. wspomniany przez Borówkę Zawitkowski) jak i też opinii innych Mam. Lateksowe materace są naturalne, antyalergiczne, mają odpowiednią twardość i co najważniejsze nie odkształcają się.
Ostatecznie przemówił do mnie fakt, że sama śpię na lateksowym materacu i jestem baaardzo z niego zadowolona.
Faktem jest, że obecnie najpopularniejsze są materacyki gryczano-kokosowe. Ale zupełnie nie wiem skąd ta moda. Gdzieś w necie znalazłam pytanie dlaczego tak chętnie kładziemy swoje dzieci na czymś na czym sami nie śpimy- wg mnie dobre pytanie:)
Do mnie jakoś ta gryka i kokos nie przemawiają...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

nasze dzieciaki śpią na gryka-kokos nie są one szczególnie twarde, sam kokos i owszem dramat

ale łączone są ok

ja kupowałam w akpolu i jestem zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Mam materac sprężynowy z dodatkowym obiciem COOLMAX, żeby dziecko się nie pociło. Jednak nie polecam go dla noworodka gdyż jest zbyt sprężynowy. Dopiero gdy dziecko ma 5-6 miesięcy, to można zauważyć ze ładnie dopasowuje do pleców malej. Dla niemowlaków najlepszy jest mojżeszowy koszyczek, albo kołyska. Dziś wiem, ze to niby małe łóżeczko tak naprawdę dla noworodka jest ogromne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Ale taki noworodek bardzo szybko rośnie i za chwilę łóżeczko nie jest już takie ogromne :)
Też przed porodem zastanawiałam się jaki materac i kupiliśmy w końcu grykę kokos. Na jakiej stronie leży Zuzia? Nie wiem bo nie jest opisane (bynajmniej nie widziałam) która strona jest która ale mało mnie to obchodzi. Ważne że mała dobrze śpi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

strona kokosowa jest gładka, strona gryczana pikowana(kwadraty) - czuć ziarenka.

też mamy materac gryczano-kokosowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Ja mam sprężynowy i jestem bardzo zadowolona. Nie jest ani zbyt twardy ani zbyt miękki, taki ok. Dodatkowo wydaje mi się, że dzięki sprężynom jest cyrkulacja powietrza i materac oddycha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

na której stronie najpierw powinno spać dziecko? gryka czy kokos? Mi się wydaje, że kokos bo gryka jest pikowana i twarda w naszym materacu ale chciałabym się upewnić, jak u was śpią maluchy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Czy któraś z Was sprawzala na ile jest to materac kokosowo gryczany? Wg mnie powinien raczej nazywać się materacem piankowym ponieważ tylko poszewka materaca jest wypelniona z jednej strony kokosem a z drugiej sa kwadraciki z gryką. Gryka wypada z kwadracikow, w przypadku zalania materaca pranie poszwy odpada. My kupilismy zwykly gruby materac z ikei i sprawdza sie wysmienicie. Moja znajoma pracuje w sklepie meblowym i sama powiedziala ze wciskaja te materace ludziom bo to niewypal wiec mowia ze sa najlepsze....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Mamy gryczano-kokosowy i nic nam nie wypada :) Na razie mlody spi na kokosie (gladka strona). Podobno do momentu kiedy dziecko nie chodzi powinien byc kokos a pozniej mozna zmieniac 1 miesiac kokos jeden gryka :)
Sama spie na twardym materacu i tez jest ok :)
Z tego co pamietam ze SR to sprezynowe itp nie nadaja sie jak dziecko probije siadac a pozniej wstawac w lozeczku - do tego potrzebna jest twardsza powierzchnia (taka zapewnia kokos).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Sorha to rozepnij zamek :) no ja piszę tylko z wlasnego doświadczenia po pol roku uzytkowania przez siostry synka w srodubylo pelno gryki, jak maluch zaczal pic soczki i rozlal to nie bylo mowy o wypraniu poszewki materaca, wiec moje zdanie jest na nie :) poza tym opinie lekarzy sa jednoznaczne i negatywne na jego temat. Wyrazic wlasna opinie mam prawo, Ty nie musisz sie z nia zgadzac, ja Ciebie nie potepiam i nie neguje Twojego zdania wiec Ty rowniez tego nie rob, pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Berenika nie bierz tak wszystkiego do siebie :) Nic nie negowalam tylko wlasnie napisalam wlasne zdanie :) a co do zalania materaca to faktycznie jak dla mnie to jest jedyna jego wada - chociaz na razie nic nam sie takiego nie zdazylo (nie wkladam dziecka z piciem i tyle, a pieluch na razie nie przesikuje)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Też śpię na twardym materacu, ale spreżynowo - piankowym, nie ma co porównywać do kokosowej dechy. Moje dziecko też za wiele nie nastało ani nie nasiedziało się w łóżeczku, szczebelki służyły do zabawy i ćwiczeń od strony pokoju ;)

Nawet z rożka od razu wyjęłam wkładkę kokosową. Jakoś kompletnie do mnie ta polska moda nie przemawia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

Jak byłam dzieckiem, rodzice uszczęśliwiali mnie materacem z trawy morskiej. Bardzo zdrowym, bo twardym ;) Do tej pory pamiętam, jak go nienawidziłam, nawet spanie na nierównych wersalkach i łóżkach polowych były przy nim przyjemnością.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki najlepszy materac dla noworodka?

ok Sorha moze zle odebralam... :) przepraszam jesli urazilam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do pół roku na kokosowej potem na miękkiej. Sprawdz sobie oferte https://materace-krakow.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szukam materaca dla dziecka po rodzicach alergikach - boje sie że też będzie miało problem, wole dmuchać na zimne. Co byście poleciły? Wstępnie myslę o tym http://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-model-ms11/ można pokrowiec prać w wysokiej temp a i wkład zamrażać plus ma jakie dodatki do tkaniny antyalergiczne ,zapobiegające rozwojowi pleśni i antyroztoczowe , ma ktos taki może ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy okazji materaca można zakupić ładny, porządny dywan na https://dywante.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parycha, ten Sensitive ms 11 faktycznie bardzo fajny :) dobra jest ta funkcja mrożenia wkładów no i sam fakt że można prać pokrowiec
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest bardzo ważny wybór, biorąc pod uwagę, że dziecko dużo więcej czasu spędza w łóżku niż dorosły. Materac nie powinien być zbyt miękki (to jest raczej domena materacy piankowych) ani zbyt twardy -sprężynowe. Radziłabym wybrać coś pomiędzy, czyli sprężyny kieszeniowe bo dobrze podpierają kręgosłup oraz pianka lateksowa- jest przewiewna i wytrzymała, nie odkształca się. Do tego polecałabym zwracać uwagę na materace ze zdejmowalnym pokrowcem, tak, aby można było go prać. Ciekawe oferty ma hilding, a już sprawdzonym materacem jest SUITE BEDDING.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ze swojej strony mogę polecić Ci materac firmy FIKI MIKI, Sensitive. Jest antyalergiczny, wykonany z pianki. To ważne, aby materac był antyalergiczny (dzieci mają skłonności do alergii).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przez lekarzy polecane są najczęsciej materace gryczane , naturalne i zdrowe dla kregosłupa, o nich powinno się najwięcej pisać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gryka- zdecydowanie, mam dla dzieciątka, czytałam sporo aetykułów i wypowiedzi o zaletach gryki - bezkonkurencyjna jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tyle opinii na temat tych naturalnych materacy , że mi się w głowie gotuje. jedni odrarzają inni chwalą. Dlatego ja powiedziałm NIE i wybrałam coś zamiast kokosu, gryki...syntetyk z pianki wysokoelastycznej Odeo z Fiki Miki. Ma ściągany pokrowiec do prania w pralce, ma pozytywne opinie takze znalazlam i ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mojego maluszka sprawdzil sie materac lateksowy https://materacyk.pl/produkt/materac-lateksowy/. jestem z niego zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem materacyki z Hilding sa warte uwagi. Jeden miałam przy córce,a kilka lat później kupiliśmy inny model dla synka. Oba były bardzo dobre i świetnie się sprawdzały. https://hilding.pl/kategoria/materace-dzieciece/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko ten https://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-dla-dzieci/ jesli zalezy wam na jakosci materaca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Baaaardzo polecam model Dobranocka. Długo szukałam idealnego i okazał się nim byc ten :P https://hilding.pl/produkt/materace-dzieciece/hilding-dobranocka/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Zgadzam się w zupełności!!! Długo szukaliśmy materacyka i Dobranocka okazała się najlepsza. Idealna. Jest nieprzemakalna (dzięki pokrowcowi) co bardzo ułatwia sprawę ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

też mamy i polecamy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas sie sprawdzil ten https://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-dla-dzieci/ jest swietny wygodny, dziecko duzo lepiej spi, wczesniej mial tani piankowy zwykly
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wygodny lateksowy bezpieczny z https://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-dla-dzieci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...