jaki szampon i odżywka dla 4-latki

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
zauważyłam u córki ostatnio ciemieniuchę, na szczęście wczoraj skutecznie sie jej pozbyłam:) Wyczytałam tu na forum, że może tak się dziać przy nieodpowiednich szamponach..
Jakie polecacie dla dziecka w tym wieku? Córka ma długie włosy i odżywka też by się przydała :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

my używamy szamponu Emolium mimo,że syn też już ma 4 lata. Jakiś czas temu też zauważyłam u niego powrót ciemieniuchy i chyba było to właśnie spowodowane tym,że mąż kupił któregoś razu inny szampon dla dzieci.

Koszt niby spory, ale,że używam tylko u dzieci to butelka wychodzi na pół roku, więc spokojnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

no właśnie używaliśmy szampon powszechnie dostępny, jakiś z księżniczkami:p
u mojej córki może mieć to podłoże alergiczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

Ja oilatum bo też mamy problem z ciemieniuchą i nawracającym łupieżem ,raz w mc nizoral,odżywek żadnych nie stosowałam jak dotąd nawet nie wiem czy sa dla tak małych dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

córka ma włosy do pasa prawie i jak umyję to są dość szorstkie;/ ale to może wina szamponu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

My używałyśmy A-dermę z owsem- szampon w piance, a teraz tez kupiłam szampon Klorane tez z owsem. Tylko kupiłam tradycyjną wersję, bo musiałam sporo pianki użyć na jedno mycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

ja bym poszla do dermatologa, ciemieniucha w takim wieku to naprawdopodobniej lojotokowe zapalenie skory, Paulina tez ma zdiagnozowane. i niestety tez ciezko cos poradzic bo wlosy tez ma do pasa i lekko krecace i puszace ;/

my myjemy bialym jeleniem ale pusza sie po nim wlosy, raz na jakis czas stosuje oliwke salicylowa ale bardzo bardzo ciezko ja wymyc z wlosow bo to jest bardzo tluste, niestety wiekszosc szamponow na lsz jest od 12 rż;/ klorane tez uzywalysmy. ja jej psikam wlosy ale nie skore odzywkami w spreyu kupilam ostatnia taka z yves rochere delikatna i sie wlosy od razu lepiej rozczesuja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

oo taki http://www.yves-rocher.pl/woda_ulatwiajaca_rozczesywanie_wlosow naturalny bez parabenow i silikonu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

Na włosy (nie na skórę) możesz nałożyć zwykły olej, czy oliwę z oliwek i potrzymać godzinę lub dwie. Po umyciu będą lejące i gładkie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

jesli mi znów powróci ta ciemieniucha to pójdę do dermatologa, póki co wczoraj całkowicie zeszła. Zrobiłam kompres z salicylolu i wyczesałam. Chce uniknąć powrotu tej ciemieniuchy, bo może być ona spowodowana złym szamponem albo właśnie alergią:( Zosia jak była mała też miała mega ciemieniuchę i wtedy dermatolog mówiła, ze to od alergii, robiły tez jej się strupki za uszami:( długo był spokój aż do teraz :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

inka moja starsza to wiesz jakie ma długie włosy ;) Ale powiem Ci, że nie chcę używac żadnych odżywek bo to wszytsko naszpikowane chemią, obciąża włosy. A to, że są szorstkie, to własnie dobry znak - po szamponach eko włosy powinny "trzeszczeć" ;) To, że są gładkie, śliskie itd., to przeważnie zasługa silikonów.
My właśnie mamy zdiagnozowane ŁZS i też używamy Salicylolu. Na szczęście od prawie roku nie było nawrotu. Używam teraz szampon zwykły Nivea Baby niebieski. Ja bym poszukała w necie jakiejś odżywki organicznej. Na pewno coś znajdziesz. A jak znajdziesz, to daj mi znać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

My odkąd córka skończyła roczek stosujemy ten szampon: http://www.aptekagemini.pl/emolium-szampon-nawilzajacy-200ml.html Jest bardzo delikatny, więc nie podrażnia skóry dziecka. Dla 4 latki też się nada w sam raz. Chyba, że wolicie jakieś truskawkowe eksperymenty ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki szampon i odżywka dla 4-latki

jak się stosuje ten Salicyl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam szampony dla dzieci Johnson,s. Używamy najczęściej tego:
http://www.johnsonsbaby.com.pl/johnsons-baby-szampon-z-rumiankiem
Jak się znudzi, to zmieniamy sobie z córką na lawendowy tej samej firmy. Faktycznie nie szczypią w oczy, jak obiecuje producent. Ja wolę lawendę, ale córka twierdzi, że rumianek "najlepszy dla blondynek" ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może Eloderm? est przeznaczony dla najmłodszych dzieci i moim zdaniem fajnie się sprawdza u wrażliwych dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry wybór, też go mam i uważam, że ładnie myje włosy i dba o skórę. Moje dziecko ma nadwrażliwość sensoryczną i nie każdy produkt się sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasza Amelka początkowo średnio znosiła kąpiele i mieliśmy spory problem z wybraniem właściwych kosmetyków. Moja małżonka to freak w temacie higieny i ma bzika na punkcie naturalnych produktów. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy produkt, który jest idealny :) Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji i ma już dość szperania po pułkach - polecam sprawdzić http://www.miniu.com.pl/pl/c/Szampony-i-odzywki/23
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bardzo zadowolona jestem z dermokosmetyków klorane na bazie rumianku. Nie dość, że pachną obłędnie, są wydajne, to mają naprawdę zbawienne działanie na moje blond włosy. Odkąd je stosuję moje włosy stały się pełne blasku i wyglądają zdrowo. Sprawdzają się także u mojej córki, więc polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinien zdać egzamin, żaden wielki wydatek, a jednak jakościowo naprawdę spoko. Sami zobaczcie - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/hermz-healpsorin-baby-szampon-dla-dzieci-300ml.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas kosmetyki Wax Pilomax , a szczególnie polecam sparay do rozczesywania włosów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...