jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
moj maluch konczy juz 6 m-cy i chce jakies kaszki pokupowac ale te kaszki mleczne maja w skladzie bialko mleka krowiego, a te ryzowe trzeba przygotowywac na mleku modyfikowanym. wiec i to i to sie wyklucza:/ dobrze mysle? i wogole jakie mleko następne(zamiast cyca) kupujecie przy alergii na mleko krowie? te ze znaczkiem HA ? kurczee, tyle fajnych kaszek mlecznych jest na rynku z dodatkiem owocow itp - to znaczy ze z alergia na mleko sie ich nie podaje??przeciez jest duzo takich dzieci uczulonych...ja karmie piersia jeszcze i nie jem mlecznych przetworow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

nie lepiej poradzić się pediatry jeśli chodzi o wybór mleka?


przez dłuuugi czas Gabryś był na Bebilonie Pepti :) w związku z tym nie mogłam kupować kaszek mlecznych :)

w bezmlecznych denerwuje mnie obecność cukru w kaszkach dla najmniejszych dzieci... uważam, że to niepotrzebne :]


dlatego kupujemy kleik ryżowy, robimy na mleku (wcześniej moim i/lub BP, teraz na zwykłym Bebilonie) i dodajemy owoce ze słoiczka - dzięki temu Młody nie je ciągle tej samej kaszki ;)

później możesz wprowadzić kaszki "zdrowy brzuszek" http://www.bangla.pl/artykuly-spozywcze/dla-dzieci/kaszki/nestle-zdrowy-brzuszek-kaszka-8-zboz-p4439.htm
http://www.bangla.pl/artykuly-spozywcze/dla-dzieci/kaszki/nestle-zdrowy-brzuszek-kaszka-owsiano-pszenna-ze-sliwka-p4438.htm
http://www.bangla.pl/artykuly-spozywcze/dla-dzieci/kaszki/nestle-zdrowy-brzuszek-kaszka-5-zboz-z-lipa-p4437.htm
http://forum.trojmiasto.pl/jakie-kaszki-kupujecie-przy-alergii-na-mleko-krowie-t194989,1,16.html?act=post&t=194989&pp=1896682#fs


zawsze możesz też kupować warzywne kaszki - do robienia na wodzie lub mleku :] http://www.bangla.pl/artykuly-spozywcze/dla-dzieci/kaszki/nestle-puree-ryzowe-misiowy-ogrodek-rozne-smaki-p2178.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas Filipek pije nutramigen ale zaczęłam podawać kaszki caprima i jest ok. Lekarz kazał zacząć stopniowo podawać produkty białkowe a że mleko kozie jest mniej uczulające to polecił nam te kaszki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

ja robie kaszki ryzowe na mleku modyfikowanym, ktore mlody pije, czyli na Nutramigenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

Ja też robiłam kaszki ryżowe na mleku, które młoda piła w naszym wypadku było to mleko ISOMIL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

podawałam bezmleczne robione na bebilonie papti lub dawalam sinlac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

my robiliśmy ryżowe z Bobovity na Bebilonie Pepti, potem sinlac i kaszki Nestle na zdrowy brzuszek tez na Pepti, albo misiowy ogródek, którego juz chyba nie ma bo od dawna nigdzie go nie widziałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

ja robię kaszkę Sinlac na wodzie,Hero baby tez na wodzie. Co jakis czas kaszki ryzowe na Nutramigenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jakie kaszki kupujecie przy alergii na mleko krowie

A czy przy alergii na bmk trzeba też zwrócić uwagę na to by podawać kaszki bezglutenowe ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie trzeba na mleku krowim, masz mleko kokosowe które jest pyszne a nie zawiera laktozy, masz mleko kozie które nie jest pyszne i też nie zawiera laktozy masz też wodę na której możesz zrobić kaszkę ale w smaku ona jest niedobra :P no chyba że dodasz miodu
Ciekawostki o alergii: https://www.stolicazdrowia.pl/193/alergia-na-mleko-wykrywanie-leczenie-alergii-mleko/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

rób kaszy na wodzie. Ugotuj jaglankę i zmiksuj z wodą - moje nie jadły żadnych gotowych kaszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robię wszystkie kaszki na wodzie płatki jaglane, orkiszowe, owsiane albo ryż, grosze to kosztuje, a na pewno jest zdrowsze niż gotowce instant. Do garnka z płatkami można dorzucić warzywa lub owoce. Moje dziecko uwielbia szpinak z ryżem lub jaglanką. Można też ugotować kisiel super do zagęszczania się sprawdza mielone siemię lniane. U nas alergia na mleko krowie, ryby i jajka na szczęście w internecie jest pełno inspiracji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Post dość stary ale komentarz może się przydać :-) ja polecam kaszki caprima na bazie mleka koziego. Robi się je na wodzie, są 4 rodzaje : ryżowa, kukurydzianko-ryżowa z brzoskwinią i dynią, kaszka manna i wielozbożowa z borówką. Plusem jest to że nie zawierają żadnego oleju palmowego i maltodekstryny. Są super :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli dziecko ma alergie na mleko krowie to co najmniej do roku odradza się używanie mleka innych kopytnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak oczywiście ale zalecenia dotyczą mleka naturalnego. Autorka wspomniała o alergii na mleko krowie ale nie wiadomo czy to była konkretnie skaza białkowa. U nas mm na bazie mleka krowiego powodowało wiele dolegliwości a po mleku kozim wszystko minęło :-) dlatego zdecydowałam się również sięgnąć po kaszki :-) niczego nie robiłam na własną ręce tylko po konsultacji z lekarzem alergologiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie jesteś można kupić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nominal, holle. robię kaszki na wodzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli lekarz stwierdził nietolerancje laktozy albo skaze białkową to pewnie albo zostaje mleko bezbiałkowe albo możcie spróbować z mlekiem kozim. Chociaż ono też w przypadku skazy może uczulić. Kaszki możesz kupować bezmleczne, bo z tych mlecznych to masz wszędzie mleko krowie chyba że są na bazie mleka koziego. Z tych bezmlecznych możesz spróbować np. Holle, Humana, Sinlac a z mlecznych jak by podeszło mleko kozie to są kaszki Caprima no bo krowie odpada... Myślę, że najlepiej jest zapytać lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A nie pytałaś lekarza? wiem, że chyba bezmleczne kaszki można na mleku matki przygotowywać ale nie jestem pewna bo moja córka od początku była na mm... a z mlecznych to jedynie zostaje coś dla alergików ewentualnie może faktycznie jak tu polecają te kaszki Caprima - ja niestety nie znam produktu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj jak wyżej z mlekiem kozim. A najlepiej to zapytaj lekarza bo jeżeli stwierdzi skaze to zostanie ci mleko bezbiałkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj z tymi kozimi Caprima. Ja akurat nie stosowałam bo u nas był nutramigen więc kaszki szły bezmleczne ale mam koleżanki co podawały przy alergii i było wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mojemu gotowałam płatki owsiane na wodzie z krojonymi suszonymi morelami bez siarki ( źródło wapnia) najpierw blendowałam jak był większy to już jadł grudkowe. Do tej pory to najczęstsze śniadanie teraz już z mlekiem i różnymi owocami. Paczka płatków górskich to 2zł, 1kg moreli w bio sklepie 35 zl (starczy na pół roku). Zdrowe, sycące można urozmaicić i zostaję fajny nawyk żywieniowy. Maz też zaczął brać owsiankę do pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, rób owsianki, jaglanki itd na wodzie. Możesz dodawać morele, rodzynki, z czasem żurawine tylko patrz na skład. Kaszki wtedy możesz podać od wielkiego dzwona jak np musisz coś w 3 min przygotować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się robić sama a jak muszę podać to Holle. Najlepiej poczytać etykiety i wybierać takie które nie zawierają oleju palmowego i maltodekstryny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kaszki z mlekiem kozim, kaszki Holle, owsianka, jaglanka, grysik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak jest uczulenie to nie wiem czy te z ha też cos pomogą, u nas niby było lepiej ale dalej źle... dopiero po przejściu na mleko kozie się poprawiło. masz teraz dostępne mleka mm i kaszki więc jest w czym wybierać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy alergii albo kaszki bezmleczne albo spróbuj z mlekiem kozim (tylko tutaj też bądz ostrożna na początku), ja kupuje te caprima
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też polecam te kaszki ! zdrowe smaczne i łagodne dla małych brzuszków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas sprawdziły się tylko kasze Holle. Na wodzie i już. Są ekologiczne i nie mają całej tablicy mendelejewa w składzie. Przykład: kaszka owsiana. Skład: mąka owsiana, witB1. Koniec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda, kaszki Holle są świetne ! Też je kupujemy.
Najlepiej to zapytać pediatry, zazwyczaj przepisują mleko bezbiałkowe ale ja z polecenia znajomej zapytałam o to kozie i w sumie wyraziła zgodę żeby spróbwać. Pomogło mamy to capricare.
Kaszki caprima też mieliśmy okazję przetestować i są bardzo smaczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Dobry neurolog - Gdynia - pilne!!! (27 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy zna ktoś dobrego neurologa z najlepiej z Gdyni, który szybko mnie...

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...