krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
miał ktoś może zabieg ,,prostowania'' ?
czy robią to na fundusz?

jak to wygląda tzn jak długo trwa, czy lezy się w szpitalu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Moj brat robił w zeszłym roku. Napewno robią z NFZ bo nic niepłacił i robił w szpitalu w Gdańsku tym Wojskowym? koło ul.Polanki. Nieznam Gdańska za dobrze ale to było gdzieś obok domu Wałęsy :) Z tego co pamiętam to zabieg trwał krótko jakieś 30 min , ale to pewnie zależy od przypadku - każdy ma inaczej krzywą tą przegrode. Musiał zostać na obserwacji i 3 dnia go wypisali bo sie wszystko goiło ladnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

robią na fundusz - mój mąż miał. Nie mamy dobrych doświadczeń z tymi zabiegami na fundusz. Robią na żywca (pacjent jest tylko miejscowo znieczulony, ale widzi wszystko co się dzieje i średnia to przyjemnośc jak Ci lekarz na żywca dłutem "prostuje" przegrodę, krew się leje, a głowa Ci lata jak piłka ping-pongowa) i mojemu męzowi zamiast poprawić to jeszcze spie*****li (Akademia Medyczna), potem miał poprawkę w Gdyni w Miejskim - dostał gratis gronkowca i nadal nie było zrobione prawidłowo, jedna dziurka miała zerowy przepływ powietrza.
W końcu zrobiliśmy w clinice-medice (była dopłata chyba 400 czy 500 zł, reszta z funduszu) i w końcu jest dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

To rzeczywiście nie za szczęśliwie miał Twój mąż. Mój brat trafił do lekarza który wcześniej robił przegrode jego kolegi a podobno to był naprawde kiepski przypadek i tam było co robić. Wrażenia nie są miłe to prawda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

No, ale jak się okazało w Clinice Medice robia to standardowo pod narkoza i byli mocno zdziwieni jak im pokazaliśmy karty wypisowe z poprzednich szpitali, gdzie było info, że pod miejscowym znieczuleniem robili. Na fundusz to jest pełna rzeźnia, lepiej dopłacić te 500zł i nie mieć traumy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

A jak wogóle zabrac się do tego tematu? Gdzie najpierw po skierowanie itp Bo mój mąz też ma krzywą przegrodę i przydałoby mu się prostowanie. Jaki jest koszt bez dopłaty z NFZ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

no wlasnie, jakie sa warunki na nfz? ja mam skrzywiona lekko i mowie lekko przez nos, ale przeszkadza mi to w zawodzie
moze uznaja ze to ,widzi mi sie''...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Musi iść po skierowanie do laryngologa. On obejrzy i wypisze skierowanie do szpitala na zabieg.
Podpytałam teraz męża i mówi, że dopłacaliśmy nie 500 a 1500. 2 lata temu to nie pamiętam już za bardzo, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zabieg bez refundacji kosztuje ok 4000zł.
Do szpitali państwowych kolejka oczekujących jest około 8-12 mc. W CM czekaliśmy miesiąc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

moj maz miał na nfz i miał narkoze, mogł wybrac czy chce narkoze czy miejscowe znieczulenie...zabieg to był pikus...ale dni po- masakra. a robione miał w wejherowskim szpitalu na laryngologii...a skierowanie miał od lekarza pierwszego kontaktu i z tym do szpitala i czekanie na termin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

ja mialam w wejherowie na NFZ pod znieczuleniem ogolnym a skierowanie mialam od laryngologa......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Hej,
Ja też się wybieram na wyrównanie przegrody. Nie wiem jaki szpital w Gdańsku wybrać. I czy w ogóle się decydować? Jak wygląda rekonwalescencja? Szybka dochodzi się do zdrowia?
Dziękuję z góry za wszelkie info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Mój przyszły małżonek miał taki zabieg dwa lata temu, fachowa nazwa - septoplastyka. Jest to kwestia 2-3dni i można wrócić do domu, przez 1wsze 2 tygodnie zero węchu, bóle strasznie, problemy z zatokami ma do dzisiaj. Jeśli komuś są jakieś jeszcze informacje na ten temat potrzebne to pytajcie.
Zabieg był refundowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

A w którym szpitalu Mąż miał ten zabieg? Ja mam cały czas problemy z oddychaniem, ciągłym katarem i niemal nie rozstaję się z kroplami.
Z tego, co piszesz, to chyba Mąż nie jest zadowolony z zabiegu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Zabieg w Akademii Medycznej, był pod opieką dr Babińskiego, szczerze to w jego opinii nie ma wielkiej poprawy, ani różnicy. Całą zimę męczył się z zatokami, bólami głowy, katarem. Czasami jest dobrze, a potem znowu wraca ból. Czasami robię mu tak jakby 'masaż' twarzy, okolic nosa, kieruję delikatny ucisk palców w dół twarzy, potem smaruję, albo olejkiem, albo wick Vaporub'em ( trochę lepiej mu się wtedy oddycha ).
Naprawdę mu współczuję i wszystkim innym, którzy mają takie problemy, bo po on jest twardym facetem, ale widzę po nim jak ogromny jest to ból... Nie wiem czy to spartaczona robota, czy taka już jest po prostu natura jego nosa i zatok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Oczywiście nie jest powiedziane, że Tobie to nie pomoże, bo np ojciec i wujek Karola mieli ten sam zabieg w tym samym szpitalu i u tego samego lekarza, a im pomógł.
Musisz dowiedzieć się wszystkiego jak najwięcej, pozbierać opinię i podjąć decyzję.
Ogólnie mąż bardzo poleca ten zabieg w akademii, jest na nfz, tylko musisz mieć skierowanie od laryngologa.
Sama rekonwalescencja jest dosyć 'uciążliwa', tampony w nosie, czasami krwotoki, ale być może po zagojeniu Tobie będzie lepiej.
Najwidoczniej on po prostu jest tym wyjątkiem, któremu taki zabieg nie pomaga...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

a sam zabieg wykonywal dr Mikaszewski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Też mam skrzywioną przegrodę i laryngolog radzi operację. Moim problemem jest ciągły katar, taki lekki ale jest. Ponoć sam zabieg nie jest straszny, duuuuużo gorzej jest po. Jak na razie chodzę z tym jak jest, może kiedyś "przy okazji" da się to naprawić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Ja już tak odwlekam chyba z 20 lat. W końcu powiedziałam dość. Pochlebne opinie przeczytałam o Wojskowym na Polankach. A w Kolejowym kilka miesięcy temu ktoś prostowania przegrody nie przeżył.
No i mam dylemat...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

" kilka miesięcy temu ktoś prostowania przegrody nie przeżył" - super, teraz jeszcze bardziej jestem utwierdzona w swoim przekonaniu, że poczekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Chciałam tylko powiedzieć, że dziś wróciłam do domku po zabiegu prostowania przegrody nosowej. Nic a nic nie bolało. A teraz tylko kicham i biorę kropelki. Polecam niezdecydowanym, gdybyście się bali :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Madison a jak zniosłaś ten czas po zabiegu? Lekarz mi mówił, że opatrunki są zakładane na 7 dni, więc przez ten czas nie da się oddychać nosem... co mnie bardzo przeraża. Boję się, że się "uduszę" ;) a ból po straszny? Miałaś znieczulenie miejscowe czy ogólne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

jestem 2 dni po zabiegu przegrody nosa ale mam caly nos zapchany wydzielina, czy będzie lepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Potrzebuję szybko zrobić ten zabieg Mam problemy z oddychaniem nie wysypiam się w nocy dajcie namiary na tą klinikę mój numer telefonu to 503 469 550 No i najlepiej by to było w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

a nie przypadkiem 5 000 zł ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Kasiu,
Opatrunek był tylko przez 1 dobę. Po ok tygodniu zdjęli szwy - trochę nieprzyjemne. Przez ok miesiąc miałam katar - jednym znik po ok 2 tyg, a mnie dłużej trzymał. Nic a nic mnie nie bolało - w szpitalu dostawałam przeciwbólowe w kroplówce 3 razy dziennie a w domu może ze 3 razy wzięłam tabletkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

A w jakim szpitalu miałaś zabieg? Ile czasu po nim musiałaś zostać w szpitalu? Ja się bardzo stresuję, ale chyba nie będzie wyjścia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

ja jak chodzilam z tym to mi wszyscy mowili ze w bydgoszczy najlepiej robia;) ale to dawno bylo wiec nie wiem jaki szpital
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Maiałam w szpitalu Marynarki wojennej. Choć oddziałowi przydał by się remont to opieka cudowana zawłaszczw pielęgniarki.
Tydzień przed zabiegiem musiałam badanie zrobić, przyszłam we wtorek na 16, wtedy też miałam spotkanie z anestezjologiem (uparłam się na znieczulenie pod pełną narkozą i nie żałuję) na drugi dzień tj w środę zabieg i w piatek rano po obchodzie do dmku ok. 9.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: krzywa przegroda nosa (u doroslego) pytanie mam ....

Witam serdecznie, czym możecie podpowiedzieć gdzie w Trójmieście najlepiej zrobić operacje krzywej przegrody ale prywatnie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również szukam obecnie kliniki, w której wykonam operację krzywej przegrody prywatnie. Dowiedziałam się, żę na fundusz czeka się prawie rok a ja tyle na pewno nie wytrzymam. Całe noce nieprzespane i migreny. Czy wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym? I jak wrażenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robiłam u doktora Tretiakova na Skłodowskiej. Operacja jest w znieczuleniu ogólnym, słyszałam, że w niektórych szpitalach robią zabiegu w znieczuleniu miejscowym, ale dla mnie to jakiś kosmos. Nie chciałabym robić w takim znieczuleniu bo chyba bym odpłynęła na fotelu. Nie bolało mnie podczas operacji, po zabiegu tylko było nieprzyjemnie ale max kilka dni, potem wszystko wraca do normy. Jestem jednak bardzo zadowolona z rezultatów i na pewno wybrałabym się na zabieg ponownie jakbym miała możliwość wyboru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jakaś prywatna klinika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, Lifemedica w budynku Polon park. Zapisz sie najlepiej na konsultację i lekarz powie Ci jakie są możliwości i dokłądnie wyjaśni przebieg zabiegu. Poza tym pomimo, ze jest to prywatny gabinet i tak trzeba zapisać się z wyprzedzeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam zabieg operacji przegrody nosowej u doktora Tretiakowa tydzień temu. Sama operacja bezbolesna, tampony w nosie po zabiegu bardzo nieprzyjemne ale ból utrzymuje sie przez 2 dni i jest znośny. Po 3 dniach opuchlizna zeszła tak w 80%. I z dnia na dzień jest coraz lepiej. Myślałam, że będzie gorzej :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli ogólnie piszesz, że warto? Boję się niesamowicie ale z tygodnia na tydzięń mi sie pogarsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli masz takie dolegliwości, to nawet sie nie zastanawiaj. Nie ma sensu się bezsensownie katować. Sama żałuję jedynie jednego, że nie wybrałam się wcześniej. Praca,dom, nie miałam po prostu czasu ale powinnam sobie wygospodarować bo komfort życia o wiele lepszy. Oddycham lepiej, nie czuję suchości, nie zatyka mi się nos w nocy. Decyduj się bez wahania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może mi Pani napisać czy oddycha się Pani tak samo na obie dziurki nosa? U mnie po zabiegu czuje cały czas niedroznosc prawej dziurki, dodatkowo jak zatkam lewa to prawa ledwo ciągnie powietrze. Przegroda nadal skrzywiona na prawą stronę i przy ziewaniu zlepia się ze skrzydełkiem nosa. A u Pani jak to wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robilam u tego lekarza prywatnie na Aniołkach, tretiakow czy jakos tak on sie nazywa. Wszystko elegancko, schludnie i ogolem jestem zadowolona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam operację 3 doby temu. Jestem od wczoraj w domu. Nie zabolało mnie nic ani razu. mimo obrzęku i wrażliwości twarzy już czuję mega drożność,do tego co było przed operacją. Nie bez powodów wybrałam szpital Marynarki na Polankach. wspaniali fachowcy, wspaniały personel, warunki jak na szpital państwowy EXTRA - sala dwuosobowa, łazienka z prysznicem przypisana do dwóch sal (dwudrzwiowa - blokada przeciwnych drzwi,gdy ktoś jest wewnątrz).

Czekałam 10msc na zabieg, mając skierowanie od ich lekarza oddziałowego (musicie iść na wizytę w poradni u nich i wtedy bez problemu możecie u nich wykonać zabieg - nie muszą sami już nic weryfikować).

Miałam przegrodę (kilka kolców, solidnie krzywa) i korekcję małżowin wewnątrz nosowych robione i naprawdę bałam się strasznie, czytałam fora dotyczące trójmiasta i uważam,że pochlebne opinie na temat tego szpitala są jak najbardziej uzasadnione. Ciągle co (3-6h) podawane są kroplówki, po 24h wyjmują tamponadę - niezbyt przyjemne,ale nie bolesne!, aplikowana jest specjalna maść natłuszczająca i w moim wypadku dostałam też kropelki do domu.

Jedno jest pewne po zabiegu - ja miałam znieczulenie miejscowe,ale i po ogólnym - należy jak najwięcej (byleby nie zwymiotować) pić wodę - ja wypiłam w ciągu 12h po zabiegu około 2l i nie byłam zatkana skrzepami,bo wszystko połykałam,wraz z wodą gardłem. Brzuch trochę pobolał (nie trawimy krwi),ale dzięki drożności już po dobie od wyjęcia tamponady mam w pełni węch i smak! Bałam się jak diabli znieczulenia miejscowego,ale nie żałuję - oddychałam sama, lekarz spokojnie do mnie mówił i byłam na takich środkach,że czułam w pełni chill. Dzięki temu miałam zdrowe gardło (przy ogólnym intubują) i mogłam pić do woli i niczego nie przesuszyłam. Koleżanka z sali miała ogólne znieczulenie i bolało ją trochę gardło,przez co piła mniej, przesuszyła je i była mocno zatkana i obrzęknięta nawet po wyjęciu tamponady - czuła się gorzej ode mnie. Generalnie ja byłam zawiedziona,że mam miejscowe, bo większość tam chce ogólne,by się obudzić i po sprawie (każdy się boi doznań),ale nie żałuję - nie byłam obciążona narkozą - mogłam pić od razu, jeść po 3h, zero kłopotów z gardłem i strach większy niż to wszystko było warte, który uszedł przed zabiegiem na głupim jasiu :) Bez względu na rodzaj narkozy - pijcie po wybudzeniu choć po łyczku co chwilę (choć aby aby) a naprawdę nie odczujecie żadnych nieprzyjemności. Wiadomo,że 1 doba do super nie należy,bo nos jest odcięty od oddychania i co chwile w uszach strzyka (jak pod wodą), zwłaszcza przy połykaniu,ale to jest naprawdę mało uciążliwe,gdy oddychając gardłem, nie dopuścicie do przesuszenia.

Na dzień dzisiejszy (czwartek) mając w poniedziałek zabieg - mam lekko zdrętwiałe przednie jedynki (jak po stomatologu),bo to ten sam nerw co od przegrody i zero bólu, lekka opuchlizna, brak siniaków, normalny węch i smak i generalnie drętwość w okolicy nosa (nie dotykamy nic). Biorę krople xylometazolin oraz zakupione takie z olejkiem sezamowym do nosa,by nawilżać śluzówkę nosa - tak jak zalecił lekarz operator.

pobyt : niedziela (przyjęcie) - poniedziałek (zabieg) - wtorek (wyjęcie tamponady 24h po operacji) - środa rano wypis - najbliższy poniedziałek kontrola w poradni szpitalnej (płatna 40zł,bo nie maja kontraktu z nfz) - szpital marynarki na polankach na 6TKĘ!

Mam nadzieję,że przyda się komuś ten wpis,bo sama szukałam czegoś na ten wzór i ciężko było trafić :)

Pozdrowienia i trzymam za Was kciuki :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może mi Pani napisać czy oddycha się Pani tak samo na obie dziurki nosa? U mnie po zabiegu czuje cały czas niedroznosc prawej dziurki, dodatkowo jak zatkam lewa to prawa ledwo ciągnie powietrze. Przegroda nadal skrzywiona na prawą stronę i przy ziewaniu zlepia się ze skrzydełkiem nosa. A u Pani jak to wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wszystko drożne, bez żadnych dolegliwości - już 8msc po zabiegu i ani 1razu nie miałam problemów z zatokami. Nic sie nie dzieje z jakąkolwiek ze stron. Jeśli byłam przeziebiona,to super wszystko szło wydmuchać. Do tego lepiej śpię, choć jak mam zawalone zatoki to nadam chrapać się zdarza, bo to ścieka w nocy,ale kiedyś bez zatkania też chrapałam a teraz, po wyprostowania to znikło. Ja odczuwam tylko poprawę i to naprawdę kolosalną. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy mogłaby Pani podzielić się, kto Panią operował? Jaki lekarz? Też jestem przed zabiegiem i szukam polecanego specjalisty.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...